Maciej Skorża: „Niektóre osoby mogą lepiej funkcjonować”

skorzaDziś późnym popołudniem pierwszy trening Lecha Poznań poprowadzi nowy trener Kolejorza, Maciej Skorża, który wraz ze swoim sztabem będzie musiał wyprowadzić zespół z kryzysu.


Nowy sztab szkoleniowy ma nad czym pracować, bowiem obecny Kolejorz drużyną jest tylko z nazwy. Na dodatek misja Macieja Skorży będzie na początku mocno utrudniona, ponieważ we wrześniu na reprezentację zostało powołanych aż dziesięciu piłkarzy, a kilku zawodników jest obecnie kontuzjowanych. Sytuacja nie jest więc wesoła czego nowy trener nie ukrywa. – „Sytuacja drużyny jest skomplikowana na wielu płaszczyznach. Największym problemem jest aspekt mentalny. Zespół stracił wiarę w siebie i jak najszybciej trzeba go nastawić na właściwe tory.” – przyznał 42-letni szkoleniowiec, który wie za co się najpierw zabrać, by przyszła lepsza gra i zwycięstwa.

W chwili obecnej Lech Poznań jest totalnie rozbity, a ostatnio pogrążał się z każdym kolejnym remisem. W Kolejorzu nie ma przywódcy na boisku jak i poza nim. Już od dawna w tej drużynie nie ma kapitana z prawdziwego zdarzenia, natomiast od kiedy grać nie może Łukasz Trałka „niebiesko-biali” nie wygrali ani razu. Wielkopolanie mentalnie leżą, jednak Maciej Skorża nie załamuje rąk. – „Ta drużyna może lepiej grać i niektóre osoby w szatni mogą lepiej funkcjonować. Trzeba wyzwolić z tych zawodników więcej cech, których oczekujemy. Szatnia Lecha na pewno ma mentalne rezerwy.” – stwierdził trener poznaniaków.

Niedzielny pojedynek z Cracovią Kraków tylko pogorszył sytuację Lecha Poznań i przede wszystkim humory kibiców, którzy w pierwszej kolejności obwiniają za wszystko piłkarzy, zaś w drugiej zarząd. Kolejorz za przedwczorajszy występ był i jest krytykowany bardzo mocno, lecz Maciej Skorża ma trochę inne zdanie. – „Postawa drużyny z Cracovią była ambitna. Plusem na pewno było wyrównanie. Zespół doprowadził do remisu i to dobry znak.” – przyznał trener lechitów. – „Po 7. Kolejkach nie ma co szukać czarnych scenariuszy. Ja i moi ludzie jesteśmy pełni optymizmu. Wierzymy w to, że wkrótce sytuacja Lecha polepszy się.” – dodał na koniec opiekun poznaniaków.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


komentarzy 13

 1. Giacore pisze:

  Jeśli poprawią sferę mentalną to powinno być dobrze.

 2. olgierd pisze:

  Po 7 kolejkach nie ma co wyrokować miejsca na koniec sezonu. Ale sytuacja nie jest ciekawa i musza się ostro brać za robotę bo za chwilę może być za późno!

 3. wagon pisze:

  czy sprawy idą w dobrym kierunku będzie widać podczas meczu PP z Wisłą, która zaczyna wstawać z kolan, to będzie pierwszy ważny mecz od kompromitacji z LE

 4. chaneta(KRÓL kompromitacji) pisze:

  Panie Skorża. Trzeba z Linettego i Kedziory zrobić większych chamów boiskowych. U Węgra tez trzeba wyzwolić lwi pazur.
  Jak ktoś będzie podskakiwał wysłać go do Sadeava na rozmowę w cztery oczy.
  Rutkowscy won do Wron!

 5. 07 pisze:

  Sztuką jest znaleźć pozytywy z meczu niedzielnego, a Skorży się udało…. ;) fajnie tylko, że nie wygraliśmy meczu w lidze od kilku spotkań i znajdujemy się w strefie spadkowej…, a poza tym mamy najgorszy start sezonu od kilku lat…

 6. mouze(kom) pisze:

  07 ale lepszy niz rok temu….
  Mam nadzieje ze przujscie nowego trenera i oszoloma Sadajeva wstrzasnie ta szatnia i w koncu ruszymy do przodu.

 7. MaPA pisze:

  To że Skorża znalazł plusy w meczu z Cracovią mnie nie dziwi.To już jest jego praca nad poprawieniem psychiki zawodników.Przecież gdyby jego ocena była tak krytyczna jak nasza to miałby trudniej dotrzec do tych chłopaków.Oni czytac umieją i kazde słowa trenera są uważnie czytane i odbierane.Jak by potępił wszystkich w cholerę to zaufanie do niego byłoby bardzo ograniczone.

 8. Kosi pisze:

  Wspolczuje Skorzy pracy z tymi zerami. Szkoda Skorzy a nie ich

 9. fgh pisze:

  W bajki o sferze mentalnej możecie sobie wierzyć, ale prawda jest taka, że leży przygotowanie fizyczne i nie ma wyrobionych powtarzalnych sposobów rozegrania piłki, więc sfera mentalna wiele nie zmieni. Zaklinanie rzeczywistości w stylu Rumaka

 10. kufel pisze:

  Do roboty trenerze.

 11. Kolejorz82 pisze:

  Powodzenia Trenerze ! Może jeszcze uda się coś z tymi panienkami zrobić w tym sezonie i osiągnąć przyzwoity wynik. Choć, bez koniecznych transferów, których jak zwykle nie ma i nie będzie, czarno to widzę. Czas.. start

 12. seba pisze:

  w pierwszej kolejności to większość z nas obwinia rutków którzy lecą z wszystkimi w ciula, a dopiero piłkarzy. Kuźwa przecież to są niby zawodowcy to niech się tak zachowują, nie będę się nad nikim litował kto zarabia 10x do 40x więcej na miesiąc o demie. Moje szefostwo też nad nikim się nie lituje, a jak się nie nadajesz to odpadasz z gry. Z resztą uważam, to co widzę po grze że nie którym się nawet biegać nie chce, albo prostej piłki nie potrafią podać. Nieraz chodzę na mecze do Tarnowa Podgórnego ,,TARNOVIA” tam chłopaki gryzą trawę i walczą mimo że grają w 3 lidze i jeszcze większość z nich posuwa codziennie do pracy.

 13. Al pisze:

  Przecież mamy najsilniejszy zespół od 10 lat równorzendzych zmienników na każdą pozycje. Mamy Sadajewa na widok którego rywale będą drzeć ze strachu a jak nie to kosa. Transferami zaszokowaliśmy całą ligę .Sukces Rutkowskich murowany.