Aż 10 piłkarzom kończą się umowy

lechSezon 2014/2015 trwa obecnie w pełni, jednak zarząd Lecha Poznań w najbliższych miesiącach będzie musiał pomyśleć nie tylko o wzmocnieniach, ale także o przedłużeniu wielu kończących się umów.


30 czerwca 2015 kontrakty kończą się aż 10 zawodnikom, którzy w dodatku stanowią w tej chwili o sile pierwszej drużyny. W tej grupie jest Krzysztof Kotorowski, Barry Douglas, Tomasz Kędziora, Hubert Wołąkiewicz, Luis Henriquez, Łukasz Trałka, Szymon Pawłowski, Darko Jevtić, Szymon Drewniak i Vojo Ubiparip. Z tego grona nieczysta sytuacja jest z Krzysztofem Kotorowskim, Luisem Henriquezem, Szymonem Drewniakiem oraz Vojo Ubiparipem. Kotorowski prawdopodobnie zakończy karierę, natomiast zgodnie z przedsezonowym założeniem Henriquez nie dostanie propozycji nowego kontraktu.

Panamczyk ma już swoje lata, a niegdyś sam mówił, że chciałby zakończyć karierę we własnym kraju. Sytuacja 33-letniego lewego obrońcy może nie ulec zmianie nawet jeżeli Luis będzie prezentował dobrą formę. Ponadto o losie Szymona Drewniaka zdecyduje nowy trener, zaś Vojo Ubiparipa klub chciał się pozbyć już tego lata, lecz Serb nie chciał odchodzić. Propozycja nowej umowy dla tego zawodnika zależy od jego dyspozycji, jednak na pensję w wysokości 60 tysięcy złotych miesięcznie nie ma już co liczyć tak samo jak Hubert Wołąkiewicz, który teraz zarabia 70 tysięcy.

Lech Poznań będzie chciał zatrzymać uniwersalnego obrońcę, ale za góra połowę tej kwoty. Na propozycję nowych umów mogą liczyć za to Barry Douglas, Tomasz Kędziora, Darko Jevtić, Łukasz Trałka oraz Szymon Pawłowski. Kolejorz zrobi wszystko, żeby zatrzymać tych graczy przy Bułgarskiej i są na to duże szanse jeśli oczywiście żaden z nich nie otrzyma propozycji zza zagranicy. Przedłużenie kontraktów z Szymonem Pawłowskim oraz Łukaszem Trałką jest niemal pewne. Decydujące rozmowy z tymi i innymi piłkarzami, którym w czerwcu 2015 wygasają umowy odbędą się wiosną przyszłego roku.

Kadra klubu KKS Lech Poznań SSA – runda jesienna sezonu 2014/2015

Bramkarze:

1. Jasmin Burić – 30.06.2016
27. Krzysztof Kotorowski – 30.06.2015
33. Maciej Gostomski – 31.12.2015

Obrońcy:

3. Barry Douglas – 30.06.2015
4. Tomasz Kędziora – 30.06.2015
20. Hubert Wołąkiewicz – 30.06.2015
21. Kebba Ceesay – 30.06.2016
23. Paulus Arajuuri – 31.12.2016
25. Luis Henriquez – 30.06.2015
26. Maciej Wilusz – 30.06.2017
35. Marcin Kamiński – 30.06.2016
40. Jan Bednarek – 30.06.2017

Pomocnicy:

6. Łukasz Trałka – 30.06.2015
7. Karol Linetty – 30.06.2016
8. Szymon Pawłowski – 30.06.2015
11. Gergo Lovrencsics – 30.06.2016
16. Darko Jevtić – 30.06.2015
17. Szymon Drewniak – 30.06.2015
19. Kasper Hamalainen – 31.12.2015
77. Muhamed Keita – 30.06.2017

Napastnicy:

14. Vojo Ubiparip – 30.06.2015
24. Dawid Kownacki – 30.06.2017
28. Dariusz Formella – 30.06.2016

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


50 komentarzy

 1. KKs7 pisze:

  powiem tak żadnych podwyżek, chcą zostają nie to nie wyjazd

 2. Giacore pisze:

  Kaspra Voja Luisa i Szymona bym odstrzelił bez mrugnięcia okiem.

 3. Czytelnik pisze:

  Dawać młodych , a nie sprzedawać ich do legii , gorzej nie będzie , a mecze mogą sie okazać ciekawsze , z boiska nie będzię wiać nudą , a zawodnicy przynajmniej będą ambitni . Z podanego tutaj towarzystwa pozostawiłbym nielicznych , a mianowicie Pawłowskiego , Jevticia , Kędziore ewentualnie Douglasa , reszcie podziękował za występy w Lechu łącznie z tak chwalonym tutaj Trałką . Niech młodzi grają co Lecha w sercu mają.

