Kibice Kalju mają swój własny piłkarski zespół

17 i 24 lipca zespół Lecha Poznań w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy 2014/2015 zmierzy się z Kalju Nomme jeśli oczywiście estoński klub wyeliminuje niebawem islandzki Fram Reykjavik.


Z kibicowskiego punktu widzenia lepiej byłoby, aby Kolejorz zagrał z Estończykami. Kibice Kalju Nomme co prawda jakąś kibicowską potęgą nie są, ale przynajmniej co nieco sobą reprezentują w przeciwieństwie do fanów Framu Reykjavik. Na szczegółowe przedstawienie fanatyków Kalju Nomme przyjdzie jeszcze czas po 10 lipca. Dziś tylko pragniemy zwrócić uwagę na jedną ciekawą rzecz.

Posiadanie właśnej drużyny piłkarskiej przez kibiców danego klubu nie jest na świecie zbyt popularne, a w Polsce już właściwie w ogóle. U nas w kraju tylko Kolejorz może poszczycić się zespołem fanatyków nazywającym się KKS Wiara Lecha Poznań, który występuje w A-klasie i niewiele brakowało, by w swoim drugim sezonie w historii wywalczył kolejny awans.

Tymczasem Kalju Nomme drużynę złożoną z kibiców ma już od dobrych kilku lat. Kibice tego klubu noszą przydomek „Różowe Pantery” (więcej o nich napiszemy w swoim czasie), a stworzony przez nich zespół zwie się JK Roosad Pantrid. Gra on w amatorskiej lidze w której liczy się przede wszystkim dobra zabawa, aczkolwiek wyniki również są ważne (zwłaszcza w prestiżowych spotkaniach).

Różowe Pantery swoje domowe mecze rozgrywają na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Swego czasu kibice Kalju Nomme rozegrali nawet towarzyskie spotkanie z pierwszą drużyną swojego klubu. JK Roosad Pantrid bierze udział w rozgrywkach zarówno tych na otwartym powietrzu jak i na hali. Zespół kibiców ma swój herb, własne stroje i nawet profil na Facebooku, który można zobaczyć -> tutaj.

W skład JK Roosad Pantrid wchodzą oczywiście fanatycy przychodzący na mecze i wspierający klub JK Kalju Nomme, ale spotkania „Różowych Panter” zza linii bocznej mogą oczywiście śledzić także wszystkie inne osoby. Warto dodać, że sponsorem technicznym JK Roosad Pantrid jest ta sama firma, która ubiera zespół potencjalnego rywala Lecha Poznań, a zatem znana na całym świecie firma Adidas.Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


2 komentarze

  1. Piasek pisze:

    Czyli jeśli Lech zagra z Kalju, to powinien zostać zorganizowany również mecz DWL z Panterami 😀

  2. tomek27 pisze:

    Rozowe Pantery ? Jakos gejowsko brzmi ….Jeśli chodzi o Wiare Lecha ,w tym tygodniu wygrala tez WL lige i zdobyla tam puchar , w finale blysnal Klichowicz…