Ruszają debaty na temat kibicowania w Poznaniu

Dziś o godzinie 10:30 podczas briefingu prasowego przedstawiono plan i szczegóły debat na temat kibicowania w Poznaniu.


Pierwsza debata dziennikarzy z wojewodą lub jego przedstawicielem odbędzie się już dziś na stadionie. W drugiej debacie i to jeszcze w tym miesiącu wezmą udział kibice ze wszystkich trybun, a w ostatniej sierpniowej debacie wezmą udział wszyscy kibice. Poniżej szczegóły.

Łukasz Borowicz (rzecznik Lecha Poznań):”Celem debat będzie odpowiedź na ważne pytania. Głównie czym jest kibicowanie i czym jest kibicowanie po poznańsku. Podczas spotkań zadamy konkretne pytanie, jak dbać o kibicowanie w Poznaniu i co możemy zrobić razem. Do naszych dyskusji zachęcamy wszystkich. Dziennikarzy i kibiców ze wszystkich trybun. Podczas debat poruszymy kwestię rac i sektorówek.”

”Dziś odbędzie się pierwsza debata z dziennikarzami miejskimi i sportowymi. Na debacie pojawi się wojewoda lub jego wysłannik. W drugiej debacie wezmą udział kibice, a w trzeciej wszyscy chętni. Klub nie zgadza się z decyzją wojewody i ten moment na pewno jest dobry, aby rozpocząć merytoryczną dyskusję.”

”Pracujemy nad stroną internetową związaną z kibicowaniem – lechpoznan.pl/kibicowanie. Zachęcamy już teraz do dyskusji na temat kibicowania. Na tej stronie na pewno pojawi się szereg informacji o kibicowaniu w Poznaniu, a także o frekwencji na naszym stadionie. Pojawią się tam również najciekawsze meile od kibiców i relacje z debat.”

>> Przeczytaj więcej w dziale Konferencje

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


32 komentarze

 1. gruh pisze:

  Wreszcie! Tego mi brakowalo!

 2. przemo pisze:

  Super pomysł, trzeba to wykorzystać!

 3. fan123 pisze:

  Ja nie poznaje tego Lecha. Ktoś wyprał mózgi ludziom zarządzającym? Wiem, że na pewno kierują się pieniędzmi. ale poczynili ogromny postęp pod kątem wizerunku klubu wśród kibiców.
  Sama debata, jak to debata, ludzie pogadają, rozejdą się i nic z tego nie wyniknie.

 4. darkoski pisze:

  Może debata zaowocuje listą „nieżyciowych” przepisów. Cały problem to pewne normy prawne które nie są respektowane.
  I trzeba coś w tym względzie zmienić inaczej będzie to koncert życzeń a nie debata.

 5. mat pisze:

  Czyli race ze sobą moge zabrac:)

 6. Emiliano1991 pisze:

  Juz dawno powinni to zrobić. Tylko, że dziennikarze beda mowic swoje, a kibice swoje

 7. Dawid pisze:

  uważam, że debaty w tym kraju nic nie dają… dlaczego? politycy w Naszym kraju to kompletny beton, którego ruszyć się nie da… mimo wszystko dobrze, że debaty się odbędą… florek z bliska (o ile się pojawi) usłyszy jakie są opinie kiboli chociaż to i tak niczego nie zmieni… mam tylko nadzieję, że oglądalność debat będzie wysoka i coraz więcej osób sobie będzie uświadamiać dzięki temu, że wojewoda jest idiotą 🙂 znów będzie przedstawiał utarte slogany – „kibole to bandyci”, „tragedia wisi w powietrzu”, „nie ulegniemy pod naporem bandytów”… dodatkowo proponowane zmiany w ustawie o Bezpieczeństwie Imprez Masowych idą w kierunku promocji „zakaz dla każdego” :/ a miało się zmieniać w tej kwestii na lepsze…

  mimo wszystko czekam na debaty i sam chętnie się na nie udam 🙂

 8. aliz pisze:

  florek to pionek – jak mu doniu da nakaz skakania tak bedzie skakał dopóki nie usłyszy stop.
  Ale może nie będzie ąz tak żle – pewnie powstanie lista życzeń i zażaleń, ale może uda się doprowadzić do jakiegoś konsensusu.
  Jak wiecie dla mnie tych świecideł może nie być, ale jesli ich używanie zostanie w jakiś tam sposób dozwolone to ok. ROZSĄDEK – to podstawa

