Skacowani minimaliści!

lechkoronaW meczu 12. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań we frajerski sposób zremisował na wyjeździe z Koroną Kielce 2:2 (2:1). Kolejorz dobrze grał tylko do 15 minuty, a potem z każdym kolejnym kwadransem spuszczał z tonu. Na końcu jechał już na oparach i sprawiając wrażenie skacowanego zespołu stracił drugiego gola w 94. minucie gry tracąc przy okazji kolejne dwa punkty.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

2 min. – Lech od początku meczu próbuje dominować w środku pola.
5 min. – Pierwsza akcja poznaniaków. Dośrodkowanie Gergo wybijają obrońcy.
5 min. – Już 1:0 dla Lecha! z piłką przedarł się Jevtić, podał na środek, źle w futbolówkę trafił Golański i z bliska gola zdobył Hamalainen.
7 min. – Rzut rożny kielczan bez zagrożenia naszej bramki.
9 min. – Dwa strzały Szymka z daleka z kłopotami broni bramkarz.
10 min. – Co za szczęście Korony! tym razem Cerniauskas odbija uderzenie Kamińskiego z bliska.
12 min. – Lech bawi się z Koroną.
14 min. – Obrońca Korony stracił piłkę tuż przed bramką, jednak Gergo chybił.
15 min. – Za Skorży lepiej gramy, ale szczęścia wciąż nie mamy… Główka Kapo po rzucie rożnym i jest remis. Niesamowite…

20 min. – W tym meczu powinno być już dawno z 3:0, a jest 1:1. To trochę szok.
23 min. – Niestety tempo gry mocno spadło.
26 min. – Po tym golu z niczego dla Korony poznaniacy wyraźnie siedli. Na dodatek Korona otrząsnęła się po tym fatalnym początku.
28 min. – Wystarczyło, że Lech ruszył i od razu zdobył gola. Pawłowski przedryblował obrońców i płaskim strzałem strzelił bramkę. 2:1!

31 min. – Bombę Jovanovicia broni Gostomski.
32 min. – Korona ma niezwykle groźne stałe fragmenty gry. Lech koniecznie musi strzelić kolejnego gola, by mieć spokój.
34 min. – Kolejorz w defensywie jest trochę elektryczny.
40 min. – Niecelna główka Trałki po wolnym. Lechici grają trochę ospale. Korona również, jednak to Lech koniecznie musi wygrać ten mecz.
45 min. – Do przerwy 2:1. Nie jest to niestety bezpieczny wynik. Lech nie ma szczęścia, więc musi strzelić trzeciego, a najlepiej to czwartego gola, żeby mieć pewność co do zwycięstwa.

48 min. – Sprytny strzał jednego z lechitów po rzucie rożnym.
51 min. – Sporo niedokładności na początku II połowy.
52 min. – Dobry strzał Gergo łapie Cerniauskas.
55 min. – Korona w II odsłonie nie zamierza się tylko i wyłącznie bronić.
58 min. – Lech musi trochę przyspieszyć swoją grę, bo nadal sprawia wrażenie drużyny, która trochę drzemie.
59 min. – Lechici wyszli 3 na 3 i stracili piłkę.

62 min. – Poznaniacy niepotrzebnie pozwalają rozgrywać Koronie akcje. Są za mało agresywni w środku pola.
64 min. – Zablokowany strzał Hamy na 15 metrze.
68 min. – Strzał Sylwestrzaka broni Gostomski. Lech musi strzelić 3 gola, ponieważ nie jest to dobry wynik.
72 min. – To nie jest zbyt dobre spotkanie Lecha. Brakuje wielu cech wolicjonalnych.
73 min. – Sadaev się skompromitował tuż przed bramką…

76 min. – Zero boiskowej kontroli ze strony Kolejorza. Lepiej niech ten mecz się kończy.
80 min. – Głupota totalna Lecha, który zamiast dobić rywala gra coraz gorzej.
81 min. – Korona ma mnóstwo stałych fragmentów, które są bardzo groźne.
83 min. – Niecelna główka Malarczyka po różnym.
87 min. – Zaraz trafi nas szlag… Nie wiadomo co robi Lech. Nie prowadzi tym razem 5:0 tylko 2:1. Minimaliści…
89 min. – Wreszcie jakaś akcja Lecha, jednak mimo trzech prób nikt nie trafił do siatki.
90+2 min. – Niech już sędzia to kończy!
90+3 min. – Co za parada Gostomskiego
90+5 min. – No i się stało… gol w ostatniej akcji. 2:2. FRAJERZY!

MKS Korona Kielce – KKS Lech Poznań 2:2 (1:2)

Bramki: 15.Kapo 90+4.Sylwestrzak – 5.Hamalainen 28.Pawłowski

Żółte kartki: Jovanović – Douglas, Sadaev

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 7401

MKS Korona: Cerniauskas – Golański, Malarczyk, Dejmek, Sylwestrzak – Marković (74.Aankour), Jovanović – Kiełb, Kapo, Janota – Chizniczenko (53.Trytko).

Rezerwowi: Małecki, Quattara, Leandro, Sobolewski, Aankour, Pylypczuk, Trytko.

KKS Lech: Gostomski – Kędziora, Wołąkiewicz, Kamiński (77.Arajuuri), Douglas – Tralka, Linetty – Lovrencsics (82.Formella), Jevtić, Pawłowski – Hamalainen (70.Sadaev).

Rezerwowi: Burić, Arajuuri, Henriquez, Drewniak, Formella, Keita, Sadaev.