Bez większych zmian

chrobakJutro na ławce trenerskiej Lecha Poznań zadebiutuje tymczasowy szkoleniowiec Krzysztof Chrobak, który poprowadzi Kolejorza we wszystkich trzech meczach do końca sierpnia.


Celem „niebiesko-białych” będzie zdobycie w tym czasie kompletu dziewięciu punktów oraz odzyskanie zaufania kibiców co nawet wysokimi wygranymi będzie praktycznie niemożliwe. Krzysztof Chrobak nie ukrywa, że w najbliższych dniach będzie próbował także mentalnie zmienić drużynę i poprawić jej psychikę, choć bez osób trzecich. – „Element motywacji, nastawienia zespołu i determinacji dążenia do celu to jest cel podstawowy. Na pewno nie będziemy jednak współpracować z psychologiem, bowiem jest mało czasu, a ponadto taki szybki ruch mógłby coś zepsuć.” – przyznał Krzysztof Chrobak, którego pierwsze efekty pracy będzie można zobaczyć już jutro.

57-letni szkoleniowiec przejął drużynę Lecha Poznań totalnie rozbitą, choć nie sportowo a bardziej psychicznie. Piłkarze są tak naprawdę sami sobie winni, bo to oni nie umieli przez 180 minut strzelić gola Stjarnanowi Gardaber, dlatego się zhańbili i odpadli z europejskich pucharów. Kibice o niedawnym dwumeczu będą pamiętali jeszcze długo i też długo będą wypominali go zawodnikom, którzy także szybko nie zapomną o tym co się stało. Mimo wszystko Krzysztof Chrobak stara się tak wpłynąć na drużynę, aby ta nie wracała do tego co było. – „Im szybciej zapomnimy o Stjarnanie tym lepiej jeśli chodzi o przyszłość. Musimy się odbudować, ale nie ukrywam, że ostatnie wydarzenia miały wpływ na zawodników.” – poinformował Krzysztof Chrobak.

Kilkanaście dni pracy tymczasowego trenera to niewiele, zatem nie należy spodziewać się gry Lecha Poznań w meczach z Pogonią Szczecin, Ruchem Chorzów i Cracovią Kraków w innym ustawieniu czy jakimś dziwnym personalnym zestawieniu. Tak właściwie Krzysztof Chrobak będzie kontynuował wiele rzeczy wypracowanych przez Mariusza Rumaka, ale jego celem sportowym są oczywiście zwycięstwa, a osobistym poprawienie mentalnej siły zespołu. W tym 57-letniemu szkoleniowcowi na pewno może pomóc wygrana nad Lechią Gdańsk czy kolejne zwycięstwa jak choćby te ewentualne, sobotnie z Pogonią Szczecin.

Tym samym należy przygotować się, że do końca sierpnia sportowo i taktycznie Kolejorz będzie niezmieniony i będą występowali ci sami gracze co ostatnio. – „Nie chcę wprowadzać żadnych generalnych zmian. Zespół na pewno potrzebuje odświeżenia jeśli chodzi o psychikę. Nie będzie też zmian taktycznych, ponieważ nie ma czasu, aby cokolwiek przećwiczyć.” – powiedział na koniec 57-letni tymczasowy trener „niebiesko-białych”, Krzysztof Chrobak, który podjął się trudnego zadania zdobycia dziewięciu punktów i wprowadzenia Lecha Poznań na właściwy tor.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


4 komentarze

 1. MaPA pisze:

  Chrobak przez 3 dni nie jest w stanie zmienić oblicza zespołu.To zawodnicy powinni dać „tymczasowemu”sygnał że są gotowi na walkę i stosowac się do jego wskazań.To nie Chrobak odpowiada za przygotowanie do sezonu,jest tylko nazwiskiem w rubryce:trener. To nasze „gwiazdy”powinny pokazać że są liczącą siłą w tej nędznej lidze.A tak na marginesie,sytuacja z Keitą to jakieś jaja.Facet przyszedł do Lecha,miałchyba miesiąc jakąś kontuzję,pograł parę minut i sie skończył.Tłumaczenie że ma jakieś sensacje żołądkowe mnie nie przekonują.

 2. inowroclawianin pisze:

  Jak żre byle co to tak jest. To nie są niestety profesjonaliści. Co do tych 3 najbliższych meczy to wystarczy że każdy z nich zagra na 100% i będzie 9 punktów i awans w tabeli. Liga jest tak kiepska że ambitny Górnik bez nazwisk i z wielkimi kłopotami prowadzi w tabeli.

 3. haha pisze:

  nie wierze w to co czytam no nie wierze…. piszecie takie durnoty, że niemożna ich czytać… Jeżeli każdy tak zna się na piłce nożnej no to się nie dziwić…

 4. tomasz1973 pisze:

  haha
  Więc napisz, jakie durnoty napisali……
  Bo widzę, że znasz się na piłce……hahaha