Dobry weekend juniorów

W miniony weekend swoje kolejne mecze w poszczególnych ligach rozegrały młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Dla juniorów Kolejorza z małym wyjątkiem był to dobry weekend.


Po porażce w tygodniu z Centrą Ostrów Wielkopolski 1:2 w niedzielę rezerwy Kolejorza wygrały z Jarotą Jarocin 3:1 i rundę jesienną III-ligi zakończyły na 9. miejscu w tabeli. W piątek o 19:30 podopiecznych Patryka Kniata czeka jeszcze zaległy mecz OPP z Tarnovią Tarnowo Podgórne, które szkoli Piotr Reiss i w której występują byli lechici w tym m.in. Piotr Świerczewski, Maciej Scherfchen czy Karol Gregorek.

Gorzej poszło niestety wczoraj Lechowi Poznań z CLJS. Kolejorz wystąpił w bardzo młodym składzie i niespodziewanie przegrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 2:3, lecz pozostał liderem. Po spotkaniu jeden z analityków, Tomasz Przekaza poinformował na TT o dwóch kontrowersyjnych rzutach karnych podyktowanych dla gospodarzy przez sędzinę tych zawodów. Jesienią juniorzy starsi rozegrają jeszcze dwa spotkania i to na wyjazdach. Za tydzień z Arką Gdynią i za dwa z outsiderem, Stilonem Gorzów.

W ten weekend lepiej powiodło się drugiej grupie juniorów starszych, która ograła Sokoła Szamocin 2:0. Lech II Poznań z grupy wojewódzkiej zakończył swoje jesienne zmagania na 1. miejscu tak jak pierwszy zespół Lecha Poznań juniorów młodszych z grupy B1, który pokonał na wyjeździe Polonię Środa Wielkopolska 6:0 i wiosną będzie występował już w CLJM. W weekend w JM zwyciężył również Lech II Poznań, który triumfował nad Marcinkami Kępno 6:0. Za tydzień ta drużyna w zaległym pojedynku zagra jeszcze z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Tymczasem w meczu na szczycie A-klasy DWL uległa na wyjeździe Orkanowi Jarosławiec 2:3. Orkan zrównał się więc punktowo z kibolami Kolejorza i wyprzedził ich lepszym bilansem goli, ale jeśli KKS Wiara Lecha Poznań wygra za tydzień z ostatnim w tabeli i mającym na swoim koncie tylko jedno oczko Lasem Puszczykowo wówczas zakończy rundę jesienną na 1. pozycji z 3 punktami przewagi nad klubem z Jarosławca. Kolejny raport z rezultatami młodzieży opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie. Linki są podane też poniżej.

Niedawne wyniki młodzieży Lecha Poznań:

III-liga: Lech II Poznań – Jarota Jarocin 3:1
III-liga: Centra Ostrów Wielkopolski – Lech II Poznań 2:1
CLJS: Śląsk Wrocław – Lech Poznań 3:2
JS A1: Lech II Poznań – Sokół Szamocin 2:0
JM B1: Polonia Środa Wlkp. – Lech Poznań 0:6
JM B1: Lech II Poznań – Marcinki Kępno 6:0

A-klasa: Orkan Jarosławiec – DWL 3:2

Następne mecze młodzieży Lecha Poznań:

OPP: Lech II Poznań – Tarnovia Tarnowo Podgórne (21.11, godz. 19:30)
CLJS: Arka Gdynia – Lech Poznań (22-23.11)
JM B1: Ostrovia Ostrów Wlkp. – Lech II Poznań (22.11, godz. 12:00)

A-klasa: DWL – Las Puszczykowo (22.11, godz. 15:00)

> Ligowy terminarz młodzieży, rezerw Lecha Poznań i DWL
> Ligowe tabele Lecha (rezerwy), Lecha (CLJS, JSA1), Lecha (JMB1, JMB1) i DWL

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


2 komentarze

  1. 07 pisze:

    Oczkiem w głowie jest C.L.J.

  2. bydgoszczanin pisze:

    tak jak 07 wspomnial liczy sie głownie zespoł w CLJS takze nie nazwalbym dobrym weekendem…zwyciestwo we Wrocławiu pozwoliloby juniorom znacznie odskoczyc a tak stal sie wiekszy scisk….