79% kibiców przeciwnych pozostaniu Wołąkiewicza

wolakiewiczWczorajszy popis całej drużyny w Gliwicach po raz kolejny dał jasny obraz kogo Lech Poznań powinien się pozbyć, żeby oczyścić szatnię i uzdrowić całą sytuację.


Po naszej obserwacji postawy poszczególnych piłkarzy prowadzonej od wielu miesięcy ułożyliśmy już wstępną listę z kogo naszym zdaniem klub powinien zrezygnować, a kogo zostawić. Lista zawodników, których zostawilibyśmy w Lechu Poznań zawiera 14 nazwisk, zaś lista niepotrzebnych 11. O tym, dlaczego danych piłkarzy nadal byśmy widzieli w Kolejorzu, a dlaczego innych graczy nie napiszemy po zakończeniu rundy, gdy będzie po prostu więcej czasu na takie tematy. Oczywiście z osobna pochylimy się nad każdym zawodnikiem podając argumenty za jego pozostaniem przy Bułgarskiej lub przeciw.

Pierwszym piłkarzem, który natychmiast powinien opuścić ten klub jest wróg numer 1 zarówno kibiców Lecha Poznań jak i Lechii Gdańsk, który na dodatek może wrócić zimą do swojego byłego zespołu, Hubert Wołąkiewicz. Płacenie temu zawodnikowi co miesiąc 70 tysięcy złotych to jeden z większych błędów zarządu, który ma teraz przynajmniej nauczkę, by w przyszłości nawet najlepszym piłkarzom nie oferować tak ogromnych kwot. Wołąkiewicz sportowo nigdy nie zasługiwał na takie pieniądze. Nawet będąc w formie nigdy nie przeskoczył pewnego poziomu. Zawsze miał w czymś braki, a jego największy minus to warunki fizyczne (182/70), które nie pozwalają być środkowym obrońcą z prawdziwego zdarzenia.

Nonszalancka gra tego zawodnika czy mało skoncentrowana postawa na boisku doprowadza często do furii i to nie tylko w tym sezonie, ale także w poprzednich. W dodatku kibice Kolejorza mają do Huberta Wołąkiewicza wiele uwag jeśli chodzi o jego zachowanie. To właśnie temu zawodnikami dość mocno oberwało się słownie w sierpniu czego nie chcemy teraz rozwijać. Ten piłkarz dość długo pełnił rolę kapitana, ale nie potrafił w jakikolwiek sposób wstrząsnąć drużyną w złych momentach. Kiedy Maciej Skorża mówił, że nie chce mieć w szatni piłkarzy, którzy tylko opowiadają o osiąganiu sukcesów zamiast skupić się na realizacji celów podczas meczów wielu ludzi od razu pomyślało o Wołąkiewiczu.

To jeden z tych piłkarzy od którego słuchania więdną uszy. Minimalistyczne, nic nie wnoszące, mocno irytujące i wyuczone regułki powtarzane co jakiś czas dla świętego spokoju oraz z obowiązku są obrazem Huberta Wołąkiewicza. Minimalistyczno-nonszalancka postawa tego gracza zarówno na boisku jak i poza nim przeraża. Noszenie opaski kapitańskiej przez tego typu osobę przez dość długi czas to bolesny cios dla kibiców Kolejorza, którzy już parę razy mieli okazję oglądać pozaboiskowe popisy 29-letniego obrońcy. Po jednym z meczów na Bułgarskiej Wołąkiewicz miał wielkie trudności, aby podejść pod Kocioł. W końcu podszedł pod II trybunę, jednak kibice od razu dostrzegli, że zrobił to z wielką łaską i na siłę.

