Czwórka do zera i Kolejorz ma lidera!

lechpiastW meczu 1. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań rozgromił przy pustych trybunach Piast Gliwice 4:0 (2:0). Kolejorz zagrał dziś w mocno eksperymentalnym i rezerwowym składzie, ale jakość gry nie ucierpiała. Hat-trickiem popisał się Vojo Ubiparip i m.in. dzięki Serbowi poznański Lech został liderem Ekstraklasy,

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

14:20 – Witamy z Bułgarskiej! Na pierwszym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie prosto z Bułgarskiej! Witamy dziś z pustego stadionu…

14:21 – Murawa:
IMAG0585

14:22 – Ogromny skwar i duchota panuje w środku stadionu i ogólnie w mieście. W tej chwili w Poznaniu jest +35 stopni.

14:22 – Przed stadionem zbierają się pierwsi kibice. Telebim średnich rozmiarów zawisł na IV trybunie. Trochę za nisko, ale dobrze wszystko widać.

14:23 – Poniżej skład Lecha. Bardzo eksperymentalny. Nie wiadomo co tam Rumak kombinuje. W każdym razie nigdy tak Lech nie grał.

14:24 – Dziś debiut Keity. W kadrze jest tylko 17 zawodników. Nie ma Pawłowskiego i Wołąkiewicza.

14:27 – Lech ostatni raz w takim upale grał rok temu z Termcalią w PP. Wygrał wtedy 4:0, ale tamten mecz odbył się na wyjeździe.

14:28 – Dziś na stadionie jest naprawdę duszno. Wiatru 0.

14:29 – Mimo słońca jupitery świecą pełnym blaskiem. Stewardzi też są na trybunach, choć kibiców nie ma. I gra muzyka, więc przynajmniej do meczu nie zaśniemy.

14:33 – Z ciekawostek warto dodać, że mecz Lech – Piast to 1500 spotkanie Kolejorza w Ekstraklasie.

14:33 – Ostatnie mecze z Piastem? 4-0-0, gole: 13:0 w tym dwa zwycięstwa po 4:0 na Bułgarskiej. Niestety nasz dzisiejszy skład trochę niepokoi.

14:37 – Na stadionie nie będzie dziś nikogo prócz dziennikarzy, obsługi stadionu i paru vipów. Ciekawe czy Florek będzie…

14:41 – Piłkarze Piasta na murawę nie wyszli, ale mały spacer po murawie zrobił hiszpański trener tej drużyny.

14:44 – Bramkarze Piasta są już na rozgrzewce.

15:45 – Golkiperzy Lecha również już są.

14:48 – Na telebimach mamy aktualny obraz sprzed stadionu.

14:50 – Cały zespół Lecha na rozgrzewce.
IMAG0587

14:54 – Generalnie to fotorelacji dziś raczej nie damy. I tak nie ma co fotografować. Zdjęcia normalnie będą z czwartkowego meczu.

14:56 – 90 procent murawy jest w słońcu.

14:58 – Piast także na rozgrzewce. Typowy piknik się zapowiada bez kibiców.

15:01 – Lech powinien w I połowie atakować tak jak zwykle – na IV. To będzie spore ułatwienie.

15:03 – Jednym zawodnikiem, którego słychać teraz na stadionie jest prowadzący rozgrzewkę Jerzy Cyrak.

15:04 – Pod stadionem jest w tej chwili w porywach z 400 osób.

15:12 – Dziś nawet spiker nie przemawia. Typowy sparing, ale zwycięstwo w nim bardzo ważne.

15:13 – Jeśli Lech wygra dziś dwiema bramkami zostanie liderem Ekstraklasy 🙂

15:17 – W tej chwili nad stadionem zrobiło się bezchmurne niebo. Słońce praży… strona pod IV w całości w słońcu.

15:15 – Oba zespoły pomału kończą rozgrzewkę, które i tak nie była zbyt intensywna.

15:21 – Pod stadionem jest w porywach z 1000 osób.

15:22 – Zapomnieliśmy jeszcze poruszyć składu Piasta. Bez niespodzianek, ale za to dość ofensywny.

15:27 – Hymn na stadionie, pod stadionem okrzyk kibiców Kolejorz i achtung.

