Zagrać stabilniej

Punktualnie o 19:00 piłkarze Lecha Poznań muszą ruszyć na Stjarnan Gardabaer tak jak na Kalju Nomme, żeby jeszcze wcześniej niż wtedy strzelić gola na 1:0 i potem ze spokojem czekać na kolejne gole, które tylko dobiją Islandczyków.

Celem Lecha Poznań na wieczór będzie przede wszystkim uniknięcie prostych błędów w obronie i lepsza skuteczność. Skuteczności zabrakło Kolejorzowi na Islandii przez co teraz Wielkopolanie muszą odrabiać wynik. Tymczasem dla trenera „niebiesko-białych” liczy się przede wszystkim to, by jego zespół w końcu przez pełne 90 minut, a może nawet dłużej kontrolował zawody. Nawet w rewanżu z Kalju Nomme nie zawsze tak było, bo szczególnie pod koniec drugiej odsłony poznaniacy zamiast dążyć do zdobycia kolejnego gola skupili się na tym, aby nie stracić bramki.

Mariusz Rumak nie ukrywa, że chce żeby jego drużyna w siódmym meczu w tym sezonie w końcu zagrała tak jak powinna. – „Sztuką jest teraz byśmy potrafiliśmy dobrze grać przez 90-95 minut i grali skutecznie. Na przykład na Islandii nasza gra nie wyglądała źle poza skutecznością co zaważyło na wyniku.” – stwierdził Rumak. – „Druga połowa z Wisłą to był mecz w którym Lech grał tak jak w rewanżu z Kalju, z Piastem czy w niektórych okresach innych spotkań jak choćby z Górnikiem przez 20 minut.” – dodał 37-letni szkoleniowiec lechitów.

Zespół Kolejorza prowadzony przez Mariusza Rumaka już dawno obrał sobie efektowny styl polegający na grze piłką i ataku pozycyjnym, który jak pokazały ostatnie czy zeszłosezonowe mecze, nie zawsze jest skuteczny. Mimo wszystko Mariusz Rumak nawet mimo trzech spotkań bez zwycięstwa nie zamierza niczego zmieniać. Lech Poznań ma grać tak jak grał. – „W piłce nie chodzi o styl tylko o bramki, ale jeśli już się jakąś drogę wytyczyło, to trzeba się jej trzymać i być skutecznym.” – powiedział na koniec trener Kolejorza liczący dziś na skuteczną grę z boiskową kontrolną przez pełne 90 minut.