Bez pomocy sędziów jesteście nikim. Wasz sędzia z karnym znów wypaczył wynik

W meczu 37. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Legią Warszawa 0:2 (0:0). To spotkanie wyglądało jak cały sezon. Kolejorza znów przekręcił sędzia, który w 47. minucie podyktował niesłuszny rzut karny mający duży wpływ na dalszy przebieg zawodów. Jedenastka z miejsca ustawiła ten pojedynek i Wielkopolanom grało się bardzo trudno. „Niebiesko-biali” nie dali rady w obecnych rozgrywkach wygrać z arbitrami, choć dziś kolejny raz zostawili dużo serca i zdrowia na boisku.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

2 min. – Początek meczu bardzo żywy. Obie drużyny chcą atakować.
5 min. – Po rzucie rożnym dla Lecha i Legii. Oba bez zagrożenia.
8 min. – Linetty wpadł w pole karne, podał do Szymka i ten trafił prosto w Kuciaka. Dobra akcja.
11 min. – Strzał Teo z 20 metra łapie Kuciak.
14 min. – Niecelne uderzenie Saganowskiego z ostrego kąta.

17 min. – Dwa groźne rzuty rożne dla Legii.
23 min. – Okres przewagi Legii, lecz niewiele z tego wynika.
28 min. – Mecz jest bardzo szybki i nie brakuje w nim walki. Mało jest za to dobrych akcji i strzałów.
30 min. – Niecelna główka Teo po rogu.

33 min. – Dobra akcja Legii skrzydłem i Kucharczyk źle trafił w piłkę.
34 min. – Kontra Lecha i dobry strzał Pawłowskiego.
38 min. – Jodłowiec ominął Kotora i całą akcję wyjaśnił Wołąkiewicz.
41 min. – Mnóstwo strat w zespole Lecha. W dodatku Hamalainen spaceruje po boisku.
42 min. – Dobra kontra Lecha, jednak Hamalainen stojąc na 20 metrze przekombinował i Kuciak obronił jego strzał.
43 min. – Legia ma dziś bardzo groźne stałe fragmenty gry. W Lechu zawodzi rozegranie piłki.
45 min. – Miękkie podanie do Teo i szybszy Kuciak.
45+2 min. – Kolejna kontra i minimalnie niecelny strzał Szymka. Szkoda. Do przerwy 0:0.

47 min. – Karny… kolejny niesłuszny dla Legii.
52 min. – Wstrzeloną piłkę z prawej strony złapał Kuciak.
56 min. – Akcja Lecha prawą stroną, ale Teodorczyk za długo przetrzymywał piłkę.
57 min. – Piłkarz Legii zagrywa ręką, jednak karnego nie ma.

61 min. – Dobra akcja Hamalainena. Podaje to Szymka, ale ten został zablokowany.
68 min. – Bombę Hamy odbija Kuciak.
70 min. – Strzał Rzeźniczaka wślizgiem trafił w boczną siatkę.
73 min. – Lech zepchnął Legię do defensywy, ale sam musi strzelić gola, bo sędzia jemu tak jak Legii na pewno nie pomoże.

76 min. – Strzał Brzyskiego z wolnego broni Kotorowski.
80 min. – W pole karne wpadł Szymek, podał do Claasena, ale ten nie oddał strzału.
85 min. – Katastrofalny błąd Kamińskiego! Piłkę przejął Bereszyński i zdobył gola.
90 min. – Strzał Możdżenia wysoko nad bramką.
90+2 min. – Bomba Linettego obok słupka.
90+5 min. – Lech walczy jeszcze o honorową bramkę.
90+7 min. – Koniec. Lech wraca przekręcony przez sędziego.

KP Legia Warszawa – KKS Lech Poznań 2:0 (0:0)

Bramki: 47.Vrdoljak – k. 85.Bereszyński

Żółte kartki: Rzeźniczak, Jodłowiec – Henriquez, Kędziora, Linetty, Trałka

Sędzia: Minoru Tojo (Japonia)

Widzów: 29749

KP Legia: Kuciak – Bereszyński, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski – Vrdoljak, Jodłowiec – Żyro, Duda (75.Helio Pinto), Kucharczyk (68.Kosecki) – Saganowski (90.Orlando Sa).

Rezerwowi: Jałocha, Broź, Raphael Augusto, Łukasik, Helio Pinto, Kosecki, Orlando Sa.

KKS Lech: Kotorowski – Kędziora (46.Możdżeń), Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka, Linetty – Lovrencsics (55.Claasen), Hamalainen (86.Kownacki), Pawłowski – Teodorczyk.

Rezerwowi: Gostomski, Arajuuri, Injać, Możdżeń, Formella, Claasen, Kownacki.