Skorża, Arajuuri i Kamiński przed meczem z Podbeskidziem

skorzaJutro o 20:30 Lech Poznań zagra na Bułgarskiej z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a dziś po godzinie 14:30 w siedzibie klubu odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa z udziałem trenera Kolejorza, Macieja Skorży oraz zawodników, Paulusa Arajuuriego oraz Marcina Kamińskiego. Oto co powiedzieli przed zbliżającym się spotkaniem.


Maciej Skorża (trener Lecha):”Z Podbeskidziem na pewno nie będzie łatwo i już od dłuższego czasu wiedziałem, że prędzej czy później zagramy bez Tralki, który od dłuższego czasu miał 3 żółte kartki. To ważna postać mentalnie na boisku i w szatni, a teraz będziemy musieli sobie poradzić bez niego. Być może zaprezentujemy jutro nowe ustawienie. Na „6” może zagrać Karol Linetty, Hubert Wołąkiewicz lub Szymon Drewniak, ale w dalszej perspektywie przydałby się ktoś jeszcze na tą pozycję.”

”Jutro musimy wygrać i to jest nasz cel. Dobrze radzimy sobie u siebie i chcemy zagrać tak jak z GKS-em. Nasza forma po ostatniej przerwie na kadrę rośnie z meczu na mecz. Myślę, że jutro zagramy dobrze i zupełnie inaczej niż z Łęczną. Chcemy zagrać ofensywnie i ładnie. Bardzo bym chciał, abyśmy jutro byli skuteczni.”

”Podbeskidzia jest trudniejszym rywalem od Łęcznej. Mają jeszcze lepsze stałe fragmenty gry, które świetnie wykonuje Maciej Iwański. W dodatku mają wielu wysokich zawodników, dlatego poprzeczka będzie postawiona wyżej niż w meczu z Górnikiem.”

Paulus Arajuuri (obrońca Lecha):„Jestem zadowolony ze swoich ostatnich występów i szczęśliwy z możliwości gry w pierwszym składzie. Dla mnie to ważny moment w karierze. Podbeskidzie to na pewno ciężki przeciwnik. Pamiętam dobrze nasz ostatni sparing latem. Teraz gramy jednak u siebie, więc chcemy tutaj zdobyć trzy punkty.”

Marcin Kamiński (obrońca Lecha):„Przeanalizowaliśmy mocne strony Podbeskidzia i wiemy o ich dobrych stronach. Mają groźne stałe fragmenty na które musimy uważać, bo właśnie po nich ostatnio traciliśmy punkty. Podbeskidzie zawsze walczy, dlatego nie będzie to łatwy mecz. U siebie pokazujemy dobrą formę i trzeba to dalej utrzymać.”

>> Przeczytaj więcej w dziale Konferencje

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


11 komentarzy

 1. inowroclawianin pisze:

  Słusznie Skorża skomentował z tym dodatkowym zawodnikiem.

 2. inowroclawianin pisze:

  Wszystkich kibiców udających się jutro na mecz chciałbym przestrzec że od ubiegłego meczu z Jaga została wzmożona obserwacja i kontrola przez tajniakow z milicji. Niektorzy kibice już mieli złożone wizyty w swoich domach.

 3. tomasz 1973 pisze:

  (…)ale w dalszej perspektywie przydałby się ktoś jeszcze na tą pozycję.”
  Popieram, mam nadzieję, że sknerusy z Wronek do zimy nie zapomną o obietnicach wzmocnień i, że te 3 bańki za Teo nie zakamuflowali już pod pozorem długów i tłumaczeniem typu bilansujemy budżet!

 4. krach pisze:

  @inowroclawianin
  mozesz skonkretyzowac ?

 5. aliz pisze:

  @tomasz 1973
  ja im nie ufam za grosz, a to co co obiecują to dzielę przez 4 – a wynik i tak nie zbliża się do rzeczywistości. Mam tylko nadzieję, ze funfla nie wystawią do wiatru.
  W styczniu będziemy mądrzejsi.

 6. fgh pisze:

  Co najmniej raz, a chyba nawet 2 razy, tłumaczka przetłumaczyła, że Paulus jest zadowolony ze swojej formy, a tak na prawdę mówił coś innego – że jest zadowolony że dostał szansę gry i że zespół grał dość dobrze. Za drugim razem mówił, że woli patrzeć zespołowo niż indywidualnie i że to ważny sezon dla Lecha. A po tych tłumaczeniach wyszło trochę tak, że gościu jest z siebie bardzo zadowolony i uważa że gra dobrze.

  Skąd oni biorą tych tłumaczy?

 7. Pszczółka pisze:

  a j a wam powiem że tak jak nie wierzyłem włodarzom od kilku sezonów tak teraz jestem jakoś spokojny.Ale wydaje mi się że duży wpływ na to będzie miał Skorża który nie da się robić w balona.Niestety jego poprzednik zgadzał się na wszystko byle posada była.Mam nadzieję że Maciek tego nie zaakceptuje i wyegzekwuje to co mu obiecano w zimie.

 8. Jarecki pisze:

  Wszystko ładnie i pięknie ale za dużo w tych wypowiedziach tekstów na temat jaki z Podbeskidzia to ciężki i trudny przeciwnik ! Sory, wiadomo ze nie mogą powiedzieć że PBB to ogórki ale bez przesady ! Tak naprawdę jeśli chcemy i celujemy w mistrzostwo to takie kluby jak PBB powinniśmy wciągnąć jedną dziurką od nosa.

 9. T. pisze:

  Skorża już zyskuje więcej niż Rumak. Za Rumaka było 11 dni w Hiszpanii, a teraz będą dwa obozy w Turcji łącznie 3 tygodnie.

 10. Czytelnik pisze:

  Te konferencje to takie pierdu , pierdu , nie wiem dlaczego nie stawiają jasno sprawy , tak przyjeżdża do nas Podbeskidzie , nawet nie raz fajnie gra ale nam , grającym o mistrzostwo nie przystoi w takim meczu stracić punkty , jutro wygramy . Kurtuazja , kurtuazją ale Lech ma byc europejską firmą .

 11. seniorka pisze:

  Skorża to stary kumpel Rutka, który już dawno chciał mieć go w Lechu i w związku z tym uzyska zapewne to, co obiecał mu Rutek przy podpisywaniu kontraktu. Zbyt pewne są wypowiedzi Skorży, co do zimowych transferów, by Rutek mógł się wycofać. Pytanie jest tylko jedno – ilu i za ile /bogato, czy skąpo/.

  @T. – 11 dni w Hiszpanii kosztowało pewnie tyle, ile te 2 obozy w Turcji przez 3 tygodnie. Sami mówią, że Turcja jest tańsza, a ono umieją liczyć.

  Co do dzisiejszego już meczu – wypowiadałam się na ten temat w innym newsie. Powtórzę – nie będzie łatwo. Bardziej obawiam się tego meczu, niż tego ze Śląskiem. Nie mniej chcę wierzyć, że u siebie w domu nie stracimy punktów.