15:29 – Kibice na telebimach przed meczem:
IMAG0588
IMAG0589

15:31 – Kibiców pod stadionem bardzo dobrze słychać.

15:32 – „Zawsze i wszędzie” – krzyczą kibice.

15:35 – Pod stadion wciąż schodzą się kibice.

15:37 – Telebim ma małe opóźnienie pod stadionem. Około 10 sekund.

IMAG0596

1 min. – Pierwszy atak lecha i pierwsza niecelna wrzutka Kownackiego.
3 min. – Dośrodkowanie Podgórskiego i fatalny strzał zawodnika Piasta.
4 min. – Akcja Lecha prawą stroną i bardzo słabo uderzył Keita.
8 min. – Jak na pogodę tempo gry jest na razie naprawdę niezłe.
10 min. – Trzy stałe fragmenty gry w wykonaniu Lecha i dwukrotnie było groźnie.
13 min. – Dobre uderzenie Keity z 10 metra z problemami broni Hiszpan.
14 min. – Znów akcja Lecha i znów łapie bramkarz.

17 min. – Bomba Keity obok słupka.
18 min. – Niebezpieczna sytuację Jurado wyjaśnił Burić.
20 min. – 1:0! Wrzutka z lewej strony Henriqueza i piłkę z bliska do siatki pakuje Ubiparip!
23 min. – Krótka przerwa na picie obu zespołów.
25 min. – Akcja Kownackiego, jednak Keita stracił piłkę.
27 min. – Lech dobrze utrzymuje się przy piłce i nie pozwala gościom na żadne akcje.
30 min. – Zła kontra Piasta. Goście na początku grali otwarty futbol, lecz od kilkunastu minut są mocno cofnięci.

32 min. – Złe uderzenie Ubiparipa z daleka.
37 min. – Składna akcja Lecha, podanie na lewą stronę, dośrodkowanie Henriqueza i Kownacki piękną główką podwyższa prowadzenie. 2:0!
39 min. – Mocną wrzutkę Kędziory zatrzymują obrońcy.
41 min. – Silny strzał Podgórskiego broni Burićć. Najgroźniejsza sytuacja gości.
44 min. – Niecelna główka Jurado.
45 min. – Jurado walczył z Wiluszem, jednak wmieszał się to Burić i złapał piłkę.
45 min. – Do przerwy 2:0.

47 min. – Dwie akcje z obu stron. W sytuacji gości Docekal próbował wymusić rzut karny.
50 min. – Szybka akcja Lecha, którą złym przyjęciem popsuł Formella.
53 min. – Niebezpiecznie było po wolnym dla Piasta, z piłką minął się piłką, ale wszystko wyjaśnił Wilusz.
54 min. – Znów groźna wrzutka i znów dobrze Wilusz.
57 min. – Jurado sam na sam i lepszy Burić!
60 min. – Lech mocno spuścił z tonu. Stara się kontrolować te zawody.

61 min. – Bombę Ubiparipa zatrzymuje obrońca.
63 min. – Strzał Ubiparipa nad bramką.\
67 min. – Lechici od czasu do czasu nieźle klepią, lecz za każdym razem czegoś brakuje.
69 min. – Druga przerwa na picie w tym meczu.
72 min. – W drugiej połowie Lech pozwala Piastowi na wiele, jednak ten nie umie tego wykorzystać. Poznaniacy umiejętnie się ustawiają czekając na koniec spotkania.
72 min. – Dośrodkowanie z lewej strony wyłapuje Burić.
74 min. – Lekki strzał Kędziory łapie Hiszpan.

78 min. – Strzał Jevticia z wolnego z kłopotami broni Cifuentes.
83 min. – Lech się bawi. Spokojnie sobie podaje piłkę na własnej połowie.
84 min. – 3:0! Cóż za akcja Ubiparipa! przedryblował, nawinął obrońcę i potężną bombą z lewej nogi zdobył gola.
87 min. – Strzela Ubiparip i broni bramkarz!
90 min. – Pełen luz na boisku.
90+2 min. – Hattrick! Vojo trafia w słupek, ale dobija piłkę i zdobywa gola!
90+3 min. – Koniec. Mamy lidera!