Kibice Lecha Poznań w przeprowadzonej przez nas sondzie jasno wyrazili swoje zdanie co do tego piłkarza. Od piątkowego wieczoru aż 79 procent osób z 3128 ankietowanych opowiedziało się za odejściem Huberta Wołąkiewicza. Tylko 21 procent kibiców była za tym, aby 29-letni obrońca nadal tutaj występował. Przypomnijmy, że lukratywny kontrakt Huberta Wołąkiewicza z Lechem Poznań wygasa 31 grudnia. Zawodnik negocjuje obecnie nową umowę, lecz nie ma co liczyć nawet na połowę z kwoty 70 tysięcy złotych, którą obecnie dostaje. Kolejorz ma zimą niepowtarzalną szansę wyrzucenia jednego ze słabszych sportowo i przede wszystkim mentalnie piłkarzy. Jeśli tego nie zrobi kolejny raz rozwścieczy kibiców. Pozostawienie Wołąkiewicza będzie również zapowiedzią braku jakichkolwiek zmian w klubie.


Piłkarze, którzy powinni według nas zostać (14):

Jasmin Burić
Maciej Gostomski
Barry Douglas
Tomasz Kędziora
Kebba Ceesay
Maciej Wilusz
Jan Bednarek
Łukasz Trałka
Karol Linetty
Szymon Pawłowski
Gergo Lovrencsics
Darko Jevtić
Jakub Serafin
Dawid Kownacki

Piłkarze, którzy powinni według nas odejść (11):

Krzysztof Kotorowski
Luis Henriquez
Hubert Wołąkiewicz
Paulus Arajuuri
Marcin Kamiński
Szymon Drewniak
Muhamed Keita
Kasper Hamalainen
Zaur Sadaev
Dariusz Formella
Vojo Ubiparip

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


56 komentarzy

 1. bernaldo pisze:

  Redakcjo co z Kotorowskim bo jest w obu rubrykach a brakuje Gostomskiego. Osobiście pozostawiłbym jeszcze Keitę i mimo wszystko Formellę. W drugą stronę strasznie irytuje w tej rundzie Lovrencsiscs , który nie zagrał przez ten czas dobrego meczu.

 2. Pawelinho pisze:

  Arajuuri (z Bednarkiem dawał radę), Keita (wg mnie daje radę), Formella (powinien grać w miejsce Węgra) powinni mimo wszystko zostać. Natomiast nie jestem pewien czy Lovrencisc powinien zostać bo ostatnio pokazuje, że jest w beznadziejnej formie jak większość kopaczy obecnego Lecha. Co reszty ok powinni odejść bo ich czas w już minął i pora na świeżą krew.

 3. Rybka pisze:

  Też bym zostawił Keite i Formelle

 4. KKSLECH.com pisze:

  bernaldo – W tej pierwszej rubryce miał być Gostomski. Już poprawione.

  Teraz dwie szybkie argumentacje. Formella won, bo Skorża mówił, że miał niedawno słaby mentalnie tydzień. Na coś takiego nie może być zgody. Hamalainen również do widzenia, gdyż sportowo jest ok, ale mentalnie ten piłkarz niestety leży i pewnego poziomu nie przeskoczy.

 5. lpo pisze:

  Formelii dałbym jeszcze szanse. nie miał kiedy się chłopak pokazać.

 6. Rybka pisze:

  a pozbył się Gergo*

 7. bernaldo pisze:

  Formella miał wtedy urodziny , przyjechała mama i może przez to miał słaby mentalnie tydzień

 8. Rybka pisze:

  Walczyć o Semira a pozbyc sie Hamalainena…

 9. Pawelinho pisze:

  Nie wiem ale ostatnio odnoszę takie wrażenie, że Skorża mówi jedno a robi drugie (skoro stawia na beznadziejnego w ostatnim czasie Wołąkiewicza). A Formella pokazał, że daje radę chociażby w meczu tęczą w w-wie. Aha bazujące na kwestii mentalne to wg mnie powinno wymienić się całą kadrę pierwszego zespołu łącznie z właścicielem i jego przydupasami.

 10. Pawelinho pisze:

  *z tęczą w w-wie.

