Sprzeczne oświadczenia. Kibice z Kotła zmieniają miejsca (akt.)

kociolDziś przed południem wojewoda wielkopolski, Piotr Florek postanowił nie zamykać stadionu ani nie nakładać kolejnych sankcji na klub KKS Lech Poznań, który już wcześniej został ukarany przez Komisję Ligi zamknięciem Kotła na dwa ligowe mecze i 30 tysiącami złotych grzywny.


Wojewoda nie zamknął stadionu i trybun, a Kolejorz uniknął większej kary od Piotra Florka, gdyż klub wg. komunikatu Urzędu Wojewódzkiego podjął decyzję o zablokowaniu zmiany miejsc karnetowcom z Kotła na inne trybuny. Tymczasem ten zakaz na razie nie obowiązuje. Kibice mający karnety na II trybunę póki co bez problemu zmieniają sobie miejsca bez żadnej dopłaty głównie na III trybunę (na IV nie można). Liczba karnetowców z II trybuny zmieniających miejsce rośnie z każdą godziną. Warto również zwrócić uwagę, że zamknięty na dwa ligowe mecze Kocioł w systemie (stan na godzinę 15:30) jest wciąż odblokowany i także na II trybunie można sobie zmienić miejsce.

Kibiców zmieniających miejsca prosimy o pisanie w komentarzach czy napotykacie jakieś trudności zmieniając miejsca, a jeśli tak to jakie? Po południu krótki komunikat ws. dzisiejszej decyzji Piotra Florka wydał klub KKS Lech Poznań oraz Urząd Wojewódzki. Poniżej treści obu komunikatów. Dodajmy, że do tej pory oficjalnego stanowiska w tej sprawie nie zajęło Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań – SKLP.


Komunikat Lecha Poznań:

„Wojewoda Wielkopolski umorzył postępowanie administracyjne wszczęte przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu w sprawie wydania zakazu przeprowadzenia imprezy masowej z udziałem publiczności na INEA Stadionie, podczas meczów piłki nożnej organizowanych przez KKS Lech Poznań.

Klub obowiązuje kara nałożona przez Komisję Ligi, tj. zamknięcie trybuny „Kocioł” na dwa mecze i 30 tysięcy złotych grzywny. Trybuna „Kocioł” będzie zamknięta na spotkania z Górnikiem Łęczna i Podbeskidziem Bielsko-Biała. Sprzedaż biletów na pozostałe trybuny INEA Stadionu jest otwarta.”

Komunikat Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu:

„Wojewoda wielkopolski Piotr Florek zdecydował o umorzeniu postępowania administracyjnego w sprawie wydania zakazu przeprowadzenia imprezy masowej z udziałem publiczności na INEA Stadionie przy ul. Bułgarskiej 17 w Poznaniu podczas meczów piłki nożnej organizowanych przez KKS LECH Poznań.

Decyzja związana jest z deklaracją Zarządu Klubu o niewpuszczeniu zorganizowanej grupy kibiców tzw. „Ultrasów” na najbliższe dwa mecze Ekstraklasy rozgrywane na INEA Stadionie. Zgodnie z postanowieniem klubu nie nastąpi relokacja kibiców posiadających karnet na II trybunie na inne trybuny stadionu.

Ponadto Zarząd KKS LECH Poznań zadeklarował pełną współpracę ze służbami policyjnymi w zakresie sprawdzeń pirotechnicznych przed każdym meczem piłki nożnej rozgrywanym na INEA Stadionie w Poznaniu z udziałem klubu KKS LECH Poznań.”

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


43 komentarze

 1. Dawid pisze:

  jest jeszcze możliwość, że jakieś cuda dzieją się z moim karnetem…

  żeby nie być gołosłownym:

  krok 1. http://pics.tinypic.pl/i/00588/cssnig8dyazd.jpg
  krok 2. http://pics.tinypic.pl/i/00588/o57t1jltwsjf.jpg
  krok 3. http://pics.tinypic.pl/i/00588/2kwq9r3e98w4.jpg

 2. BRAGA pisze:

  Tak się w sumie zastanawiam czy to nie jest pokerowe zagranie Lecha i zarzadu? Każdy już wie że niby kibice z Kotła mają mieć zakaz wstępu na inne trybuny. Lech zarzekł się że tak zrobi ale nie powiedział Florkowi kiedy zablokuje możliwość przeniesienia karnetów. I Frajerowi zagrał na nosie;] Do Redakcji mam prośbę? Jeżeli faktycznie przez dłuższy czas będzie można przenosić karnety, usuńcie ten temat że klub nie chce ULTRASÓW

 3. MB pisze:

  Mając karnet do Kotła wybrałem możliwość zamiany miejsca wybrałem trybunę III i dowolne miejsce. Chcąc zamienić na IV trybunę wyskakiwał mi jakiś błąd. Transakcja została zrealizowana pozytywnie.