 4. Adam pisze:

  Najbliższy rok to najlepsza okazja na przebudowanie zespołu.
  Kontrakty wygasają też : Stilić, Marco Paixao, Goulon, Masłowski , Andre Micael, Golla, Dziwniel, Kuświk, Babiarz, Quintana, Pazdan, bracia Mak . itp.itd.
  Kogoś z tej grupy można by ściągnąć.

 5. zombas pisze:

  na już potrzeba nam ofensywnego środkowego pomocnika ( okazuje się, że tu jest większa luka niż w ataku ) i niech ktoś się weźmie za pracę z Pawłoskim i Lovrencsicem, bo Ci piłkarze mają ogromny potencjał, ale czasami zachowują się jakby mieli zanik mózgu

 6. kuba pisze:

  Nie no bez jaj, Kotor niech jeszcze nie kończy kariery, przecież jak na bramkarza to może jeszcze pograć 2-3 lata, a jak widzieliśmy wczoraj nadal broni na bardzo wysokim poziomie.

 7. Mario pisze:

  Oprócz wymienionych przez Giacore jeszcze Wołąkiewicz koniecznie do odstrzału i Drewniak.

 8. Shizerr pisze:

  Obstawiam że odejdzie Panama, Kotor i Luis. Chciałbym aby został Barry.

 9. PAWEL pisze:

  Wietrzenie szatni potrzebne bardzo.
  Oczywiście też transfery,a nie zbiórka kulawego szrotu z piłkarskiej C-Europy
  Mam taki wQrw, że nikogo mi nie szkoda. n i k o g o .

 10. tomasz1973 pisze:

  Dla mnie Wołąkiewicz, Pawłowski i Ubiparib już mogliby się pakować, tylko oby miał kto za nich grać.

 11. badelj pisze:

  Powinni kontraktami się zając już w grudniu/styczniu po ewentualnej dobrej rundzie. A nie jak z Mozdzeniem potem będzie problem o kilka tysi bo nagle zawodnik strzeli kilka bramek i zachciewa mu sie 200% podwyzki .
  Chodzi mi głównie o Gostomskiego , Kędziorę czy Douglasa ..

 12. Tadeo pisze:

  Śmieszne podejście , decydujące rozmowy z piłkarzami odbędą się wiosną przyszłego roku.Podczas gdy Ci piłkarze będą już mogli prowadzić rozmowy z nowym pracodawcą 1 stycznia 2015 roku. Widać ,,fachowe podejście i pełen profesjonalizm” Rutkowskich. Śmiać się czy płakać?

 13. damt610 pisze:

  Problem w tym, że za nowych piłkarzy trzeba pewnie zapłacić a Rutek wraz z Klimczakiem zastosuje opcje ekonomiczną i przedłużą z tymi skórokopami kontrakty. Moja opcja to przeznaczyć większość kasy za Teodorczyka na 3 porządne transfery w każdej linii po 1mln euro. Porządny środkowy obrońca, porządny zabijaka w środku i napastnik z prawdziwego zdarzenia w typie Rudnieva.

 14. damt610 pisze:

  Po za tym najbardziej żałosne w polityce zarządu jest wystawianie NA SIŁĘ Kędziory pod koniec poprzedniego sezonu tylko po to, aby rozegrał określoną ilość spotkań i aktywować automatyczne przedłużenie kontraktu. Po przedłużeniu huczne zapowiedzi, że i tak negocjują kontrakt i niedługo dostanie na kilka lat. Mija pół roku i o kontrakcie nikt nie słyszał. Pewnie rozeszło się o kasę, zaproponowali mu z 10-15 tysięcy i myśleli, że trafili na głupka. Przyjdzie wiosna będzie podobnie jak z Możdzeniem.

 15. ArekCesar pisze:

  Czuje ze Jevtic i Kedziora gdzies odejda

 16. F@n pisze:

  Z Luisem kontrakt bym przedłużył o rok. Woło i Ibuprom pensja 2 razy mniejsza. A Drewniak to sam nie wiem. Za wiele nie pokazał.

 17. leszek pisze:

  pożegnać starą gwardię panamę,kotora,żebę,hamalainena.

 18. olo pisze:

  Buric, Trałka, Kedziora, Duglas powinni zostać, resztę żegnamy serdecznie nie ma co się spinać i przepłacać!