 11. Michu87 pisze:

  Ja z tej listy którzy powinni odejść zostawił bym Arajuuri ( widać chłop się ogarną i zaczął coś grać ), a reszta to mentalne miernoty. Choć zastanawiał bym się nad zostawieniem Formelli i Keity. Mało szans dostają i trudno coś powiedzieć o nich. No ale z drugiej strony skoro mało czasu dostają na boisku to pewnie są za słabi na Lecha.

 12. Solo pisze:

  Keita powinien zostac , moim zdaniem

 13. fan123 pisze:

  Keicie, Formelli i Arajuuriemu dałbym szansę pokazania się po zimowych przygotowaniach. Sprawdzić czy drzemie w nich jakiś potencjał. Jevtic jest bardzo irytujący i szczerze to wolę Hamalainena zamiast niego.
  Drewniak, Wołakiewicz, Sadajev powinni wylecieć ekspresem

 14. Bryx pisze:

  Wywalić Hamalainena? To chyba najgłupsze stwierdzenie jakie tutaj przeczytałem. Vojo ok, Zaur też, Hubert na skrzydłach powinien stąd wylecieć, ale Kasper? Ten sam Kasper, który w zeszłym sezonie ciągnął Lecha cały czas, a w tym pomocnik ustawiany na szpicy trafił już 5 bramek? Bez przesady, owszem zamiast Hamy można wziąć Korzyma, który preferuje agresywny styl i mentalny full-wypas, tylko co z tego, skoro umiejętności sportowe liczą się przede wszystkim, bo to boisko a nie ring, dlatego moim zdaniem Kasper powinien zostać w Kolejorzu do momentu aż nie będzie dawał już sobie rady w tej drużynie (bo raczej nikt go nie kupi).

 15. tomasz1973 pisze:

  Z wymienionych przez was piłkarzy , wiosną ostatnią (!) szansę otrzymaliby tylko Paulus Arajuuri, Muhamed Keita
  i Dariusz Formella z prostej przyczyny- nie wierzę, ze Rutki poczynią takie zakupy, abyśmy mogli bez problemu ich odstrzelić, a ”coś”, jakieś ”przebłyski” u nich widać.
  Co do Kasper Hamalainen, problemem może być następca, takowego w Lechu nie ma, bo Jevtić to jeszcze nie ten rozmiar, a o Semirze to możemy sobie pomarzyć, tak więc na tę chwilę musi zostać, no chyba, że wymiana na linii Kasper aut, Semir powrót.

 16. Scypion pisze:

  Chcecie zostawić Pawłowskiego a wyrzucić Keitę, czy Hamę? 0.0
  Pawłowski ma opinię wiecznego minimalisty jak poddany ocenie tutaj Pawłowski. A co bardziej interesujące, jest piłkarzem, który miał ponoć dawać temu zespołowi najwięcej. Spójrzmy więc – strzelił wczoraj bramkę, otworzył wynik spotkania, toć super! Aha, problem leży w tym, że co najmniej w stosunku 8 na 10 jego akcje później trafiał szlag. Nie chcę być aż zbyt krytyczny, ale gdybym miał powtórkę i możliwość policzenia dokładnie, zaryzykowałbym 9 albo 10 na 10. W pewnym momencie żartowałem już, że Piast zostawia jego skrzydło z większym luzem, bo Pawłowski sam kasuje wszystkie akcje. Nie mam pojęcia skąd wysokie oceny tego zawodnika gdzieniegdzie za poprzedni mecz. Nie wracał, gubił piłkę, potykał się (!) o nią. Masakra. A jak wszedł Keita – to coś z tą lewą flanką zaczęło się dziać. Jak dla mnie, ale oczywiście to tylko moja opinia, Pawłowski w następnym meczu out, Keita in.

