Bez pomocy sędziów jesteście nikim. Wasz sędzia z karnym znów wypaczył wynik

W meczu 37. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Legią Warszawa 0:2 (0:0). To spotkanie wyglądało jak cały sezon. Kolejorza znów przekręcił sędzia, który w 47. minucie podyktował niesłuszny rzut karny mający duży wpływ na dalszy przebieg zawodów. Jedenastka z miejsca ustawiła ten pojedynek i Wielkopolanom grało się bardzo trudno. „Niebiesko-biali” nie dali rady w obecnych rozgrywkach wygrać z arbitrami, choć dziś kolejny raz zostawili dużo serca i zdrowia na boisku.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

2 min. – Początek meczu bardzo żywy. Obie drużyny chcą atakować.
5 min. – Po rzucie rożnym dla Lecha i Legii. Oba bez zagrożenia.
8 min. – Linetty wpadł w pole karne, podał do Szymka i ten trafił prosto w Kuciaka. Dobra akcja.
11 min. – Strzał Teo z 20 metra łapie Kuciak.
14 min. – Niecelne uderzenie Saganowskiego z ostrego kąta.

17 min. – Dwa groźne rzuty rożne dla Legii.
23 min. – Okres przewagi Legii, lecz niewiele z tego wynika.
28 min. – Mecz jest bardzo szybki i nie brakuje w nim walki. Mało jest za to dobrych akcji i strzałów.
30 min. – Niecelna główka Teo po rogu.

33 min. – Dobra akcja Legii skrzydłem i Kucharczyk źle trafił w piłkę.
34 min. – Kontra Lecha i dobry strzał Pawłowskiego.
38 min. – Jodłowiec ominął Kotora i całą akcję wyjaśnił Wołąkiewicz.
41 min. – Mnóstwo strat w zespole Lecha. W dodatku Hamalainen spaceruje po boisku.
42 min. – Dobra kontra Lecha, jednak Hamalainen stojąc na 20 metrze przekombinował i Kuciak obronił jego strzał.
43 min. – Legia ma dziś bardzo groźne stałe fragmenty gry. W Lechu zawodzi rozegranie piłki.
45 min. – Miękkie podanie do Teo i szybszy Kuciak.
45+2 min. – Kolejna kontra i minimalnie niecelny strzał Szymka. Szkoda. Do przerwy 0:0.

47 min. – Karny… kolejny niesłuszny dla Legii.
52 min. – Wstrzeloną piłkę z prawej strony złapał Kuciak.
56 min. – Akcja Lecha prawą stroną, ale Teodorczyk za długo przetrzymywał piłkę.
57 min. – Piłkarz Legii zagrywa ręką, jednak karnego nie ma.

61 min. – Dobra akcja Hamalainena. Podaje to Szymka, ale ten został zablokowany.
68 min. – Bombę Hamy odbija Kuciak.
70 min. – Strzał Rzeźniczaka wślizgiem trafił w boczną siatkę.
73 min. – Lech zepchnął Legię do defensywy, ale sam musi strzelić gola, bo sędzia jemu tak jak Legii na pewno nie pomoże.

76 min. – Strzał Brzyskiego z wolnego broni Kotorowski.
80 min. – W pole karne wpadł Szymek, podał do Claasena, ale ten nie oddał strzału.
85 min. – Katastrofalny błąd Kamińskiego! Piłkę przejął Bereszyński i zdobył gola.
90 min. – Strzał Możdżenia wysoko nad bramką.
90+2 min. – Bomba Linettego obok słupka.
90+5 min. – Lech walczy jeszcze o honorową bramkę.
90+7 min. – Koniec. Lech wraca przekręcony przez sędziego.

