Kolejorz odpalił na szóstkę + 73 zdjęcia z meczu

W meczu 29. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2014, Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Jagiellonię Białystok aż 6;1 (3:0). Kolejorz grający dzisiaj przede wszystkim skrzydłami zanotował zawody na szóstkę i udowodnił, że cały liczy się w walce o Mistrzostwo Polski. Na dodatek pierwszego hat-tricka w barwach Lecha Poznań zdobył Łukasz Teodorczyk.

73 zdjęcia z sobotniego meczu:

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

19:05 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie prosto ze stadionu! Witamy oczekując dziś od Lecha wygranej.

19:06 – Poniżej wyjściowy skład Lecha. Kotor w bramce i debiut Arajuuriego.

19:07 – Na dwóch poziomach Kotła zostanie dziś ukazana oprawa. Są już porozkładane elementy.

19:08 – Na spacer po murawie wyszli właśnie gracze obu drużyn. Na stadionie są także pierwsi kibice Lecha.

19:13 – Na murawie trwają pogaduchy obu drużyn. Jest tam aż 3 Finów – Arajuuri, Perovuo, Hamalainen.

19:15 – Chłodno dzisiaj na stadionie i do tego powiewa wiatr. Jest znacznie zimniej niż na poprzednich dwóch meczach.

19:19 – Całe niebo zachmurzone, ale mimo to, padać raczej nie powinno.

19:21 – Niektóre elementy oprawy są żółtego koloru.

19:23 – Dobra, klubowa muza leci dzisiaj na stadionie. Ostatnio mocno odświeżyli.

19:25 – Jaga spadła już na 10. miejsce, ale mało realne jest, by grała otwartą grę. Zapewne Stokowiec zamuruje tak jak jesienią czy rok temu, gdy Polonia wygrała tutaj po golu z dystansu w 6. minucie.

19:28 – Lech musi więc szybko strzelić na 1:0, bo wtedy cały plan Jagi pójdzie się j… pójdzie do śmieci.

19:28 – Kibiców powitał właśnie spiker, ale te powitanie dzisiaj takie mało energiczne było.

19:30 – Fotki trybun damy dziś w trakcie meczu albo w czasie przerwy tradycyjnie w środkowym panelu na górze, ale ze względu na oprawę będą również w osobnym newsie.

19:36 – Na murawie są już porozkładane elementy potrzebne do rozgrzewki obu drużyn.

19:45 – Bramkarze Jagi już się rozgrzewają. Czekamy na Lecha.

19:50 – Poniżej skład Jagi.

19:51 – Jaga zgodnie z przewidywaniami – totalnie cofnięta.

19:52 – Na stadionie brawa. Widzew wygrał bowiem z Wisłą 2:1. Nikt nas w tej kolejce już nie dogoni, za to my możemy odskoczyć.

19:54 – W Kotle widoczna część oprawy – „Kolejorz w końcu”.

19:56 – Oba zespoły są już na rozgrzewce.

20:00 – Na trybunach pojawi się dziś ponad 20 tys. ludzi. Jaga oficjalnie ma zakaz.

20:06 – W Kotle dzisiaj będzie komplet.

20:15 – Lech szlifuje na rozgrzewce grę skrzydłami.

20:16 – Stadion zapełnia się wolno. Wielu przyjdzie na mecz na ostatnią chwilę.

20:17 – Gostomski normalnie broni na rozgrzewce. Dziwne, że nie gra…

20:20 – Jeszcze 10 minut i zaczynamy. Na razie swój występ ma KG.

20:22 – Kolejne elementy oprawy się odsłaniają.

20:24 – Spiker czyta skład. Zaraz hymn Lecha i jazda.

20:27 – Wychodzą. Lech na niebiesko-biało, Jaga na zólto-czerwono.

20:30 – Lech zmienił stronę. Zawsze atakował najpierw na IV. Zły znak?

21:22 – Jest już news z fotkami oprawy. Zaraz będzie film.

21:34 – Film też już jest. Na dole albo w osobnym newsie.

21:39 – W Kotle teraz dodatkowo flagowisko.