 17. lpo pisze:

  Niech ściągna tego Wilczka z Piasta bo podobał mi się wczoraj jak miotał naszymi obrońcami, braci Maków z bełchatowa i augustyna z górnika na środek obrony. żadnych wynalazków z norwegiszwecjifinlandiiszkocjii itp

 18. sebra pisze:

  Gdyby podejść do tematu na zasadzie, że wywalamy wszystkich którzy nie spełniają oczekiwań, a w zamian dostajemy taką samą liczbę graczy to wymieniona jedenastka graczy jest jak najbardziej do zaakceptowania. Biorąc pod uwagę jednak, że na taki komfort nie możemy sobie pozwolić zostawiłbym z tego grona Keitę, Formellę i Hamalainena. Dwaj pierwsi nie dostali zbyt dużo szans, a Hamalainen aż tak słaby nie jest.

 19. Tytan pisze:

  W tej liscie zamienilbym Häme na Tralke. Lukasz jest madakryczny. W destrukcji jeszcze jako tako ale podania i strzaly to juz mizeria. To dlatego Paulus posyla dlugie pilki, bo Tralka sie zle ustawia i nie umie polaczyc defensywy z ofensywa. Oprocz Linnetego to my nie mamy porzadnego CDM.

 20. arek pisze:

  Nie przesadzajmy z ta krucjata na Zabe. Przez kilka lat gral solidnie i welkich pretensji kibice i redakcja do niego nie miala. Mowimy o jego grze w ostatnim roku, gdzie zjechal fizycznie i mentalnie niesamowicie a nie o jego calej karierze w Lechu. Jak jz nie moge ogarnac co sie w tym klubie dzieje. Zaba jest wlasnie nawyrazniejszym wyznacznikiem tego gdzie zmierza ten klub. Wydaje sie jakby juz nikomu na niczym nie zalezalo. Rutki milcza, czasem lodzki ksiegowy odezwie sie jak mu kibice przeszkadzaja, pikarzyki powtarzaja glupawe regulki, Skorza gada o wyeliminowaniu leniuchow a nic z tego nie wynika. Gdzie jest ta pasja za czasow Smudy. Nie ma nic, kompletny marazm. Gdzie jest np Reiss, ktory jeszcze niedawno pelnil jakas tam funkcje w Lechu?

 21. Pavulon pisze:

  Jak dla mnie Formella Keita i Arajuuri powinni dostać jeszcze przez pół roku szansę. Hamalainen musi zostać bo nie mamy nikogo innego a umiejętności ma – czyli według mnie docelowo odstrzał ale w trochę dłuższej perspektywie czasu (najpierw ściągamy kogoś kto go wygryzie). Reszta z grupy wytypowanej do odejścia wylot i to jak najszybciej. Do tego dodałbym Lovrenciscia i Pawłowskiego ale tak jak Hama w dłuższej perspektywie czasu.

 22. ramirez pisze:

  ja zostawiłbym Keitę i Kaspra. z resztą zgoda.

 23. mól pisze:

  Formella-słaby tydzień mentalnie…!
  Skorża to bezjajowiec, a jaki każdy miałby tydzień, powiedzmy po dobrym meczu z legła, jak „trener” robi te same kuchy-wybiera tych do I składu, którzy cały czas zawodzą?

 24. sas pisze:

  Z tych którzy powinni odejść to akurat Trałka jako pierwszy a na jego miejsce porządny DP który będzie wreszcie robił różnicę w środku. A tak głupi faul, kartka i do końca gra asekuracyjna żeby nie dostać czerwieni. Dopóki nie będziemy mieli silnego środka tak długo będziemy mieli takie sytuacje że jak z przodu nie nastrzelają dużo bramek to obrona da sobie wcisnąć. Te wszystkie głupie stracone bramki to efekt fatalnej gry Trały a że nie ma go kim zastąpić to gra jak chce a na na razie wygląda to tragicznie.