 4. Marecki60 pisze:

  Proponuje podać do wiadomość, że zakaz nie obowiązuje we wszystkich mediach. Florek na pewno zareaguje i zamknie na życzenie koboli z kotła cały stadion.

 5. Dawid pisze:

  informacja z infolinii – można zmienić miejsce tylko na I lub III trybunę 🙂

 6. mateo pisze:

  Jakoś dziwnie nagle na 4 zwolniły się wszystkie miejsca które jeszcze godzinę temu były zarezerwowane wiec chyba powoli zaczyna się coś dziać w temacie blokowania

 7. Giacore pisze:

  A może zaszło „nieporozumienie” i Florek zabronił „przemieszczania się” a Lech się zgodził ale, żeby zakaz objął tylko IV.
  Ciekawe jak to wszystko wyjdzie.

  Nauczka dla mnie jak i pewnie wielu, żeby nie podpalać się zbyt wcześnie i poczekać na oficjalne oświadczenia.

 8. Dawid pisze:

  @Giacore – ja już się sparzyłem więc z dalszymi ostrymi lub pochwalnymi postami wstrzymam się do niedzieli, godzin wieczornych 🙂

 9. MB pisze:

  Po zmianie miejsca warto wejść w listę transakcji i kliknąć w szczegóły. Tak dla świętego spokoju.

 10. Dawid pisze:

  @mateo – osoby, które wcześniej (ostatnie dni, tygodnie) się przeniosły z Kotła na IV zwalniają teraz miejsca ponieważ taka zmiana jest zablokowana…

 11. djembe pisze:

  Jak na moje to Florkowi chodziło, żeby klub uniemożliwił „zorganizowane przeniesienie się ULTRASÓW na inne trybuny”. Klub wybrnął z tego w ten sposób, że karnetowcy z Kotła wyniosą się po trochu na każdą trybunę i nie będzie zorganizowanego prowizorycznie Kotła na IV

 12. Alternativa. pisze:

  A pisałem że spokój bo można zmieniać na miejsca w droższej strefie bez ponoszenia kosztów, jak system komuś się zawiesił bo nie jest idealny, to wystarczy wysłać maila z prośbą by admini zrobili to ręcznie i wskazaniem sektora na który ma się to odbyć. Czasem się wiesza, a innych problemów nie ma, w godzinach roboczych normalnie jest to ogarniane przez telefon lub adres e-mail i tyle. Niepotrzebnie ktoś mi podniósł ciśnienie wpisem że zablokowano Kocioł i system biletowy wbrew obietnicom klubu wobec kiboli, wszystko ok!

 13. kks pisze:

  Możecie zmienic miejsce ? bo wyskakuje błąd ..

 14. Kuj-Pom pisze:

  Gdy chcę wejść w zmianę miejsca wyskakuje taka informacja Zwrot karnetu już jest w realizacji i jest lipa

 15. Wubek pisze:

  Mam to samo – „zwrot karnetu w realizacji”.

 16. balcer pisze:

  I po ptakach

 17. Kks pisze:

  i co teraz ?

 18. ole pisze:

  Klub musi dzialac jak polskie ustawodastwo. Proces legislacyjny + czas na uprawomocnienie… no i chyba wszystkim powinno starczyc czasu na przeniesienie sie w inne miejsce 😉
  HEJ LECH!!!

 19. Dawid pisze:

  @Kuj-Pom, @Wubek, @balcer – kliknijcie na górze „nowe zakupy”… i wtedy zmieńcie miejsce…

 20. Alternativa. pisze:

  Źle wchodzicie w system, w razie czego można przez telefon albo mailowo.

 21. kufel pisze:

  Jestem troche zniesmaczony tym co tu sie dzialo dzisiaj. Zarowno redakcja, jak i czesc uzytkownikow pospieszyla sie z ocena klubu. Oczywiscie uzytkownicy zostali wprowadzeni w blad przez redakcje, wiec nastepnym razem skontaktujcie sie z klubem zanim rozpetacie piekielko i wypuscicie artykul pt. „Skandal…”. Wiadomo, ze byly emocje, ale to wlasnie Wy redakcja powinna tu zachowac chlodna glowe.

 22. ArekCesar pisze:

  Pewnie zwrócą kasę za miejsce w kotle i za tą kasę trzeba kupić osobno nowe, ale nie w drodze zamiany.

 23. KKSLECH.com pisze:

  kufel – Haha. Hit wieczoru. Czytaj w ogóle to co się pisze. Chyba, że to prowokacja.