 9. darkoski pisze:

  @mat – race są Tobie potrzebne do dyskusji?
  @Emiliano1991 – no właśnie będzie debata czy wymiana poglądów, przedstawianie żądań i okopywanie się na przyjętych pozycjach.

 10. darkoski pisze:

  Tematem powinno być raczej nie kibicowanie tylko Bezpieczeństwo kibiców a przepisy prawa.
  Mnie wkurza sprzedaż napojów bez nakrętek – noszę swoje – bo jak tu kibicować jak trzeba jeszcze pamiętać o otwartej butelce.

 11. darkoski pisze:

  Narzekajmy na wojewodę ale również na operatora stadionu – poniżej kilka przepisów z Regulaminu
  § 5 Regulaminu stadionu
  1. Zakazuje się wstępu na teren Stadionu osobie:
  a) znajdującej się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających i psychotropowych lub innych podobnie działających środków,
  ……
  2. Zabrania się wnoszenia i posiadania na Stadionie:
  ……
  b) wyrobów pirotechnicznych i innych podobnie działających przedmiotów oraz wszelkiego rodzaju materiałów potencjalnie pożarowo niebezpiecznych,
  …..

  3. Zabrania się na terenie Stadionu:
  ….
  b) rozniecania i podsycania ognia oraz palenia tytoniu poza miejscami do tego wyznaczonymi,
  c) używania środków pirotechnicznych itp.,
  ……
  f) nieuzasadnionego blokowania miejsc w rejonie wejść i wyjść oraz dróg ewakuacyjnych ze Stadionu.

 12. darkoski pisze:

  No i na koniec taka sprzeczność
  8. Zabrania się wnoszenia i posiadania na terenie Stadionu:


  c) butelek szklanych i plastikowych, puszek, kijów, kamieni, instrumentów z napędem mechanicznym, itp.

  Jak wnoszę butelkę z napojem jestem łamiącym regulamin osobnikiem.
  Zakup na stadionie butelki z napojem ale już bez kapsla powoduje, że staję się posiadaczem czegoś czego posiadanie na stadionie jest w myśl regulaminu zabronione.

 13. kufel4 pisze:

  Jest debata źle, nie debaty, również źle.

 14. Sanius pisze:

  @darkoski a mieli napisać róbta co chceta? To jest regulamin taki jaki podejrzewam znajdziesz na każdym stadionie.

  „Jak wnoszę butelkę z napojem jestem łamiącym regulamin osobnikiem.
  Zakup na stadionie butelki z napojem ale już bez kapsla powoduje, że staję się posiadaczem czegoś czego posiadanie na stadionie jest w myśl regulaminu zabronione.”

  Butelka bez kapsla jest po to aby w przypadku wyrzucenia butelki trochę wody czy soku z niej wyleciało przez co jak trafi zawodnika nie dozna on większych obrażeń(bez sensu ale tak jest wystarczy rzucić butelką tak aby się kręciła i siła odśrodkowa nie pozwoli jej opuścić tej butelki). Poza tym w butelce możesz wnieść wszystko co płynne.

  PS. Co ma operator stadionu do prawa którego trzeba przestrzegać na takim obiekcie? Myślisz że Rutek sobie usiadł i zaczął wklepywać tego nie wolno tego tego i tego? Powiem Ci że nie. Jest tam gdzieś w jakimś świstku napisane czego nie można podczas imprez masowych i czego należy przestrzegać aby na stadionie/koncercie czy chuj wie czym było bezpiecznie i tak ma być. To nie jest tylko wymysł operatora stadionu bez tego regulaminu stadion pewnie nie byłby w ogóle dopuszczony do użytku…

  Tak na zakończenie w naszym kraju jest wiele strasznie dziwnych i pojebanych przepisów prawnych więc polecam się przyzwyczaić.