4 min. – Początek dla Lecha. Kolejorz stara się atakować skrzydłami.
7 min. – 1:0! Wrzutka z lewej strony i Hamalainen wchodzący w pole karne zamknął akcję strzałem głową.
14 min. – Kolejna akcja skrzydłem! Dośrodkowanie Gergo i Teo zdobywa gola! 2:0.

17 min. – Kontra Jagi i strzał po ziemi broni Kotorowski.
21 min. – Znów kontra Jagi i po raz kolejny lepszy Kotor.
22 min. – Kolejorz kontroluje ten mecz. Dwa szybkie gole szybko ustawiły mecz.
24 min. – 3:0! Znów dośrodkowanie z prawej strony, piłka trafia na głowę Teo, który pakuje ją tuż przy słupku.
26 min. – Dwa uderzenia Szymka i obok bramki.

31 min. – Jaga nadziewa się już na kontry. Lech wyszedł 4 na 2, ale jakoś gościom udało się nie stracić gola.
36 min. – Strzał z dystansu i Kotor ucierpiał w tej sytuacji.
40 min. – Szymek lobuje bramkarza, jednak chybia.
44 min. – Główka Kamyka po wolnym i poprzeczka.

48 min. – Słupek Arajuuriego.
51 min. – Lech bawi się z Jagą.
54 min. – Sam na sam wyszedł Teo i… 4:0! Hat-trick napastnika Kolejorza.
57 min. – Dwa strzały Linettego i Szymka, ale niecelne.
59 min. – Strzał Teo z bliska broni Baran.

63 min. – Jaga całkowicie oddała środek. Lech robi co chce.
66 min. – Indywidualna akcja Claasena i Ukah prawie strzelił samobója.
71 min. – Znów Lech, jednak tym razem Możdżeń i tylko boczna siatka.
74 min. – Kontra Jagi i strzał z ostrego kąta broni Kotor.

77 min. – 5:0! Wrzutka Gergo z prawej strony, zgranie przez Claasena i Kownacki pięknym wolejem z lewej nogi i z bliska zdobywa gola.
78 min. – Szóstka! Podanie z lewej strony i Gergo zdobywa gola pięknym strzałem!
83 min. – Strzał Plizgi z daleka minął nieznacznie bramkę.
88 min. – Zamieszanie w polu karnym po rogu i karny dla Jagi.
89 min. – Kotor wyczuł intencję, ale jest gol. Quintana i 6:1.
90 min. – Koniec. POGROM.

KKS Lech Poznań – BKS Jagiellonia Białystok 6:1 (3:0)

Bramki: 7.Hamalainen 14, 24 i 54.Teodorczyk 77.Kownacki 78.Lovrencsics – 89.Quintana – k.

Żółte kartki: Tralka – Tosik, Teodorczyk

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 17681

KKS Lech: Kotorowski – Możdżeń, Arajuuri, Kamiński, Wołąkiewicz – Trałka, Linetty (76.Kownacki) – Lovrencsics, Hamalainen (81.Injać), Pawłowski (60.Claasen) – Teodorczyk.

Rezerwowi: Gostomski, Kędziora, Henriquez, Injać, Kownacki, Claasen, Formella.

BKS Jagiellonia: K.Baran – Tosik (46.Dżalamidze), Ukah, Baran, Popchadze – Perovuo, Pazdan, Dźwigała (65.Rajalakso) – Gajos (46.Plizga), Quintana – Balaj.

Rezerwowi: Drągowski, Waszkiewicz, Michalski, Drażba, Rajalakso, Plizga, Dżalamidze.

Kapitanowie: Wołąkiewicz – Ukah

Trenerzy: Mariusz Rumak – Piotr Stokowiec

Pogoda: +8°C, pochmurno

164 komentarze

1. Mouze pisze:

Brawo,barwo,brawo!Arcydzielo,masterpeace,majstersztyk w wykonaniu Lecha.Zdecydowanie najlepszy mecz za kadencji Rumaka.Teodorczyka można krytykować,ale skubany broni się wynikami niemiłosiernie,oby tak dalej.A na trybunach-Miazga!

