Skorża, Gostomski i Kownacki przed meczem z Koroną

skorzaPojutrze o 15:30 Lech Poznań zagra na wyjeździe z Koroną Kielce, a dziś po godzinie 14:00 w Stacji Kolejorz (klubowym sklepie Lecha Poznań) odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa z udziałem trenera Kolejorza, Macieja Skorży, bramkarza Macieja Gostomskiego oraz napastnika Dawida Kownackiego. Oto co powiedzieli przed zbliżającym się spotkaniem.


Maciej Skorża (trener Lecha):”Po świetnym meczu z GKS-em chcę, by w niedzielę nasza gra nadal była taka dobra. Musimy być gotowi na przyjęcie walki. Korona to waleczny zespół, ale liczę na wystarczająco dużo okazji, żeby je wykorzystać i wygrać. Przerwa na kadrę pokazała, że jesteśmy w stanie utrzymać dobrą formę z meczu z GKS-em, ale czy tak będzie zweryfikuje dopiero boisko.”

”Łukasz Trałka zagrał wczoraj w sparingu z lekką asekuracją, ale nie ma sygnałów, aby w niedzielę nie mógł wystąpić. Znamy siłę Korony. To drużyna, która opiera swoją grę na walce w powietrzu i do zagrywania długich piłek do Trytki. W dodatku wrócił Golański, który ma bardzo groźne dośrodkowania. Musimy być silni i twardzi w defensywnie oraz dobrzy w ataku.”


Maciej Gostomski (bramkarz Lecha):”Przed meczem czujemy się świetnie i mam nadzieję, że Koronie spadnie korona z głowy. Mamy solidną pakę, pojedziemy walczyć na scyzoryki i wygrać. Dobrze przepracowaliśmy ten okres, jesteśmy mocni sportowo i mentalnie, dlatego w Kielcach liczą się tylko trzy punkty.”

Dawid Kownacki (napastnik Lecha):”Przed przerwą na kadrę dominowaliśmy przez cały mecz co nam się zwykle nie zdarzało. Mamy nadzieję, że po przerwie na kadrę będziemy jeszcze lepsi. Liczę na skuteczną grę i na kolejne trzy punkty wywalczone w Kielcach. Osobiście jestem w 100 procentach przygotowany do gry. Jestem zadowolony, że z moją nogą jest wszystko w porządku. Liczę,że limit pecha już wyczerpałem i teraz będę mógł skupić się tylko na treningach i ciężkiej pracy.”

>> Przeczytaj więcej w dziale Konferencje

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


4 komentarze

 1. Giacore pisze:

  A tak ja widzę 11 Lecha na Koronę :
  Gostomski – Barry, Kamlot, Bednarek, Kędziora/Wołąkiewicz- Trałka Karol -Szymek, Darko, Formella-Zaur

  Atmosfera w drużynie musi być dobra widać to po konferencji.

 2. sas pisze:

  Mam nadzieję że za Skorży będzie inaczej niż Rumaka bo za niego taki mecz był maksymalnie zremisowany. Chłopaki maja wyjść na boisko z szacunkiem dla rywala, strzelić 3- 4 bramki i podziękować za mecz. Dobrą atmosferę trzeba zamienić na punkty bo na kim jak nie na takich Koronach punktować?

 3. Karzel pisze:

  Na moje ten mecz dopiero pokaże czy Skorża zmienił na dobre drużynę. Jeżeli nie oleją i pojadą maksymalnie zmotywowani, będą walczyć i gryźć trawę- jest dobrze.

  Taki skład mi się widzi:

  Gostomski- Kędziora, Bednarek, Kamiński, Douglas- Trałka, Linetty- Pawłowski, Jevtić, Formella- Kownacki

  Idealna okazja, żeby młodzi się wybiegali.

 4. Mikaelo pisze:

  Gostomski „jedziemy walczyc na scyzoryki” to mu sie udalo ciekawe czy dlugo nad tym myślał.