 15. kufel4 pisze:

  Zakaz wnoszenia butelek, jedno to co napisał Sanius, a drugie to jeśli chcesz pić kupujesz na stadionie. Wyobrażacie sobie, jakbym przyszedł do restauracji, wyjął pierogi zrobione w domu i je jadł?

 16. Al pisze:

  Po stronie wojewody największym argumentem będzie jednomyślność. Ważne jest by ci co reprezentują kibiców , a będzie ich wielu ,forsowali zbliżone poglądy. Duża rozbieżność stanowisk kibiców będzie wykorzystywana przez stronę Florka.

 17. mat pisze:

  Mnie nadal to zastanawia ze wojewoda moze np.nakazac,zakazac,zamknąc stadion..to jest przeciez prywatne.

 18. kufel4 pisze:

  mat, ale impreza masowa, na taką trzeba mieć zezwolenie, które wydaje wojewoda. Taki mamy klimat.

 19. kibol pisze:

  Należy ustanowić zakaz stadionowy dla wojewody i komendanta policji, a dla tych co odpalaja race zakaz 2 letni.

 20. mat pisze:

  @kibol- dzięki tym racą ten sport jest piękny ale widocznie ty wolisz wcinac kiełbache z jankami.

 21. darkoski pisze:

  kufel – ja idę oglądać mecz a nie na pierogi. Do kina idę na film. Skoro posiadanie butelek jest zabronione to Operator zmusza mnie do łamania regulaminu który sam zatwierdził – bzdura i nonsens.
  Sanius – dziękuję za akademicki i kulturalny wykład z fizyki płynów umieszczony w butelce. Ja boję się nawet pomyśleć co myślą Panowie Piotr i Jacek Rutkowscy. Może i na jakimś świstku jest wykaz..
  Po to jest debata by te przepisy prawne pozmieniać no chyba, ze idąc Twoim tokiem rozumowania debata jest niepotrzebna i wypada się tylko przyzwyczaić.

  Stadion jest własnością miasta i operator nie może robić wszystkiego na co ma ochotę. Jak coś jest prywatne to nie daje to możliwości robienia wszystkiego nawet w Rosji.

 22. kufel4 pisze:

  darkorski masz rację. Nie doczytałem”Posiadania”.

 23. MaPA pisze:

  Obawiam się że kibice w tej debacie stoją na pozycji straconej.Owszem,bedą wysłuchani ale nic poza tym.Wizerunek kibica jest jednoznaczny(negatywny).W dużej cześci jest to zasługa mediów.Media karmią się sensacjami i dlatego wszelkie nawet drobne incydenty urastają w medialnych komentarzach do rozmiarów katastrofy.Jeszcze nie słyszałem lub czytałem w pomeczowych komentarzach aby zwrócono uwagę na to że spotkanie odbyło się we wspaniałej atmosferze na boiskowych trybunach.Gdy jednak rozbłysnie jedna raca to raban na cały kraj a to utwierdza wielu w przekonaniu że na stadionach wieje grozą.Daje to też rządzącym powód do stosowania represji.Sprawa dopingu to swego rodzaju subkultura z którą władze chcą walczyć a nie zrozumieć.Wielu kibiców niezwiązanych z kotłem oprócz obejrzenia meczu z zainteresowaniem chce oglądać oprawy.Ciekawi mnie dlaczego inne masowe imprezy mogą stosować tzw. pirotechnikę a na meczach jest zakaz.Pamiętam jak Sting wystepował ludzie żalili się że mieli popaloną odzież.Jakoś wojewoda koncertów nie zakazał.Zresztą Florek bywa na stadionie i jakoś nie ucierpiał.Kiedyś wszystkiemu winni byli dziennikarze i cykliści dzisiaj kibice.Zresztą wojewoda kieruje się tylko opinią policji(która nie potrafi wyłapać winnych) ityko ta opinia jest miarodajna.Do tej debaty powinien dołączyć komendant policji.