2. Anfil pisze:

Całe szczęście ze Rutkowscy nie zmienili trenera, a co do samego meczu to takiej walki juz dawno nie widziałem a juz przy prowadzeniu 6-0 to nigdy pozdrawiam !!!

3. ArekCesar pisze:

Pan sędzie w przerwie dostał telefon i od razu zaczął inaczej gwizdać. Za pierwszą połowę idzie go pochwalić, za druga opierdolić. Na jego szczęście Lokomotywy dzisiaj nikt nie był w stanie zatrzymać.

Dzisiaj trzeba pochwalić wszystkich bez wyjątku z pola. Ze zmienników początkowo Claasen tak sobie, ale jak się rozegrał to już elegancko. Tylko Dima tak na chodzonego przeszedł te parę minut, szkoda,że nie wpuścił Formelli.

Sam mecz cudo, atmosfera cudo. Człowiek nie zdążył się nacieszyć bramką, a już była następna- Kownasia. Dawid -Perła w koronie. Niech robią wszystko by tak miał na koniec sezonu. Hej Lech.

4. Adrian pisze:

powtarzam komentarz z przed….Claasen cicha woda.

5. leśny pisze:

wygraliście , brawo , będzie ciekawsza rywalizacja o MP

6. miro pisze:

Kolejorz!!! Koscielna wies

7. tylkoLech pisze:

Ten cytat mi się podoba:”szkoda, że ten mecz się skończył. Galaktyczna gra Lecha”. Oby już tak do końca.

8. vosky pisze:

Mówiłem? Mamy naszego „murzyna”. Kamień na ławę. A i niech sobie karimatkę i kocyk załatwi, bo na siłowni to on dosłownie powinien zamieszkać. Jak przypakuje do 80, to wypuścić.

9. PWR pisze:

Redakcjo, gdzie się podział mój komentarz? Pisałem go o bodajże 23:07. Jak możecie, to dajcie go tu, bo zauważyłem dwa te same posty @Anfila, a mojego w ogóle nie ma…

10. BRAGA pisze:

Jebani krytykanci!! Rumaka całować po dupie!!!
    Mecz………a co jak na naszą ligę, GALAKTYCZNY-TOTALNY FUTBOL LECHA!!

11. fox pisze:

Po taki meczu i takiej grze pytanie jest tylko jedno,czy Lech potrafi tak zagrać w kolejnych spotkaniach.Dzisiaj praktycznie nie było w Kolejorzu słabego punktu.Wreszcie było wszystko to co na co czekałem.Płynna gra ,piękne podania wspaniały odbiór.Mielcarski dzisiaj w Lidze+ powiedział,że tak grający Lech może wygrać prawie z niejedną dobrą drużyną europejską.Ganiłem Rumaka niejednokrotnie ale jak się należy szacun to trzeba go przyznać.Jeszcze tylko tak w kolejnych meczach i uwierzę,że to szkolenie w UEFA nie poszło na marne.Znakomity mecz Gergo,Teo zawsze szarpał w ataku a dzisiaj doszła do tego jeszcze skuteczność.Kownaś miód na moje serce.Nawet tak krytykowany Kotor dzisiaj zagrał dobre spotkanie.Paulus wreszcie zagrał i od razu widać,że potrafi sporo,przede wszystkim potrafi poustawiać te klocki w obronie, a jak jeszcze się zgra z drużyną to może wreszcie zaczniemy tracić mniej bramek.Karny to nie jego wina tylko kapelusza sędziego.Dalej wymieniał nie będę bo jak już napisałem słabego punktu nie było.

12. JRZ pisze:

Świetny mecz na trybunach i na boisku. Po raz kolejny podobał mi się odbiór i pressing! Brawo, brawo i jeszcze raz brawo właśnie to jest kluczem do zwycięstwa w tej lidze (i nie tylko)!

13. R. pisze:

Ahhh, zasługa dzisiejszej gry to efekt kursu UEFA 😀 Można się uśmiać fox.

