Ze spokojem + 87 zdjęć z meczu

W meczu 31. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań wygrał na własnym stadionie z Wisłą Kraków 3:0 (2:0). Kolejorz zagrał dziś na wielkim luzie przy okazji marnując wiele dobrych sytuacji do strzelenia goli. Krakowianie byli dla poznaniaków tylko tłem, a porażka 0:3 jest dla nich najniższym wymiarem kary.

87 zdjęć z piątkowego meczu Lecha z Wisłą:

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

19:00 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy i oczekujemy dziś wygranej. Raport zaczynamy 10 minut wcześniej niż przewidywaliśmy.

19:03 – Koniec miesiąca się zbliża i mnóstwo policji przed stadionem. Zatrzymują wszystkich z piwem wlepiając mandaty. Totalny idiotyzm.

19:06 – Piłkarze obu drużyn zakończyli już spacer po murawie.

19:11 – Dziś Kocioł na IV trybunie. Zbierają się już na czwórce pierwsi kibice.

19:15 – Poniżej skład Lecha. Są niespodzianki.

19:17 – Od rana w Poznaniu było piękne słońce, ale od po południa są chmury. W tej chwili nad stadionem całe niebo zachmurzone. Jest ciepło, jednak może dziś popadać.

19:17 – Coraz więcej kibiców na IV. Na zamkniętej dwójce rozłożono reklamę STS-u.

19:23 – Skład Wisły poniżej. Nie ma większych zaskoczeń. Ławka rezerwowych komiczna.

19:24 – Elementy potrzebne do rozgrzewki obu drużyn są już porozkładane.

19:26 – Na naszym mikroblogu w śmietniku kibica pojawiła się fotka murawy.

19:26 – Trochę wieje w środku stadionu i przez to jest chłodno.

19:29 – Gergo ma problem z łokciem. Może wejdzie w II połowie.

19:31 – Trochę dziwne, że trenerzy cały czas stawiają na Kotora. Jak coś pójdzie nie tak… nawet nie chcemy o tym myśleć.

19:34 – Doping będzie dziś prowadzony z piętra IV. Większość kibiców zbiera się bliżej sektora gości.

19:39 – Zdjęcia trybun damy tradycyjnie najpóźniej w przerwie w środkowym menu tradycyjnie na górze.

19:42 – Na telebimach znów lecą kawałki z Definicji Kibol II.

19:44 – Bramkarze Wisły na rozgrzewce. „Wisła to stara ku*wa” – z trybun.

19:46 – Wisła rozgrzewa się już w całości. Na rozgrzewce są też bramkarze Lecha.

19:47 – Kibiców powitał właśnie spiker. Pomału zapełniają się wszystkie trzy trybuny.

19:50 – Ze względu na piątek wielu kibiców dotrze dziś na stadion na ostatnią chwilę.

19:51 – Cały zespół Lecha już się rozgrzewa.

19:51 – Co do składu Lecha. Jest eksperymentalny, ale na tyle silny, że bez problemu powinniśmy pokonać Wisłę. Jest to spora szansa dla Kędziory i Claasena. Muszą to wykorzystać.

19:52 – W pierwszym dzisiejszym meczu Cracovia – Podbeskidzie 0:1.

19:53 – II trybuna niby zamknięta, ale stewardzi tam stoją…

20:00 – Frekwencja powinna dziś przekroczyć 20000.

20:01 – Stare Manieczki lecą z głośników. Te z powrotu Lecha do Ekstraklasy w 2002 roku 🙂

20:02 – Ostatni poziom III trybuny również jest dziś otwarty.

20:06 – Większość kibiców chcących dopingować jest na górze IV. Nikt tam miejsc nie pilnuje, schody są zastawione 🙂

20:10 – 20 minut przed meczem jeszcze sporo wolnych miejsc. Ostatni kibice na pewno będą wchodzić już po 1 gwizdku.

20:11 – W sektorze gości dziś nikogo nie będzie. Sektory buforowe są jednak czynne.

20:14 – Gergo ma na lewym łokciu specjalną opaskę.

20:16 – Na dzisiejszym meczu pojawili się skauci m.in. Manchesteru United, Bordeaux, Celticu czy Verony.

20:18 – Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę, a z głośników muza z Euro 2000 🙂

20:21 – Kocioł na IV będzie składał się dziś z około 3000 osób.