 25. aabbee pisze:

  Przecież większość z tych piłkarzy mają słabe metnalnie, i to nie tygodnie, a miesiące! Formellę bym zostawił bo widać, że chłopak chce i jest względem swojej postawy krytyczny i realistyczny. Nie pieprzy przynajmniej, że grał dobrze ale czegoś zabrakło. No i jest jeszcze dość młody.
  Kamiński jak się znajdzie ktoś kto go kupi to bardzo chętnie! Jeśli nie, to wysłać gościa na siłownie i zapewnić mu odpowiednie suplementy, żeby się to chuchro rozrosło.
  Arajuuri ogarnia w miarę ale jemu bym zafundował lekcje baletu by bardziej zwrotny był 😀
  Keita niech dostanie prawdziwą szansę bo póki co nie było takiej.
  Hama to samo co w przypadku Kamińskiego: znajdzie się kupiec, niech idzie. Ogólnie większość kadry w tej chwili powinna być dostępna za odpowiednie, niewygórowane pieniądze.

 26. Kibic. pisze:

  Arajurii , Keita i Hamalainen muszą zostać reszta wypierdalać są tak słabi bak im ambicji i umiejętności piłkarskich są po prostu za słabi na Extraklase.

 27. Giacore pisze:

  My sobie możemy chcieć. Skorża mówił, że chce Wołąkiewicza to pewnie go dostanie.
  Chociaż tak szczerze to ja bym wagi do słów Skorży nie przykładał. Bardzo często mówi jedno robi drugie. A brak konsekwencji, których nie wyciąga względem zawodników to pokaz jego charakteru.

 28. kocham Lecha! pisze:

  specjalisci od piłki!!…jakim obowiazkiem jest podejśc po meczu pod 2 trybune?… tego nie chce robic Wołąkiewicz i nie chciał tego robić Teodorczyk , tego nie możecie im darować!…chwała im za to ze potrafią to zrobić! ,reszta to tchórze!…..wiecie gdzie maja wasze podziękowania kopacze?….całe szczęscie ze to wy nie decydujecie kto ma grać w Lechu!

 29. mól pisze:

  @kocham Lecha-nie łącz % z prochami, odstaw klej, nie wąchaj skarpet etc.

 30. Marcin2 pisze:

  Ja z piłkarzy do wyrzucenia zostawiłbym Keite, Formelle i zastanowił bym się nad Arajuurim coś tam zaczął jednak grać ostatnio. Pawłowskiego zostawiłbym na wejście z ławki. No i Gergo coś ostanio też osłabł.

 31. Arajuri pisze:

  Co wy chcecie o Arajuriego gość ostatnie mecze gra poprawnie przynajmniej walczy na 100 % nie to co Wołąkiewicz !

 32. matiKKS pisze:

  Z odejściem Ubiparipa i Keity bym się jeszcze powstrzymał. Reszta może już uciekać.

 33. kocham Lecha pisze:

  @mól -specjalista od kontraktów,gównozjad!

 34. Ejber pisze:

  Arajuuri powinien zostać, bo ostatnio udowadnia,że nie jest piłkarskim zerem za jakie wszyscy go mieliśmy. Pokazuje,że może grać na dobrym poziomie i życzę mu jak najlepiej, aby się nie wypalił. Szkoda Wilusza, bo myślę, że wspólnie byłyby to wielkie chłopy nie do przejścia.

 35. mól pisze:

  @kocham Lecha-oblirz dupę, to ci katar przejdzie!

 36. bajzel pisze:

  …Arajuri dostał szanse od Skorży,gra poprawnie,poczekajmy jeszcze trochę,przecież cały czas grzał
  ławe.Co wy chcecie od tego Wołakiewicza?…bo niechce sie kłaniac swirą z kotła?,Skorży pasuje… go chce i dostanie

 37. lpo pisze:

  @mól nie przejmuj sie !!! @kocham lecha jest na meczu wtedy jak jest akcja gimbaza za darmoche ,a mama nie pozwala mu na 2 trybune bo tam biją….

