Wokół meczu Lecha z Górnikiem Łęczna

lechNiedzielny mecz Lech – Górnik Ł. zakończony wynikiem 1:0 przeszedł już do historii, a ten rezultat ma także przełożenie na wiele statystyk. Są to liczby przede wszystkim pozytywne, a więcej o tym poniżej.


Polepszony bilans

Bilans pojedynków Lecha z Górnikiem Łęczna po tym meczu jest jeszcze bardziej korzystny dla poznaniaków – 9-3-2, gole: 21:8. U siebie „niebiesko-biali” zanotowali bilans 6-1-0, 12:1 podczas gdy na wyjeździe 3-2-2, 9:7. Wszystkie ekstraklasowe mecze Lecha z Górnikiem na Bułgarskiej kończyły się zwycięstwami poznaniaków. Lechici wygrali z łęcznianami 4 ostatnie spotkania nie tracąc przy tym żadnej bramki.

Beniaminkowie nadal nam leżą

Bilans Lecha z beniaminkami od ostatniego powrotu do Ekstraklasy to po dzisiejszym meczu 38-18-9, gole: 130:52. Ostatnia domowa porażka poznaniaków z beniaminkiem miała miejsce jesienią 10 lat temu. W 2004 roku Kolejorz przegrał na Bułgarskiej z Cracovią Kraków 0:2. Ogółem ostatni raz Lech poległ w potyczce z beniaminkiem w rozgrywkach 2010/2011. Jesienią 2010 roku przegrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 0:2.

Malutki awans, ale czołówka daleko

W 13. kolejce Lech zrównał się punktami z Górnikiem Zabrze i wyprzedził zabrzan lepszym bilansem goli. Kolejorz jest teraz szósty i ma powody do zmartwień, gdyż w ten weekend wygrały wszystkie wyprzedzające go zespoły.

Statystycznie nieźle

Lech ma w tej chwili najmniej porażek w całej lidze, bo tylko dwie, ale za to aż sześć razy zremisował co również jest najlepszym wynikiem w Ekstraklasie. Kolejorz jest za to drugi jeśli chodzi o skuteczność (o gola za Legią) i ma drugą obronę w lidze (GKS stracił trzy bramki mniej). Poznaniacy są bezkonkurencyjni u siebie jeśli chodzi o ilość trafień. 7 meczów na Inea Stadionie i bilans w bramkach 20:7.

Premierowy gol Keity

Muhamed Keita strzelił dziś swojego pierwszego gola w barwach Lecha Poznań. Nie dość, że była to zwycięska bramka, to jeszcze cudownej urody. To trafienie dało nam spokój na parę dni, przedłużyła nadzieje Wielkopolan na tytuł, a przede wszystkim może dodać solidnego kopa Norwegowi, który dotąd nie błyszczał w Kolejorzu.

Niegościnny Poznań

Jurij Szatałow, którego rodzina mieszka na stałe w Poznaniu jako trener zagrał przeciwko Lechowi czwarty raz. Jego bilans to teraz 1-1-2, gole: 2:5. W 2010 roku trenowana przez Rosjanina bytomska Polonia poległa na Bułgarskiej 0:3, a teraz Górnik Łęczna 0:1.

Byli lechici odwiedzili Poznań

Przy okazji meczu Lecha z Górnikiem stolicę Wielkopolski odwiedzili byli lechici, a zatem Filip Burkhardt oraz Paweł Sasin. W kadrze meczowej zabrakło za to Pawła Buzały, jednak w bramce stał Sergiusz Prusak, który na co dzień jest kibicem Kolejorza.

Wszyscy wytrwali

W niedzielnym meczu zagrożeni pauzą byli Łukasz Trała, Karol Linetty, Barry Douglas oraz Zaur Sadaev, jednak wszyscy wytrwali bez kartki i będą mogli zagrać za tydzień we Wrocławiu.

Kartkowicze Lecha Poznań:

5 – Tomasz Kędziora
3 – Łukasz Trałka, Maciej Wilusz, Karol Linetty, Barry Douglas, Zaur Sadaev (2 kartki w Lechii)
2 – Darko Jevtić, Dawid Kownacki, Łukasz Teodorczyk
1 – Vojo Ubiparip, Luis Henriquez, Paulus Arajuuri, Maciej Gostomski, Kasper Hamalainen

Ciut lepiej niż rok temu

Lech ma teraz punkt więcej niż o tej samej porze dwanaście miesięcy temu i do lidera nie traci 8 oczek tylko 5. To na pewno przedłuża jego walkę o tytuł.

6. Lech Poznań 21 5-6-2, 27:14
6. Lech Poznań 20 5-5-3, 16:12

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<