20:22 – Na razie bez żadnej fany na IV.

20:25 – Mistrz, Mistrz Kolejorz – pierwszy raz z trybun w tym sezonie.

20:26 – W Kotle została wywieszona fana „Kolejorz”.

20:28 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

20:29 – Lech zagra na niebiesko, Wisła na czerwono. Zaraz zaczynamy!

21:20 – Panel z fotkami na górze już jest.

21:25 – Na stadionie są koszykarki MUKS-u Poznań, które niedawno wywalczyły awans do I-ligi. Przed chwilą zaprezentowały się na murawie. Ten zespół w nowym sezonie ma nazywać się Lech Poznań.

2 min. – Od początku Wisła gra bardzo ofensywnie.
5 min. – Lech jeszcze bez groźnej akcji. Szuka swojego rytmu.
7 min. – 1:0 dla Lecha! Wrzutka w pole karne i Teodorczyk głową zdobywa gola.
9 min. – Znów groźnie i Linetty źle trafił w piłkę.
11 min. – Hamalainen podaje w pole karne, piłka obija się o drewnianego Urygi i jest 2:0 dla Lecha!
13 min. – Wrzutka Linettego i Teodorczykowi zabrakło cm, by oddać strzał głową.
14 min. – Prostopadłe podanie, Broźek się przewraca, lecz karnego nie ma.

18 min. – Kolejna akcja Lecha. Wisła gubi się niemiłosiernie.
22 min. – Akcja Wisły i nie ma strzału na bramkę Lecha, ale było groźnie.
24 min. – Błąd Czekaja, Hama przejmuje piłkę, ale na końcu źle podaje.
27 min. – Znów Kocioł pod bramką Lecha.
28 min. – Teraz odpowiedź Wisły, jednak strzał zablokowany.
30 min. – Lech w niektórych sytuacjach za mocno kombinuje.

35 min. – Wrzutka Claasena, główka Teo i tuż obok słupka.
38 min. – Lech momentami bawi się z obroną Wisły. Niestety gra zbyt nonszalancko.
40 min. – Wisła od dobrych kilkunastu minut jest zamknięta na swojej połowie.
42 min. – Wrzutka Możdżenia i Teo chybił uderzając głową.

48 min. – Groźnie po rzucie rożnym dla Wisły, jednak gola nie ma.
51 min. – Strzał Claasena obok słupka.
55 min. – Groźna wrzutka Stilicia z wolnego minęła bramkę.
58 min. – Główka Teo obok słupka. Wisła znów się pogubiła.
60 min. – Hama do Szymka i ten z bliska trafił w boczną siatkę.

66 min. – Szymek do Claasena, a ten zamiast strzelać chciał jeszcze przyjąć piłkę.
71 min. – Strzał Pawłowskiego nad bramką.
73 min. – Wrzucił Burliga i Boguski nie trafił w dobrej sytuacji.

78 min. – Wrzutka Gergo z prawej strony i Hamalainen zewnętrzną częścią buta zdobywa gola. 3:0!
85 min. – Dwa strzały z bliska broni Miśkiewicz!
86 min. – Bomba Linettego nad poprzeczką.
90 min. – Kontra Wisły, jednak nikt nie oddał strzału.
90 min. – Koniec. 3:0, ale to trochę za mało. Powinno być wyżej.

KKS Lech Poznań – TS Wisła Kraków 3:0 (2:0)

Bramki: 7.Teodorczyk 11.Uryga – sam. 78.Hamalainen

Żółte kartki: Trałka, Linetty – Burdenski, Guerrier, Burliga

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 19105

KKS Lech: Kotorowski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Kędziora – Trałka (90.Injać), Linetty – Pawłowski (81.Formella), Hamalainen, Claasen – Teodorczyk (75.Lovrencsics).

Rezerwowi: Gostomski, Arajuuri, Bednarek, Injać, Lovrencsics, Kownacki, Formella.

TS Wisła: Miśkiewicz – Burliga, Czekaj, Uryga, P.Brożek (46.Szewczyk, 67.Klarić) – Stjepanović, Burdenski (61.Boguski) – Sarki, Stilić, Guerrier – Brożek.

Rezerwowi: Bieszczad, Kolanko, Bartosz, Klarić, Lech, Szewczyk, Boguski.