Miałem być dziś w Poznaniu, żaluję, ale nie mogłem się wyrwać 🙁 Szkoda… Mam nadzieję, że na rundę mistrzowską przyjadę. Co tu dużo mówić – oklaski, kurtyna. Piękny mecz, pięknie na trybunach, 3 punkty. Teraz tylko przystanek Zabrze i szturm na 1 miejsce!

14. seniorka pisze:

Mecz marzenie. Brawo Panie Rumak. Udowodnił Pan wszystkim krytykantom i malkontentom – tym, którzy nieraz Pana już zwalniali – że jest Pan wartościowym trenerem dla naszego Lecha. Nieraz tu prosiłam o cierpliwość dla Pana, ale nie zawsze byłam zrozumiana. Ale to dzisiaj nieważne. Ważne jest to, że efekty Pana dotychczasowej pracy są już widoczne na boisku. Wierzę, że to jest dopiero początek i czeka nas jeszcze wiele takich wspaniałych meczy, jak dzisiaj.
    Brawo dla Pana i całego zespołu!!!! Powodzenia.

15. tomasz1973 pisze:

W artykule pt. Przedmeczow analiza pisałem cos takiego
    tomasz1973 pisze:
    4 kwietnia 2014 o 11:30

Jeżeli zagramy tak jak w ostatnich 2 meczach i poprawimy zdecydowanie skuteczność, to Jaga niech kupuje po drodze worek na bramki.(….)
    P.S. Marzy mi się solidny rewanż, tak minimum 4-0, żeby wszyscy zobaczyli, że to jest Lech i tu się pamięta o porażkach, głupich porażkach. Następny zespół, który musi dostać baty, to oczywiście Pogoń.
    Ale, żeby nie było, to na razie pozostaje w sferze marzeń, ważniejsze są 3 pkt, więc 1-0 też mnie zadowoli. ..w ostateczności

No i zagrali, tak jakbyśmy tego sobie życzyli.Kibice Jagi, długo będą pamiętać, jak się im zrewanżowaliśmy.Tak naprawdę nie mogliby mieć pretensji, gdyby dzisiaj było 10-2.
    Teraz czas na Pogoń, mam nadzieję, że z podobnym skutkiem!

16. seniorka pisze:

fox
    A ganiłeś Rumaka, ganiłeś. I pewnie nadal mu nie dowierzasz – i stąd chyba pytanie: „….czy Lech potrafi tak zagrać w kolejnych spotkaniach”. Trochę więcej wiary. Teraz będzie już tylko lepiej, co nie musi znaczyć, że wszystkie mecze będą, aż tak dobre, jak dzisiejszy. Oby takie były, ale sam wiesz – „piłka jest okrągła…” – jak mawiał klasyk, Pan Kazimierz.

17. Classic pisze:

Moi drodzy koledzy po szalu, nie chce pierdolić i się sprzeczać z nikim, ale kiedy broniłem Rumaka i mówiłem, że trzeba mu dać czas, bo nasi pod jego wodzą grali świetnie, nie raz nie dwa, nie spodziewałem się, że zaczniemy grać tak jak z Legią czy Jagą. Futbol totalny. Lech zrobił Jagiellonii dziecko. Ba, zrobił sześcioraczki. Właśnie wróciłem do domu, po konkretnym świętowaniu tego sukcesu i gry jaką zapodali nam piłkarze. Jestem zachwycony. Bogu dziękować, że to jeszcze 8 kolejek do końca!

Panie trenerze, wierzyłem i wierzę! Nie czuję, jak rymuje 😉 Mistrz będzie nasz!!!

18. MaPA pisze:

Nie ma się do czego dopierdolić.Wspaniały mecz,oprawa,atmosfera no i piękne bramki.Jedynym niemiłym zgrzytem wczorajszego wieczoru był mandat za świętowanie zwycięstwa alkoholem w miejscu publicznym.Ale co tam.

