Laugardalsvöllur i Kadrioru staadion – obiekty Framu i Kalju

W czwartek, 17 lipca poznański Lech zawita do Islandii lub Estonii i na Laugardalsvöllur bądź Kadrioru staadion rozpocznie swoją pucharową przygodę w sezonie 2014/2015.


Obiekty Framu Reykjavik i Kalju Nomme z wyglądu są podobne, ale różnią się pojemnością. Na szczęście oba posiadają niezłą i naturalną murawę co dla Kolejorza jest najważniejsze. Dziś czas przybliżyć kibicom Lecha Poznań stadiony potencjalnych rywali Wielkopolan w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy 2014/2015.

Laugardalsvöllur (Fram Reykjavik)

Laugardalsvöllur to największy stadion na Islandii mieszczący ponad 15 tysięcy widzów. Jest to obiekt narodowy z którego korzystają reprezentacje tego kraju i na co dzień zespół Framu Reykjavik. Stadion ten powstał w 1957 roku, ale od tego czasu przeszedł kilka modernizacji w tym ostatnią w 2007 roku.

null

Z kolei 10 lat temu jeszcze na starym obiekcie mecz Islandia – Włochy 2:0 obejrzało ponad 20 tysięcy ludzi i do dziś jest to rekord Laugardalsvöllur. Domowy obiekt Framu Reykjavik składa się z dwóch zadaszonych trybun o łącznej pojemności prawie 10 tysięcy. Za obiema bramkami jest jeszcze ponad 5 tysięcy miejsc stojących, jednak te nie są zwykle używane.

null

Na Laugardalsvollur swoją siedzibę prócz Framu Reykjavik ma Islandzki Związek Piłki Nożnej. Trawa na tym stadionie jest naturalna i mogą oświetlać ją jupitery o mocy 800 luxów zamontowane 22 lata temu. Obiekt ten jest także bardzo dobrze przygotowany do zawodów lekkoatletycznych. Wszystko to dzięki bieżni.

null

Stadion Framu Reykjavik prezentuje się przyzwoicie, ale zwykle świeci pustkami, bo na Laugardalsvöllur przychodzi średnio 680 osób co jest jednym z gorszych wyników w lidze islandzkiej. Czwartkowy mecz „niebiesko-białych” z Kalju Nomme również nie przyciągnął zbyt wielu kibiców na stadion. Otwarta zresztą była tylko jedna, główna trybuna.

Kadrioru staadion (Kalju Nomme)

Kadrioru staadion, a po polsku to Kadriorg Stadion to stadion znajdujące się w Tallinnie i otwarty w 1926 roku. Od tamtej pory obiekt regularnie jest modernizowany i ulepszany. Gospodarzem tego stadionu prócz Kalju Nomme jest Lavadia Tallinn. To właśnie na nim pięć lat temu Levadia ograła Wisłę Kraków 1:0.

null

Kadriorg Stadion jest podobny do Laugardalsvöllur, lecz mocno różni się pojemnością. Dwie trybuny w tym jedna częściowo kryta mogą bowiem pomieścić niecałe 5 tysięcy ludzi. Stadion posiada naturalną trawę i bieżnię lekkoatletyczną dzięki czemu często odbywają się na tym obiekcie zawody nie tylko piłkarskie.

null

Na stadionie Kalju Nomme od czasu do czasu swoje mecze rozgrywa reprezentacja Estonii. Kameralny obiekt posiada dość dużą tablicę świetlną, a wokół niego znajduje się pełnowymiarowe boisko treningowe. Co ciekawe Kadrioru staadion nie posiada sztucznego oświetlenia, ale mimo to, na razie jest dopuszczony do rozgrywek UEFA.

null

Rewanżowy mecz Kalju Nomme z Framem Reykjavik zostanie rozegrany o godzinie 18:00 czasu polskiego (19:00 estońskiego) i należy przygotować się, że jeśli gracze Prinsa awansują dalej, to Kolejorz zagra z Kalju o podobnej porze lub nawet o godzinę wcześniej. Fani Lecha Poznań otrzymają na to spotkanie minimum 250 biletów.

Źródło: inf. własna
Foto: kadriorustaadion.ee, vatreni.info, thefa.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


10 komentarzy

 1. Rahu pisze:

  Nie najgorsze te stadiony. W kurniku nie zagramy

 2. Poldi pisze:

  Lepszy stadion od Ruchu Chorzow 🙂

 3. Emiliano1991 pisze:

  Trudno akurat mieć gorszy stadion od Ruchu nawet w slabszo pilkarsko krajach. Oni tym kurnikiem tylko nas osmieszaja w Europie

 4. Flis pisze:

  Jakiej frekwencji mozna spodziewac sie na meczu Kalju – Lech? od tego zalezy ile dostaniemy biletow

 5. TOMO pisze:

  ta pierwsza nazwa to nie do nauczenia się:)

 6. Kosi pisze:

  250 biletow to troche mało wydaje mi się, że chętnych na ten wyjazd będzie więcej. W przeciwieństwie do Finlandii można jechać bezpośrednio samochodem

 7. WodooOoo pisze:

  a do Finlandii jak było?

 8. Kosi pisze:

  Do Finlandii trzeba było promem co drogo wychodziło.

 9. ArekCesar pisze:

  Samochód się zostawiało w Tallinie i promem bez auta. A na prom kupowaliśmy bilet grupowy to było jeszcze taniej.

 10. seniorka pisze:

  Stadiony wyglądają dobrze. Ważne, że jest naturalna murawa.