KP Legia Warszawa – KKS Lech Poznań 2:0 (0:0)

Bramki: 47.Vrdoljak – k. 85.Bereszyński

Żółte kartki: Rzeźniczak, Jodłowiec – Henriquez, Kędziora, Linetty, Trałka

Sędzia: Minoru Tojo (Japonia)

Widzów: 29749

KP Legia: Kuciak – Bereszyński, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski – Vrdoljak, Jodłowiec – Żyro, Duda (75.Helio Pinto), Kucharczyk (68.Kosecki) – Saganowski (90.Orlando Sa).

Rezerwowi: Jałocha, Broź, Raphael Augusto, Łukasik, Helio Pinto, Kosecki, Orlando Sa.

KKS Lech: Kotorowski – Kędziora (46.Możdżeń), Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka, Linetty – Lovrencsics (55.Claasen), Hamalainen (86.Kownacki), Pawłowski – Teodorczyk.

Rezerwowi: Gostomski, Arajuuri, Injać, Możdżeń, Formella, Claasen, Kownacki.

Kapitanowie: Vrdoljak – Wołąkiewicz

Trenerzy: Henning Berg – Mariusz Rumak

Pogoda: +20°C, pogodnie

329 komentarzy

1. fox pisze:

Niestety ale okazuje się,że tak na prawdę Lech nie sięgnie w tej chwili więcej niż v-ce mistrzostwo a i to w przyszłym sezonie może być nie osiągalne.Przyczyna jest prosta ,ta drużyna ma przeciętnych piłkarzy.Wszyscy się zachwycali,jak przyszedł Hamalainen,bo to przecież reprezentant Finalndi,tymczasem jest to piłkarz,który mecze dobre przeplata z bardzo słabymi a więc nie daje,tak potrzebnej pewności,podobnie Grego potrafi zagrać mecz genialny,by w kolejnym pokazać słabość,o obrońcach lepiej nie wspominać Kamiński nie tylko się nie rozwija,ale wręcz się cofa,Arajuri taki mały misiu,przepchnąć się nie da ale jest mało zwrotny i każdy trochę szybszy piłkarz objedzie go jak chce,Barry wiecznie kontuzjowany,Luis jak mu się uda raz lepiej raz gorzej.Czy przyjdą lepsi piłkarze, wątpię.Przyszedł Wilusz,ale on by potrzebował do pary jeszcze jednego solidnego środkowego obrońcy.Tak więc jak widać przy polityce właścicieli Lecha znaczy drogo sprzedać,kupić tfu wziąść za darmo daleko nie zajedziemy.Rumaka nie krytykuję bo tutaj nawet jak by przyszedł największy trenerski tuż też by nic nie zrobił.Najwięcej boje się o puchary bo taki skład nic dobrego nie wróży.O obecnym mistrzu można mówić różne rzeczy,że szczęśliwie ,że przy pomocy sędziów bo to wszytko prawda ale jednak wyprzedził nas o 10 punktów i gdybyśmy mieli lepszych piłkarzy którzy w dodatku gryźli by trawę,to sędziowie też by nic nie wskórali.Poza tym mają skład i wyjściowy,i ławkę,bo mają kasę skąd nie wiem,ale mają.Gorzkie to,ale prawdziwe,i dopóki nie zmieni się podjeście Rutkowskich do swojego klubu nic się w tej materii nie zmieni.

2. @ neomix pisze:

na kolana i przepraszać, chamie

3. tubiś pisze:

pogadajcie sobie o sędziach itp. – Legia mistrz!!! i za rok bedzie identycznie

4. Pawe(l) pisze:

Jestem juz nienajmlodsz od 1966 chodze na Legie,nie lubie jak gnojki co im jeszcze jaja nie obrosly wypisuja jakies bzdury i ublizaja jeden drugiemu.Prawda jest taka ze ta biedna liga gowno by byla warta bez takich spotkan jak Legia-Lech,nie bylo by co ogladac.Inna sprawa ze Rumak(ktorego nie lubie)za bardzo sie napina.Gratuluje 2 miejsca.Wesolych wakacji prawdziwym kibicom.

5. JRZ pisze:

Inna sprawa ze Rumak(ktorego nie lubie)za bardzo sie napina.. Tak kurwa a co on takiego powiedział ostatnio ze twierdzisz ze się napina?

