Niestabilny środek

Jutro o 18:00 poznański Lech zmierzy się w Chorzowie z tamtejszym Ruchem. Przed niedzielnym spotkaniem w drużynie Kolejorza jest kilka znaków zapytania, ale głównie w środku pola.


W niedzielę prócz Jasmina Buricia, Kebby Ceesaya, Huberta Wołąkiewicza i Łukasza Trałki nie zagra też Łukasz Teodorczyk, który jest bliski przejścia do Dynama Kijów. Tym samym na szpicy wystąpi Vojo Ubiparip lub Dawid Kownacki, a być może obaj zagrają od początku, bowiem „Kownaś” może wystąpić na „10”, zaś Kasper Hamalainen na „8”. Tak może się stać jeżeli nie zagra Darko Jevtić, natomiast Krzysztof Chrobak nie zdecyduje się zaryzykować i wystawić Szymona Drewniaka.

Mimo wszystko występ Szwajcara jest bardzo realny, ponieważ jego sytuacja zdrowotna poprawia się z każdym dniem, a przecież mecz z Ruchem Chorzów odbędzie się dopiero jutro. – „Jest szansa, że Darko Jevtić wystąpi w niedzielę. Od dwóch dni trenował indywidualnie biegając, a wczoraj miał pierwszy trening z piłką. Jevtić ma stłuczoną stopę i jeśli poziom bólu nie będzie za wysoki, to zagra.” – oznajmił tymczasowy trener Kolejorza, Krzysztof Chrobak.

W niedzielę większych niespodzianek nie będzie natomiast w linii obrony. Na prawej stronie zagra Tomasz Kędziora, zaś na lewej Luis Henriquez. Obaj obrońcy są akurat w formie, zatem są praktycznie pewniakami do regularnych występów. Na nie na razie nie może liczyć za to konkurent Panamczyka. „Barry Douglas to bardzo dobry piłkarz, ma wiele walorów, ale jest po kontuzji i nie jest przygotowany na 90 minut. To właściwie wszystko wyjaśnia.” – przyznał Chrobak, który w niedzielę na lewej flance defensywy na pewno wystawi Luisa Henriqueza.

Jutro niespodzianki nie będzie również na środku obrony. Marcin Kamiński to pewniak tak jak Maciej Wilusz. Jego rywal, Paulus Arajuuri znajduje się obecnie w tak tragicznej formie, że nie nadaje się do gry nawet w III-ligowych rezerwach. Tym samym bliższy gry jest Jan Bednarek, któremu Mariusz Rumak nie dał w tym sezonie żadnej szansy. – „Jan Bednarek jest pierwszym zawodnikiem do zmiany na środku obrony. W przypadku złej dyspozycji lub kontuzji innego stopera jest on pierwszy w kolejce do gry.” – poinformował Krzysztof Chrobak.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


10 komentarzy

 1. Młody pisze:

  z ruchem ostatnio nam szło, niech to będzie mecz na przełamanie..

 2. siwus89 pisze:

  rozumiem że tekst był pisany wczoraj,jednak to może wprowadzić kibiców w błąd,bo gramy jutro 🙂

 3. Ferion pisze:

  Bednarek powinien zagrać na środku obrony zamiast pokraki Kamińskiego. Jeśli na dziś nie jest to jeszcze poziom ekstraklasy to na pewno jest graczem, który ma lepsze perspektywy rozwoju. Kamiński niestety przestał się rozwijać a ostatnie jego mecze są katastrofalne. Na dziś jest to gracz na ławkę lub trybuny a nie grę w ekstraklasie.

 4. ramirez pisze:

  Chrobrak bodaj ostatnio mówił, że chciał posadzić Hamaleinena na ławce z powodu słabej formy.

  Możliwe rozwiązanie, że Hamaleinen usiądzie na ławce, a Jevtic zagra 10, albo 8 w przypadku wariantu z Kownasiem.

  ja widzę to tak: Linetty 8, Drewniak 6 i Jevtic 10, bądź Linetty 6, Jevtic 8 i Kownacki 10.

  no chyba, że Kasper podniósł swoją wartość w oczach Chrobrak.

 5. ramirez pisze:

  co do Bednarka to Chrobrak powiedział, że ten jest pierwszym rezerwowym przy sytuacji gdy Wołąkiewicz jest bez zdrowia.

  czyli cośtakiego:

  Kędziora – Kamiński, Wilusz – Henriquez i pierwszy rezerwowy Bednarek. co oznacza, że Aruujarii jest bezużyteczny. szkoda.

 6. bans pisze:

  Arajuuri jest tak bezuzyteczny, że aż znalazl sie w kadrze Finlandii. Ciekawe na jakiej podstawie je dostal 🙂

 7. tomasz1973 pisze:

  Jest powołany, aby wprowadzić uśmiech do szatni.

 8. Staruch pisze:

  Ramirez klawiatura ci sie popsuła? Kto to jest Chrobrak?

 9. ramirez pisze:

  a faktycznie coś mi się pokiełbasiło.

 10. Emiliano1991 pisze:

  bans – kolega Hamalainen polecił. Zabiera go ze sobą