Raport kibicowski: 10. kolejka

Za nami już 10. kolejka piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015. W tej serii spotkań na polskie stadiony przyszło blisko 69 tysięcy ludzi.


W miniony weekend ciekawie kibicowsko było podczas klasyku ligi pomiędzy Legią a Lechem oraz w trakcie derbów Krakowa. Oprawę przedstawili też fanatycy Korony. Co ciekawego działo się na stadionach w 10. kolejce? O tym dowiecie się z naszego tradycyjnego raportu kibicowskiego. Zapraszamy!


W tej kolejce najciekawiej było w Warszawie. Legia ukazała oprawę na całą Żyletę „Ziemia, po której chodzisz, to marzenie tych, którzy odeszli za młodzi”. Kartoniada, która przedstawiała stare zdjęcie powstańców nie wyszła jednak najlepiej i trudno było domyśleć się, co ona prezentuje. Z kolei Lech, który nie wykorzystał całej puli biletów zaprezentował racowisko i flagi na kijach. Poznaniacy nie mogli wnieść oprawy i w dodatku mieli problem z wyjściem. Interesująco było również podczas derbów Krakowa.

Wisła wykorzystała wszystkie wejściówki i była wspierana przez swoje zgody. Zaś Cracovia ukazała kartoniadę na cały stadion w klubowych barwach. Kartony za jedną z bramek ułożyły też przekreśloną gwiazdę. Nie zabrakło również flag na kijach, antywiślackiej sektorówki oraz transparentu „Bóg wybacza, Cracovia nigdy”. Choreografię zaprezentowała także Korona. Kielczanie ukazali zdjęcie dziewczyny wypowiadającej słowa „Wybieraj! Ja albo Korona”, a dalej „Skarbie, będzie mi Ciebie brakować”. Niestety była to kolejna oprawa bez pirotechniki, a przy każdej w tej kolejce aż prosiło się o jakieś urozmaicenie.

Poza tym, w miniony weekend solidnie w Bełchatowie zaprezentowali się fani Pogoni. Małe grupki kibiców Piasta i Górnika Łęczna pojechały odpowiednio do Kielc i Wrocławia, lecz nie pokazały tam niczego ciekawego. Gości nie było natomiast w Białymstoku, w Zabrzu oraz w Bydgoszczy. Na dwóch pierwszych stadionach z powodu budowy nie ma sektora, a na Zawiszy cały czas trwa protest. W sobotę frekwencja na tym obiekcie sięgnęła już dna.

Łączna frekwencja: 68759
Najwyższa frekwencja: 25934 – Legia Warszawa
Najniższa frekwencja: 1000 – Zawisza Bydgoszcz
Najliczniejszy wyjazd: 1260 – Lech Poznań
Łączna liczba kibiców na wyjazdach: 2720

Korona Kielce – Piast Gliwice 1:0

Widzów: 4665
Kibice gości: ok. 60

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Śląsk Wrocław – Górnik Łęczna 2:1

Widzów: 11171
Kibice gości: 60

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Zawisza Bydgoszcz – Ruch Chorzów 1:1

Widzów: 1000
Kibice gości: brak wyjazdu

GKS Bełchatów – Pogoń Szczecin 1:0

Widzów: 3100
Kibice gości: 340

Legia Warszawa – Lech Poznań 2:2

Widzów: 25934
Kibice gości: 1260

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 2:2

Widzów: 3000
Kibice gości: brak wyjazdu

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Cracovia Kraków – Wisła Kraków 1:0

Widzów: 14114
Kibice gości: 1000

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2

Widzów: 5775
Kibice gości: brak wyjazdu

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Sezon 2014/2015:

> Raport kibicowski – 9. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 8. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 7. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 6. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 5. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 3 i 4. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 2. kolejka Ekstraklasy
> Raport kibicowski – 1. kolejka Ekstraklasy

> Raporty kibicowskie – czyli unikalny cykl multimedialnych materiałów z artykułami opisującymi oraz przedstawiającymi filmowo i fotograficznie wszystko to co działo się ciekawego na stadionach Europy i Świata, ale także Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy polskiej Ekstraklasy. W sezonie 2011/2012 prawie 100 materiałów. W rozgrywkach 2012/2013 i 2013/2014 kilkadziesiąt!

Źródło: inf. własna
Foto: wks.pl, torcida.eu, jagiellonia.net, legionisci.com, 12zawodnik.pl, legionisci.com, mks-korona-kielce.pl, kibicewisly.pl, tylkocracovia.pl

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<