Grobelny wziął udział w debacie z kibicami

Dziś po godzinie 20:00 udział w internetowej debacie z poznaniakami, a przede wszystkim z kibicami Lecha wziął Prezydent Miasta Poznania, Ryszard Grobelny, który przez 1,5 godziny odpowiadał na zadawane pytania.


W niedzielę z prośbą o rozmowę na temat wizji rozwoju Poznania, roli sportu, Lecha Poznań i strategii na najbliższe 4 lata wyszło Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań. Ryszard Grobelny szybko odpowiedział na apel SKLP i dziś od 20:00 do 21:30 dyskutował z kibicami Kolejorza poprzez swój profil na Facebooku. Do tej pory na prośbę SKLP nie odpowiedział jego rywal w drugiej turze wyborów, Jacek Jaśkowiak z PO.

Poniżej prezentujemy pytania zadane przez kibiców Lecha oraz odpowiedzi na nie udzielone przez obecnego prezydenta naszego miasta, Ryszarda Grobelnego, który ubiega się o kolejną kadencję. Pytań na tematy Lechowe oraz sportowe było mało. W debacie poznaniacy poruszali głównie zupełnie inne kwestie.

* – zachowaliśmy pisownię oryginalną

Pytanie: Co Pan sadzi o decyzjach wojewody Florka z Platformy Obywatelskiej, odnośnie zamykania stadionu miejskiego w Poznaniu?
Odpowiedź: Wolę edukację niż represje. Między innymi właśnie dlatego podpisałem porozumienie z SKLP w sprawie projektu KIBICE RAZEM. Jestem przeciwny zamykaniu stadionów, bo to stosowanie odpowiedzialności zbiorowej

Pytanie: Jest Pan za legalizacją pirotechniki w oprawach meczowych?
Odpowiedź: Tak ale w sposób kontrolowany. Tak jak w projekcie Ekstraklasy i PZPN

Pytanie: Panie Prezydencie bardzo się cieszę z przychylnego oka w kierunku poznańskiego Lecha a nie uważa Pan że Poznań to także Warta? czy planuje pan pomoc również temu klubowi, chociażby w poprawie infrastruktury sportowej, czy choćby poprzez ułatwienie korzystania ze stadionu miejskiego na warunkach odpowiadającym oczywiście warunkom finansowym w III lidze?
Odpowiedź: Warta może korzystać ze stadionu miejskiego jeśli pokryje koszty (w tym dodatkowej wymiany murawy), a na to w III lidze jej nie stać. Inaczej ktoś musiałby do tego dopłacać. Tylko kto?

Pytanie: Pan, jako prezydent Poznania aktywnie wspiera pamięć i tradycje Powstania Wielkopolskiego. Pana kontrkandydat wyraźnie się od tego odcina. Czy w Poznaniu jest miejsce na historie i pamięć o bohaterach?
Odpowiedź: Tożsamość jest najważniejsza w życiu miasta. A Powstanie Wielkopolskie jest naszą i moją dumą!!!

Pytanie: Czy słyszał Pan plotkę, że rzecznikiem prasowym prezydenta Jaśkowiaka ma być redaktor Żytnicki z Gazety Wyborczej?
Odpowiedź: O ?!


Pytanie: Panie Prezydencie, zdążyliśmy już sobie wyrobić zdanie na temat podejścia do historii Polski przez przedstawicieli PO oraz innych frakcji lewicowych. Wszyscy pamiętamy wypowiedziane przez Pana Nałęcza – urzednika Prezydenta Komorowskiego, przy okazji obchodów rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego słowa, iż Powstanie Wielkopolskie to nie było żadne powstanie . Jeżeli sami nie zadbamy o pamięć o naszych Bohaterach rządząca PO z pewnością tego nie zrobi.
1. Czy Poznańczycy mogą liczyć, że w nadchodzącej kadencji doprowadzi Pan do zwolnienia grobów Powstańców Wielkopolskich z opłat prolongacyjnych na cmentarzach?
2. Czy będziemy mogli spotkać Pana Prezydenta w dniu Wszystkich Świętych kwestującego nie tylko na Rossę, ale TAKŻE na renowację grobów Powstańców Wielkopolskich?
Odpowiedź: Organizujemy specjalną kwaterę dla Powstańców (mogą też być z innych miast Wielkopolski) i chętnie włączę się w Waszą akcję.

