Wygrać po raz trzeci

lechgornik10 maja Lech Poznań spotka się z Górnikiem Zabrze. W tym sezonie Kolejorz dwukrotnie pokonał Lechię Gdańsk, Piasta Gliwice i właśnie Górnika, ale by nadal walczył o tytuł musi pokonać zabrzan po raz trzeci.

Lech Poznań pierwszy raz w tym sezonie zagrał z Górnikiem Zabrze jesienią 2013 roku i wydawało się, że pierwsza połowa tamtego pojedynku zakończy pracę Mariusza Rumaka w Kolejorzu. Lechici grali bowiem fatalnie, goście dosłownie ich miażdżyli i po 45 minutach prowadzili, choć tylko 1:0. Na dodatek na trybunach było bardzo gorąco, a kibice głośnio domagali się odejścia Mariusza Rumaka. Nagle w 65. minucie coś drgnęło. Poznaniacy wyrównali za sprawą Gergo Lovrencsicsa, zaś 10 minut później wyszli na prowadzenie po golu Marcina Kamińskiego z rzutu rożnego. Kolejorz nie spoczął na laurach i w samej końcówce zdobył gola na 3:1 po główce z bliska Łukasza Teodorczyka. Na początku listopada „niebiesko-biali” wygrywając przegrany mecz uratowali posadę Mariusza Rumaka, który po wygłoszeniu krótkiego komentarza na konferencji prasowej wstał, trzasnął drzwiami i wyszedł.

Tymczasem niespełna miesiąc temu w Zabrzu spotkanie z Górnikiem nie miało już tak ciekawej historii. Kolejorz jechał do Zabrza będąc na fali i jego zadaniem było przełamać się i zwyciężyć na wyjeździe pierwszy raz od listopada. Początek meczu ze słabym wówczas Górnikiem nie wyglądał obiecująco, ale w 31 i 33. minucie piłkarze Kolejorza strzelili dwa gole i idealnie ułożyli sobie dalszą część spotkania. Ostatecznie Lech Poznań zwyciężył w Zabrzu 3:0, gdyż w drugiej połowie strzelił kolejną bramkę. Tym samym bilans starć Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze w tym sezonie to dwa zwycięstwa i gole 6:1. W sobotę Kolejorz może zaliczyć zwycięskiego hat-tricka nad ekipą z Górnego Śląska co jest bardzo realne. Bilans Mariusza Rumaka ze śląskimi klubami to 11-2-0, 34:4, a z samym Górnikiem Zabrze 4-1-0, 8:1.

15. kolejka T-Mobile Ekstraklasy 2013/2014 – niedziela, 03.11.2013, godz. 18:00
KKS Lech Poznań – Górnik Zabrze 3:1 (0:1)
Bramki: 65.Lovrencscis 75.Kamiński 86.Teodorczyk – 11.Nakoulma
Żółte kartki: Trałka, Formella – Madej
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów: 16037 (ok. 1200 kibiców Górnika)
KKS Lech: Gostomski – Możdżeń, Ceesay, Kamiński, Henriquez – Trałka, Murawski – Linetty (58.Douglas), Hamalainen (74.Ślusarski), Lovrencsics – Teodorczyk (87.Formella).
Rezerwowi: Kotorowski, Wołąkiewicz, Douglas, Injać, Formella, Drewniak, Ślusarski.
Górnik: Steinbors – Olkowski, Pandża (44.Gancarczyk), Wełnicki, Kosznik – Madej (77.Oziębała), Sobolewski, Przybylski, Mączyński, Nakoulma – Zachara (80.Cupriak).
Rezerwowi: Witkowski, Gancarczyk, Łukasiewicz, Łuczak, Oziębała, Cupriak.