 38. lpo pisze:

  zrozumcie wkońcu patałachy ,że gdyby nie „świry z kotła” itp to na meczu było by cicho jak makiem zasiał !!! a po meczu podejść i podziękować NAJWIERNIEJSZYM kibicom z 2 trybuny to ich zasrany obowiązek !!! no ale kocham Lecha to pewnie Żaba we własnej osobie ha ha ha

 39. hmm... pisze:

  Ja bym zostawił Keite, Formelle i Arajuuriego, a pozbył się dodatkowo Trałki… jaki kapitan taki zespół…

 40. siwus89 pisze:

  Wystarczyło poczytać komentarze dotyczące pozostania Wołąkiewicza i odrazu było wiadomo jakie będą wyniki… Martwi mnie jednak jedna rzecz,natomiast ile bramek,punktów musimy jeszcze stracić,żeby te osoby które głosowały za pozostaniem Wołąkiewicza w klubie,w końcu zrozumiały że dla takich piłkarzy nie ma miejsca…

 41. DAP pisze:

  nie zgadzam się w pełni z listą graczy do wyrzucenia!!! Keita, Kasper i Arajuuri powinni zostać!!! Kasper musi grać na swojej pozycji a nie na wysuniętym napastniku a Keita i Arajuuri powinni popracować trochę i myślę że na wiosnę będą w I składzie. Reszta wynocha!!!

 42. Kuba pisze:

  Do obrońców Hamy – gość nie ciągnie zespołu, leży kompletnie w meczach o stawkę, nie rodzi sobie z lepszymi przeciwnikami…
  My nie chcemy wygrywać z Koroną czy Zawiszą, ale z Udinese i z Bragą, Austrią Wiedeń, Deportivo, Dnipro oraz walczyć z Juve, ManC, CSKA – bo na to stać taki klub jak Lech… A Hama tego nie gwarantuje…
  Ja chcę wyników w Europie na poziomie co najmniej tęczowych, BATE czy FC Basel – na to naprawdę stać taki klub jak Lech…
  Ale do tego potrzeba 2-3 piłkarzy wykraczających mocno ponad poziom naszej ekstralkasy jak Lewy, Stilic, Rudniev oraz reszte solidnych ligowców z jajami o których marzyłyby wszystkie zespoły… przypomnijcie sobie jaki mieliśmy skład jak graliśmy wiosną w LE – właśnie taki…
  na dziś – mamy nadzieje na 2-3 „geniuszy” – Kownaś i Linetty – ale wszyscy wiemy, że te „nadzieje” zostaną sprzedane za 2-3mln Euro… a o kim mogą „marzyć” wszystkie zespoły ekstraklasy – chyba tylko o Kędziorze i Jevticu (który na razie ma 1 mecz dobry, 3 kiepskie, ale widać, że potencjał ma)…
  I niestety patrząc na polityke klubu – jesteśmy oknem wystawowym dla najlepszych, którym nie zależy na Lechu tylko na promocji siebie – a do tego wystarczy kilka fajnych zagrań w meczu z Legią a niekoniecznie walka na całego z Piastem…

 43. Pyra pisze:

  ja jednak zagłosowałem inaczej, ze względu na uniwersalność wołąkiewicza. Ten kopacz może grać na wszystkich pozycjach w obronie, a do tego na defensywnym pomocniku. Natomiast z listy podanej powyżej – do wyrzucenia, zostawiłbym Keite i Hamalainena. Murzyn musi się dobrze zaaklimatyzować,natomiast Hama jest bardzo uniwersalnym piłkarzem i jako zmiennik, lub zadaniowiec byłby przydatny.

 44. Pyra pisze:

  Giacore nie masz prawa oceniać Skorży po tych zgliszczach jakie zostawił Twój pupilek Rumak. Skorża w tej reprezentacyjnej przerwie mial tylko 2 dni cały zespół. odpowiedz sobie na zasadnicze pytanie, co Ty byś był w stanie zmienić przez tak krótki okres?

