Zadanie wykonane

W meczu 33. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Górnika Zabrze 2:1 (1:1) potwierdzając świetną wiosenną dyspozycję. Kolejorz znów był dziś bardzo nieskuteczny, ale swoje zadanie wykonał. Wygrał piąte spotkanie z rzędu i ósme u siebie, więc wciąż nie poddaje się w walce o Mistrzostwo Polski.

19:05 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Witamy oczekując od Lecha kolejnego zwycięstwa u siebie.

19:07 – Na murawie spacerują właśnie piłkarze Lecha. Przed chwilą był na niej Górnik.

19:10 – Poniżej skład Lecha. Hama w ataku.

19:15 – Na stadionie są już pierwsi kibice Lecha. Górnicy jeszcze nie dotarli.

19:16 – Krótki był dziś spacer obu ekip na murawie. Trudno się dziwić. Trawa jest przygotowana bardzo dobrze.

19:25 – Na naszym mikroblogu w śmietniku kibica pojawiła się aktualna fotka murawy.

19:26 – Szybko są dzisiaj fany wywieszane. Wiele już wisi.

19:34 – Poniżej także skład Górnika. Większych niespodzianek nie ma. Jest w miarę ofensywny.

19:34 – Pierwsi kibice Górnika są już na stadionie, natomiast bramkarze gości na rozgrzewce.

19:39 – Przed stadionem znów jest to samo co ostatnio. Policja wyłapuje kibiców z piwami i poluje na różnych innych.

19:40 – Frekwencja przekroczy dziś 20000 widzów.

19:41 – Górnik jest na sektorze, ale mocno schowany. Wywiesił na razie jedną fanę i to w takim miejscu w którym nikt inny jeszcze tego nie zrobił…

19:42 – Jeśli Górnicy nie przejdą bardziej na środek, to trudno będzie im z tego miejsca zrobić zdjęcie w czasie meczu.

19:43 – Co do zdjęć pozostałych trybun, to damy je tradycyjnie najpóźniej w przerwie na stronie głównej w środkowym menu na górze.

19:46 – Gostomski wyszedł właśnie na rozgrzewkę.

19:50 – Wszyscy lechici już się rozgrzewają, a kibiców powitał właśnie spiker.

19:55 – Gracze Górnika także już się rozgrzewają.

19:55 – Kibice Górnika wywiesili kolejne fany. Mało ich jest na razie… jakieś kilkaset osób.

20:04 – Pogoń – Lechia 0:2. W tej między 7 a 3. miejscem jest różnica tylko dwóch punktów. Walka o ostatnie miejsce dające puchary będzie więc pasjonująca.

20:11 – Kocioł pełny na razie w jakiś 70 procentach.

20:14 – Górnik zajął miejsca w samym rogu. Nie ma tam tysiąca osób.

20:18 – Sporo dzieciaków zasiadło dzisiaj na boku I trybuny i na rogu między jedyną a dwójką.

20:18 – Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę. Do meczu niecały kwadrans.

20:20 – Tuż przed meczem z głośników leci jeszcze stara nuta sprzed ponad 10 lat – „Lech na ligowym szczycie”.

20:21 – Tak w ogóle to Lech dziś walczy o trzy punkty. Za tydzień Kolejorz może już mieć matematycznie zapewnione puchary i wicemistrza.

20:22 – Sportowo po tym co stało się w Gdańsku… o mistrza będzie bardzo ciężko. No chyba, że sędziom coś się odmieni.

20:24 – Jest na trybunach słynny kibic Górnika z dzwonkiem.

20:25 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

20:29 – Na III trybunie ukazano sektorówkę akcji „Policzmy się”.

20:30 – W Kotle jest trans o Żytnickim i Kąckim.

20:30 – „Żytnicki, Kącki – Kiedy przeprosicie za swoje kłamstwa?” – taki zawisł trans.

20:55 – Jest już panel z fotkami trybun.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

1 min. – Już atak Lecha. Claasen do Szymka i ten fatalnie chybia uderzając lewą nogą.
5 min. – Gergo schodzi do środka, uderza po długim rogu i gol! 1:0 dla Kolejorza!
6 min. – Lech idzie za ciosem. Kolejna akcja i tym razem jakoś radzą sobie obrońcy.
9 min. – Niebezpieczny strzał Górnika po rzucie rożnym obroniony przez Gostomskiego.
14 min. – Na razie bardzo szybki mecz. Oba zespoły idą na wymianę ciosów, ale Lech jest lepszy.

20 min. – Lekki strzał Gwaze łapie Gostomski.
25 min. – Od paru minut z gry więcej ma Górnik, ale niewiele z tego wynika.
28 min. – Wrzutka z prawej strony, z bliska główkuje Hamalainen i nie trafia. Powinno być 2:0.
30 min. – Hamalainen podaje na środek i w ostatniej chwili Szymka uprzedza jeden z obrońców.

35 min. – Szymek pięknie do Linettego ten ma przed sobą pustą bramkę i… nie trafia w 200 procentowej sytuacji. Niesamowite…
37 min. – Niecelne uderzenie Szymka po krótkim rogu.
40 min. – Kolejne dwie akcje Lecha niezakończone strzałem.
40 min. – Bomba Sobolewskiego z daleka i piękne okno. 1:1.
44 min. – Kocioł pod bramką Górnika. Szymek trzy razy zbierał się do strzału i go nie oddał.
45 min. – Do przerwy 1:1. Bardzo niechlujna jest gra Lecha pod bramką Górnika. Kolejorz już dawno powinien prowadzić, a remisuje po cudownym golu z daleka.

48 min. – Gergo przejmuje piłkę, schodzi do środka i pięknym podkręconym uderzeniem z prawej nogi zdobywa gola! 2:1.
54 min. – Po golu znów nieco przycisnął Górnik.
57 min. – Pawłowski biegł na wprost bramki, ale za daleko wypchnął sobie piłkę.
59 min. – Anemiczne uderzenie Hamy broni Steinbors.

65 min. – Bomba Luisa z ostrego kąta. Niecelna.
67 min. – Dobra wrzutka z lewej strony, jednak Claasen nie zamknął akcji.
70 min. – Lech atakuje, ale gola na 3:1 wciąż nie ma. Brakuje go, by uspokoić mecz.

77 min. – Z akcji Lecha niewiele wynika. Są niby, ale w ogóle nie zagrażają bramce.
84 min. – Strzał z niczego Nakoulmy i broni Gostomski.
90 min. – Lech już nie atakuje. Nastawił się na obronę wyniku.
90+3 min. – Koniec. Mimo nieskuteczności Kolejorz wygrywa 2:1.

KKS Lech Poznań – Górnik Zabrze 2:1 (1:1)

Bramki: 5 i 48.Lovrencsics – 40.Sobolewski

Żółte kartki: Trałka, Kędziora, Formella – Kosznik, Nakoulma, Madej, Iwan

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 21826

KKS Lech: Gostomski – Możdżeń, Arajuuri, Kamiński, Kędziora (56.Henriquez) – Trałka, Linetty – Lovrencsics, Claasen (76.Kownacki), Pawłowski (85.Formella) – Hamalainen.

Rezerwowi: Matysiak, Bednarek, Henriquez, Injać, Formella, Kownacki.

Górnik: Steinbors – Olkowski, Danch, Szeweluchin, Kosznik – Sobolewski (80.Oziębała), Iwan – Nakoulma, Gwaze, Madej (83.Kurzawa) – Zachara (68.Jeż).

Rezerwowi: Kasprzik, Łukasiewicz, Małkowski, Kurzawa, Jeż, Łuczak, Oziębała.