Oceny za mecz z Zawiszą. Oceń po swojemu

ocenyW poniedziałkowym meczu z Zawiszą Bydgoszcz, piłkarze Lecha Poznań zagrali może trochę słabiej niż ostatnio, ale prowadząc 2:0 nagle wszystko mógł zepsuć sędzia.

6 – świetnie

Krzysztof Kotorowski – Bardzo dobry występ „Kotora”. Pewnie wyłapywał wszystkie piłki i bronił wszystko co powinien. Dostał jednak kartkę i za tydzień będzie pauzował.
Nasza ocena: 5
[polldaddy poll=8021950]

Mateusz Możdżeń – Kolejny dobry występ, ale z przodu. Z tyłu szczególnie w drugiej połowie już tak nieźle nie było, a raz dał się bardzo łatwo ograć.
Nasza ocena: 4
[polldaddy poll=8021956]

Hubert Wołąkiewicz – Dobry występ „Żaby”. Dostał czerwoną kartkę, jednak nikt nie wie za co. Klub powinien się od niej odwołać.
[polldaddy poll=8021965]

Marcin Kamiński – Nie był elektryczny i uniknął nerwowych ruchów. Pewny przy defensywnych stałych fragmentach gry.
[polldaddy poll=8021969]

Tomasz Kędziora – Bardzo dobry występ Kędziory. Gol, a do tego sporo niezłych interwencji z tyłu. Lewa obrona to nie jego pozycja, ale dziś wypadł naprawdę dobrze.
[polldaddy poll=8021978]

Łukasz Trałka – Solidny występ Trałki i obyło się bez kartki. To najważniejsze.
[polldaddy poll=8021985]

Karol Linetty – Nie najlepiej wszedł w mecz. Potem było już lepiej, lecz też nie jakoś specjalnie dobrze. W jego przypadku także obyło się bez kartki, więc przeciwko Górnikowi będzie mógł zagrać.
[polldaddy poll=8021990]

Gergo Lovrencsics – Słabszy występ Węgra. Miał kilka zrywów, ale był zdecydowanie za mało przebojowy na tej prawej stronie i przede wszystkim nie mógł wstrzelić się w bramkę. Plus za asystę przy drugim golu.
Nasza ocena: 3
[polldaddy poll=8021998]

Kasper Hamalainen – W pierwszej połowie był mało widoczny, ale nagle w 38. minucie zdobył gola i później było już lepiej. Nie zawiódł tak jak cały zespół.
[polldaddy poll=8022003]

Szymon Pawłowski – W pierwszej odsłonie grał podobnie jak Hamalainen. Niemrawo i ocucił się dopiero w 38. minucie zaliczając asystę. Po zmianie stron był już bardziej ruchliwy.
[polldaddy poll=8022004]

Dawid Kownacki – Słaby występ Kownackiego. W pierwszej połowie był kompletnie niewidoczny, a po zmianie stron zmarnował dwie setki w tym jedną z metra na pustą bramkę.
Nasza ocena: 2
[polldaddy poll=8022006]

Zmiennicy:

Daylon Claasen – Reprezentant RPA dał dobrą zmianę. Dobrze utrzymywał się przy piłce, nie tracił jej i był nawet bliski zdobycia gola.
[polldaddy poll=8022011]

Paulus Arajuuri – Grał zbyt krótko, by go ocenić.

6 – świetnie, rezerwowi nie zawiedli i taktyka była odpowiednia

Optymalnie zestawił skład i taktycznie ustawił zespół bardzo dobrze. Lechowi zabrakło dziś trochę jakości z przodu, jednak była to wina piłkarzy, a nie trenera. Rumak przeprowadził też udane i na końcu taktyczne zmiany.

[polldaddy poll=8022023]

Ocena pracy sędziego Paweł Raczkowski, Warszawa (Zawisza – Lech)

1 – fatalnie, sędziował pod rywala
2 – słabo, był zbyt drobiazgowy
3 – przeciętnie, gubił się na boisku
4 – dobrze, nie popełnił większych błędów
5 – bardzo dobrze, rzadko używał gwizdka
6 – świetnie, był kompletnie niewidoczny

No i się popisał nie ma co. Do 83. minuty arbiter z Warszawy naprawdę nieźle i obiektywnie prowadził te zawody. Nie kartkował, nie przerywał niepotrzebnie gry i dopiero w 83. minucie zadbał o emocje. Kontrowersyjny rzut karny i czerwień dla Wołąkiewicza. Za co? do teraz nikt tego nie wie. Niewiele brakowało, by Legia dostała w tej kolejce podwójny prezent.

