Raport kibicowski: 1. kolejka

Za nami już 1. kolejka piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015. W inauguracyjnej serii spotkań na polskie stadiony przybyło zaledwie 38660 ludzi.


Tak niska frekwencja w 1. kolejce była spowodowana przede wszystkim zamkniętym stadionem w Poznaniu, gdzie na pewno byłaby najwyższa frekwencja. Ostatecznie ta była we Wrocławiu podczas meczu Śląsk – Ruch, który obejrzało trochę ponad 10 tysięcy ludzi. Co ciekawego działo się na stadionach w 1. kolejce? O tym dowiecie się z naszego tradycyjnego raportu kibicowskiego. Zapraszamy!


W inauguracyjnej serii spotkań najciekawiej było we Wrocławiu. Kibice Śląska ukazali małą oprawę „Ćwierć wieku za nami z tymi samymi zasadami”. Był też transparent o treści „Bednarz precz z Wisły” oraz 718 fanów Ruchu wspieranych przez Widzew, którzy w komplecie nie weszli jednak na sektor. Mała choreografia o treści „Bielska Twierdza” + sektorówka była także w Bielsku-Białej. Nikogo na stadionie nie było za to Poznaniu, bowiem wojewoda zamknął obiekt na jeden mecz. Pod stadionem zgromadziło się ok. 2000 kibiców, którzy obejrzeli spotkanie z Piastem na telebimie.

Na innych stadionach wiało nudą, a frekwencje były często słabe. W Zabrzu i Białymstoku nie mogli się pojawić kibice gości, gdyż nie ma tam sektora. W Bydgoszczy wciąż trwa bojkot, więc Korona zsolidaryzowała się z fanatykami Zawiszy i na wyjazd nie pojechała. Ponadto do Łęcznej nie udali się wiślacy, ponieważ cały czas bojkotują mecze i domagają się słusznie wyrzucenia z ich klubu Jacka Bednarza. Prócz tego po ostatnich wynikach frekwencja mocno spadła na Legii, gdzie pustkami świeciła nawet Żyleta. Natomiast Mistrz Świata, Łukasz Podolski wykorzystał urlop i wpadł do Zabrza na poniedziałkowe spotkanie swojego Górnika.

Łączna frekwencja: 38660
Najwyższa frekwencja: 10180 – Śląsk Wrocław
Najniższa frekwencja: 2873 – Zawisza Bydgoszcz
Najliczniejszy wyjazd: 718 – Ruch Chorzów
Łączna liczba kibiców na wyjazdach: 1183

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin 2:3

Widzów: 3100
Kibice gości: brak wyjazdu

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Górnik Łęczna – Wisła Kraków 1:1

Widzów: 5025
Kibice gości: brak wyjazdu

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 2:2

Widzów: 5782
Kibice gości: brak wyjazdu

Legia Warszawa – GKS Bełchatów 0:1

Widzów: 8700
Kibice gości: 465

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Lech Poznań – Piast Gliwice 4:0

Widzów: bez udziału publiczności
Kibice gości: brak wyjazdu

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Zawisza Bydgoszcz – Korona Kielce 2:0

Widzów: 2873
Kibice gości: brak wyjazdu

Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów 2:0

Widzów: 10180
Kibice gości: 718

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Górnik Zabrze – Cracovia Kraków 2:0

Widzów: 3000
Kibice gości: brak wyjazdu

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

> Raporty kibicowskie – czyli unikalny cykl multimedialnych materiałów z artykułami opisującymi oraz przedstawiającymi filmowo i fotograficznie wszystko to co działo się ciekawego na stadionach Europy i Świata, ale także Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy polskiej Ekstraklasy. W sezonie 2011/2012 prawie 100 materiałów. W rozgrywkach 2012/2013 i 2013/2014 kilkadziesiąt!

Źródło: inf. własna
Foto: gornikleczna24.pl, KKSLECH.com, wks.pl, legionisci.com, tspodbeskidzie.pl, torcida.eu

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


3 komentarze

  1. Carte pisze:

    Jak ogólnie kibicowsko stoi Górnik Łęczna ? Bo w TV wydawało się że doping był głośny, ale wiadomo – TV nie jest dobrym wyznacznikiem ,a Łęczna to jednak wioska podobna do Bełchatowa……

  2. MichałRdm pisze:

    ,,potenga,, zaszalała z frekwencją

  3. wymiatacz1916 pisze:

    poczekajcie jeszcze pare tygodni aż urlopy się skończą. wakacje mamy i większość się urlopuje. od września się dopiero zacznie! i oby z europejskimi pucharami dla nas wszystkich.