Zwycięstwo w sparingu z Jarotą + 28 zdjęć z meczu (akt.)

pilkaW sparingowym meczu rozegranym dziś o godzinie 16:05 na jednym z bocznych boisk Inea Stadionu, Lech Poznań pokonał III-ligowego Jarotę Jarocin 3:0 (3:0). Pojedynek trwał 75 minut, a szanse w nim otrzymali głównie rezerwowi zawodnicy.

Mimo rezerwowego i mocno odmłodzonego składu, piłkarze Lecha od początku kontrowali sparing z Jarotą. Poznaniacy z łatwością przedostawali się pod bramkę III-ligowca atakiem pozycyjnym jednocześnie nie pozwalając rywalowi nawet na wyprowadzenie kontr. W pierwszej odsłonie gracze z Jarocina przebywali na połowie lechitów tylko kilka razy, ale nie oddali ani jednego, groźnego strzału na bramkę Kolejorza.

Drugą połowę od ataków rozpoczął Jarota, ale Lech szybko się obudził i ponownie prowadził grę. Dwukrotnie bliscy szczęścia po uderzeniach z dystansu byli Formella i Linetty, jednak piłka minimalnie mijała bramkę. Po zmianie stron lechici zaliczali nieco więcej strat i niecelnych podań, ale ostatecznie pokonali Jarotę Jarocin 3:0 notując bardzo dobrą i intensywną jednostkę treningową.

Jak padły bramki?

5 min. – Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Henriquez i zdobył pięknego gola na 1:0.
23 min. – Dobre podanie ze skrzydła wykorzystał Formella, który piętą strzelił bramkę na 2:0.
33 min. – Keita po szybkiej akcji lewą stroną został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie na gola zamienił Wołąkiewicz. 3:0.

KKS Lech Poznań – Jarota Jarocin 3:0 (3:0)
Bramki: 5.Henriquez 23.Formella 33.Wołąkiewicz – k.
Widzów: ok. 250
Skład Lecha: Gostomski (46.Burić) – Wołąkiewicz (46.Kamiński), Arajuuri, Bednarek, Henriquez – Rymar (46.Linetty), Drewniak – Serafin, Zulciak (46.Lovrencsics), Keita – Formella (66.Rymar).
Rezerwowi: Burić, Douglas, Kędziora, Trałka, Linetty, Lorencsics, Kamiński.
Pogoda: +16°C, pochmurno