Wyniki I rundy kwalifikacyjnej i pary II rundy eliminacyjnej Ligi Europy 2014/2015

Liga EuropyW dniach 1-10 lipca na stadionach dosłownie całego kontynentu odbyła się I runda piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2014/2015. W przeciwieństwie do zeszłego roku w tym większych sensacji w tej fazie rozgrywek nie było.

Za niespodziankę można uznać co jedynie odpadnięcie fińskiej Honki Espoo z Sillamae Kalev. Estończycy strzelili decydującą bramkę w 120 minucie i szczęśliwie awansowali do kolejnej rundy. Ponadto po rzutach karnych dalej przeszło KF Laci, Ekranas Poniewież awansował dzięki bramce w 89. minucie, a Vikingor Gota dzięki trafieniu w 90. minucie.

Prócz Litwinów z Poniewieża straty z pierwszego meczu odrobiła dziś jeszcze szwedzka Brommapojkarna IF oraz mołdawskie Zimbru Kiszyniów. W czwartek na wyjeździe wygrał za to Zeljeznicar Sarajevo i IFK Goteborg dzięki czemu oba zespoły awansowały dalej (w zeszłym tygodniu Bośniacy i Szwedzi bezbramkowo zremisowali).

Poza tym, w I rundzie eliminacyjnej Ligi Europy 2014/2015 wysoko zwyciężyły m.in. Rosenborg Trondheim, Tromso, Derry City, Spartak Trnava, Stjarnan, FK Astana, Aberdeen, NK Koper, Metalurg Skopje, Botev Płowdiw czy Siroki Brijeg, które nie miały żadnych problemów ze swoimi przeciwnikami.

W czwartek swoich przeciwników w kolejnej rundzie poznały też polskie ekipy, a więc Lech i Ruch. Poznaniacy zmierzą się z estońskim Kalju Nomme, zaś chorzowianie spotkają się z FC Vaduz z Liechtensteinu. Mecze II rundy eliminacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2014/2015 odbędą się 17 i 24 lipca.