19. undertheskin pisze:

Niestety kwadrans przed początkiem musiałem wybyć z domu i koniec końców nie widziałem meczu, ale patrząc na skrót to to wyglądało bajecznie. Bramki – miód, skuteczność jak na treningu, oprawa zajebista i jakże trafna. Karny dla Jagi totalnie z dupy, kto takie coś gwiżdże? Wejście Arajuuriego wejściem smoka. Kownacki to błysk czystego talentu. Nawet Kotor pokazał, że serio nie zamierza rezygnować o miejsce w bramce. Jeszcze kilka wzmocnień w przyszłym sezonie, żeby wprowadzić konkurencję i wydłużyć ławkę, do tego przydałby się kolejny talent z Akademii i tęczowi dowiedzą się co to znaczy dominacja. Tak trzymać Kolejorz!

20. Shizerr pisze:

Cudownie. To co Lech grał wczoraj to była gra na poziomie Bayernu, Realu. Chodzi mi o to w jaki sposób dominowali nad przeciwnikami. Wszystko Lechowi wczoraj wychodziło. Ten Kownaś jest niesamowity. 195 minut w Ekstraklasie i:
    -2 bramki,
    -3 asysty,
    -wywalczony rzut karny.
    Żebyśmy go nie stracili. Pogra w Lechu 2-3 sezony i będzie warty więcej niż Robert, zobaczycie. Gramy za tydzień z Górnikiem. Ważne aby się odblokować i wygrać wysoko bo Górnika leją wszyscy.

21. Shizerr pisze:

I jeszcze jedna dobra informacja taka że Lech na pewno skończy sezon zasadniczy na 2 miejscu. Wygrajmy z Górnikiem bo z Wisłą dzieje się coś nie dobrego a więc znów mogą przerżnąć z Góralami albo chociaż zremisować

22. pieter (L) pisze:

Ale ta Legia musi być mocna, skoro ograła do jaja grającą tak galaktyczny futbol drużynę 🙂 o 20:00 będzie znowu 10 punktów przewagi 🙂

23. 07 pisze:

@pieter – już się dowartościowałeś? Przygotuj się na wstrząs w grupie mistrzowskiej, bo wszyscy wiedzą,że macie siły na 60 min… 😉

24. master pisze:

Kolejorzu!!!
    DZIĘKUJĘ!

25. senior pisze:

Super mecz, super wygrana, oby tak dalej. Przed chwilą obejrzałem komentarz w Liga+. Rozmowa z Teo, głównie o jego wyjeździe i błędach w obronie Jagi. Jest to trochę nie na miejscu. Widać i słychać jak to Warszawa boi się Lecha. Jak znam życie dzisiaj będą wychwalać Legię , pod niebiosy. Brawo Lech!!!

26. fox pisze:

seniorka co prawda to prawda ganiłem Rumaka,ale trudno nie ganić za coś co się człowiekowi nie podoba.Musisz jednak przyznać ,że potrafię też pochwalić.Piszesz więcej wiary,widocznie jestem człowiekiem małej wiary,ale wczoraj futbol Lecha był przez duże F. Do tej pory jednak po dobrych meczach przychodziły kiepskie,więc jeżeli w następnych meczach Lech potwierdzi taką formę będzie można uznać,że Rumak na prawdę potrafi,chociaż tak czy inaczej wiesz dobrze,że wszystko zweryfikują europejskie puchary.R weź trochę wyluzuj i czytaj moje słowa jako lekki sarkazm bo tak to pisałem.

27. undertheskin pisze:

Zastanawia mnie tylko obecne nastawienie Zawiszy. Z jednej strony osłabieni kadrowo, z drugiej ósemka już pewna i PP za kilka dni. Cudów się po nich dzisiaj niestety nie spodziewam.

28. Pszczółka pisze:

no naprawdę super mecz.Takie coś mi się podoba bezdyskusyjne.Już dawno nie było w tramwajach i autobusach, takiej radości jak wczoraj po meczu.Świetna gra, można powiedzieć w każdej strefie boiska,ciągły pressing na rywala niemal przez cały mecz.Nie mam się do kogo przyczepić w tym meczu, nawet delikatnie, więc jeszcze raz brawo i liczę że tak będzie wyglądać do końca sezonu.Oczywiście nie na ciągłe 6 ale na taką grę.

