Kibice cały czas zbierają na oprawy

Od 20 września dzięki sponsorowi Lecha Poznań – marce Lech Pils trwa specjalna zbiórka na oprawę dla fanatyków Kolejorza. Pomóc w tej sytuacji może każdy chętny kibic do czego wszystkich zachęcamy.


Akcja „Zbieramy na oprawę” powstała za sprawą marki Lech Pils. Partnerem akcji jest klub KKS Lech Poznań oraz Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań SKLP. Celem akcji jest uzbieranie 600 kg kapsli Lecha Pilsa za co kibice Kolejorza otrzymają od sponsora 25 tysięcy złotych na oprawę. Ponadto sekcja lub fanklub, który uzbiera najwięcej kilogramów kapsli dostanie od Lecha Pilsa 5 tysięcy złotych na bieżącą działalność. Na razie w tym zestawieniu prowadzi FC Oborniki, który wyprzedza FC Stęszew oraz FC Koło i FC Mosina.

Kapsle po piwie Lech Pils można wrzucać do urn, które są ustawione choćby pod stadionem (poniżej na zdjęciach jedna z nich). Urny znajdują się też w wielu miastach na terenie Wielkopolski i oczywiście w wielu innych miejscach Poznania niż tylko przy stadionie. Pełną listę sklepów w których są urny Lecha Pilsa można zobaczyć -> tutaj. Na stronie „oprawanalecha.pl” znajduje się również wiele innych informacji na temat akcji.

W pierwszych 39 dniach akcji „Zbieramy na oprawę” uzbierano 81 tysięcy kapsli co daje średnią 2000 kapsli wrzucanych do urn dziennie i łącznie 163 kilogramy. Do końca 2014 roku Lech Poznań rozegra na Bułgarskiej jeszcze trzy mecze i po nim będzie miało miejsce kolejne, trzecie już ważenie kapsli (ostatnie odbyło się przedwczoraj). Organizatorzy do końca rundy jesiennej chcieliby uzbierać 300 kg kapsli, czyli połowę.

Przypominamy również o zbiórkach na oprawy, które odbywają się przy okazji każdego domowego spotkania Kolejorza przy Bułgarskiej. W ostatnim czasie zbiórki do puszek są bardzo słabe, bowiem kibice zbierają na mecz średnio około 5 tysięcy złotych. Jeśli więc na Inea Stadionie ma pojawić się oprawa na którą wielu czeka zachęcamy do aktywniejszego brania udziału w zbiórkach.

Urna do zbierania kapsli Lech Pils pod stadionem pod koniec października:

null
null
null

Urna do zbierania kapsli Lech Pils pod stadionem pod koniec września:

null
null
null
null

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


11 komentarzy

 1. Versoo pisze:

  Jak widac po ostatnich zbiorkach wiara ma w dupie rzucanie kasy. Winni sa co ci zbieraja, ktorzy jesienia dwa lata temu zbierali na inne rzeczy a krzyczeli „na oprawy”

 2. 5zł pisze:

  A po co mam wrzucać ? Nie ma oprawy, to przynajmniej stadion lub trybunę 997 nie zamykają.

 3. a66 pisze:

  ja dzisiaj dam a jutro zamkną mi stadion sami są winni że ja i moi znajomi do tego sie niedołożą

 4. babol pisze:

  Ja tam wrzucam do puchy jak idę na mecz, robię to zawsze. Wrzucam z reguły do 5 złotych i nie robię z tego problemu. Nie chcecie mieć opraw to nie płaćcie, ale potem nie mówcie, że na kotle nic się nie dzieje oprócz oczywiście dopingu. Oprawy kosztują i to sporo.

 5. asas pisze:

  Dawałem na oprawy,ale teraz już nie daje . Przez racę zamykają stadion.
  Jak nie będzie rac przy oprawach to będę wrzucał pieniądze.Tak jak myśli dużo kibiców.
  Oprawy bez rac,a będą pieniądze.

 6. pyrlson pisze:

  Traca mi tu wpisami kumpli wojewody.Trzeba sobie zdac sprawe ze piro odpalaja ludzie przeszkoleni,a nie pajace co chca gasic race gazem pieprzowym,pozatym to prawo zakazujace odpalania rac wydaje mi sie ze powstalo po to zeby moc karmic lemingow tytulami w GoWnie i iti by pismaki szechterowe mialy o czym pisac.

 7. ArekCesar pisze:

  A ja jak mam to zawsze coś dam. A jak są w tym race i fajnie się komponują z oprawą i dają jej efekt, to tym bardziej się cieszę,że mogłem mieć w to swój wkład.

 8. fanzklin pisze:

  Jak jestem w Poznaniu to daje na oprawy chodź rzadko je widzę ale jak są to są konkret. Jak oprawy to tylko z piro

 9. juri pisze:

  zawsze złocisza dorzucam 🙂

 10. Kosi pisze:

  3 uzytkownikow tutaj to chyba Florek przyslal

 11. tryptyk pisze:

  Nikt nie zmusza, nie chcą to nie dają. Żal tylko że społeczeństwo, także częściowo to chodzące na mecze dało się ogłupić, zamiast myśleć samodzielnie i wiedzieć, że system jest zły a kary idiotyczne, bojąc się tych bezpodstawnych kar, ulegają presji polityków, policji i nie wiadomo kogo jeszcze, twierdząc tak jak oni, że oprawy są złe. To oprawa jest zła, czy złe są totalnie nieuzasadnione konsekwencje jakie stosuje się wobec kibica? Tak Was rządzący robią w konia.