Rumak i Arajuuri przed meczem z Górnikiem

rumakJutro o 18:00 Lech Poznań zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze, a dziś po godzinie 10:30 w siedzibie klubu odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa z udziałem trenera Kolejorza, Mariusza Rumaka oraz obrońcy, Paulusa Arajuuriego. Oto co powiedzieli przed zbliżającym się spotkaniem.


Mariusz Rumak (trener Lecha):”Do Zabrza jedziemy po trzy punkty i nie ma innego wyjścia. Chcemy mieć jak najmniejszą stratę przed podziałem i chcemy wygrać w końcu na wyjeździe. Zawsze, gdy gramy chcemy zwyciężać. Górnik na pewno będzie trudnym przeciwnikiem. Patrząc personalnie na skład prezentują się dobrze. Stać ich na to, by zagrać dobrze, więc musimy być bardzo uważni.”

”Wszystko wskazuje, że w pełnym treningu będą dzisiaj Vojo Ubiparip i Kebba Ceesay. Nie będzie jeszcze trenował Manuel Arboleda i Barry Douglas. Ich występ jutro jest wykluczony. Barry ma podkręcony lewy staw skokowy. Nie jest to poważna kontuzja, ale odczuwa ból. Na siłę mógłby grać, jednak lepiej, by odpoczął.”

Paulus Arajuuri (obrońca Lecha):”Myślami jesteśmy już przed kolejnym meczem. To ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego, a potem czeka nas jeszcze kilka ważnych meczów, dlatego musimy być bardzo mocno skoncentrowani. Słyszałem trochę o Górniku, ale odprawa jest tuż przed nami. Koledzy mówili, że to silny zespół, lecz ostatnio gra gorzej. My jednak musimy się koncentrować na sobie i na swojej grze.”

>> Przeczytaj więcej w dziale Konferencje

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


11 komentarzy

 1. Lech1 pisze:

  Przecież te konferencje przed meczami to zawsze ta sama śpiewka. Nie wiem jaki ma to sens.

  „przeciwnik jest mocny, ale my patrzymy na siebie”, „jedziemy po trzy punkty”, „będziemy grali swój futbol”, itd.

 2. Giacore pisze:

  Chyba fryzjer ich odwiedził w klubie.
  Dobra atmosfera widać. Rumak pewny siebie.

 3. gruh pisze:

  Dla mnie to ma taki sens że mnie nakręca przed meczem :)

 4. kufel4 pisze:

  Lech1, no tak, ale w kontekście ostatnich dobrych spotkań te słowa inaczej brzmią niż, po słabych grach Lecha.
  Może to moje pobożne życzenia, ale jest szansa zbliżyć się do Legii nawet na 3 pkt.
  Warunek, to musimy wygrać, reszta już nie zależy od nas. Hej Lech!

 5. Stowoda pisze:

  Dla DOBREJ drużyny nie ma nieważnych meczów. Co najwyżej gra więcej tych piłkarzy którzy nie mieli dotychczas szans na grę (np Bednarek, Formella, Claasen czy Kędziora). Co nie znaczy, że drużyna może mieć luzik i grać jak na plaży. Co najwyżej ci „zamiennicy” muszą dać z siebie 100% mocy, a pozostali 99,9% !

 6. damt610 pisze:

  Liczę na podtrzymanie dobrego stylu i oczywiście zwycięstwo.

 7. miodek pisze:

  Fajnie, że Vojo i Kebba wracają do treningów, oby nie było jak z innymi „rekonwalescentami” w ostatnim czasie, i wracali szybko do formy bez przejmowania się zdrowiem.

 8. Rahu pisze:

  Jakos szybko Vojo i Kebba wyzdrowieli. Oby ten ich powrot nie byl na sile

 9. Kol99' pisze:

  100% racji Stowoda! Jako nieliczni z Huzeklepem (cirka 99%) zachowujecie trzeźwy osąd i nie poddajecie się emocjom.
  Z drugiej strony, czym byliby kibice albo mecz bez emocji?! A trza przyznać, że Rumak umie ich dostarczyć i ma tę charyzmę.
  Bo wyniki wszak mówią same za siebie!

 10. kuba.k pisze:

  (pan z gówna w) Paulus how about your bread…
  każde pytanie tego dekla było z „angielskiego” tłumaczone Paulusowi na angielski…
  żenada

 11. miodek pisze:

  Uobosz, faktycznie… kiedy dziennikarze gorzej nawijają po angielsku niż zagraniczny piłkarz (dla którego też jest to język obcy), wiedz, że coś się dzieje.
  Ale to ogólny problem, ci z WTKnaczyLechTV (wliczając, z całym szacunkiem, naszego rzecznika prasowego…) niewiele lepsi są, ciężko się tych materiałów po angielsku słucha kiedy Kasper brzmi jak anglista w porównaniu z pytającym ;P
  Polski klub, zawodnicy uczą się polskiego, wiadomo; ale jednak od dziennikarzy można chyba wymagać odrobiny lepszej znajomości „uniwersalnego” języka obcego, szczególnie dziennikarzy telewizyjnych.