KKS Lech Poznań – GKS Piast Gliwice 4:0 (2:0)

Bramki: 20, 84 i 90+2.Ubiparip 37.Kownacki

Żółte kartki: WIlusz, Kownacki, Kędziora

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: bez udziału publiczności

KKS Lech: Burić – Kędziora, Kamiński, Wilusz, Henriquez – Trałka, Linetty (77.Jevtić) – Formella (69.Hamalainen), Kownacki, Keita (61.Lovrencsics) – Ubiparip.

Rezerwowi: Gostomski, Arajuuri, Bednarek, Jevtić, Lovrencsics, Hamalainen.

GKS Piast: Cifuentes – Klepczyński, Horvath, Polak, Brożek (85.W.Kędziora) – Martinez – Podgórski, Hanzel (59.Murawski), Wilczek (46.Docekal), Badia – Jurado.

Rezerwowi: Szmatuła, Osyra, Hałgas, Murawski, Izvolt, W.Kędziora, Docekal.

Kapitanowie: Kamiński – Podgórski

Trenerzy: Mariusz Rumak – Angel Perez Garcia

Pogoda: +34°C, pogodnie

252 komentarze

1. Glos pisze:

Po tym meczu mam tylko jedno pytanie: dlaczego w czwartek Rumak tak kombinowal i zagral z Kasprem jako napastnikiem, skoro i Kownacki i Vojo sa w pelni sil. Dzis obaj zagrali caly mecz w tej hicy a w czwartek nie mieli tyle sil by zagrac choc jedna polowe?
    Cieszy mnie powrot Vojo i te bramki. Zawalil dwie sytuacje ale walczyl dalej i zdobyl trzecia, widac ze jest mocny psychicznie. Oby Rumak w koncu postawil na niego i Kownackiego, bo widac bylo w pierwszej polowie ze z nimi ofensywa Lecha jest niezla i jak czesciej beda grac razem to moze byc lepsza. Kolejny dobry mecz zagral Panama jak dla mnie obok Voja najlepszy zawodnik. Bogu dzieki wrocil Buric i niech juz tak zostanie. Wilusza czeka duzo pracy w rezerwach bo do pierwszego skladu mu daleko.

2. MaPA pisze:

Narazie załatwiliśmy to że Legia musi nas gonić.

3. Alcatraz pisze:

Przemo
    Nie sztuką jest wygrać mecz, sztuka jest osiągnąć założony cel. Znasz cele Lecha?
    Krytyka się piłkarzom należała, i być może ta krytyka przyczyniła się do wygrania z Piastem, choć wygrywanie takich meczy jest obowiązkiem drużyny walczącej o Mistrzostwo Polski .
    Lecha czeka kilka spotkań w najbliższym czasie w których margines błędu będzie oscylował wokół zera, więc kilka słów krytyki wzmocni koncentrację.
    Dobrze że tak szybko się obudzili.

…….

4. JRZ pisze:

Pisałem przed sezonem ze Vojo będzie strzelał czy ktoś jeszcze chce kolejnego napastnika? Teraz pytanie czy nie można było tak w Tallinie i czy nie można było postawić na Kownackiego czy Ubiparipa?

5. babol pisze:

Mam nadzieję, że w ataku z Estończykami zagramy jak z Piastem.

6. F@n pisze:

Mówiłem, że Vojo ma potencjał. I to już od dawna, że ma technikę itp 🙂 Oby się obudził na dobre.
    A co powiedział Formella, bo po 60 minucie musiałem wyjść z domu? :/ Ogólnie co do Formelli to widać, że to wszystko wina głowy. Ma potencjał, a głowa nie pracuje jak należy, spala się w meczach ligowych, jednak wierzę, że ogra się trochę, dostanie jeszcze trochę szans i pokaże na co go stać.

7. ssok pisze:

07 zgłoś się! Co tam pisałeś przed meczem?

8. ArekCesar pisze:

Ja mam nadzieję, że jeśli Rumak będzie miał do wyboru Teo czy Vojo to weźmie w tej chwili Vojo.

9. Ams pisze:

Vojo petarda!
    Myślałem, że początku poprzedniego sezonu nie powtórzy, tym bardziej po długiej kontuzji.

Vojo za rok to konczy kontrakt.

jest jaskółka, ale wyluzujmy. za 4 miesiace jak bedzie zaslugiwal to pomysli sie o kontrakcie.