Nasza ocena: 1
[polldaddy poll=8022027]

Wyniki głosowania przez użytkowników serwisu ogłosimy w osobnym newsie w środę, 7 maja.

Skład Lecha Poznań w meczu z Zawiszą Bydgoszcz:

Kotorowski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Kędziora – Trałka, Linetty – Lovrencsics (90.Formella), Hamalainen, Pawłowski (85.Arajuuri) – Kownacki (63.Claasen).

28 komentarzy

1. lol pisze:

Ja dałem Pawłowskiemu „5”. Zapracował na czerwoną kartkę dla rywali, ciągnął grę i nie tracił piłek.

2. Lech 5555 pisze:

Dzisiejszy mecz dla Kownackiego był lekcja pokory. Bardzo słaby występ , po ostatnich artykulach w prasie przyda mu sie kubeł zimnej wody.

4. Dafo pisze:

I jak już wcześniej pisałem: o majstra nie walczą tylko przeciwko piłkarzom, ale i przeciwko sędziom, ale jeśli sędziowie wreszcie będą „uczciwie” sędziować i będziemy mieli odrobinę szczęścia to możemy mieć majstra w tak szczęśliwych okolicznościach jak podczas ostatniego mistrzowskiego sezonu…

5. Dafo pisze:

80[20* widać że nie jesteś kibolem tylko sezonowcem… NA ZAWSZE KKS!

6. Gorac pisze:

Jak pisałem wcześniej, Dawid musi się dużo uczyć od Teo.
    Za 2-3 lata, będzie mógł pomyśleć od arsenalach czy menczesterach, a jego menedżer to zwykła kurwa. ;P

7. kibilech pisze:

kownacki slabiutki. a to jedno pudlo to mistrzostwo swiata. kownas wez sie w garsc a nie na miescie z teo gwiazde udajesz.

8. aliz pisze:

mecz „bez szału” ale i nie zły powiedzmy na takie cztery z minusem. Nie kleił się od początku, słabo w mec wszedł Karol, Kasper, Szymek. Dawidowi w ogóle mecz nie wyszedł, słabszy Gery. Przy tak „pracujących” zawodnikach i tak Lech był lepszy. Gdyby sędzia sie nie wtrącił, to można by było powiedzieć, że spokojnie wygrany….
    teraz oceny:
    najlepszy na boisku Kotor więc 6 – karny to loteria, więc ten gol sie nie liczy i Pawłowski pomimo jego słabszego początku – daję 5
    najsłabszy Dawid – z przykrością 2
    słabiej niż normalnie Gery – tak więc 3
    reszta 4 – czerwień dla Żaby to paranoja – więc nie ma co się zastanawiać, bo rozegrał dobry mecz.
    Rumak 5 – nic innego nie mógł wymyślić, a drużynie pomagał jak mógł – zmiany trafne.
    Sędzia – 1 z wykrzyknikiem, za drukowanie. Do 80-tej minuty było wszystko ok. ale potem??? brak słów…

9. aliz pisze:

ach zapomniałam o Tomku Kędziorze – dobry występ na dodatek gol – stawiam 5

10. Alek pisze:

Kownacki ostatnio wychodziło mu prawie wszystko ale dzisiaj zawiódł na maxa nic mu nie wychodziło po kilku złych wyborach widać było że się załamał :<
    Linetty chłopak dobrze gra odbierając piłki ale jak on ma pociągnąć piłke kilka metrów i podać to jest pewne że to spieprzy widać że brakuje mu zimnej krwi pod polem karnym przeciwnika razi jego niecelność podań większość piłek niecelnie za plecy :<

11. Kibol pisze:

80[20 to typowy zakamuflowany Azjata.

12. Stowoda pisze:

Dobrze napisał Lech 555 – mecz dla Kownackiego to lekcja pokory. Musi wiedzieć że jak podrzucają to mogę zapomnieć złapać !

