Tylko 45 minut ambicji. Rozczarowanie przed tysiącami + 75 zdjęć z meczu

W meczu 35. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań zaledwie zremisował w obecności ponad 28 tysięcy ludzi na trybunach z Pogonią Szczecin 0:0. Kolejorzowi starczyło ambicji zaledwie na 45 minut, ale większość strzałów kapitalnie bronił w pierwszej połowie Radosław Janukiewicz. W drugiej odsłonie Wielkopolanie już tylko dreptali po murawie i zaliczyli bardzo rozczarowujący wynik.

75 zdjęć z sobotniego meczu Lech – Pogoń:

14:00 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie prosto z Bułgarskiej! Zaczynamy 10 minut wcześniej niż przewidywaliśmy.

14:01 – Na Bułgarskiej są już piłkarze Lecha, którzy spacerują po murawie. Są też pierwsi kibice obu drużyn.

14:02 – W Poznaniu dziś ciepło, ale bardziej pochmurno. Tylko momentami wychodzi słońce, które w tej chwili zakrywa jakieś 80 procent murawy.

14:06 – W śmietniku kibice na naszym mikroblogu pojawiła się aktualna fotka murawy. Trawa wygląda świetnie.

14:07 – Na stadion dotarli właśnie gracze gości.

14:07 – Pogoń wywiesza już pierwsze fany. Największa na pierwszym planie „granatowo-bordowi” na żółtym tle.

14:11 – Mimo słońca i wczesnej pory jupitery są już rozpalone. Takie są wymogi.

14:12 – Co do meczu. Wszyscy liczymy dziś na słodką zemstę Kolejorza za te dwie porażki z Pogonią. Wygraną zapewnimy sobie wicemistrzostwo i zakończymy marzenia Pogoni o LE.

14:13 – Pierwsi kibice są już na wszystkich trybunach. Dziś na Bułgarskiej zjawi się około 30000 ludzi w tym ponad 1000 gości ze Szczecina.

14:15 – Dzisiejszy mecz Lech – Pogoń ma wiele podtekstów szczególnie związanych z tym sezonem. O wszystkim sporo pisaliśmy przed meczem, więc nie będziemy raz jeszcze wszystkiego przypominać. W każdym razie zwycięstwo dla poznaniaków jest dzisiaj tak samo ważne dla szczecinian.

14:19 – Na murawie są już porozkładane elementy do rozgrzewki obu drużyn.

14:21 – W strefie Sportu Inea Stadionu od 12:00 trwa dzień sportu. Sporo ludzi tam się zebrało. Głównie dzieci z rodzicami.

14:23 – Ładnie prezentuje się dziś stadion w słońcu. W Kotle wywieszane są już pierwsza fany.

14:28 – Co jakiś czas wybuchają achtungi zarówno ze strony kibiców Pogoni jak i Lecha.

14:30 – Na razie najszybciej zapełnia się Kocioł. Inne trybuny powoli. Sektor gości także wolno.

14:35 – Poniżej skład Lecha. Spore zaskoczenie.

14:38 – Poniżej też skład Pogoni.

14:39 – W składzie Lecha zaskakujący jest brak Kamyka i Gergo. W dodatku na środku pomocy zagra Możdżeń.

14:39 – Skład Lecha jest niezwykle zaskakujący. Rumak wiele ryzykuje takim zestawieniem.

14:44 – Oby Lech najpierw atakował na IV trybunę. Tam słońce będzie świecić w I połowie na pewno.

14:45 – Nad stadionem robi się teraz bezchmurne niebo. Cień jest tylko na 1/3 połowy bliżej Kotła.

14:46 – Bramkarze Pogoni rozgrzewają się już od ładnych kilku minut. Za chwilę powinny pojawić się na rozgrzewce obie drużyny.

14:48 – Rozpoczęły się wzajemne „pozdrowienia” na stadionie 🙂

14:49 – Pogoń w sektorze dzisiaj w okolicznościowych pasiastych koszulkach.

14:51 – Lech już w komplecie na rozgrzewce.

14:57 – W pierwszym dzisiejszym meczu Wisła – Górnik 2:3. Pogoni ten wynik nic nie daje. Co jedynie jak chcą puchary to muszą zaatakować, a na to tylko Lech czeka.

14:58 – Taktyka Pogoni polega od dawna na zagraniu długiej piłki na Robaka. Dlatego ten zawodnik powinien zostać jak najszybciej kopnięty w to bolące ścięgno.

15:01 – III trybuna będzie dziś pięknie wypełniona po brzegi.

15:02 – Wielu kibiców tradycyjnie dotrze jednak na Bułgarską na ostatnią chwilę. Niektórzy już po 1 gwizdku.

15:03 – Nieopodal podestu w Kotle zawisła „biało-czerwona” fana Gdynianie.

15:05 – Zdjęcia trybun damy dziś nie tylko najpóźniej w przerwie w środkowym panelu na górze witryny, ale też w osobnym newsie. Będzie również bonus.