29. Mouze pisze:

@seniorka na razie wstrzymałbym się z gloryfikowaniem Rumaka,jeżeli będzie w stanie utrzymać taka grę to ok.Wczoraj zagraliśmy genialnie i tu nie ma wątpliwości.Jednak jeżeli apelowałaś żeby nie zwalniać go po jednej kompromitacji,to tez nie można mu stawiać pomników po jednym świetnym meczu.Bo to zwycięstwo nie przysłania całego wstydu jakiego doznaliśmy w tym sezonie. Jednak Rumak po raz pierwszy odkąd pracuje w Lechu pokazał ze da się,da się zagrać perfekcyjnie.Po tym meczu teorie ze mamy słabych piłkarzy można wrzucić do kosza,bo pokazali ze potrafią.Rumaka rola jest to żeby pokazywali to przez większość czasu. W meczu z Górnikiem musi pokazać ze to nie był „wypadek przy pracy” tylko zalążek naszego stylu.

30. Shizerr pisze:

Musimy teraz za wszelką cenę starać się strzelić bramkę jak najszybciej w każdym spotkaniu. 8 meczów do końca. W tamtym sezonie 7 zwycięstw z rzędu. Może w tym sezonie będzie 8 zwycięstw!

31. Haban pisze:

Do póki trenerem będzie Koń nie marzcie o MP.

32. kufel4 pisze:

Powrót do domu o ok 7.00. Budzi mnie ból głowy, oraz kac o 11-ej, więc przyjąłem klina. Straciłem głos i jutro L-4 cóż można chcieć więcej? Rosół. Dzięki KOLEJORZU! 😉

33. seba86 pisze:

brawo dla trenera, piłkarzy i kibiców! Teraz należy pokonać Górnika i dalej robić swoje a MP bedzie nasz!

34. kufel4 pisze:

Na Nsport leci powtórka

35. kufel4 pisze:

undertheskin Na Nsport leci powtórka, albo wpadnij do mnie mam nagrany.

36. seniorka pisze:

fox
    Drogi Kolego. Żle mnie zrozumiałeś. Uwierz mi, proszę, że nie miałam nic złego na myśli. Jeśli poczułeś się urażony, bardzo przepraszam. Szanuję ludzi takich jak Ty, którzy nie są zaślepieni i jak trzeba pochwalić, to chwalą, a jak ganić, to ganią.
    Zgadzam się z Tobą, że puchary wszystko zweryfikują. Ja jestem pełna optymizmu, bo patrząc na ostatnie mecze Kolejorza plus wzmocnienia latem – przyznasz – wygląda to dobrze.
    Czy dostanę grabule na zgodę?

37. senior pisze:

Szanowna seniorko, chyba nie wierzysz w porządne wzmocnienia? Boje się, że puchary zweryfikują bardzo boleśnie, naszego Lecha. Patrzysz niekiedy na grę klubów w pucharach? Pozytywne nastawienie trzeba poprzeć konkretami, tzn pieniędzmi na transfery. Na razie cieszmy się z pięknej wygranej a grę w pucharach będziemy mogli poważnie planować po jasnej deklaracji Panów Rutkowskich co do transferów.

38. asdff pisze:

Rzygam tymi transferami, transfery nie grają. Piłka to nie gra transferów.

39. szulaj pisze:

Są takie mecze gdzie nic nie wychodzi (Pogoń), a są takie w których wszystko wychodzi (Jaga). Zagraliśmy tak jak zwykle-ale najważniejsze że nasi gracze byli bardzo skuteczni… Co do Fina mam mieszane uczucia. Zagrożenie robił, ale w obronie jakiś niepewny i nerwowy. No ale to jego pierwszy mecz, musi się jeszcze zgrać. Gratki jeszcze raz i czekam na Górnik.
    Pozdr

40. fan pisze:

Na to, że mecz się skończył tak a nie inaczej, z pewnością wpłynęły dwie szybko strzelone bramki, przez co Lech miał większy komfort, a Jaga była zmuszona się bardziej otworzyć. Gdyby długo utrzymywał się bezbramkowy remis, tak łatwo na pewno by nie było. Trochę szkoda rywala, bo raczej nie zasłużył na takie lanie 🙂

41. baczi_kks pisze:

Po prostu magiczny mecz. To było to na co długo czekałem. Bez wątpienia najlepszy mecz Lecha w tym sezonie pod każdym względem. Co do samej gry to nic dodać nic ująć wszyscy szarpali jak mogli. Powiem szczerze, że dawno już nie przeszły mnie takie ciary jak wczoraj jeżeli chodzi o kibicowanie. Widać, że powstało nowe Stowarzyszenie, kogo nie było wczoraj na Bułgarskiej niech żałuję. No i jeszcze chciałem osobiście z tego miejsca podziękować Teo… Przedwczoraj na TT skrytykowałem jego krytyków, nieźle mi się dostało ale teraz możecie się czuć chuj.owo Wy nie ja 🙂

42. tomek27 pisze:

Seniorka
    Ja nadal się trzymam swojego zdania ,trenera będę rozliczal z całego sezonu ,a nie jednego swietnego meczu. Kompromitacji w PP i LE nie zatrze się jednym wysokim zwycięstwem , jak mowilem już dawno , 2 miejsce w lidze po w/w kompromitacjach ,to jak dla mnie kolejny sezon na minus ,szczególnie jak patrze co robia nasi glowni przeciwnicy do pudla ( Gornik ,Wisla i Ruch ),tu cieko być nizej niż na 2 miejscu

43. szulaj pisze:

Tomek27 co masz na myśli pisząc: „jak patrze co robia nasi glowni przeciwnicy do pudla ( Gornik ,Wisla i Ruch )” ??

44. seniorka pisze:

mouze
    Nie wiem, czy gloryfikuję Rumaka. Jestem, natomiast, przekonana o jego wartości, jako trenera dla Lecha i , jak wiesz, nieraz apelowałam, aby z oceną jego pracy wstrzymać się przynajmniej do końca sezonu.
    Nie stawiam mu też pomników po jednym meczu (jeśli już, to nie po jednym – grali świetnie nie raz, nie dwa). Nie stawiam mu w ogóle pomników – cieszę się tylko, że udowadnia moje założenie, iż jest dobrym trenerem, i że pokazuje to na boisku. A wczorajszy mecz, przyznasz, to był majstersztyk. Jak będzie dalej, dopiero się przekonamy.
    Pozdrawiam.

45. tomasz1973 pisze:

tomek27
    Drugie miejsce, to przy grze naszych przeciwników, to w zasadzie obowiązek, ale jeżeli pociągnęliby tak w tych ostatnich 8 meczach, to może, może….
    Wczoraj, na meczu nie zwróciłem na to uwagi, dziś w powtórkach widziałem, że była szykowana zmiana. Miał wejść Luis, wie ktoś, kto zgłaszał uraz?

46. seniorka pisze:

ma być – aby z NEGATYWNĄ oceną….

47. szulaj pisze:

tomek-z tego co się orientuję, to Karolek miał jakiś uraz

48. tomasz1973 pisze:

Kufel4
    Rany, chłopie, gdzieś Ty się szlajał….:)

49. fox pisze:

ależ seniorka na pewno nie czuje się urażony.Rzadko zresztą zdarza mi się taki stan.Napisałem,że jestem człowiekiem małej wiary bo tak jest.Co do Rumaka po wczorajszym meczu krytykować się go nie da.Powtarzam tylko ,Lech ma tak grać zawsze a odszczekam wszystko co powiedziałem na Rumaka.

50. undertheskin pisze:

@ kufel4 Dzięki :). Jestem z Dolnego Śląska. Może nie tak daleko, ale wystarczająco niestety, żeby być skazanym na tv. Za każdym razem zazdroszczę tym kibicom Lecha, którzy mogą być na stadionie i kibicować. Zazdroszczę Wam, że mieszkacie w Poznaniu – moim ukochanym mieście, z którym w swoim czasie wiele mnie łączyło, m. inn. studia i nie tylko. Cóż, może na starość się tam sprowadzę :).

51. fox pisze:

seniorka jeszcze jedno zgody nie będzie bo ja ani na chwilę się na Ciebie nie gniewałem.Mogę natomiast przekazać Ci pozdrowienia co niniejszym czynię.