13. Glos pisze:

sp: Kamil Drygas jest pilkarzem Zawiszy Bydgoszcz i sprawa ze byl plusem meczu nijak ma sie do meczu Lech – Piast. Kamil gral a Lechu, moze jeszcze zagra, ale na dzis gra w Bydgoszczy i jest po sprawie. Tez mu kibicuje.

15. low pisze:

W czwartek trzeba zaatakowac, ja bym widział w środku pola Linettego i Jevticia a Trałka ławka niech odpoczywa.

16. you pisze:

Mikel – Ale ja wcale nie chwale Rumaka. Polewam z płaczków. Oni jednak mają nadzieje, że się tu pojawią w czwartek. Prawda płaczki…yyy chłopaki? 🙂

17. omega pisze:

Tak jak pisałem wcześniej ,teraz należy wyeliminować Nome , a w niedzielę wygrać z Górnikiem. To pierwsze jest priorytetem. W czwartek na Bułgarskiej musimy pomóc chłopakom.Pokarzmy że jesteśmy z Nimi nie tylko jak jest dobrze.

18. kiki pisze:

Ja mam tylko nadzieje że Rumak nie wystawi Kacpra na szpicy w czwartek!!!

19. jero12 pisze:

do omega – popieram !!! „Pokarzmy że jesteśmy z Nimi nie tylko jak jest dobrze.”

20. KKS pisze:

kfl
    A dla mnie obowiazkowo od poczatku jednym defensywnym w srodku (zapewne Linetty, bo Tralka dostal kartke w pierwszym meczu i trzeba uwazac)+Hama, w pomocy na srodku Jevtic, po bokach Keita i Gergo, a na szpicy Vojo. Pomyslalbym jeszcze nad srodkiem obrony (sklaniam sie do pary Kamien i Zaba). Reszta bez zmian. Co do dzisiejszego meczu to najwazniejsze trzy punkty, za gre nalezy pochwalic Keite, Vojo i Kownasia. Mecz czwartkowy jest teraz na pierwszym planie i licze na prawdziwa ofensywe od od pierwszej do ostatniej minuty!!!

21. aliz pisze:

3 pkty są :-)) to tyle, ile w ub sezonie w trzech meczach zdobył Lech…

22. mike pisze:

Kapelan Lecha KS.Markiewicz nie żyje:(

23. omega pisze:

@ co to za wiadomość ?, o ile wiem to zmarła Jego matka .

24. mike pisze:

tak na canal+ podali w czasie meczu

25. mike pisze:

jesli to nie prawda to sorka

26. kfl pisze:

KKS
    Trałka musi zagrać bo widzieliśmy jak Lech radzi sobie bez niego pod koniec poprzedniego sezonu. A po drugie ktoś musi niweczyć ich kontry w zarodku. Keita jego szybkość i drybling przyda się na zmęczonego przeciwnika.
    Na koniec na razie nie martw się o III rundę bo z tego co wiem to pierwszy mecz przegraliśmy więc trzeba zapier… w czwartek.

27. sas pisze:

Vojo strzelił hatricka ale nie robiłbym z niego jeszcze super snajpera bo wielokrotnie w przeszłości udowadniał że po dobrym meczu przychodziły 2-3 słabsze. Mimo wszystko nie widzę innego wyjścia jak to że w czwartek wychodzi na szpicy i mam nadzieję że zagra równie skutecznie jak dzisiaj

28. Mikel pisze:

Kownacki też mi się dziś podobał, walczył wariat.
    Trzeba iść za ciosem i pokazać, że Lech coś znaczy w Europie!

29. darkoski pisze:

353 posty pod newsem o wymownym tytule Kał to dowód troski o Lecha. Trudno po przegranym meczu i dziwnych ustawieniach zespołu napisać – jest super. Gdybyśmy tak wygrali dzisiaj z jakąś dobrą drużyną optymizmu byłoby więcej. Piast od 5 meczy nie potrafi nam strzelić bramki a w 5 meczach stracił 17.

30. kufel4 pisze:

I o to chodzi. Vojo 3, Kownas 1. Napastnicy zrobili swoje. Rumak totalnie zaskoczył 1-sza jedenastka i przy okazji zaprzeczył samemu sobie. Najważniejszy wynik który cieszy. Hej Lech.