Pytanie: Panie Prezydencie, wielu kibiców krytycznie wypowiadało się o samej idei Euro 2012 w Polsce, czy z perspektywy czasu i będąc świadomym, że podjęte wtedy inwestycje są podstawą do ataków Pańskich krytyków żałuje Pan organizacji Euro 2012 w Poznaniu? Jak oceniłby Pan bilans zysków i strat?
Odpowiedź: Nie. Te inwestycje były Poznaniowi bardzo potrzebne.

—-

Dodajmy, że druga tura wyborów odbędzie się w najbliższą niedzielę. Konkurentem Ryszarda Grobelnego, który rządzi Poznaniem od 16 lat jest Jacek Jaśkowiak z PO. Rywal Grobelnego nie tak dawno na Polsacie News 2 niezbyt korzystnie wypowiedział się o kibicach Lecha Poznań opierając się na artykułach Piotra Żytnickiego z Gazety Wyborczej. Sam Ryszard Grobelny jest przeciwnikiem GW co na swoim profilu na FB podczas debaty często zaznaczał.

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


53 komentarze

 1. kibicc pisze:

  Trzeba pokazać POpaprancowi gdzie jego miejsce

 2. mól pisze:

  Lepiej zamiast tej paplaniny spowodowalby, aby piprawili dach i odpowiednią ilość światła, żeby trawa nie gniła!

 3. mól pisze:

  @poprawili

 4. 07 pisze:

  Ten cały Jaśkowiak może narobić kilka tęczy w centrum Poznania. Stanowcze NIe!!! dla tego kandydata! Grobelny może i wybitny nie jest, ale kilka razy lepszy od tamtego!

 5. ricardo54 pisze:

  Jak chcecie to wierzcie śmierdzi na kilometr kiełbasą wyborczą a jak były oprawy na meczach z odpalonymi racami i kibole mieli kłopoty to pan Prezydent wtedy gdzie był . Wstawił sie za kiboli KOLEJORZA rozmawiał z Florkiem? Teraz to potrzebóje głosów żeby następne 4 lata zarabiac kapuste a kibole co z tego będą mieli ?Kto chce niech idzie .

 6. Bolek pisze:

  Niestety ale obiektywnie patrząc, Grobelny to brak rozwoju miasta na jego miarę, kolesiostwo z folwarkiem i rozjebanie historycznego dworca czego nigdy mu nie wybaczę. Wlkp. koleją stała a teraz galeria kurwa jest…
  Nie mówię, że Jaśkowiak dobry jest ale Adamowicz czy Dutkiewicz w swoich miastach o wiele lepszą robotę robią Grobelny…

 7. Bolek pisze:

  robią niż* Grobelny…

 8. Mouze pisze:

  @mól Jeżeli Jaskowiak zostanie prezydentem to dach czy trawa nie maja znaczenia,bo stadion i tak będzie większość czasu zamknięty.
  @ricardo54 Ilekroć dostawał od policji wniosek o zamkniecie stadionu to go odrzucał.Nie wiem czy pamiętasz,ale policja domagała się od Grobelnego zamknięcia stadionu przed meczem z Juventusem.
  „Ludzie wyjeżdżają z Poznania,bo boja się kiboli Lecha” Czyje to słowa?Ano kandydata Jaśkowiaka.
  Zdecydowane NIE dla platformy.Z Grobelnym rozwój jest jednostajny,może wolny ale jest.Z Platforma zapomnijcie o jakimkolwiek rozwoju.Jaśkowiak do spółki z Zytnickim będą kręcić na boku lody(ten drugi robić),a tematem naczelnym będą kibole.Jedna kadencja Jaskowiaka może zniszczyć Lecha finansowo i wizerunkowo a i dla Poznania nic dobrego z tego nie będzie.Zastanówcie się 2 razy.
  Ps:Polecam obejrzeć debatę która była w tvp info.

