Skorża, Gostomski i Kownacki przed meczem z Koroną

skorzaPojutrze o 15:30 Lech Poznań zagra na wyjeździe z Koroną Kielce, a dziś po godzinie 14:00 w Stacji Kolejorz (klubowym sklepie Lecha Poznań) odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa z udziałem trenera Kolejorza, Macieja Skorży, bramkarza Macieja Gostomskiego oraz napastnika Dawida Kownackiego. Oto co powiedzieli przed zbliżającym się spotkaniem.

Maciej Skorża (trener Lecha):”Po świetnym meczu z GKS-em chcę, by w niedzielę nasza gra nadal była taka dobra. Musimy być gotowi na przyjęcie walki. Korona to waleczny zespół, ale liczę na wystarczająco dużo okazji, żeby je wykorzystać i wygrać. Przerwa na kadrę pokazała, że jesteśmy w stanie utrzymać dobrą formę z meczu z GKS-em, ale czy tak będzie zweryfikuje dopiero boisko.”

”Łukasz Trałka zagrał wczoraj w sparingu z lekką asekuracją, ale nie ma sygnałów, aby w niedzielę nie mógł wystąpić. Znamy siłę Korony. To drużyna, która opiera swoją grę na walce w powietrzu i do zagrywania długich piłek do Trytki. W dodatku wrócił Golański, który ma bardzo groźne dośrodkowania. Musimy być silni i twardzi w defensywnie oraz dobrzy w ataku.”

Maciej Gostomski (bramkarz Lecha):”Przed meczem czujemy się świetnie i mam nadzieję, że Koronie spadnie korona z głowy. Mamy solidną pakę, pojedziemy walczyć na scyzoryki i wygrać. Dobrze przepracowaliśmy ten okres, jesteśmy mocni sportowo i mentalnie, dlatego w Kielcach liczą się tylko trzy punkty.”

Dawid Kownacki (napastnik Lecha):”Przed przerwą na kadrę dominowaliśmy przez cały mecz co nam się zwykle nie zdarzało. Mamy nadzieję, że po przerwie na kadrę będziemy jeszcze lepsi. Liczę na skuteczną grę i na kolejne trzy punkty wywalczone w Kielcach. Osobiście jestem w 100 procentach przygotowany do gry. Jestem zadowolony, że z moją nogą jest wszystko w porządku. Liczę,że limit pecha już wyczerpałem i teraz będę mógł skupić się tylko na treningach i ciężkiej pracy.”