31. 07 pisze:

Spodziewałem się nudnego meczu i bez emocji. Ukrop był mega i to nie pomagało grać w piłkę. Nie mniej jednak grojki pozytywnie mnie zaskoczyły podobnie jak odwaga Rumaka który nie bał się postawić na młodzież dziś. Chylę czoła przed zespołem za mecz , a Rumakowi zwracam honor. Życzę powodzenia w czwartek i wyniku który pozwoli Nam przejść do kolejnej rundy. Będę trzymał kciuki. Do boju Kolejorz!
    Odnośnie ligi – fajnie jest wygrać na inaugurację. Mam nadzieje, że zespół pójdzie za ciosem i będziemy w następnych kolejkach solidnie punktować… Dziś Ci którzy nie dostali szansy w Estonii pokazali, że będą w tym sezonie mocno naciskać na I skład a to przełoży się na wyniki.

32. 07; pisze:

Aha – i jeszcze jedno – Wielki szacun dla tych ludzi którzy przyszli pod stadion. To prawdziwi kibice! Florek (snickers) w moich oczach jest wielkości krasnoludka który wraz z Policją nie może sobie poradzić z 40 osobową grupą gówniarzy. Gdyby był konsekwentny to jutro pozamykałby większość dróg wojewódzkich…. Wojewoda od siedmiu boleści.

33. romek pisze:

taki wynik proszę w czwartek może być więcej 😀

34. :) pisze:

Szałowego meczu nie zagrali ale było ok, brawo Vojo jedno co napawa optymizmem widać że są lepiej fizycznie przygotowani niż rok temu w czwartek myślę że wysoko wygramy trzeba zagrać tylko szybko
    i na jeden dwa kontakty tak jak momentami dziś

35. Mouze pisze:

Zrobiliśmy swoje,wygraliśmy na inauguracje a to najważniejsze.Bardzo rozsądna gra i szachowanie silami,to bardzo ważne w kontekście czwartkowego meczu.Chyba po raz pierwszy eksperymentalny plan Rumaka się powiódł.Oby tylko go to nie rozochociło.Dobry debiut Keity,myślę ze wniesie bardzo dużo do naszego zespołu.Osobne zdanie należy się Ubiparipowi.Pomijając już jego bramki ja nie poznaje tego zawodnika.Zwykle potrzebował dużo czasu i miejsca żeby podać,a teraz gra z klepki,dobre ustawianie się i hat trick,brawo Vojowniku,to chyba jego najlepszy mecz w Lechu.Ale jego gra pokazuje jak bardzo się pomylił w czwartek Rumak desygnując do gry w ataku Hamalainena.To ostatnie zdanie kieruje do kolegi @Mikela,który upierał się ze Hamalainen w ataku to lepsza opcja niż Ubiparip(kontuzjowany) czy Kownacki(dzieciak),i to jedyne rozwianie jakie Rumak mógł zastosować.
    Teraz najważniejsze powtórzyć taki wynik w czwartek.

36. Ferion pisze:

Teraz Rumak będzie miał problem na kogo postawić w ofensywie w meczu pucharowym. Dobry mecz rozegrali Kownacki i Ubiparip i to oni powinni dostać szansę w czwartek. Dzisiejszy wynik trzeba powtórzyć przeciw Estończykom.

37. darkoski pisze:

@Mouze – Rumak często sam sobie zaprzecza. Dzisiaj ten eksperyment nazywał się napastnik grający na pozycji napastnika. Oby mecz w Tallinie był ostatnim w którym Kasper grał jako napastnik. Czekam i boję się myśleć co trener wymyśli na czwartek.

38. KKs7 pisze:

w czwartek Żaba za Wilusza, Pawłoś za Formelle i jazda

39. marek pisze:

Mam nadzieje że Kotor i Pawłowski na stałe zagoszczą na trybunach, a kolejne zwycięstwa kwestią czasu. Martwi jedynie fatalni środkowi obrońcy.

40. KKs7 pisze:

@marek nie wiem o co Tobie kaman z Kotim i Szymkiem?

41. roby pisze:

Wynik super, plus dla całej drużyny a w szczególności dla vojo oraz Burica i Kownackiego.
    Ale taki wynik chcemy w czwartek!!!