52. seniorka pisze:

tomek27
    Eh, Tomek. Tylko jeden świetny mecz? A nie był dobry z Piastem, Widzewem i Legią? [ Nie mówię o indywidualnych błędach (Manu z Widzewem), czy nieskuteczności Teo (Legia)]. Według mnie, te mecze pokazały na co naprawdę Kolejorza stać – że wreszcie wypaliło to, co Rumak zamierzał zrobić już na początku sezonu, ale z różnych przyczyn, nie mógł. Myślę, że teraz może być już tylko lepiej. Jestem dobrej myśli po wczorajszym meczu i jak mówi Tomasz1973 – może, może…

53. seniorka pisze:

fox
    Dzięki.

54. Mouze pisze:

@Seniorko swietnie to zagrali w tym sezonie raz- wczoraj. W meczach o ktorych wspominasz mieli niezle fragmenty,ale tylko fragmenty.Ale tak jak mówisz, na oceny przyjdzie czas po sezonie.Runda finałowa będzie niesamowicie ciężka.Straty punktowe będą tak małe ze po jednym meczu będzie można spaść na 7 miejsce żeby po następnym wrócić na 2.W rundzie finałowej nie możemy już sobie pozwolić na takie mecze jak z Widzewem, bo przy podziale punktów i kilku wtopach po możemy nawet skończyć sezon poza pudlem.Dlatego to nie czas na globalne myślenie, należny się skupiać tylko i wyłącznie na najbliższym spotkaniu.Teraz nie czas na rozprawianie o transferach, pucharach czy mistrzowie. Teraz trzeba myśleć tylko o Górniku,bo jak pojedziemy tam w przekonaniu o samouwielbieniu i zlekceważymy ich,to wrócimy na tarczy.W polskiej ekstraklasie nic nie jest racjonalne,i mecz z Górnikiem może czasem się okazać najtrudniejszym w tej rundzie.

55. tomek27 pisze:

Seniorka
    No nie przesadzajmy ,ze mecz z Widzewem był swietny , mówimy o ostatniej druzynei w tabeli , a nie było nawet kompletu punktów . Z LEgia zagrali dobrze ,ale daleko było do „swietnie ” chociazy by dlatego ,ze PRZEGRALISMY. Jak można mowic ,ze zagraliśmy swietnie jak przegraliśmy mecz o którym była ” byle nie przegrać ” ? Jak już mowilem wcześniej ,po kompromitacjach w PP i LE jeśli nei będzie MP , Rumak powinien być oceniony negatywnie i zostać zwolniony ,takie jest moje zdanie i tego będę się trzymał

56. zibi pisze:

53 minuta meczu ległej, która 2:0 prowadzi z Zawiszą.

57. zibi pisze:

seniorka idąc twym tokiem myślenia, można powiedzieć, że wszystkie mecze Lecha były wspaniałe a o przegranych lub frajerskich remisach decydowały błędy indywidualne. Zwróć jednak uwagę, ze piłka nożna to sport zespołowy a nie łyżwiarstwo figurowe panów. Cały czas uważam, że potencjał Kolejorza wykorzystany jest 50%. Przebłyski geniuszu o niczym nie świadczą bo później zdarzają się mecze w których przegrywamy z „ogórkami”, po grze na którą trudno patrzeć. Jedna jaskółka wiosny nie czyni choć bardzo cieszy. Prawdziwy sprawdzian dla klubu to puchary europejskie. Specjalnie piszę „dla klubu” bo za te wyniki.w mniejszym albo większym stopniu, odpowiada cała struktura klubu, od Prezesa zaczynając.

58. undertheskin pisze:

@tomek27 Rumak zostanie zwolniony tylko w przypadku gdy Lecha zabraknie w pucharach. Wiadomo o tym od początku sezonu. Moment, w którym serio groziło mu zwolnienie to była chwila odpadnięcia z PP. Zarząd dał mu kredyt pod warunkiem zrealizowania kolejnego celu przedsezonowego – awansu do pucharów. Na MP nikt w zarządzie się przed sezonem nie napalał i nikt za jego brak Rumaka nie zwolni.