6. JRZ pisze:

Gdy drużyna dostaje bramkę i zaczyna przegrywać zazwyczaj zmuszona jest do zmiany tego co grała do tej pory i jeśli gra z kontry jak Lech wczoraj to zmuszona jest grac bardziej otwarcie co może skutkować kolejnymi golami a na temat kompleksów to masz Legia.net i

7. tubiś pisze:

brak szpaleru (z szacunku) dla Mistrza Polski ze stronych świadczy o napinaniu się Rumaka, obraził się że ma tylko Vicemistrzostwo – samo to świadczy o nim

8. tubiś pisze:

do JRZ, największe komplesy to masz Ty

9. bobo pisze:

Jak mawiał klasyk Legia lała wszystkich teraz Legie będą lali w europie:) Połamania nóg tej kurwie w el.LM

10. Gast pisze:

Znowu w życiu mi nie wyszło…hymn frustratów z amici. A kogo obchodzą wasze żalel losers?

11. welcome pisze:

wypaczone to wy macie mózgi.

12. seniorka pisze:

Nie dyskutujcie z tęczowymi, bo najpierw sprowadzą Was do swojego poziomu, a póżniej pokonają doświadczeniem. To hasło jednego z naszych Kolegów jest nadal aktualne.

13. Gościu pisze:

Minoru Tojo? To ten co podarował dwie bramki ze spalonego strzelone Ruchowi?

14. NM(L) pisze:

Napiszę tak, sędziowie jak sędziowie są omylni i nie można ich za to karać, Legia miała co najmniej 5 sytuacji podbramkowych (sam na sam) i zawsze ta sama sytuacja – spalony (nie słuszny w 4 sytuacjach), Legia i Lech równo walczyli, aczkolwiek Legia przez doświadczenie i umiejętności ukazała lechowi swoją wyższość, a wasi kibice nadto, że nadal wierzą w mistrzostwo to jeszcze się ośmieszyli przyjeżdżając nie pełnym składem.

Pozdrowienia dla kibiców obydwu klubów, szkoda tylko, że hejtować to tylko wy potraficie w internecie i obwiniać sędziów za wszystkie wasze nie dokładności. Ogarnijcie się ludzie bo tak i tak Legia ma nad wami wyższość – kibice i klub. Tak prawda i hejty mogą na mnie lecieć z waszej strony, dla mnie to nic nie znaczy, że po prostu siebie poniżacie.

15. Jupijajej pisze:

Trzeba przyznać ze oprawę zrobili świetną i mistrz się należał. Powodzenia w eliminacjach dla obu zespołów.

16. do bobo pisze:

nawpierdal…..sz się pyr i potem pierdo…sz głupoty , gimbusie złamany

17. do bobo pisze:

nie jedz tyle pyr , bo cię do reszty popier…oli …. gimbusie złamany

18. JRZ pisze:

ja pierdole co tu się dzieje 🙂 Spinają dupska o co tylko się da szpaler, piłkarze i Rumak do tego oprawa która jak widać i słychać musiała zaboleć. Ogólnie to maja wyjebane na nas ale wchodzą i komentują nasze wpisy na NASZYM forum 🙂

19. azjata pisze:

Wchodzę na waszą stronę odkąd z ramówki zdjęto program Państwa Gucwińskich

20. Adam Yauch pisze:

Tak sobie wszedłem na te forum, myślę – poczytam. Słaba historia z obu stron. Jasna sprawa, że wróg numer jeden to w Poznaniu Legia i odwrotnie. Beznadzieja, że nie było szpaleru, jako kibic Legii byłbym za tym, żebyśmy zrobili szpaler w sensie piłkarze, jeśli byście wygrali. Na szczęście Wam to nie grozi 😉 Pozdrawiam, ale chłodno 🙂

21. ole pisze:

czas chyba zamknac watek bo nic ciekawego juz dzisiaj tutaj chyba nie uslyszymy

22. ole pisze:

Zawisza, Ruch i Lech – trzymam kciuki za POLSKIE druzyny w europejskich pucharach. Szkoda, ze w tym roku znowu nie mamy reprezentanta w Lidze Mistrzow.