 24. do Arek pisze:

  Ale za co mają zwracać pieniądze jak można samemu netem zmienić miejsca na prostą a jak coś się zawiesi to załatwisz sprawę przez infolinię – też za darmo.

 25. Kibol pisze:

  Mając karnet do Kotła i tuż po decyzji Komisji Ligi o zamknięciu go na 2 mecze, od razu dla świętego spokoju zmieniłem miejsca na IV trybunę na obydwa mecze no i na razie na moim koncie bez zmian. Mam widoczne bilety na te mecze na IV.

 26. kufel pisze:

  KKSLech.com Jaki byl 1-szy tytul artykułu, po decyzji wojewody?

 27. KKSLECH.com pisze:

  No właśnie. Ze znakiem zapytania – ? Dlatego warto czytać treść czasem, a nie sam nagłówek.

 28. poi pisze:

  Dokładnie jak pisze kufel narobiliście gnoju (kochana redakcjo ) a teraz próbujecie odwrócić kota ogonem
  następnym razem poczekajcie na komunikat z klubu , chyba że zadowoli was nazwa klubowe ploteczki

 29. kufel pisze:

  Redakcjo czytalem tresc, dlatego nie zareagowalem tak elektrycznie, jak duza czesc uzytkownikow.

 30. Mouze pisze:

  @Kufel ma racje,pospieszyliście się tym razem.Bazując tylko na waszej informacji przez cały dzień bylem świecie przekonany(i wkur…) ze klub idzie na wojnę z kibicami.Cale szczęście ze to jednak nieprawda.

 31. kufel pisze:

  „Haha, hit wieczoru”. Redakcja wyciaga artykul z 9 października! Dlaczego po 9-tym nie odniesliscie sie do slow Klimczaka. We fleszu rowniez nie bylo wzmianki. Pogielo Was, czy co?

 32. przemo pisze:

  Mam pytanie bo zrobiłem zmianę miejsca ale mam przekazanie biletu z 2 na 3 trybunę czy muszę mieć zmianę czy. Na przekazaniu też wejdę

 33. balcer pisze:

  Podobna sprawa co powyzej. Zmienilem trybune i w kategorii cenowej mam zaznaczone „zmiana k ->a”. Czy ktos jest w stanie powiedziec co to znaczy?

 34. Mouze pisze:

  @balcer zmiana trybuny z K-Kocioł na A-Anioła.

 35. balcer pisze:

  Tak myslalem ale wybralem trybune Czapczyka. Jakis inny pomysl?

 36. poz pisze:

  Redakcji chyba przyda się troche lodu na rozpalone głowy.Proponuje czasami wziąść głębszy oddech i trochę spokoju w komentowaniu sytuacji.Wiadamo,że niektóre tematy są drażliwe i gorące,ale ja osobiście wolałbym redakcje w roli integrującej kibiców i starającej się szukać nawet w najtrudniejszych sytuacjach jakiegoś wyjścia,niż ogłaszanie pośpiesznych bojkotów i tym samych zaognianie sytuacji.

 37. Pszczółka pisze:

  jasna kurwa to mogę zmienić miejsce jak mam karnet na dwójkę czy nie mogę bo już się pogubiłem?

 38. Mouze pisze:

  @balcer Sprawdziłem u siebie i ja mam „zmiana k->b, a tez wybrałem miejsce na Czapczyka(III). Byc może chodzi o zmianę z Kotła na strefę B/A trybuny Czapczyka(III)Wziąłeś miejsce w okolicach środka trybuny(strefa A)?
  @Pszczółka Ja zmienilem bez problemu,tobie radze szybko tez zmienić,bo nie wiadomo co bedzie jutro.

 39. balcer pisze:

  Miejsca sa na srodku trybuny faktycznie. Ciezko zrozumiec oznaczenia. Malo intuicyjne. Mam nadzieje ze wejde. Dzieki za pomoc

 40. KKS_Ł pisze:

  Logiczne, że nie można przenosić się na IV, bo są zapewne obawy, że Kocioł byłby za blisko sektora gości.

 41. M. pisze:

  Czy przejdę z IV trybuny (już zamieniłem miejsce wcześniej właśnie na IV) na prostą, gdzie będzie Kocioł ?

 42. pyrlson pisze:

  Zawsze zalowalem ze nie kupuje karnetu (taka robota czterobrygadowka)bo wiedzialem ze nie pojde na 100%meczy teraz poniekad jesten zadowolony bo mam luzik z problemem zamiany miejsc,ale wspolczuje wszystkim ktorzy maja jakikolwiek problem z wejsciem poniewaz do qrwy nedzy kupili zaplacili teraz musza kombinowac jak dostac sie na trybuny.liberta per gli ultras.