Kolejorz odpalił na szóstkę + 73 zdjęcia z meczu

W meczu 29. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2014, Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Jagiellonię Białystok aż 6;1 (3:0). Kolejorz grający dzisiaj przede wszystkim skrzydłami zanotował zawody na szóstkę i udowodnił, że cały liczy się w walce o Mistrzostwo Polski. Na dodatek pierwszego hat-tricka w barwach Lecha Poznań zdobył Łukasz Teodorczyk.

73 zdjęcia z sobotniego meczu:

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

19:05 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie prosto ze stadionu! Witamy oczekując dziś od Lecha wygranej.

19:06 – Poniżej wyjściowy skład Lecha. Kotor w bramce i debiut Arajuuriego.

19:07 – Na dwóch poziomach Kotła zostanie dziś ukazana oprawa. Są już porozkładane elementy.

19:08 – Na spacer po murawie wyszli właśnie gracze obu drużyn. Na stadionie są także pierwsi kibice Lecha.

19:13 – Na murawie trwają pogaduchy obu drużyn. Jest tam aż 3 Finów – Arajuuri, Perovuo, Hamalainen.

19:15 – Chłodno dzisiaj na stadionie i do tego powiewa wiatr. Jest znacznie zimniej niż na poprzednich dwóch meczach.

19:19 – Całe niebo zachmurzone, ale mimo to, padać raczej nie powinno.

19:21 – Niektóre elementy oprawy są żółtego koloru.

19:23 – Dobra, klubowa muza leci dzisiaj na stadionie. Ostatnio mocno odświeżyli.

19:25 – Jaga spadła już na 10. miejsce, ale mało realne jest, by grała otwartą grę. Zapewne Stokowiec zamuruje tak jak jesienią czy rok temu, gdy Polonia wygrała tutaj po golu z dystansu w 6. minucie.

19:28 – Lech musi więc szybko strzelić na 1:0, bo wtedy cały plan Jagi pójdzie się j… pójdzie do śmieci.

19:28 – Kibiców powitał właśnie spiker, ale te powitanie dzisiaj takie mało energiczne było.

19:30 – Fotki trybun damy dziś w trakcie meczu albo w czasie przerwy tradycyjnie w środkowym panelu na górze, ale ze względu na oprawę będą również w osobnym newsie.

19:36 – Na murawie są już porozkładane elementy potrzebne do rozgrzewki obu drużyn.

19:45 – Bramkarze Jagi już się rozgrzewają. Czekamy na Lecha.

19:50 – Poniżej skład Jagi.

19:51 – Jaga zgodnie z przewidywaniami – totalnie cofnięta.

19:52 – Na stadionie brawa. Widzew wygrał bowiem z Wisłą 2:1. Nikt nas w tej kolejce już nie dogoni, za to my możemy odskoczyć.

19:54 – W Kotle widoczna część oprawy – „Kolejorz w końcu”.

19:56 – Oba zespoły są już na rozgrzewce.

20:00 – Na trybunach pojawi się dziś ponad 20 tys. ludzi. Jaga oficjalnie ma zakaz.

20:06 – W Kotle dzisiaj będzie komplet.

20:15 – Lech szlifuje na rozgrzewce grę skrzydłami.

20:16 – Stadion zapełnia się wolno. Wielu przyjdzie na mecz na ostatnią chwilę.

20:17 – Gostomski normalnie broni na rozgrzewce. Dziwne, że nie gra…

20:20 – Jeszcze 10 minut i zaczynamy. Na razie swój występ ma KG.

20:22 – Kolejne elementy oprawy się odsłaniają.

20:24 – Spiker czyta skład. Zaraz hymn Lecha i jazda.

20:27 – Wychodzą. Lech na niebiesko-biało, Jaga na zólto-czerwono.

20:30 – Lech zmienił stronę. Zawsze atakował najpierw na IV. Zły znak?

21:22 – Jest już news z fotkami oprawy. Zaraz będzie film.

21:34 – Film też już jest. Na dole albo w osobnym newsie.

21:39 – W Kotle teraz dodatkowo flagowisko.

4 min. – Początek dla Lecha. Kolejorz stara się atakować skrzydłami.
7 min. – 1:0! Wrzutka z lewej strony i Hamalainen wchodzący w pole karne zamknął akcję strzałem głową.
14 min. – Kolejna akcja skrzydłem! Dośrodkowanie Gergo i Teo zdobywa gola! 2:0.

17 min. – Kontra Jagi i strzał po ziemi broni Kotorowski.
21 min. – Znów kontra Jagi i po raz kolejny lepszy Kotor.
22 min. – Kolejorz kontroluje ten mecz. Dwa szybkie gole szybko ustawiły mecz.
24 min. – 3:0! Znów dośrodkowanie z prawej strony, piłka trafia na głowę Teo, który pakuje ją tuż przy słupku.
26 min. – Dwa uderzenia Szymka i obok bramki.

31 min. – Jaga nadziewa się już na kontry. Lech wyszedł 4 na 2, ale jakoś gościom udało się nie stracić gola.
36 min. – Strzał z dystansu i Kotor ucierpiał w tej sytuacji.
40 min. – Szymek lobuje bramkarza, jednak chybia.
44 min. – Główka Kamyka po wolnym i poprzeczka.

48 min. – Słupek Arajuuriego.
51 min. – Lech bawi się z Jagą.
54 min. – Sam na sam wyszedł Teo i… 4:0! Hat-trick napastnika Kolejorza.
57 min. – Dwa strzały Linettego i Szymka, ale niecelne.
59 min. – Strzał Teo z bliska broni Baran.

63 min. – Jaga całkowicie oddała środek. Lech robi co chce.
66 min. – Indywidualna akcja Claasena i Ukah prawie strzelił samobója.
71 min. – Znów Lech, jednak tym razem Możdżeń i tylko boczna siatka.
74 min. – Kontra Jagi i strzał z ostrego kąta broni Kotor.

77 min. – 5:0! Wrzutka Gergo z prawej strony, zgranie przez Claasena i Kownacki pięknym wolejem z lewej nogi i z bliska zdobywa gola.
78 min. – Szóstka! Podanie z lewej strony i Gergo zdobywa gola pięknym strzałem!
83 min. – Strzał Plizgi z daleka minął nieznacznie bramkę.
88 min. – Zamieszanie w polu karnym po rogu i karny dla Jagi.
89 min. – Kotor wyczuł intencję, ale jest gol. Quintana i 6:1.
90 min. – Koniec. POGROM.

KKS Lech Poznań – BKS Jagiellonia Białystok 6:1 (3:0)

Bramki: 7.Hamalainen 14, 24 i 54.Teodorczyk 77.Kownacki 78.Lovrencsics – 89.Quintana – k.

Żółte kartki: Tralka – Tosik, Teodorczyk

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 17681

KKS Lech: Kotorowski – Możdżeń, Arajuuri, Kamiński, Wołąkiewicz – Trałka, Linetty (76.Kownacki) – Lovrencsics, Hamalainen (81.Injać), Pawłowski (60.Claasen) – Teodorczyk.

Rezerwowi: Gostomski, Kędziora, Henriquez, Injać, Kownacki, Claasen, Formella.

BKS Jagiellonia: K.Baran – Tosik (46.Dżalamidze), Ukah, Baran, Popchadze – Perovuo, Pazdan, Dźwigała (65.Rajalakso) – Gajos (46.Plizga), Quintana – Balaj.

Rezerwowi: Drągowski, Waszkiewicz, Michalski, Drażba, Rajalakso, Plizga, Dżalamidze.

Kapitanowie: Wołąkiewicz – Ukah