  Już CI odpowiadam – NIC. Do naprawy tego burdelu, który pozostawił „fachowiec” Mariuszek potrzeba przynajmniej 2-3 okienek transferowych. Ten czas jest niezbędny do wymiany tego mentalnego szrotu,który sprowadził Twój faworyt, szrotu z pierwszych miejsc list transferowych (sic!) nie spodziewaj się, że w parę miesięcy ujrzysz skok jakościowy, z tym materiałem personalnym to niemożliwe…

 45. kocham Lecha pisze:

  @ Ipo-wy śmiecie sie nazywac najwierniejszymi kibicami? jak zespół potrzebuje wsparcia wy ich gnoicie?…można dziękowac za wsparcie wiernym kibicom, w pełni tego słowa znaczeniu!…jak juz ktos wspomniał z druzyna jest sie na dobre i na złe!…no ale wy dostajecie orgazmu jak możecie komuś dokopac!

 46. Mouze pisze:

  Hmmm,chcecie się pozbyć Hamalainena którego transfer tak szumnie zapowiadaliście.Przecież to wzmocnienie ponad zasięg Lecha,które udało się sfinalizować.
  Formella mia mentalnie slaby tydzień….Pomyślmy,wchodzę z Legia,strzelam bramkę,później już mecze oglądam tylko z ławki,a na mojej pozycji gra nieogolony Węgier który potyka się o własne nogi,nie mogę wpaść w dola?Weźmy jeszcze pod uwagę ze jestem nastolatkiem.
  Na dodatek chcecie się pozbyć tej dwójki,co właśnie zaczyna grac,czyli Arajuuriego i Keity…
  A jaki jest argument dla pozostawienia Węgra którego już każdy w tej lidze rozpracował?
  Moim zdaniem powini odejsc:
  Kotorowski(po sezonie,na zasłużona emeryturę)
  Lovrencsics
  Henriquez
  Wołąkiewicz
  Kamiński
  Drewniak
  Sadajeev
  Ubiparip

 47. JRZ pisze:

  Mozue ponownie się z tobą zgadzam ale z dwoma nazwiskami bym się jeszcze zastanowił.
  Henrqiuez- powinien zostać przynajmniej do końca sezonu w roli rezerwowego dlatego ze po za nim na lewa obronę mamy tylko Douglasa.
  Ubiparip- to samo bo tak naprawdę na wiosnę na atak mamy teoretycznie nowego zawodnika i Kownackiego. Kontuzja jednego z nich i na ławce nie ma żadnego napastnika. Vojo powinien być trzecim napastnikiem przynajmniej do końca sezonu.
  Co do reszty nazwisk zgadzam się w 100% i dodam ze do bramki oczywiście powinien wrócić Buric a Gostomski na rezerwę.

 48. Pawelinho pisze:

  do redakcji

  Ten cały „kocham Lecha” to „piłkarz” czy trollo-podobny twór?

 49. mich pisze:

  Mauze dokładnie tak jak piszesz

 50. stowoda pisze:

  Piłka nożna wymaga nie tylko artystów ale i wyrobników, solidnych wyrobników. Kłopot z tym że w Lechu brak artystów , jest paru wyrobników ( Hamalainen, Burić, Douglas,Lovrencics).
  Do tego „surówka piłkarska” z której być może coś będzie… być może ( co nie do końca pewne patrząc na „rozwój i postępy” Kamińskiego i Drewniaka) a są to: Kędziora, Kownacki, Linetty ( którego znacznie wyprzedza reklama!).
  Nie wierzę w „klasę” Jevtića pamiętając co „wyrabiał” podobnej klasy pomocnik czyli Stilić w swoim PIERWSZYM SEZONIE w Lechu.Jevtić to będzie taki „drugi Ubiparip”.
  Reszta…. ot kopacze którym trzeba dać do kopania łopaty i wywieżć daleko by w czasie kopania nie tylko nie zrobili krzywdy sobie ale i innym.
  I trener. Skorża mówi że ma „jasność” co do graczy, a po meczu z Piastem nagle wywala że ma w drużynie piłkarzy którzy nie chcą wygrywać.
  To co? Nagle zrozumiał? Spadła mu zasłona z oczu? To może i potem znowu się pomyli z oceną?
  I znajdzie się „drugi Drygas”? Ja przypominam- Skorża b. pozytywnie oceniał i dalej ocenia beznadziejnego Zadajewa!