 19. rawiczfc pisze:

  Jeśli chodzi o nasz język ojczysty: nieczysta to może być dziewczyna albo sprawa, a nie sytuacja kolego – sytuacja może być co najwyżej niejasna!

 20. Tadeo pisze:

  Rozmowy będą prowadzone wiosną 2015 roku, podczas gdy piłkarze będą mogli uzgadniać kontrakty z nowym pracodawcą od 1 stycznia 2015 roku. Ot cały profesjonalizm i fachowe podejście Rutkowskich . Śmiać się czy płakać?

 21. wagon pisze:

  Kasper niech zostanie

 22. pozn pisze:

  Wszystkich wyjebac nic Lechowi nie dają a skompromitowali nas wystarczajaco! Potrzebna nowa kadra..

 23. torreador pisze:

  @tomasz1973 użył niepozornego acz kluczowego zdania „…tylko oby miał kto za nich grać”. I to jest cały komentarz do naszych chciejstw związanych z zakończeniem tych umów. Drużyna z roku na rok jest coraz słabsza kadrowo, więc jeśli ci o których piszecie odejdą to, wszystko na to wskazuje, przyjdą słabsi:)

 24. wagon pisze:

  najpierw zobaczmy jak będą grali z nowym trenerem

 25. pitbul pisze:

  Wołąkiewicz to typowy kopacz piłki jakich w Polsce są tysiące.
  powinni pozbyc sie kopacza jak najszybciej bo można dostać kurwicy jak się na niego patrzy jak gra!!!

 26. Mouze pisze:

  Generalnie w wiekszosci nie tyle co nie przedłużać umów,co wyjebać tych patałachów i amatorów,latem zrobić trzęsienie ziemi i wymienić 80% kadry na piłkarzy z charakterem a nie miękkie buły.

 27. roby pisze:

  Mam nadzieję,że nowy trener coś zrobi w tej materii ale obawiam się znowu zabraknie jaj trenerowi, zarządowi.
  Ale ktoś mądrze napisał poczekajmy jak za nowego trenera będą grać ale wietrzenie od razu Kotorowski,Wołąkiewicz,Ubiparip,Arajuuri,Gostomski,Burić,Trałka, Drewniak to moja lista życzeń

 28. Jarecki pisze:

  @roby – Trałka ???? Poważnie mówisz czy się rozpędziłeś i pierdalnąłeś ?

 29. @jarecki pisze:

  Ja wiem ,że ma on milion obrońców (najlepsza jego gra) teraz ale ja nie byłem jego fanem od czasu kiedy przechodził z Polonii Warszawa, marzy mi się taki superprzecinak , który jak trzeba to zapierdzieli bramę z dalszej odległości …

 30. roby :) pisze:

  @jarecki
  Ja wiem ,że ma on milion obrońców (najlepsza jego gra) teraz ale ja nie byłem jego fanem od czasu kiedy przechodził z Polonii Warszawa, marzy mi się taki superprzecinak , który jak trzeba to zapierdzieli bramę z dalszej odległości …

 31. fan pisze:

  Redakcjo, a możecie byście zrobili taką własną analizę, z kim według was warto kontrakt przedłużyć, a kogo pożegnać bez żalu?

 32. wagon pisze:

  Ciekawe jak MaciejS będzie korzystał z naszej najlepszej akademi

 33. Pawelinho pisze:

  Ubiparip i Wołąkiewicz na pewno z nimi klub nie powinie przedłużać umowy bo z tej dwójki to raczej nic dobrego już nie będzie przynajmniej moim zdaniem a co do reszty nie mam pojęcia.

 34. Pawelinho pisze:

  *nie powinien…

 35. 1909 pisze:

  czekam na informacje o sprzedaży Teodorczyka i ewentualnym tranferze nowego/nowych pilkarzy lub kopaczy (Visniakovs, Micanski?). intersujace sa takze plotki,ze slynni pilkarze (Scifo czy Cannavaro) wyrazili chec trenowania Lecha.

 36. Dawid pisze:

  niczego te leśne nieudaczniki się nie nauczyły… znów zostawianie rozmów na ostatnią chwilę… jeżeli zarząd chce aby ktoś z wymienionych w artykule został to ostatni dzwonek na rozmowy przypada na końcówkę rundy jesiennej… przyda się powiew świeżości w szatni ale wszystko musi być przeprowadzone z głową…

 37. kunda pisze:

  proponuję wymienić ich na piłkarzy ze stjarnan niektórzy mogą grać za darmo bo to przecież amatorzy

 38. xxx pisze:

  Małe sprostowanie Pawłowski ma kontrakt 2+1 czyli jeśli taka będzie wola klubu to kończy się on 2016

 39. GY pisze:

  Zastanawiam się co Wy macie do Ubiparipa? Wczoraj z połówki sytuacji zrobił kastę i karnego. Dyżurny do zbierania batów? A na boisku jeden z nielicznych któremu się chce i jeszcze na dodatek potrafi.

