Kał

ligaeuropyW pierwszym meczu II rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2014/2015, Lech Poznań totalnie się skompromitował i przegrał na wyjeździe z Kalju Nomme 0:1 (0:0). Kolejorz tradycyjnie przez całe spotkanie miał sporą przewagę, ale tradycyjnie był nieskuteczny. W dodatku w samej końcówce Maciej Wilusz swoją interwencją sprezentował Estończykom gola. Rewanż odbędzie się w przyszły czwartek, 24 lipca, o godzinie 19:00 na Bułgarskiej.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

2 min. – Pierwsza akcja Lecha i pierwszy strzał Gergo Lovrencsicsa, ale niecelny.
5 min. – Szybki początek spotkania. Kolejorz od początku dąży do zdobycia gola.
6 min. – Dynamiczna akcja poznaniaków. Pawłowski przełożył Purga, uderzył płasko i broni Teles.
9 min. – Kolejna sytuacja Lecha. Tym razem na bramkę szarżował Lovrencsics.
13 min. – Lech ma zdecydowaną przewagę. Kalju na razie tylko biega za piłką.

16 min. – Hamalainen był faulowany w polu karnym, jednak sędzia nakazał grać dalej. Była to kolejna dobra akcja Lecha.
20 min. – Kolejne dośrodkowanie Kolejorza i kolejny raz łapie Teles. Estończyków ma na razie mnóstwo pracy.
23 min. – Pierwszy groźny strzał Kalju obroniony przez Buricia. Lech na chwilę stracił kontrolę.
26 min. – Lovrencsics do Jevticia i Szwajcara w dobrej sytuacji zatrzymał jeden z graczy gospodarzy.
28 min. – Kąśliwy strzał Pawłowskiego z kłopotami broni Teles. Na razie świetny występ Estończyka.

32 min. – Sytuacji Lechowi nie brakuje, lecz poznaniakom brakuje jakości i wykończenia. Kolejorz musi jak najszybciej strzelić gola, żeby uspokoić grę.
37 min. – Tempo gry nieco zwolniło, jednak przy piłce cały czas utrzymuje się Lech. Niestety Kasper Hamalainen nie sprawdza się na szpicy.
40 min. – Niecelna główka Kędziory z kilku metrów.
41 min. – Strzał Linettego obok bramki.
44 min. – Tym razem celnie uderzał Lovrencsics i kolejny raz górą Teles. Bramkarz rywala tradycyjnie zatrzymuje Kolejorza.
45 min. – Do przerwy remis. Lech ma sporą przewagę, lecz Kalju ma świetnie dysponowanego dzisiaj w bramce Vitalija Telesa.

48 min. – Wrzutka w pole karne Henriqueza i głowkę Hamalainena broni Teles. Ma tzw. „dzień konia”.
54 min. – Lech ma coraz większą przewagę, ale kompletnie nie umie się wstrzelić w bramkę. Jeśli już uderza celnie, to lekkie strzały broni Teles.
55 min. – Znów akcja i znów zmarnował ją Hamalainen.
57 min. – Niebezpieczną kontrę Kalju zatrzymał Burić.
59 min. – Kalju coraz mocniej się cofa. Za chwilę Lechowi będzie jeszcze trudniej strzelić gola.

66 min. – Skuteczność Lecha jest żenująca. Na dodatek są momenty w których poznaniacy tracą kontrolę.
69 min. – Od paru minut na połowie Kolejorza przebywa zespół Kalju.
74 min. – Lech gra za wolno. Po tempie z pierwszej połowy pozostało już tylko wspomnienie.

77 min. – Hamalainen wyłożył futbolówkę Kownackiemu, a ten fatalnie przestrzelił. Tu powinien być gol.
79 min. – Bomba Lovrencscisa… niecelna.
81 min. – O Jezus… Wakui wykorzystuje błąd, odbiera piłkę i zdobywa gola.
84 min. – O Boże… Hamalainen i Jevtić strzelali z 3 metrów i nie trafili w bramkę.
87 min. – Strzał Kędziory. Niecelny.
90 min. – Koniec. Kompromitacja.

JK Kalju Nomme – KKS Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: 81.Wakui

Żółte kartki: Purg, Vunk – Trałka, Pawłowski

Sędzia: Domagoj Vuckov (Chorwacja)

Widzów: 2280 (ok. 400 kibiców Lecha)

JK Kalju: Teles – Purg (64.Toomet), Barengrub, Jorge Rodrigues, Kallaste – Mbu-Alidor, Vunk – Wakui, Mool, Quintieri (77.Ainsalu) – Felipe Nunes (63.Kirss).

Rezerwowi: Aland, Kaldma, Ahjupera, Toomet, Ainsalu, Jevdokimov, Kirss.

KKS Lech: Burić – Kędziora, Wołąkiewicz, Wilusz, Henriquez – Trałka, Linetty (60.Kownacki) – Lovrencsics, Jevtić, Pawłowski – Hamalainen.

Rezerwowi: Kotorowski, Bednarek, Arajuuri, Kamiński, Formella, Kownacki, Ubiparip.