Świetny mecz Jonssona i… Lecha. Skuteczność do przemilczenia

ligaeuropyW pierwszym meczu III rundy piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2014/2015, Lech Poznań sensacyjnie przegrał na Islandii ze Stjarnanem Gardabaer 0:1 (0:0). Kolejorz totalnie zdominował dziś przeciwnika i oddał ponad 20 strzałów na jego bramkę. Lechici albo byli jednak nieskuteczni albo świetnie zatrzymywał ich uderzenia bramkarz Ingvar Jonsson, który bezapelacyjnie rozegrał najlepsze zawody w swojej karierze. Poznaniacy tradycyjnie stracili też kuriozalnego gola przez nieporozumienie w 48. minucie Marcina Kamińskiego z Jasminem Buriciem.

Lech źle rozpoczął ten mecz, bo już w 1. minucie mógł stracić gola, ale od tamtej pory dominował co chwilę stwarzając groźne sytuacje. Większość strzałów albo mijały jednak bramkę albo kapitalnie bronił je golkiper Islandczyków, którego pod koniec spotkania po wbiegnięciu na murawę uściskał kibic Stjarnanu. Poznaniacy stracili bramkę w 48. minucie. Katastrofalny błąd popełnił wtedy Marcin Kamiński, który nie zrozumiał się z Jasminem Buriciem i w ten sposób Kolejorz podarował gospodarzom gola. Wielkopolanie nie załamali się i od tamtej pory nadal nacierali na bramkę przeciwnika, lecz ani razu nie zdołali wpisać się na listę strzelców. Lech przez większość okresu nie wypuszczał piłkarzy Stjarnanu z własnej połowy, ale to na niewiele się zdało. Rewanż odbędzie się 7 sierpnia, o godzinie 19:00 na Bułgarskiej. „Niebiesko-biali” muszą w nim zagrać identycznie jak dziś tylko skuteczniej.

Zapis relacji NA ŻYWO z meczu:

90+3 min Koniec… niesamowite. Boiskowa miazga zakończona fenomenalnym meczem Jonsona i \”akcją\” Kamiński-Burić.
90+3 min Jeszcze atakuje Lech, ale nie da raczej rady strzelić
90+2 min Nic już z tego nie będzie. Jonson znów łapie
89 min Kontrę Stjarnanu zatrzymuje Burić
87 min Douglas za Gergo, który przed chwilą uderzył nad bramką…
85 min Żółta dla Punyeda
83 min J.Laxdal za Bjorgvinssena
81 min Zostało niecałe 10 minut…
79 min Kolejny rajd Szymka zatrzymany prze obrońców
78 min Stjarnan nie może długimi momentami wyjść z własnej połowy… a i tak prowadzi
76 min Strzał Ubiparipa obok słupka
75 min Na razie świetny mecz Lecha i KAPITALNY bramkarza Jonsona
74 min NIESAMOWITE !!!! piłka wybita z linii bramkowej
72 min Keita za Hamę
70 min Już chyba 12 czy 13 róg dla Lecha… zły
69 min Strzał Pawłowskiego zablokowany
68 min Znów błąd Lecha, ale Finsen zepsuł akcję
65 min Lechowi zostało około 27 minut na strzelenie gola…
63 min JONSON !!! on jest dziś niesamowity. Broni kapitalnie strzał Gergo i będzie róg
61 min Ten mecz jest z jednej strony śmieszny, a drugi tragiczny. Tak miażdżyć i przegrywać przez zabawę Kamińskiego to WIELKA SZTUKA
59 min Lech atakuje z furią. Całym zespołem
56 min Lech idzie za ciosem… tzn. atakuje cały czas i nie może strzelić bramki…
54 min Jonson. On jest niesamowity. Broni wszystko
53 min Kolejny róg dla Lecha
52 min Cóż… tak się kończy frajerska nieskuteczność
49 min Do siatki trafia Toft… tak to jest, jak się nie potrafi strzelić samemu gola…
48 min Co się dzieje?! co oni zrobili?!?!?! Katastrofalny błąd Buricia przez Kamińskiego… Lech sam strzela sobie golaD
48 min Oczywiście czekamy w końcu na tego gola…
46 min Wracamy. Początek II połowy
46 min Przerwa w relacji. Odezwiemy się tuż przed startem II odsłony.
45 min Gol jest tutaj kluczowy. W grze Lecha nie trzeba niczego zmieniać prócz skuteczności
45 min Koniec I połowy. Mecz dobry, gra Lecha w porządku, ale bramek brak
45 min Oby napór Lecha nie osłabł, bowiem świetny Jonson musi w końcu skapitulować
44 min Niewiele wynika z miazgi Lecha. W najważniejszej statystyce goli wciąż 0
43 min …bez zagrożenia bramki gospodarzy
41 min Kolejne dwa rzuty rożne…
41 min W posiadaniu piłki 62 procent do 38 na korzyść Lecha
39 min To spotkanie na razie jest bardzo podobne do starcia w Estonii. Sporo akcji i spora nieskuteczność
38 min Kolejną akcję Kolejorza zatrzymują obrońcy
38 min Do wrzutki z lewej strony Henriqueza nie zdołał dojść żaden z piłkarzy
37 min Lech ma pełną kontrolę. Nie pozwala Islandczykom nawet na kontry
35 min Poznaniacy oddali już 9 strzałów. Stjarnan tylko 2
34 min Lech wykonał już 8 rożnych, ale większość bardzo złych
33 min Nie do końca idzie Lechowi gra na sztucznej murawie. Widać brak ogrania na takiej nawierzchni
31 min Tempo gry nieco spadło
30 min Niecelny strzał Kędziory po rzucie rożnym. Za dużo ich Lech marnuje
27 min Kamiński wybił piłkę po wolnym
26 min Niecelny płaski strzał Tofta
24 min Na razie zatrzymuje nas bramkarz rywala. Tradycyjnie…
22 min Ewentualny gol na 1:0 dla Lecha może tutaj wiele dać. Poznaniacy są na dobrej drodze, by go zdobyć
21 min Zgodnie z naszą analizą… Stjarnan ogromnie gubi się po rzutach rożnych
20 min Lech zyskuje coraz większą przewagę. Pachnie golem mocno
18 min Mocne uderzenie Pawłowskiego i znów bramkarz… tradycyjnie golkiper gości ma tzw. \”dzień konia\”
18 min Kombinacyjną akcję poznaniaków zatrzymuje Jonson
17 min Akcja Lecha środkiem zakończona złym uderzeniem Jevticia
15 min Szybka akcja Lecha, podanie do Gergo i piłka w rękach Jonsona
12 min Kocioł pod bramką Lecha, ale sędzia odgwizdał faul
10 min Stjarnan jednak nieco cofnięty, Lech próbuje grać swoją piłkę
8 min Głupi faul Wołąkiewicza
7 min Fatalny strzał Pawłowskiego
6 min Żywy początek spotkania. Obie drużyny chcą atakować
4 min Dwa rzuty rożne dla Lecha bez zagrożenia bramki gospodarzy
3 min Finsen wpadł w pole karne i jego strzał obronił Burić
1 min Gramy! Stjarnan na niebiesko-biało, Lech na bordowo
1 min Dzisiejszy mecz obejrzy komplet 1021 kibiców w tym około 20 kibiców Lecha
– min Przypominamy, że Lech dwa lata z rzędu w pierwszych i wyjazdowych meczach III rundy kwal. LE nie strzelił gola. Dziś czas się przełamać
min Info dla tych, którzy na KKSLECH.com weszli teraz: Strona główna KKSLECH.com jest wyłączona do zakończenia meczu. W tym czasie nie będzie można komentować newsów ani przeglądać zawartości witryny
– min Kapitanem gospodarzy jest Praest, a gości Wołąkiewicz
min Obie drużyny stawiają na ofensywę. Oba zespoły są też optymalnie zestawione
– min Witamy na relacji live ze spotkania Stjarnan – Lech! Początek już za 10 minut
– min Początek relacji na żywo typu \\\”akcja po akcji\\\” z meczu Stjarnan Gardaber – Lech Poznań tuż przed godziną 20:30. Zapraszamy!

UMF Stjarnan Gardabaer – KKS Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramki: 48.Toft

Żółte kartki: Punyed

Sędzia: Ognjen Valjić (Bośnia)

Widzów: 1021

UMF Stjarnan: Jonson – Vemmelund, Rauschenberg, Laxdal, Arnason – Praest, Johannsson – Bjorgvinsson (83.J.Laxdal), Punyed (90+3.Aegisson), Finsen – Toft.

Rezerwowi: Johannesson, J.Laxdal, Aegisson, Blondal, Barddal, Runarsson, Palsson.

KKS Lech: Burić – Kędziora, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka, Jevtić – Lovrencsics (87.Douglas), Hamalainen (70.Keita), Pawłowski – Ubiparip.

Rezerwowi: Kotorowski, Douglas, Arajuuri, Wilusz, Bednarek, Formella, Keita.