 51. mól pisze:

  @kocham Lecha-jakby popatrzeć w twoje lewe ucho, to prawym zobaczy się koziołki na ratuszu-bezmózdże!!!

 52. aby pisze:

  bravo redakcja 100% racji trafnych wyborow
  trochę zal mi fińskiego stopera wykonala maly progres

 53. ricardo54 pisze:

  To wszystko co tu piszemy to pobożne życzenia zejdźmy na ziemię możemy sobie robić listy kto ma odejść a kto zostać kogo mają kupić ale trzeba wziąć pod uwagę że dany kopacz ma kontrakt od do , za ile itd.Po za tym Rutki zrobili sobie firmę do robienia szmalu dostać zawodnika za darmo albo małe siano wydać a za rok czy dwa sprzedać z jak największym zyskiem . Moim zdaniem w tej rundzie Żaba już się wypalił limit błędów już wyczerpał bo po jego indywidualnych błędach straciliśmy za dużo punktów , kontrakt się kończy a 70 tys. bierze na rękę i warunki fizyczne jak na stopera ( za niski ) można mu podziękować, Kamyk w tej rundzie zdecydowanie poniżej swoich możliwości ma przebłyski lepszej gry ale dużo błędów robi w obronie szczególnie przy stałych fragmentach w szczególności kornerach za dużo tracimy goli. Żadnych wniosków nie wyciągająi tylko wciąż obiecują a co mecz to samo. Młody jest więc na wiosnę mozna dać mu szansę a jak nie wykorzysta to do rezerw.Pauls powoli sie dociera no i góruje w górnych piłkach tylko zeby dokładniej podawał bo same wybicie to strata piłki na korzyśc gości a jak wiosna sie nie sprawdzi do rezerw.Wilusz to było nieporozumienie no ale jest Bednarek dawac mu szansę niech się ogrywa bo w lidze to juz chyba za dużo nie zdziałamy tylko Puchar uratuje nam kibolom sezon , Kendi jest ok.Henriquez i Barry grają w kratę chociaż szkot jest o trochę lepszy zwłaszcza lepiej uderza wolne.No i na wiosnę zobaczymy formę Kebbaba uniwersalny obronca stoper albo na prawej stronie. Kotor w czerwcu na emeryturę a Gostek i Jasiu zostają.W zimie musza kupić dobrego napastnika bo sam kownas musi sie jeszcze troche nauczyc a Zaur i Vojo nie widze ich w pierwszym składzie. Co do pomocy to marzy mi się Semir w obecnej formie bo Jevtić to narazie przyszłosc a wiadomo że albo zimą albo latem wraca do FC Basel , drewniak cienki , Z Trałą podpisali na 4 lata , Keita będą zniego jeszcze ludzie tylko żeby uwiezył w siebie bo narazie jest za miękki , Karola to pewnie Rutki zpieniężą , Pawłowski śreniak ligowy itd . itp . i tak by mozna jeszcze dułgo ….

 54. 1909 pisze:

  szczerze „podziwiam” te 21 % … i współczuję braku poczucia koszmarnej rzeczywistości

 55. 1909 pisze:

  Gostomski albo powinien odejść albo najwyżej powinien być 3. bramkarzem. nigdy! nie zagrał znakomitego meczu. jego czas też mija

 56. . pisze:

  środek obrony miał być super a jest to dno Arajuri ,Kamiński , Wołąkiewicz ,czy Wilusz ciągle jakieś kiksy ,które nie powinny się wydarzyć jeśli w ogóle marzy się o mistrzostwie czy LE trzeba coś w końcu zmienić i nie żałować kasy bo ta chytrość jest już męcząca ,gdzie kasa za Rudnevsa ,Toneva ,Lewego ,itd?!,może Salamona spróbować chociaż wypożyczyć albo coś w tym stylu ,i oczywiście napastnik z prawdziwego zdarzenia potrzebny bo taki Sadajev czy Ubiparip to grają 'dobrze’ jak mają dobry dzień o ile oczywiście taki jest….