Skorża, Trałka i Formella przed meczem z GKS-em

skorzaPojutrze o 18:00 Lech Poznań zagra na Bułgarskiej z GKS-em Bełchatów, a dziś po godzinie 14:40 w Sali Legend Inea Stadionu odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa z udziałem trenera Kolejorza, Macieja Skorży oraz zawodników, Łukasza Trałki oraz Dariusza Formelli. Oto co powiedzieli przed zbliżającym się spotkaniem.


Maciej Skorża (trener Lecha):”Mam przed tym meczem 4 znaki zapytania i odpowiedzą na to 2 najbliższe treningi. Mój plan jeśli chodzi o 1 jedenastkę nie jest jeszcze gotowy. Musimy znaleźć receptę na obronę GKS-u. Nie możemy zlekceważyć przeciwnika, a ja liczę na mądrą grę. Jeśli trzeba będzie kruszyć mur, to konsekwentnie i spokojnie. Musimy realizować swój plan i jako drużyna cały czas walczyć o bramki. Mocno ostatnio pracowaliśmy nad atakiem pozycyjnym i wykańczaniem akcji. Niestety pracę utrudniają mi urazy. Wielu piłkarzy jest na granicy gry jak choćby Darko Jevtić. Na pewno nie zagra Vojo Ubiparip, który nie da rady się wykurować.”

Łukasz Trałka (pomocnik Lecha):”W meczu z GKS-em gramy o trzy punkty i jeśli zagramy dobre spotkanie, to jestem przekonany, że zgarniemy trzy punkty. Statystyka mówiąca o braku zwycięstwa u siebie od 16 lat jest obok nas i mam nadzieję, że po meczu z GKS-em pójdzie w niepamięć. Sztab medyczny robi wszystko, żeby jak najwięcej piłkarzy było gotowych do gry. Nie ma się co bać o kontuzje i o naszą stronę fizyczną. Chcemy w niedzielę dominować i grać swoją piłkę. Będziemy na pewno gotowi na każdy wariant.”

Dariusz Formella (napastnik Lecha):”Z moim zdrowiem jest wszystko w porządku, nic mi nie dolega i jestem gotowy do meczu z GKS-em. Mój uraz był bardzo drobny i nie było żadnego powodu do niepokoju. Skupiam się już na niedzielnym spotkaniu i jeśli zagram, to zrobię wszystko, żeby Lech ten mecz wygrał. GKS stracił na razie mało goli, ale po niedzieli będziemy mówić, że jest inaczej. Jeśli trener wystawi mnie w ataku nie będzie żadnego problemu.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


7 komentarzy

 1. BRYX pisze:

  Najmniej pewny siebie był Skorża, ale jego najłatwiej będzie rozliczyć ; ). Tak poważnie mówiąc podoba mi się podejście chłopaków, a szczególnie to co powiedział Darek. Ogólnie Trała też na plus bo mamy w końcu kapitana, i w końcu dobrego trenera. Liczę na 1:0, chociaż śniło mi się 3:1 i taki rezultat też byłby fajny. Liczą się jednak trzy punkty, styl jest póki co nieważny, a przynajmniej nie w tym meczu ; ). Trzymam kciuki za chłopaków.

 2. kufel pisze:

  Czas wreszcie przerwać tą złą passę? W niedzielę jest akcja gimbusy, także ok 20 tys gardeł będzie niosło Lecha do zwycięstwa.

 3. kibol pisze:

  Oglądając jak gra Formella, widać jak kiepskim trenerem był Rumak

 4. Classic pisze:

  Mam nadzieję, że wykuruję się na niedzielę, bo mam przeczucie, że to będzie dobre spotkanie, zarówno na trybunach jak i murawie. Formella odżył za Skorży, pokazuje to jaką siłę ma psychika jeśli chodzi o grę. Kto nie wierzy w siebie zawsze będzie dawał tylko ułamek umiejętności które ma. To się przez ostatnie miesiące tyczyło całego Lecha. Mamy braki, po odejściu Teo jeszcze większe, ale największe rezerwy mamy w głowach piłkarzy. Żal tylko tej braki z Legią, bo myślę, że pompka po zwycięstwie na Ł3 była by niesamowita. W niedzielę liczę na 3 ptk i wycieranie murawy zawodnikami GKSu. Wróćmy w końcu na nasze miejsce, czyli na szczyty tabeli.

  PS. mam przeczucie, że Legia straci punkty w weekend.

 5. sas pisze:

  kibol- patrząc jak gra teraz cały zespół widać że to już inna klasa trenerska, a Skorża oprócz tego że będzie chciał wygrywać z Lechem wszystko to ma jeszcze coś do udowodnienia tym z Wawy bo przecież dwa miesiące przed wywaleniem go z roboty dali mu do podpisania 10-letni kontrakt, który zerwali po przegranym mistrzostwie. Więc o mobilizację kiedy przyjdzie grać nam z tęczowymi się nie boję a tego brakowało mi za Rumaka

 6. tomasz1973 pisze:

  Classic
  W zapowiedziach kolejki, też to napisałem, też mam takie przeczucie.

 7. inowroclawianin pisze:

  Mądre i ambitne wypowiedzi. Stawiam na 1:0 i na jakąś stratę punktów przez tęczowych.