13. ArekCesar pisze:

Dla mnie mimo wszystko zagraliśmy przeciętnie mimo wygranej, dlatego max dałem 4. Dziwi mnie, że zamiast strzelać to chcą wleźć do tej bramki, dlaczego nie strzelali w kontrach Kownacki i Claasen nie wiem. Ale tak jak ktoś napisał ogólnie na 4- za całość, a sędzia dostał 2, tylko za dobrze prowadzone zawody do karnego, choć raz się pomylił gdy wyszliśmy z kontrą po faulu Trałki.

14. ArekCesar pisze:

Słabsza dyspozycja Kownasia to może też być plus dla nas. Rutki zobaczą, że przy braku Teo załatać dziury od razu młodymi się nie da i trzeba kogoś doświadczonego do napadu.

15. RobertLech pisze:

To jest parodia co ta wafka odwala ,nie starcza im ze drukują kurewce ,jeszcze z nas się wzięli bo za dobrze gramy , klub powinien się odwołać od tej żałosnej czerwonej kartki , co do meczu niezła gra naszych chłopaków ,wygrali z sędzią i rywalem ,brawa (:

16. angelo pisze:

No właśnie czas chyba powstrzymać ten żałosny spektakl , nadszedł czas przesłać ostatnie mecze Legii i Lecha do UEFA , ta farsa musi się skończyć , domagać się zdegradowania Legii do trzeciej ligi i rozwiązanie PZPN a może PZPR-u, natomiast co do pana B. i L to powiem tak – siedzę z Janem w trzynastej celi na ratuszu po środku miasta itd.

17. Jarecki pisze:

Dziwny mecz – niby zdecydowanie przeważaliśmy, niby bramki strzelaliśmy ale jakoś taki mało dokładny, momentami chaotyczny choć wiedzieliśmy że to nie będzie spacer! Najważniejsze 3 punkty a tęczowym kij w oko 🙂 ! Ja wszystkim dałem 4 tylko Kownaś dostał 3 tak na zachętę ! Nie wymagajmy cudów od niego, to jeszcze dzieciak któremu dodatkowo jacyś idioci mieszają w głowie ! Żałuję tylko że Rumak nie dał trochę więcej czasu Formelli a i Fina mógł wpuścić wcześniej. Oby to był tylko ten ,,słabszy” mecz który raz po raz musi sie zdarzyć 🙂

18. Tytan pisze:

Kownas nie potrzebuje lekcji pokory od Was tylko wiary w swoje umiejetnosci. To przeciez nasz Lechowy Kownas, dajcie mu luz. Jest mody i sie uczy. Ma talent i musi sie ogrywac. Wsparcia potrzebuje a nie tipsow od Wiary co przebiec 5k nie moze 🙂

19. El Companero pisze:

jak tylko sie dowiedzialem ze na trybunach siedzi skaut niemieckiego wiesniackiego klubu z Dortmundu- Płatek, od razu bylo wiadomo ze kilku pilkarzom nogi sie będą plątały. W sumie to dziwną fuchę sobie facet zalatwil. Pojechal do BVB niby na staz, niby na niezle stanowisko, a zostal…skautem (dziadostwo) wysylanym co tydzien do Polski zeby opiniowac co wieksze talenty. Dla bylego trenera to nie jest dobra praca. Zrobili go w bambuko i robi dla nich za murzyna. Ale zeby wyplata byla, pojawia sie oczywiscie notatki. A pozniej znowu tu przyjedzie jakis Kloop czy Watzke i za parę marnych euro bedzie chcial najlepszych zawodnikow. Szczesliwie dzis Kownacki zagral padlinę, moze szkopom na kilka tygodni odechce się jezdzic na mecze Lecha.

20. fan123 pisze:

Jak dla mnie to Gergo na pewno nie był drugim najsłabszym zawodnikiem w lechu. Grał na poziomie reszty pomocników i moim zdaniem niesłuszna ocena.

21. Stowoda pisze:

@Tytan – a wiesz… masz rację !

