Mały problem z kartkami w Lechu

lechzawiszaLech Poznań jest już po 11. kolejkach piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015 i niedzielnym meczem z GKS-em Bełchatów wszedł w drugą fazę ligowych rozgrywek zasadniczych.


Jak dotąd zawodnicy Kolejorza zobaczyli 26 żółtych kartek i żadnej czerwonej. Przez sędziów karanych było łącznie 12 różnych graczy, ale jeden z nich Łukasz Teodorczyk nie występuje już w „niebiesko-białych” barwach. Do tej pory arbitrzy oszczędzili ważnych dla Lecha piłkarzy takich jak Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski, Marcin Kamiński czy Hubert Wołąkiewicz, którzy nie zostali napomniani jeszcze ani razu.

Tym samym problem z kartkami w poznańskiej drużynie jest mały, aczkolwiek w najbliższym czasie musi uważać dwóch środkowych pomocników. Łukaszowi Trałce oraz Karolowi Linettemu brakuje bowiem jednej kartki do pauzy w jednym meczu. Zagrożony jest także Maciej Wilusz, lecz ten zawodnik nie wybiegnie już na boisko w tym roku kalendarzowym.

Wspominając o kartkowiczach nie można również zapomnieć o Zaurze Sadaevie. Czeczen co prawda nie zobaczył występując w Kolejorzu żadnej kartki, ale ma na swoim koncie dwa żółte kartoniki z czasów gry na początku sezonu w Lechii Gdańsk. Warto dodać, że w oficjalnej klasyfikacji Fair Play poznański Lech jest siódmy. Prowadzi Wisła przed Lechią i Piastem. Zestawienie zamyka natomiast Pogoń, Legia i Korona.

Ligowi kartkowicze Lecha Poznań:

5 – Tomasz Kędziora
3 – Łukasz Trałka, Maciej Wilusz, Karol Linetty
2 – Darko Jevtić, Dawid Kownacki, Łukasz Teodorczyk, Barry Douglas
1 – Vojo Ubiparip, Luis Henriquez, Paulus Arajuuri, Maciej Gostomski

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


2 komentarze

  1. Giacore pisze:

    Przy graniu z takimi założeniami jak z Bełchatowem kartki Lech będzie łapać i to często. Ale coś za coś. Lepsze to dla mnie niż straty bramek. Jednak to zmusi do poszerzenia kadry szczególnie na pozycji 6/8.

  2. Pytanie pisze:

    Wie ktoś co jest ztą kontuzja trałki?