 40. Olo pisze:

  A skąd wy wiecie ze zostawione na ostatnią chwilę? A może czekają na opinie nowego trenera? Jak bedzie pozytywna do końca września to usiądą do rozmów i do świąt podpiszą nowe kontrakty, a jak nie to rezerwy….

 41. El Companero pisze:

  mam przeczucie, ze w przyszłym roku będą niezłe jaja z kontraktami. Pewnie na za pięć dwunasta będą zalatwiać kontrakty najważniejszych zawodników. I nie wszystko się uda. Po prostu za późno się za to zabiorą. A jest więcej niż pewne ze najlepsi zawodnicy dostaną jakieś propozycje. I mając świadomosc ze konczą im się kontrakty, nie będą się spieszyć z ich przedluzeniem. Jesli za rok zagramy zagramy w pucharach to w bardzo osłabionym skladzie. A to wiadomo jak się skonczy. Myslec perspektywistycznie prezesi, myslec juz teraz!

 42. Pyra pisze:

  tak jak napisal xxx Pawlowski ma opcje automatycznego przedluzenia. co do reszty to z checia rozgonil bym te kółeczko wzajemnej adoracji. Pizdeczki nie sprawdzily sie i kompromituja nasz klub regularnie, wiec wyjazd. Nawet dobrze, ze dopiero wiosna beda rozmawiac o nowych kontraktach, jak juz musza zostac niektorzy to poobnizac im kontrakty maksymalnie, jak sie nie podoba to lechia gdansk ich przygarnie.

  WYPIERDALAJCIE WSZYSCY PILKARZYKI PAJACYKI!! ogolnie to jeszcze mi nie przeszlo i predko nie przejdzie!!

 43. wkamin pisze:

  Hm…widzę,że spirala nienawiści się nakręca i jeśli tylko by dać co niektórym władzę,to prawdopodobnie nikt z pierwszego składu nie uszedł by z życiem.Pomysły typu,,wypierdolić wszystkich i grać młodymi,,naprawdę super spadek pewny tak jak Widzew,no ale wtedy będzie walka he he…zresztą jeden młody strzelał karnego ostatnio….
  Fakt-pewne kontrakty są zbyt wysokie i tu jest konieczna korekta,ale wykładnikiem wartości zawodników powinien być okres kilku miesięcy z prawdziwym trenerem,piszę ,,prawdziwym,,bo od kilku lat takowego Lech nie miał,a tylko kiepskie substytuty.
  Tak więc koledzy troszkę lodu na głowy-jeszcze będziecie sie zachwycać grą tych,których teraz zwalniacie-Skisła tez grała kompletną padakę i nagle…tak tak …TRENER!!!

 44. obserwator pisze:

  Na pewno Kotor, Wołąkiewicz!, Ubiparip. Tym Panom już dziękujemy

 45. F@n pisze:

  Co wy chcecie od Ubiego? Obniżyć pensję i tyle, ale zostawić!

 46. Pawelinho pisze:

  W sumie do swojej listy dorzuciłbym jeszcze Drewniak i Kotorowskiego (on już swoje zrobił).

 47. inowrocławianin pisze:

  Gdybym był w tym momencie w zarzadzie, nie przedłuzyłbym umów z Kotorem i Ubipromem. W ich miejsce zatrudniłbym lepszych zawodników i młodszych z głodem sukcesów. To mógłby byc poczatek budowy nowego zespołu, tylko pytanie, czy nasz „super zarzad” ma w ogóle na to ochotę……i tu pojawia sie ciezkie pytanie..

 48. Matis pisze:

  Z Pawłowskim i Douglasem nie trzeba negocjować bo Lech ma prawo przedłużyć z nimi kontrakt o rok 😉

 49. wasyl pisze:

  zacznijmy od rutkowskiego bo tu jest przyczyna naszych niepowodzen,jego interesuje tylko gotisz a nie nasz klub i barwy,jebac go

 50. wasyl pisze:

  wiadomo rumak za bardo sie z kumlowal z pilkarzami,chujna trener ale 2 lata mielismy wicka,teraz lipton 9 miejsce,niewiadomo co dalej,skorza z gowna tez bata nie ukreci,tu trzeba trzesienia ziemi zaczynajac od tych pedalow od rutkowskiiego,oni nam plan ukladaja ale te kurwy nie sa lechitami.