Światowe osiągnięcie Rehasportu (akt.)

Dziś po godzinie 14:00 w siedzibie klubu odbyła się specjalna konferencja prasowa podczas której zaprezentowano światowej rangi osiągnięcie poznańskiej medycyny.


Po raz pierwszy w historii polski ośrodek znalazł się w światowej elicie placówek medycznych FIFA, które zajmują się leczeniem narządów ruchu. Rehasport Clinic z którym współpracuje Lech Poznań uzyskał akredytację „FIFA Medical Centre of Excellence”, która jest efektem wieloletnich przygotowań. Tego typu nobilitację ze strony FIFA uzyskało do tej pory tylko 36 ośrodków na świecie (w większości są to szpitale kliniczne).

Karol Klimczak (prezes Lecha Poznań):„Jest to sukces na ogromną skalę i został on osiągnięty przy dużym udziale Lecha z czego jestem dumny. Współpracujemy z Rehaspotem od wielu lat, który jest także sponsorem wielu konferencji jak choćby Lech Conference.”

Witold Dudziński (prezes Rehasport Clinic):„Zostaliśmy zakwalifikowani do najlepszych 36 ośrodków na świecie. To gigantyczny sukces nad którym pracowaliśmy od wielu lat. Wypełnialiśmy 300-stronicowy wniosek przez 10 miesięcy i spełniliśmy wszystkie warunki, by być w elicie. Dziękuję całemu zespołowi Rehasportu, bo wszyscy na niego zapracowali. To również sukces Lecha Poznań z którym współpracujemy od 8 lat. Klub zaufał nam wiele lat temu i teraz dzięki temu zaufaniu weszliśmy do elity.”

>> Przeczytaj więcej w dziale Konferencje

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


18 komentarzy

 1. lechita pisze:

  Dzwine, nasi kopacze po wizycie w Rehasport zachowuje sie jakby byli z szkla.

 2. fan123 pisze:

  Osiągnięcie warte odnotowania, ale i tak mnie to nie przekonuje do nich. Nie potrafią porządnie piłkarzy wyleczyć.

 3. klikus pisze:

  @lechita no właśnie 🙂
  Może taka jest umowa, że klub będzie co roku dostarczał taką a taką ilość zawodników do leczenia 🙂

 4. aliz pisze:

  hm… czegoś tu nie rozumiem – powtórne operacje, powroty do zdrowia dwa razy dłuższe niź przewidywane, a oni się chwalą – co prawda my nie lekarze i rehabilitanci, ale zdrowy rozsądek jakoś tego nie ogarnia.
  tak jak pisze @fan123 – mnie oni też nie przekonują – ale ja ani lekarz ani rehabilitant.

 5. tomasz 1973 pisze:

  Ciekawe, czemu Kebab wolał na ostatnie leczenie udać się do Szwecji, a w większości zawodnicy z niby drobnymi urazami pauzują po kilka tygodni?
  Może to by wyjaśnili…..

 6. fgh pisze:

  Niech redakcja może zapyta kogoś z klubu lub lepiej Rehasportu, ile wpisanie na tą listę kosztuje. Bo z tego co wiem, takie prestiżowe wyróżnienia można dostać spełniając jakąś określoną listę warunków, ale przede wszystkim sowicie płacąc za wpisowe. Listy warunków są po to, żeby nie mógł się wpisać byle kto, ale też są na tyle proste do spełnienia, żeby jakiś popyt na te prestiżowe, kupne tytuły był.

  Jak widzicie, że jakaś firma ma tytuł „Teraz Polska”, „Firma przyjazna klientom”, „Innowacyjne przedsiębiorstwo” i inne tego typu, to właśnie na tym polega, że trzeba zapłacić od kilku do kilkudziesięciu tysięcy, a czasem spełnić jeszcze kilka prostych warunków. Nie mówię, że ta nagroda dla Reha taka była, ale zdziwiłbym się gdyby było inaczej

 7. M pisze:

  fgh, człowieku, nie wiesz o czym mówisz, a piszesz jak niby autorytet. Zapoznaj się z tematem, poczytaj, dopiero potem użyj klawiatury

 8. tory pisze:

  Kto z wyżej wypowiadających się jest lekarzem ?
  W Polsce typowe każdy zna się na wszystkim

 9. torreador pisze:

  Rehasport to rzeczywiście grupa super specjalistów – praktyków. Wielkie Gratulacje!!!

 10. Giacore pisze:

  Trochę się to gryzie z tym co widzimy, ale i tak gratuluję. Ogromne brawa!

 11. Kibol pisze:

  Dziękują Lechowi,bo dostarczał bardzo dużo pacjentów i cały czas dostarcza.

 12. mól pisze:

  Wielkie GRATKI, to nobilitacja i ogromne wyróżnienie-BRAWO!!!
  Malkontentom radzę się zastanowić co i po co piszą?!

 13. Dawid pisze:

  szczerze? takiej wiadomości się nie spodziewałem 🙂 gratulacje!! 🙂

  ciekawe… może to jednak cholerny pech naszych grajków? ewentualnie brak profesjonalizmu w postaci ryzykownych zachowań w trakcie leczenia?

 14. roby pisze:

  Dwa lata temu mieli budowac klinike nad maltą a cały czas sie mieszcza w CH Panorama, więc chyba się tam nie przelewa…

 15. Alcatraz pisze:

  To tak jak certyfikatem ISO , ściema i tyle. Niewiele wspólnego z realnym osiągnięciem.

 16. anty pisze:

  jasne… kiedyś się tam leczyłem. Dudziński czy Piątek faktycznie są dobrzy ale o reszcie szkoda gadać. A przede wszystkim to jest maszynka do robienia kasy, liczy się tylko kasa kasa kasa. Mają dolary w oczach po prostu

 17. seniorka pisze:

  Wielkie gratulacje!

  Ludzie, ogarnijcie się!!! POZNAŃSKA!!! Rehasport Clinic- jako JEDYNA w Polsce – osiąga sukces na arenie światowej, a Wy zamiast puchnąć z dumy, szukacie dziury w całym i narzekacie. Jakie to typowo polskie.

  Na marginesie: ciekawa jestem czy w prasie – przynajmniej tej sportowej – będą chociaż wzmianki na ten temat.

 18. fgh pisze:

  do Alcatraz – z ISO jest podobnie, ale tam jeszcze przyjeżdża do firmy ktoś kto kontroluje procedury, więc przynajmniej tyle ten certyfikat mówi, że w danym momencie procedury były. Oczywiście certyfikat kosztuje. A co do Rehasport to nic do nich nie mam tylko patrzę realnie i pytam redakcji zwyczajnie o weryfikację czy wpisanie na tą listę jest odpłatne. Coś złego jest w zapytaniu? Źle jest znać prawdę?