Drugi tydzień z tymczasowym trenerem

W Lechu Poznań od kilku dni nie pracuje już Mariusz Rumak, ale nowego szkoleniowca z którym władze Kolejorza będą chciały współpracować przez dłuższy czas poznamy dopiero za jakiś czas.


Nie ma co ukrywać, że kandydatem numer 1 dla zarządu jest Maciej Skorża, którego umowa z jedną z agencji wygasa 31 sierpnia. Jeśli nic się nie zmieni, to 42-letni szkoleniowiec dopiero 1 września oficjalnie będzie mógł przejąć „niebiesko-białych”. Na razie Kolejorza szkoli tymczasowy trener, który kiedyś z Maciejem Skorżą już współpracował. Krzysztof Chrobak pełniący rolę tymczasowego opiekuna od wtorku miał tylko trzy treningi na przygotowanie poznaniaków do meczu z Pogonią Szczecin.

Teraz na przygotowania do starć z Ruchem Chorzów i Cracovią Kraków będzie nieco więcej czasu. – „Tymczasowy trener na razie nic nie zmienił, bo przez 3 dni było to ciężko zrobić. Dopiero teraz będzie pełny tydzień pracy z trenerem Chrobakiem i zobaczymy ja to będzie wyglądało w meczu z Ruchem.” – powiedział Szymon Pawłowski. – „Po przyjściu nowego trenera są nowe założenia. Dla nas to nowe wyzwanie, więc myślę, że nie ma co narzekać.” – dodał Karol Linetty, który nie narzeka na treningi pod okiem tymczasowego szkoleniowca.

Strata dwóch punktów z Pogonią Szczecin na pewno nie poprawiła psychicznej sytuacji Lecha Poznań. Remis u siebie fatalnego wrażenia po Islandczykach nie zatrze, a w dodatku Wielkopolan czekają teraz dni bez meczu w środku tygodnia, zatem nie będzie okazji, żeby wygraną zrobić kolejny krok ku zapomnieniu tego co się stało. Mimo wszystko najłatwiej powinni mieć ci gracze, którzy nie brali udziału w hańbie ze Stjarnanem Gardabaer lub nie ponosili za nią winny, bo grali niewiele.

Jednym z takich piłkarzy jest Karol Linetty, który w sobotę wrócił po urazie i od razu zaprezentował się przyzwoicie. 19-latek nie wystąpił w dwumeczu z Islandczykami, lecz traumę i tak czuje. – „W meczach ze Stjarnanem nie grałem, ale też czuję się winny tej kompromitacji, bo cała drużyna wygrywa i przegrywa.” – powiedział Karol Linetty do którego nie można mieć żadnych pretensji za całą obecną smutną oraz nieprzyjemną sytuację.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


20 komentarzy

 1. alligator pisze:

  wszystko taka prowizorka a czas ucieka, kazdy teraz ciagnie w swoja strone zarzad, kibice I grajki, o dziwo trener „pazdzioch” ma najmiej do gadania a robi sie „kiepsko”

 2. Giacore pisze:

  Przydałaby się im zmiana diety.
  Na śniadanie Jaja.
  Na obiad Jaja w jajach.
  Na kolację Jaja w panierce z jajami.
  Może to by poprawiło zaangażowanie.

 3. mat pisze:

  Nie kumam po co ta cała szopka..ze szukają trenera?.. Jak wiadomo ze to będzie Skorża.

 4. kibol pisze:

  Karol Linetty powinien zostać kapitanem drużyny

 5. mat pisze:

  @kibol. Za młody jest i pewnie za rok juz go tu nie będzie..

 6. coco pisze:

  Jak wezmą Skorże to będzie dramat przez kolejne 3 lata, zresztą tu problemem nie jest trener tylko piłkarze z gówna bata się nie ukręci, jedyny polski trener który w tym bagnie może się odnaleźć to chyba Michniewicz tym bardziej że by miał poparcie trybun wtedy presja mniejsza żadne Fornaliki nie wchodzą w grę bo są tak samo lalusiowaci jak nasi piłkarze.

 7. mat pisze:

  To juz by z nim kontrakt podpiasali..ale oni czekają do 1 września.

 8. NK pisze:

  @ mat
  to wyjasni mi dlaczego skorza tego nie komentuje a prezes R w wywiadzie mowi ze to sa daleko odbiegajace od rzeczywistosci spekulacje medialne????

