„Dziękujemy” za wasze tradycyjne frajerstwo. 5 zwycięstw w 16 meczach

kaminskiW meczu 16. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań kolejny raz się skompromitował przegrywając tym razem z Piastem Gliwice 2:3 (1:0). Kolejorz tradycyjnie szybko objął prowadzenie i tradycyjnie stracił punkty przez błędy obrony i gola w końcówce. Oczywiście nikt równie tradycyjnie nie wyciągnie z tego żadnych wniosków.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

1 min. – Rzut rożny dla Piasta i piłkę na raty łapie Gostomski.
3 min. – Gol! Gergo pociągnął prawą stroną, dośrodkował, piłka trafiła w poprzeczkę, ale dopadł do niej jeszcze Pawłowski i zdobył bramkę! Kolejorz znów szybko wyszedł na prowadzenie.
5 min. – Bardzo niebezpieczna akcja Piasta zakończona minimalnie niecelnym uderzeniem Martineza.
6 min. – Piast rzucił się do ataku. Lech się broni, ale to też szansa na zabójcze kontry.
11 min. – Lech próbuje uspokoić grę. Na razie średnio mu to się udaje.
13 min. – Niecelny strzał Hamy wewnętrzną częścią stopy.

16 min. – Bomba Gergo z lewej nogi nad poprzeczką.
18 min. – Piast gra bardzo ofensywnie. Nie zraziła go strata gola.
20 min. – Kolejny zły strzał z daleka. Tym razem Jevtić.
24 min. – Gra Lecha nie jest zbyt dobra. Ewidentnie brakuje kontroli w środku. W dodatku Trałka ma na swoim koncie żółtą kartkę, a Drewniak? wiadomo.
26 min. – W ofensywnie najżywszy jest dziś Lovrencsics. Inni trochę ospali.
28 min. – Dobry strzał Drewniaka z wolnego wyłapuje bramkarz.

31 min. – Sporo fauli w środku boiska. Lechowi brakuje spokoju w środku i w rozegraniu piłki.
33 min. – Hama lekko musnął piłkę tuż przed bramką. Za słabo, by padł z tego drugi gol, który dałby spokój.
37 min. – Dobra akcja Lecha, jednak Szymek źle wyłożył piłkę Gergo.
38 min. – Aj! Dobre uderzenie Gergo z około 25 metra z trudem paruje Cifuentes.
40 min. – Dobra główka Szeligi. Na szczęście strzał był niecelny.
41 min. – Jevtić bawił się z piłką na 25 metrze zamiast strzelać. Wszystko zepsuł.
43 min. – Gdyby Hamie piłka nie została pod nogami byłby zapewne gol…
45 min. – Jevtić do Hamy. Ten nie miał komu podać, uderzył i trafił w poprzeczkę!
45 min. – Mamy kontrolę od paru minut. To na pewno cieszy.
45 min. – Do przerwy 1:0. Tradycyjnie brakuje nam drugiego gola dla spokoju.

47 min. – Żadna nowość. 1:1 po główce Wilczka po rożnym.
50 min. – No i już w plecy. Drugi błąd Kamińskiego i Szeliga w sytuacji sam na sam zdobywa gola.
54 min. – To co robią obrońcy to jakaś paranoja.
55 min. – Strzał Drewniaka obok słupka.
59 min. – Lech próbuje teraz nerwowo atakować, ale Piast już cały cofnięty, więc nadzieja niewielka.

63 min. – Każda akcja Lecha jest przekombinowana.
68 min. – Gol 2:2!!! Keita do Kamińskiego, ten obraca się z piłką i zdobywa bramkę!
70 min. – Ajjj!! Jevtić zablokowany w ostatniej chwili.
74 min. – Kolejna akcja Darko, lecz nikt nie potrafił uderzyć piłki po jego podaniu.

76 min. – Piast przetrwał oblężenie i teraz próbuje się odgryzać.
79 min. – Dwa rzuty rożne dla Kolejorza bez zagrożenia.
81 min. – Kolejne dwa rożne, którego niczego nie przyniosły…
84 min. – Niestety poznaniacy zamiast atakować ponownie stracili kontrolę.
87 min. – 3:2 dla Piasta po kontrze…
90+2 min. – Dobranoc.

GKS Piast Gliwice – KKS Lech Poznań 3:2 (0:1)

Bramki: 47.Wilczek 50.Szeliga 87.Podgórski – 3.Pawłowski 68.Kamiński

Żółte kartki: Hebert – Trałka

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 5173

GKS Piast: Cifuentes – Klepczyński, Hebert, Osyra, Brożek – Martinez, Hanzel (46.Vassiljev) – Szeliga (75.Podgórski), Badia (69.Ruben Jurado), Zivec – Wilczek.

Rezerwowi: Szmatuła, Horvath, Izvolt, Podgórski, Vassiljev, Janczyk, Ruben Jurado.

KKS Lech: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Wołąkiewicz – Trałka, Drewniak (56.Kownacki) – Lovrencsics, Jevtić, Pawłowski (67.Keita) – Hamalainen.

Rezerwowi: Burić, Bednarek, Serafin, Keita, Formella, Kownacki, Ubiparip.