42. louthwar pisze:

takie pytanie dotyczące czwartkowego meczu bedzie transmisja z tego meczu ?

43. ramirez pisze:

ktoś wyżej PISZE ZWYCZAJNIE KLAMSTWA

w czasie C+ wyraznie bylo podana smierć mamy księdza kaperlana.

jak bardzo trzeba być prymitywnym, aby wspierać nieprawdziwe informacje?

44. fgh pisze:

Też nie wiem, o co chodzi ludziom z Pawłowskim. Jest od dawna jednym z najlepszych naszych zawodników, jeśli nie najlepszym. W rundzie wiosennej miał formę życia i był lepszy nawet od Lovrencsicsa. Gdyby Vojo regularnie grał tak jak dziś to nasza siła ofensywna byłaby najlepsza w lidze. Tyle tylko, że brakuje nam zgrania. Dzisiaj było cicho więc było słychać co krzyczy Rumak: „dobre podanie, dobre podanie”. To mnie utwierdza w przekonaniu, że przy tym trenerze najważniejszy jest brak straty piłki i celne podanie, a wyjście na pozycję się zaniedbuje. A to o wiele ważniejsze. Takie mam przynajmniej wrażenie jak oglądam mecze Lecha. Niestety póki to się nie poprawi, to będziemy grali tak jak przez ostatnie lata

45. JRZ pisze:

kfl właśnie taki sam skład chce widzieć w czwartek! do rozważenia powinno być jeszcze ustawienie z jednym defensywnym i dwoma środkowymi ofensywnymi (4-1-4-1) lub dwóch napastników (4-1-3-2).

46. gawlik pisze:

wynik i układ tabeli ,
    GIT olino 🙂 teraz sie nie wygłupiac tylko zrobic swoje w czwartek

47. zawisza pisze:

Wszystko fajnie, ale Kalju to nie takie pionki jak Piast… Organizacja Gliwiczan była na poziomie szkoły podstawowej. Może Estończycy nie błyszczą indywidualnościami, ale ułożeni taktycznie są dobrze, i ciężko będzie ich napocząć… Jak nie strzelimy w pół godziny pierwszej bramki, to będzie dupa.. jak strzelimy, to skończy się na 4-5:0

48. KKs7 pisze:

@zawisza jak to nie pionki to zamilknijmy

49. pilkarskiodrzut pisze:

@fgh Pawłowski to taki zawodnik na poziomie Ojamy. Sz. Pawłowski 4 gole 6 asyst w eklapie, przy porównywalnej liczbie minut jakiś Grzelczak 7 goli 6 asyst, Tylko że o takim Grzelczaku nikt nie opowiada jaki on dobry ? Do Gergo nawet nie porównuj… Może komuś się podobają Szymka „zwody” ale każdy przeciwnik w lidze je zna i chętnie pozwoli żeby je robił jak najdłużej, bo on ciągle gra to samo. Nie jest zły, ale na pewno jest przeceniany – oby się poprawił. Rutek chciałby go sprzedać i robi mu PR 🙂

50. JRZ pisze:

Pawłowski na poziomie Ojamy? Co ty pierdolisz? Przykład Grzelczaka który więcej grywał w ataku niż pomocy i do tego pominiecie tego ze Pawłowski cala jesień miał nieudana z powodu nieprzepracowanego okresu przygotowawczego a już na wiosnę obok Teodorczyka był najlepszym piłkarzem Lecha.

51. KKs7 pisze:

Pawłowskiego w Lechu licz na wiosnę, jesienią po kontuzji, jak Ojama taki kozak to niech idzie do Bvb, aqlbo Realu

52. zawisza pisze:

@KKs7 – widziałeś ostatnie błyski Horvatha, Polaka czy Wilusza? i porównaj je z zawodnikami Kalju – jak dla mnie, nasze ligowe grajki to pionki jakich mało, a wyniki to pokazują. Estończycy jak już wspomniałem wyżej – indywidualnie pewnie jeszcze gorsi, ale jak wychodzą na boisko to są skupieni i grają to co potrafią. Bez durnowatych kiwek, i asekurują się nawzajem, co w Pieście i Lechu jest ciężkie do zaobserwowania (na szczęście wrócił Jasiu do bramki – to chyba nasze największe wzmocnienie na ten sezon)