 9. NK pisze:

  @mat
  to wyjasni mi dlaczego skorza tego nie komentuje a prezes R w wywiadzie mowi ze to sa daleko odbiegajace od rzeczywistosci spekulacje medialne????

 10. Piotr pisze:

  tak myślałem wczoraj długo o ostatnich latach jakie błędne decyzje doprowadziły do sytuacji jaka mamy dzisiaj . Dlaczego w 2010 roku po sprzedazy za 4,5 mln euro Lewandowskiego i zarobieniu dobrych pieniędzy w LE trenerem Lecha zostaje Bakero a nie ktoś z topu Polskich trenerów lub przynajmniej ktos kto tego nie popsuje , była kasa były możliwości . Póżniej brak awansu do pucharów 5 miejsce w lidze i dalsze cięcia trenerem zostaje asystent Bakero i co brak awansu do LE przez 3 lata z rzędu . Naprawdę niewiele trzeba było aby nie zepsuć tego wszystkiego ale błędne decyzje goniły następne jeszcze gorsze itd jeśli teraz trenerem nie zostanie Skorża człowiek z topu z osiągnięciami to…już nie wiem nawet co 🙁

 11. mat pisze:

  @NK. To powiedz mi dlaczego nie ma nowego trenera i ze akurat ” szukają go do ostatniego sierpnia” przypadek ze akurat wtedy konczy się umowa Skorży z tą agencją??

 12. mat pisze:

  Nie powiem bo chciał bym zeby Lecha prowadził np.jakis trener z niemiec ze swojim sztabem trenerskim ale zejdzmy na ziemie,rytki to sknery..
  Więc z Polskich trenerów nr.1 jest Maciej Skorża

 13. mat pisze:

  Lubimy Michniewicza..ale czy coś by tu zdziałał??
  A co do Piotra Nowaka?? Nie wiemy jaki jest..wiadomo ze jest bez roboty..

 14. tomasz1973 pisze:

  Żaden „zagraniczny” nie przyjdzie, bo Rutkowi głowę by suszyli, że dał mu do trenowania wykastrowanych kolesi i żądał wzmocnień, a Rutkowski nie lubi jak się coś od niego chce!
  Ponadto zwróćcie uwagę na to, że 1 września zamyka się okienko, a obiecanego defensywnego pom. jak nie było, tak nie ma. Będzie gotowa wymówka, że do zimy musimy grać tymi, których mamy, bo nowy trener nie miał możliwości nikogo wybrać z listy, więc nr.1 na niej poczeka na lepsze czasy.

 15. damt610 pisze:

  Przecież zawodników szuka i akceptuje scouting a nie trener. Skoro maja swoja magiczną listę zawodników i Skorża jest przyklepany to co za problem podrzucić mu nazwiska wideo czy zaprosić na jakiś mecz aby ewentualnie wyraził swoją opinię kogo potrzebuje. Argument przytoczony przez @tomasz1973 na wymówkę zarządu do mnie nie przemawia.

 16. bartek pisze:

  Zmiany trenera i zmiany grajków w dłuższym okresie czasu nic nie dadzą. Za to wywalenie Piotrusia R. (nie mylić z Reissem) niejakiego szefa działu sportowego i zatrudnienie na tym stanowisku kogoś kompetentnego może realnie zmienić coś w tym klubie.

 17. darkoski pisze:

  damt610 – a która wymówka przemawia? Może ta Lech2020, wpis tomasza1973 miał na celu pokazać pewien mechanizm w Lechu.
  Podobny stosuje tu Giacore.

 18. mat pisze:

  @bartek jest to nie realne..bo to synuś bossa.

 19. tomasz1973 pisze:

  damt610
  W zasadzie wszystko napisał Ci darkoski,
  ja tylko dodam, żebyś nie traktował tego dosłownie, tak jak niestety nie można poważnie traktować zapewnień zarządu, bo później musimy słuchać tego typu wymówki.

 20. bartek pisze:

  @mat
  Zdaję sobie z tego sprawę. Ale gdyby tak zatrudnić na tym stanowisku kogoś kompetentnego, a Piotrusia zrobić jego zastępcą/asystentem i niech się chłopak uczy. Może byliby z niego ludzie. Może przy mega ciśnieniu z trybun by coś z tego było. Ehh, pomarzyć fajna rzecz…