22. zawisza pisze:

Gergo zagrał bardzo przyzwoite zawody, na pewno lepsze niż Kasper.. co prawda Fin strzelił gola, ale ogólnie był mało widoczny, a Gergo.. asysta + asysta której nie było bo Kownaś zamiast przyłożyć nogę, to chciał(?) strzelić zewnętrzną częścią buta i trafił w powietrze.
    Na wielki + Kotorowski, strzałów może za dużo nie było (prócz Carlosa z pierwszej połowy, żadnych innych groźnych sobie nie przypominam), ale wreszcie pewnie wychodził do piłek, jak nie on.. a 4 kartka – no cóż, myślę że to nawet lepiej, bo prędzej czy później Krzychu by jakąś szmatę wpuścił a tak wraca Gostomski (choć kto wie na jak długo, coś mi się wydaje, a przynajmniej mam taką nadzieję, że Jasmin Burić na ostatnie mecze wróci:))
    Reszta.. trochę lepiej, trochę gorzej, zależy od gustu. Karol dzisiaj bardzo dobrze w defensywie, w ofensywie.. bez komentarza. Możdżeń z Gergo w pierwszej połowie fajnie współpracowali, w drugiej wyglądało to gorzej (z resztą to samo na lewej flance). Pawłowski sporo udanych pojedynków, lecz brakowało tej kropki nad i (choć ode mnie 5 za asystę, czerwień dla rywala i kilka naprawdę dobrych dośrodkowań, mimo że miał naprzeciw siebie 'reprezentanta’ Polski bądź co bądź)

23. kibol pisze:

nudny mecz

24. Alwasl pisze:

Mecz nie byl porywajacy ale do karnego Lech gral tak jak powinien. Kontrolowal srodek pola, agresywnym pressingiem szybko odbieral wiekszosc pilek zawiszy i strzelal bramki. Denerwowala niechlujnosc w grze ofensywnej. Cala druzyna zagrala na 4. Bardzo mi brakowalo Teo i tej jego zadziornosci. Takin zadziora jest tez na ogol Gergo ale wczoraj gral nijako.
    Sedzia namieszal pod koniec ale okazalo sie ze Kolejorz juz nie traci glowy w takich stykowych sytuacjach. Madrze rozgrywali pilke z dala od wlasnej polowy i nie pozwalali sobie na zadne ryzykowne zagrania.
    Kownas na minus i zgadzam sie ze wszystkimi ktorzy twierdza ze przyda sie taki kubel zimnej wody wszystkim ktorzy juz go sprzedaja do zachodnich lig.
    Wolakiewicz po raz kolejny udowadnia ze srodkowy obronca to nie jest najlepsza dla niego pozycja. Robi sie jak Kotor – gra super a potem nagle daje babola. W kluczowych momentach brak mu koncentracji. Wczoraj wszystko zaczelo sie od tego ze przegral walke o pozycje.
    Claasen po raz kolejny na plus. Jak dla mnie zaczyna wpasowywac sie w styl Kolejorza i choc jeszcze nie odpalil to szkoda by go bylo stracic po sezonie

25. J22 pisze:

Ja też biorę Gergo w obronę. Gdyby Kownaś dołożył nogę miałby 3 asysty. Poza tym jak zwykle przejawiał ochotę do gry.

26. seniorka pisze:

Kownacki 3 na zachętę. Cały zespół na 4+. Gergo wg mnie, niesłusznie dostał 3.

27. Mati pisze:

Bardzo słabo Kownacki ale On ma jeszcze czas na to by wejść na odpowiednie tory. Nie gra w każdym meczu od 1 minuty i trochę czasu minie zanim to nadejdzie – jednak brak tego rytmu meczowego i zgrania się z 1 drużyna powoduje , że nie gra na swoim poziomie. Gorzej też poradził sobie w tym spotkaniu Możdżeń który był ogrywany przez rywala ,a także Linetty który potrzebował sporo czasu by sie przebudzić a i tak do końca wciąż popełniał te same błędy. Bardzo dobry mecz w wykonaniu Kędziory , Hamalainena , dobry mecz Pawłowskiego i Tralki. Lovrencics miał kilka przebłysków, ale potrafi znacznie więcej a Kamiński z Wołąkiewiczem dość przeciętnie. Ogólny obraz meczu na ocenę 3, ale liczy się zwycięstwo i to , że nadal mamy szansę na zdobycie Mistrzostwa.