15:09 – Bramkarze Lecha podczas rozgrzewki mają osobną bramkę do ćwiczeń.

15:16 – Niecały kwadrans do meczu. Trybuny się zapełniają, Lech skończył rozgrzewkę.

15:18 – Kocioł pełen w jakiś 80 procentach.

15:20 – Strasznie wolno zapełnia się ten stadion. W sektorze gości też jest może w porywach z 1000.

15:22 – Na murawie został nagrodzony Lech 2001, który zdobył brązowy medal w Klubowych Mistrzostwach Świata o których ostatnio pisaliśmy.

15:25 – Lechici zagrają dziś z czarnymi opaskami oddając hołd tacie Dariusza Motały, który niedawno zmarł.

15:27 – Za chwilę tony konfetti pójdą w górę. Czekamy na wyjście piłkarzy. Doping już jest.

15:28 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

16:00 – Jest już panel z fotkami trybun, a także news ze zdjęciami i film z konfetti.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

1 min. – Mecz rozpoczął się z opóźnieniem przez rzucenie konfetti.
6 min. – Pierwszy strzał. Uderzył Claasen, lecz obok słupka.
9 min. – Błąd obrony Pogoni, strzela Szymek i świetnie broni Janukiewicz.
11 min. – Pierwsza groźna akcja Robaka zatrzymana przez Kędziorę.
15 min. – Na razie sporą inicjatywę ma Kolejorz.

19 min. – Rzut wolny dla Lecha bez zagrożenia.
22 min. – Pogoń prócz stałych fragmentów nie pokazuje na razie kompletnie nic.
23 min. – Bomba Hamalainena nad bramką.
25 min. – Pierwsza groźna akcja Pogoni i Robak minimalnie chybił.
29 min. – Z przewagi Lecha cały czas niewiele wynika. W dodatku zaczęło brakować strzałów.

31 min. – Lech wyszedł 3 na 3 i… Janukiewicz paruje podcinkę Hamy na boczną siatkę. Tu powinien być gol.
33 min – Groźne dośrodkowanie z prawej strony i w piłkę nie trafił Teodorczyk.
35 min. – Zablokowany strzał Teo na 10 metrze. Powinien uderzać z pierwszej piłki.
37 min. – Lech ma 71 procent posiadania piłki.
38 min. – Strzał Szymka i piłka trafia w poprzeczkę!
40 min. – Uderzenie Claasena. Obok. Lech ciśnie, ciśnie, ale wcisnąć nie może zdobyć gola.
43 min. – Groźne wstrzelenie Daylona i znów Janukiewicz.
45 min. – Do przerwy 0:0. Gdyby nie Janukiewicz już dawno byłoby po zawodach. 72 procent piłki i w Pogoni grający tylko Robak.

46 min. – Strzał Linettego po ziemi broni Janukiewicz.
47 min. – Piękny strzał Szymka i znów Janukiewicz.
50 min. – Błąd obrony. Robak w oko z Kotorem i wygrywa Kotor!
53 min. – Poprzeczka Pogoni po rzucie wolnym. Jeden z graczy gości był kompletnie niekryty.
57 min. – Teo zagrał w pole karne i tym razem lepszy obrońca.
60 min. – Lech nie może złapać rytmu w II połowie.

66 min. – Lech w drugiej połowie gra półprzytomnie. Stoi w miejscu momentami.
67 min. – Fatalny błąd Henriqueza, jednak Robak źle dośrodkował.
73 min. – Jeśli Lech za chwilę się nie obudzi ciężko będzie mu wygrać.
75 min. – Lech odzyskał kontrolę.

78 min. – Bomba Linettego obok słupka.
84 min. – Strzał po rzucie rożnym odbija Kotorowski.
90 min. – Nic Lech nie gra w II połowie. Stoją dosłownie w miejscu.
90+6 min. – Koniec. Szkoda, że Lech nie grał jednak do końca.

KKS Lech Poznań – MKS Pogoń Szczecin 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Możdżeń – Rudol, Lisowski, Ława

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 28116 (ok. 1400 kibiców Pogoni)

KKS Lech: Kotorowski – Kędziora, Arajuuri, Wołąkiewicz (68.Kamiński), Henriquez – Możdżeń, Linetty – Pawłowski (78.Kownacki), Hamalainen (62.Lovrencsics), Claasen – Teodorczyk.

Rezerwowi: Gostomski, Bednarek, Kamiński, Injać, Lovrencsics, Kownacki, Formella.

MKS Pogoń: Janukiewicz – Rudol (46.Lisowski), Golla, Dąbrowski, Koj (62.Ława) – Rogalski, Murawski – Murayama (84.Bąk), Akahoshi, Kun – Robak.

Rezerwowi: Kudła, Hernani, Walski, Lisowski, Bąk, Małecki, Lawa.