 24. 07;) pisze:

  Poszedłbym , ale z wojewodą nie ma o czym rozmawiać. Ten gość nie ogarnia tematu.

 25. baczi_kks pisze:

  Fajna sprawa tylko co to da? „My” rac i tak będziemy używać a idioci karać i nic się nie zmieni:)

 26. ArekCesar pisze:

  Na spotkanie z dziennikarzami Florek przyjdzie, a na to z kibicami przyśle rzecznika. Zobaczycie.

 27. Sanius pisze:

  @darkoski sorry też nie doczytałem.
  Tak jest debata z wojewodą który stanowi prawo? On ma za przeproszeniem chuja do gadania może tyle że nie będzie na chama zamykał stadionu.

  http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:DZ3OJiiWQxkJ:isap.sejm.gov.pl/Download%3Fid%3DWDU20090620504%26type%3D3+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a

  serio polecam poza tym nie wydaje mi się że nawet pisząc regulamin takiego stadiony nie trzeba uzyskać zgody jakiegoś pizdusia wyżej. Więc nie wiem dlaczego dopieprzasz się do tego czego nie można wnosić skoro od Rutków jak pisałem nie wiele zależy. Faktem jest że jest to paradoks i sorry bo wcześniej nie doczytałem.

 28. darkoski pisze:

  @Sanius – debata powinna dotyczyć zmiany przepisów na takie by kibicom żyło się lepiej – wszystkim kibicom.
  Co do Panów Rutkowskich czy reszty osób związanych z piłka nożna to oni tez muszą cisnąć by doprowadzić do zmiany prawa.
  Kibice jednej drużyny sami nic nie osiągną. Prawa nie stanowi wojewoda tylko 460 posłów 100 senatorów i do powiedzenia ma coś jeszcze Prezydent RP.
  Wojewoda ten czy inny jest od pilnowania tego czy jest przestrzegane i od działania zgodnie z literą prawa.

 29. kotkame(l)eon pisze:

  Zapewne dyskusja z wojewodą na temat zmiany prawa jest bez sensu, bo on tylko ma go przestrzegać. A co do ustawy o imprezach masowych to zachęcam do zapoznania się z tym a i podobnymi artykułami. Nie wróżą nic dobrego. http://www.widzewtomy.net/aktualnosci/sejm-szykuje-zmiany-w-ustawie-o-imprezach-masowych/

 30. Sanius pisze:

  @darkoski no wiem ale co zmieni debata z wojewodą. Nic Rutek może cisnąć itp. ale szczerze powiedz mi czy wierzysz w zmiany skoro nawet kurwa referendum w tym chorym kraju nie można zorganizować mimo że pod petycją jest odpowiednia ilość podpisów? Lub w momencie kiedy obywatele tworzą ustawę i chcą ją wcielić w życie mając odpowiednią ilość podpisów politycy nawet na to nie spojrzą i mają wyjebane? Wyjebane by nie mieli w momencie kiedy by nie wpierdalali obiadków za 1600zł w jakiś restauracjach.

 31. darkoski pisze:

  @Sanius – debata z wojewodą może jedynie spowodować, że wojewoda pozna punkt widzenia klubu i kibiców. O zmianę trzeba walczyć wyżej. Tylko z głową, jak Boniek rzucił info, że chciałby zmiany to zamiast go wesprzeć zrobiono parę zadym z racami i efekt będzie dokładnie odwrotny zamiast złagodzenia – zaostrzenie przepisów.

 32. beka pisze:

  Przecież tu nie o race chodzi i POwskiego namiestnika tuska-florka… Race to tylko wygodny pretekst.. To jest wojna POmafii z „kibolami” -patriotami,potencjalnymi sympatykami opozycji,stwarzającymi REALNE zagrożenie(np. Święto Niepodległości,demonstracje )dla tej złodziejskiej władzy