Skorża i Kędziora przed pucharowym meczem z Wisłą

skorzaJutro o 20:45 w meczu 1/16 PP Lech Poznań zagra na Bułgarskiej z Wisłą Kraków, a dziś po godzinie 14:30 w siedzibie klubu odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa z udziałem trenera Kolejorza, Macieja Skorży oraz obrońcy, Tomasza Kędziora.


Maciej Skorża (trener Lecha):„W tej chwili skupiamy się tylko na Pucharze Polski. Priorytetem jest dla nas mecz z Wisłą i w szatni mówimy tylko i wyłącznie o tym rywalu. Jeśli Wisła faktycznie przyjedzie w rezerwowym składzie to szkoda. Wolałbym zagrać z Wisłą, którą znam, a tak zagramy z nową drużyną naszpikowaną zawodnikami głodnymi zwycięstwa. Stracę też okazję do rozmowy z moimi byłymi piłkarzami, czyli z Brożkiem i Głowackim.”

„W ogóle nie myślimy o dalszej drabince. To będzie miało sens tylko wtedy kiedy przejdziemy Wisłę. Jutro nie zagra Kownacki, Linetty, Ubiparip, Ceesay i prawdopodbnie Burić. Lekki uraz miał ostatnio także Arajuuri, ale już jest zdrowy i będzie brany przy ustalaniu składu.”

Tomasz Kędziora (obrońca Lecha):„Wisła ma zagrać w rezerwowym składzie, ale ci zawodnicy, którzy ostatnio nie grali na pewno będą chcieli się pokazać i wygrać. My jednak chcemy przejść do kolejnej rundy i tylko to się liczy. Mam nadzieję, że po Zawiszy z meczu na mecz będziemy wyglądali coraz lepiej. Coraz więcej trenujemy z Maciejem Skorżą i to powinno zaprocentować już wkrótce.”

>> Przeczytaj więcej w dziale Konferencje

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


18 komentarzy

 1. JokerKKS pisze:

  Stawiam na wygraną ale może to być otwarty mecz. Widać było postęp w grze Lecha ale to dopiero był jeden mecz.

 2. wagon pisze:

  szybkie bramki a później oszczędzanie najlepszych przed warszawką

 3. wagon pisze:

  finał na Narodowym, to by było coś,

 4. MaPA pisze:

  @wagon zaznacz że wygrany finał na Narodowym o by było coś.

 5. wagon pisze:

  MaPA, wygrany,
  Robimy POZNAŃ w warszafce

 6. 07 pisze:

  Kluczowy mecz tej rundy dla Lecha! Skorża dobrze wie , że w takim klubie jak Lech Poznań liczą się trofea, a nie ładna gadka i piękna gra.

 7. Czytelnik pisze:

  Czytałem dziś wywiad ze Skorżą i twierdzi On , że jak już był po słowie z Lechem to odezwali się do niego arabowie ( podobno doceniają jego pracę na półwyspie arabskim) , jednak odmówił. Wnioskuję więc , że tak narzekamy na rutków , a oni arabów finansowo przebili więc nie ma co narzekać 😉

 8. RobertLech!!! pisze:

  Zgadzam się 07, co z tego ,że w pierwszym meczu w tamtym sezonie, zdominowaliśmy azjatów u nich w takim stopniu ,że wszyscy byli w szoku skoro przegraliśmy. Brzydkie wygrane też się liczą i takich Lechowi brakuję w ostatnich latach.

 9. arek pisze:

  Czytelnik, raczej zostawil sobie tych arabow na pozniej, na wypadek jakby za dlugo nie zagrzal w Poznaniu.

 10. legolas pisze:

  Widzę że na konferencji już nie ma pieprzenia o tym samym, Skorża mówi z sensem.

 11. tomasz1973 pisze:

  Skoro nie mogą grać Kownacki z Ubiparibem, to mam nadzieję, że oprócz Formeli na ławce znajdzie sie miejsce dla kogoś z młodych.

 12. Dawid pisze:

  wreszcie nie jesteśmy zmuszeni do wysłuchiwania głupich tekstów Rumaka 🙂 zaraz lepiej się czyta sprawozdania z konferencji z udziałem trenera 🙂

  fajnie by było gdyby Redakcja czy to w najbliższym czasie, czy też (może lepiej) pod koniec rundy zrobiła zestawienie Skorży i Rumaka również w kierunku wypowiedzi na konferencjach…

 13. seniorka pisze:

  Zaczynam się obawiać o ten dzisiejszy mecz. W wypowiedzi Skorży wyczuwam strach przed Wisłą grającą rezerwowym składem, przed, jak mówi: „… nową drużyną naszpikowaną zawodnikami głodnymi zwycięstwa”. Ale bez gwiazd, panie Skorża. Bez Stilica, Brożka, Głowackiego….
  A poza tym, proszę nie zapominać, że my tez jesteśmy głodni zwycięstwa. A więc?…. Tylko zwycięstwo!!

 14. Dawid pisze:

  @seniorka – nie uważasz, że to jest zwykła kokieteria ze strony Skorży? Dodatkowo może to być jego sposób na zmotywowanie drużyny -pokazanie przed dziennikarzami, że to nie musi być łatwy mecz, że sam się ten mecz nie wygra może tylko zachęcić naszych kopaczy do pokazania swojej wartości 🙂

 15. seniorka pisze:

  @Dawid
  Kokieteria??? Ja bym powiedziała – asekuracja. I to właśnie przed dziennikarzami i kibicami.
  A sposobem na motywowanie drużyny ma być solidne przygotowanie na treningach, a nie przed kamerami, czy w wywiadach.

 16. Dawid pisze:

  @seniorka… pochlebne opinie nt rywala mogą po pierwsze uśpić trochę jego czujność a dodatkowo wkurzyć naszych kopaczy, którzy mogą chcieć pokazać, że są dużo lepsi… zwróć uwagę na to, że morale naszego zespołu nie jest zbyt wysokie a co za tym idzie taka gra słów też jest ważna… konferencje często są wykorzystywane do tego typu zagrywek 🙂 chociaż zgadzam się, że mógł to inaczej rezegrać… jaki będzie efekt dowiemy się za okolo 10h 🙂

 17. seniorka pisze:

  @Dawid
  Trochę dziecinne to tłumaczenie… ale, jak mówisz – za parę godzin będziemy wiedzieć więcej.

 18. inowroclawianin pisze:

  Tym razem stawiam na wygraną, gdyż Wisła zagra drugim składem.