 9. Ferion pisze:

  II tura wyborów prezydenckich w Poznaniu to wybór między dżumą a cholerą.

 10. PAWEL pisze:

  Prosba poprzyjmy Rysia,będziemy mieli jeszcze z 50 galerii

 11. fan pisze:

  @Mouze

  O Grobelnym (fragmenty z Wikipedii):
  – „W 2002, gdy wprowadzono wybory bezpośrednie na to stanowisko, startował jako kandydat niezależny, popierany przez Platformę Obywatelską.”
  – „W 2010 wstąpił do Platformy Obywatelskiej. We wrześniu 2010 zawiesił członkostwo w PO po tym, jak nie uzyskał rekomendacji partii w wyborach na prezydenta Poznania”

  A ponadto poparcia udzielił mu osobiście pan Gowin – były członek PO i rządu Tuska.

  To tyle.

 12. seniorka pisze:

  Ani jeden, ani drugi, to nie moja bajka. Jeśli jednak mam wybierać między jednym złem, a drugim, postawię niestety na Grobelnego, bo wojewoda i prezydent z PO, to dużo, za dużo.
  Grobelny jaki jest, każdy wie, ale przynajmniej potrafi postawić się czy to policji, czy wojewodzie – mówię tu o naszym klubie.
  Jasne, że w debacie ładnie i po naszej myśli odpowiada, ale porozumienie z SKLP, to już jakiś konkret.

 13. Bolek pisze:

  No i tak btw… chyba nikt nie myśli, że jakikolwiek prezydent miasta idzie na wojne z kibicami (zawsze w perspektywie są następne wybory). Zachowanie Grobelnego nie jest szczególnie lepsze od zachowania Szczerka (Gdynia), Majchrowskiego (Kraków) czy wcześniej przytoczonych Dutkiewicza i Adamowicza.
  Poza tym Grobelny pierdoli, że Jaśkowiak jest z PO a w dzisiejszej debacie mówił, że nie ma poparcia w rządzie i nie może wielu spraw załatwić. No kurwa pomroczność jasna jak sam zaczynał z Donaldem w KLD, później jechał pod jednym skrzydłem z UW i PO, więc niech teraz nie marudzi…

 14. seniorka pisze:

  @PAWEL
  Dopóki lud będzie te galerie utrzymywał /zamiast spacery z rodziną na świeżym powietrzu – spacery z dziećmi po galeriach, potem te dzieci dorastają i to samo robią ze swoimi dziećmi itd.itd./, dopóty tak będzie.
  Czy to będzie Rysiu, Zdzisiu, czy inny Ziutek galerie będą powstawać.
  Taki argument nie powinien więc chyba decydować o wyborze.

  @Bolek
  Sorry. Grobelny nie pie… Jaśkowiak JEST z PO.

  Przeczytajcie dokładnie ostatni akapit artykułu, bo mówi on wiele o podejściu Jaśkowiaka do kibiców i dobrze się zastanówcie.

  Ktoś tu na forum mówił, że Żytnicki z GW miałby zostać jego rzecznikiem prasowym. Super…

 15. fan123 pisze:

  Co by o grobelnym nie mówić, to obiektywnie patrząc jest lepszym kandydatem dla kibiców Lecha niż ten POłamaniec. Jeśli POpapraniec wygra to stadion zamkną na dobre.

 16. pyrlson pisze:

  Trzeba bylo glosowac na Dziube nie mielibyscie dylematu dzumy badz cholery,jednak gdy przyjrzec sie dwojce kandydatow to jest przepasc miedzy nimi Grobelny gdy Kolejorzowi nie wiodlo sie najlepiej jako jeden z pierwszych poprzez miasto zasponsorowal Kolejorza jako wizytowke miasta doprowadzil najpierw do wybudowania 4-ki szkiely nie mialy z nim lekko jesli chodzi o zamykanie stadionu pamietam debate w tvp gdzie bronil jak niepodleglosci dobrego imienia naszych Ultrasow przewaznie sie z nami zgadzal pod wzgledem piro.Gosc nie jest politycznie z mej bajki ale za tydzien napewno rusze doope i pojde na niego zaglosowac bo wole Pawel galerie niz tecze na kazdym skrzyzowaniu.Do galerii nikt mnie nie zmusi bym poszedl(wole rynek lazarski gdzie moge przy okazji zakopow pogegac z wiara),oczu sobie nie wydlubie by nie ogladac wizytowek homoli.