Teraz mozecie zamknac watek 😉
    HEJ LECH!!!!

23. pyra fan kks z breslau pisze:

witam wiara nawet w takim meczy centrala pokazala jak to wyglada ale huj z tym musmi kupc dobrego NAPADZIORA a obrona i brama to dramat kazdy wie teraz zmiany w tych formacjach i jazda z azjatami KKS THE BEST I POZDRAWIAM

24. arek pisze:

panowie…to byl karny z tych gwizdnie lub nie zalezy od sedziego..ale co prawda problematyczny…ja tylko nie rozumiem jednego..dlaczego tutaj taka stronniczosc jest,..wszystko przeciw Lechowi a za Legia ..prasa , media , sedziowie z kazdego zakatka swiata….a nawet gala dzisiejsza sie nie podoba:)…trzeba powiedziec sobie uczciwie ze Legia wygrala lige 10 punktami…jakby nie reforma bylo by 15… dlaczego redakcja nie napisze o dwoch bramkach Kolejorza w meczu z Rucham nieprawidlowych..o wolnym z kapelusza z Bielskim…tylko caly czas Legia i Legia..sedziowie sie myla czesto i dla kazdego..i tak Legia by tą lige wygrała powiedzmy sobie szczerze…jeszcze moze Kaminski I Kotorowski tez byli przeciw Lechowi? poczytalem stronkeLegii i tam nie robia problemow jak cos Lechowi sedzia podyktuje…sami napisali ze karny problematyczny…jakbyto bylo w polu karnbym rywala to sami byscie chcieli karnego na bank…a sytuacja z reka obroncy Legi troszke inna bo pilka leciala poza boisko pozatym pilkarz Lecha mial bardziej wystawiona reke…ale fakt nie musial sedzia dyktowac dla Legii karnego..ale panowie zluzujcie..troche Lechowi do Legii brakuje…a oi teraz moze sie ten dystans zwiekszac.przypomne ze w meczu ze Slaskiem byl karny dla wrocławian taki sam przeciw Legii a gdyby niesedziowie Lech moglby nie grac w pucharach…pozdrawiam

25. The Second One pisze:

ZNOWU W ŻYCIU MI NIE WYSZŁO :-)…

26. Gdzie twoje berło? pisze:

co tam krzyczeliście wyjazdowicze o szpalerze? 🙂 bo coś słabo was było słychać 🙂 napiszcie chociaż 🙂

27. zibi pisze:

Ludzie, przestańcie pisać o pierdołach. Teraz czekamy na poważne W-Z-M-O-C-N-I-E-N-I-A drużyny ze strony zarządziku. Legła jest gdzieś tam daleko na wschodzie a my patrzymy na rozgrywki w naszej zachodniej LE. Chociaż na początek, w fazie eliminacji, znajdzie się kilka drużyn ze wschodu. Mówi się trudno.

P.S.
    Gratulacje dla ległej za zdobycie MP ale tak na zimno to sami sobie odpowiedzcie ile wam drodzy towarzysze wojskowi, sprezentowano karnych w tym sezonie?

28. kobo pisze:

Sorry ale obiektywnie to był pojedynek biegowy ślimaka z żółwiem, zawiodła bardzo słaba (również fizycznie) kadra Lecha. Gdyby Lech zrobił 4 solidne transfery… ale o tym mozna pomarzyć… bo dalej Rutek patrzy kogo będzie można sprzedać a nie kogo potrzeba. Kamyk, Pawłowski… sa na boisku ale tylko są… Trałka pokazał swoje słabości. Bardzo słaby mecz Lecha.

29. Zamykam to, bo i tak zostało już wszystko napisane, a poza tym, sami warszawiacy tu piszą dzisiaj.