Raport kibicowski: 9. kolejka

Za nami już wszystkie osiem meczów 9. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015. W tej serii spotkań na polskie stadiony przybyło aż 81215 ludzi.


Tak wysoka liczba była możliwa dzięki meczowi Wisły z Legią. Ponadto więcej niż 10 tysięcy widzów obejrzało spotkanie Lechii z Pogonią i Lecha z Zawiszą. Mimo wszystko frekwencje na stadionach w Gdańsku oraz przede wszystkim w Poznaniu nie były zbyt imponujące. Co ciekawego działo się na trybunach w 9. kolejce? O tym dowiecie się z naszego tradycyjnego raportu kibicowskiego. Zapraszamy!


W miniony weekend najciekawiej było na Reymonta, gdzie zjawił się komplet widzów. Wisła przedstawiła oprawę z hasłem „Wypluty knebel i zerwany łańcuch. Tu ubliża się jeńcom i opluwa posłańców” oraz kartoniady. „UW” w kolorach klubu, „ACAB”, „WSH” z Białą Gwiazdą praz „AJ” z przekreślonym herbem Cracovii Kraków. Za to Legia nie wykorzystała całej puli biletów, a w Krakowie ukazała racowisko wśród flag. Z kolei we Wrocławiu fani Śląska wywiesili trzy transparenty: „Jebać Hitlera, precz z nazizmem” – „IV rozbiór Polski 17.09.1939! Nigdy nas nie pokonacie” i Jebać Stalina, precz z Komuną!”.

Mimo braku Zawiszy ciekawie było również w Poznaniu. Przed drugą połową z boku Kotła zawisł trans „Osuch = Pinokio”. Nie zabrakło też okrzyków: „Osuch! co? ty ku*wo” oraz „piłka nożna dla kibiców”. Na dwójce zawisł także długi transparent o treści: „Piłkarską biedę na pewno widzicie, dlaczego ciągle na transfery skąpicie?!” skierowany do zarządu. Natomiast w okolicach 75 minuty na barierce pomiędzy pierwszym a drugim poziomem Kotła bliżej I trybuny wywieszono trans „Amba Fatima 10 lat ekipy z Bnina”. Transparent pojawił się z okazji 10-lecia fanklubu FC Bnin. W sobotę fanatycy Kolejorza z Bnina przybyli do Poznania wspólnie w liczbie 60 osób i na promenadzie obiektu odpalili race.

W weekend na wyjazdy głównie z paroma flagami pojechali kibice Cracovii Kraków, Korony Kielce, GKS-u Bełchatów, Jagiellonii Białystok i Pogoni Szczecin, ale tylko te dwie ostatnie grupy kibicowskie zaprezentowały się na stadionach odpowiednio w Łęcznej oraz Gdańsku przyzwoicie i w stosunkowo dobrych liczbach. Tradycyjnie nudy były w Bielsku-Białej, gdzie górnicy nie mogli się pojawić ze względu na brak sektora dla gości.

Łączna frekwencja: 81215
Najwyższa frekwencja: 31289 – Wisła Kraków
Najniższa frekwencja: 3250 – Podbeskidzie B-B.
Najliczniejszy wyjazd: 1800 – Legia Warszawa
Łączna liczba kibiców na wyjazdach: 2983

Śląsk Wrocław – Korona Kielce 1:0

Widzów: 7669
Kibice gości: 60

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 0:1

Widzów: 13141
Kibice gości: 443

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Piast Gliwice – Cracovia Kraków 4:2

Widzów: 4100
Kibice gości: 238

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze 0:3

Widzów: 3250
Kibice gości: brak wyjazdu

Lech Poznań – Zawisza Bydgoszcz 6:2

Widzów: 11078
Kibice gości: brak wyjazdu

Ruch Chorzów – GKS Bełchatów 0:1

Widzów: 5400
Kibice gości: 142

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Wisła Kraków – Legia Warszawa 0:3

Widzów: 31289
Kibice gości: 1800

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:


Górnik Łęczna – Jagiellonia Białystok 0:0

Widzów: 5288
Kibice gości: 300

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Sezon 2014/2015:

> Raport kibicowski – 8. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 7. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 6. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 5. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 3 i 4. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 2. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 1. kolejka Ekstraklasy

> Raporty kibicowskie – czyli unikalny cykl multimedialnych materiałów z artykułami opisującymi oraz przedstawiającymi filmowo i fotograficznie wszystko to co działo się ciekawego na stadionach Europy i Świata, ale także Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy polskiej Ekstraklasy. W sezonie 2011/2012 prawie 100 materiałów. W rozgrywkach 2012/2013 i 2013/2014 kilkadziesiąt!

Źródło: inf. własna
Foto: niebiescy.pl, 12zawodnik.pl, jagiellonia.net, KKSLECH.com, kibicewisly.pl, wks.pl

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


2 komentarze

  1. strejlal pisze:

    w następnej kolejce będzie się działo na trybunach: w sobotę Legia-Lech, w niedzielę Derby Krakowa.

  2. Kibic pisze:

    Legię podsumowujecie pisząc o niewykorzystanej puli (jakby 1800 głów to było mało), a o Lechu piszecie, że było ciekawie (mimo braku gości i niskiej frekwencji). Trochę obiektywizmu.