Wkrótce kolejna zbiórka na renowację mogił Powstańców Wielkopolskich

zniczeW przyszłą sobotę, 1 listopada w naszym kraju będzie obchodzony dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku w tym terminie aktywni będą kibice Lecha Poznań.


W dniach 31 października – 2 listopada 2014 roku już po raz piąty będzie miała miejsce zbiórka na renowację mogił i pomników Powstańców Wielkopolskich, która zostanie przeprowadzona przez kibiców Kolejorza na poznańskich i wielkopolskich cmentarzach.

W tym roku inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań – SKLP, które kontynuuje akcję po rozwiązaniu „Wiary Lecha”. W zeszłym roku zbiórka przyniosła rekordowe rezultaty i w tym roku celem jej będzie po prostu pobicie wyniku sprzed dwunastu miesięcy.

W 2013 roku na 42 nekropoliach na terenie całej Wielkopolski zebrano aż 102 tysiące, 828 złotych, 128 dolarów i 78 euro co pozwoliło na wyremontowanie kilkudziesięciu nagrobków. Najwięcej osób wrzuciło pieniędzy do puszek na cmentarzu na Miłostowie, gdzie zebrano tam aż 18 177,69 zł.


Z kolei na terenie Wielkopolski najwięcej, bo ponad 2,5 tysiąca złotych ofiarowali ludzie odwiedzający cmentarze w Ostrowie Wielkopolskim, Luboniu i Murowanej Goślinie. W tym roku 1 listopada kibice będą zbierać pieniądze przez cały dzień, zaś 31 października i 2 listopada tylko w wybranych godzinach.

Więcej informacji na temat zbliżającej się akcji organizowanej przez SKLP można znaleźć na forum Hej Lech bądź na stronie -> wiarapowstancom.pl O wynikach zbiórki na renowację mogił i pomników Powstańców Wielkopolskich poinformujemy na KKSLECH.com w połowie przyszłego miesiąca.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


7 komentarzy

 1. Bolek pisze:

  Wrzucać kibice do puszek, dbajmy o historię regionu!!

 2. piciu pisze:

  i co ty na to, sparowialy Florku? Przylaczysz sie?

 3. arek pisze:

  Wydaje się, że tylko kibice na taką skalę dbają o historię tego regionu.

 4. KKs7 pisze:

  od kilku lat gdy idę dziadkom zapalić znicz na Nowy Rok duma mnie rozpiera, bo na Grobie Powstańców Wielkopolskich palą się Lechowe znicze, tym bardziej się cieszę że mój pradziadek,chrzestny taty, i brat dziadka leżą w tych mogiłach(zginął podczas Powstania) że byli oni Powstańcami

 5. KKs7 pisze:

  dodam, ze cmentarz znajduje się w maulutkiej miejscowości na pograniczu Kujaw i Wielkopolski, ogólnie w całej gminie na każdym cmentarzu są Lechowe znicze, a to wcale nie musiałoby być takie oczywiste, Chwała i Cześć Bohaterom

 6. Mouze pisze:

  Widać ze ci „bandyci z kotła” wykonują KAWAŁ dobrej roboty,ale o tym na tvn nie usłyszysz.Gdyby nie ci „bandyci co odpalają race” to niewielu by pamiętało o powstańcach
  Cześć i Chwała Bohaterom!

 7. ole pisze:

  Boheterstwo i patryjotyzm nie sa obecnie trendy.