Wojewoda nie nałożył dodatkowej kary (akt.)

raceDziś po godzinie 11:30 wojewoda wielkopolski, Piotr Florek ogłosił swoją decyzję na temat zamknięcia Inea Stadionu mieszczącego się przy ul. Bułgarskiej 17.

Po meczu z GKS-em Bełchatów policja wystąpiła z wnioskiem do wojewody o zamknięcie Kotła na trzy mecze oraz o niewpuszczenie kibiców z II trybuny na inne. Wojewoda Piotr Florek nie przychylił się jednak do tej decyzji, zatem została podtrzymana kara Komisji Ligi wydana 10 października.

Przypomnijmy, że Komisja Ligi ukarała fanatyków Lecha Poznań 30 tysiącami złotych grzywny i w dodatku zamknęła Kocioł na dwa mecze odpowiednio z Górnikiem Łęczna 26 października oraz z Podbeskidziem Bielsko-Biała 7 listopada. Tak surowa kara jest spowodowana nie tyle co użyciem pirotechniki podczas spotkania z GKS-em Bełchatów, a przerwaniem meczu.

Według najnowszych zasad Ekstraklasy SA dany klub jest najsurowiej ukarany wtedy, gdy kibice używają petard (tych akurat w niedzielę nie było) lub dym pochodzący ze środków pirotechnicznych przerwie zawody. 5 października sędzia był zmuszony przerwać pojedynek Lecha Poznań z GKS-em Bełchatów na 8 minut i poczekać aż dym ze świec dymnych przy okazji prezentacji pierwszej choreografii rozejdzie się.

Kolejorz uniknął większej kary od wojewody, gdyż klub podjął decyzję o zablokowaniu zmiany miejsc karnetowcom z Kotła na inne i niebawem powinien ją ogłosić. Po południu Lech Poznań jak i Urząd Wojewódzki wydały dość sprzeczne komunikaty (można je znaleźć w jednym z powyższych newsów). Jak na razie głosu nie zabrało SKLP. Co ciekawe II trybuna podczas pucharowego pojedynku z Jagiellonią Białystok będzie otwarta. O tej sprawie będziemy informować na bieżąco.

I oprawa (patriotyczna z okazji 75-lecia walk Armii Poznań): „Przewaga liczebna wroga ich nie obchodziła, Armia Poznań do końca walczyła”
II oprawa (zaległa, nie weszła na stadion w Warszawie): „Wszystkich nas nie zamkniecie”

Pierwsza oprawa (5:37 min.):

Druga oprawa (2:17 min.):