 17. dzik notecki pisze:

  Naprawdę nie dajcie się nabić w butelkę i Grobelnemu już podziękujmy. Gdyby nie Frankiewicz nie byłoby stadionu Lecha, Euro 2012 i wsparcia dla Kolejorza w trudnych czasach. Rycha piłka średnio kręci – sam kiedyś wspominał, że podoba mu się najbardziej siatkówka. Porozumienie z kibicami podpisane tuż przed wyborami ma na celu pozyskanie elektoratu i nic więcej zresztą podobne porozumienia podpisano już w innych miastach bo to jest z inicjatywy ministra turystyki i sportu a nie samego miasta także nic w tym nadzwyczajnego. Grobelas rządzi miastem już za długo (16 lat) i w urzędzie jak i szatni Lecha jest potrzeba porządnego przewietrzenia gdyż dominują układy i kolesiostwo i brak jest motywacji i chęci na zmiany. Osobiście żałuję, że w II turze nie znalazł się Lewandowski – facet najsensowniej gadał i był otwarty na potrzeby mieszkańców. Przypomnę tylko w skrócie co spieprzył Grobelny i się zastanówcie:
  1) Poznań jest drugim w Polsce najbardziej zadłużonym miastem za Krakowem
  2) Nieskończone i przepłacone inwestycje na Euro2012 (sprawa Grunwaldzkiej w sądzie na ten moment)
  3) Spieprzony do granic możliwości dworzec PKP/PKS – zrobiono kurnik z aneksem dworcowym
  4) Odpływ mieszkańców do ościennych gmin (brak polityki mieszkaniowej zarówno wielorodzinnej jak i jednorodzinnej)
  5) Powstające galerię handlowe które zabijają drobny handel i wysysają ludzi z centrum
  6) Stary Rynek zamieniony w tancbudy i pijalnie wódki, zero rewitalizacji centrum ze Św Marcinem na czele, Gwarną, 27 grudnia itp.
  7) Idiotyczne decyzje ZDM, brak konsultacji społecznych, zero rozwoju transportu zbiorowego patrz Naramowice, brak ścieżek rowerowych i udogodnień dla pieszych (przejście koło Dworca)
  8) Idiotyczne wiadukty nad III ramą komunikacyjną, która zapewne nigdy nie powstanie
  9) Miasto jest daleko w tyle w przyciąganiu inwestorów (centra usług, BPO) za Krakowem, Wrocławiem, Trójmiastem, Katowicami – brak perspektyw na dobrze płatną pracę dla absolwentów
  10) Chaos reklamowy, przestrzenny, urbanistyczny w mieście (nowe inwestycje porozrzucane jak gówno po polu bez ładu i składu)
  11) Brak dbałości o estetykę w mieście (nawierzchnie chodników, latarnie, ławki, kosze na śmieci itp wszystko z innej parafii)

  Reasumując Poznań rozwija się zbyt wolno w porównaniu z innymi miastami głownie za sprawą samych mieszkańców i inwestycji z lat 90, panuję marazm, samozadowolenia (przecież mamy najniższe bezrobocie w Polsce), brak jest pomysłu na miasto i wizji na przyszłość. Inwestycje są słabo przemyślane, źle wykonane i zbyt drogie (nie ma nowych rozwiązań a tylko odbudowy istniejącej infrastruktury). Jaśkowiak niestety nie jest lekiem na to całe zło ale wolę jego niż zasiedziałego na stołku Grobelnego.

 18. przemo pisze:

  A ja właśnie zagłosuję na Grobelnego bo jest kibicem Lecha i człowiekiem Poznania!!! Chociaż chce rozmawiać z kibicami, a Pan Jaśkowiak nawet się nie odezwał…

 19. fan pisze:

  – zrujnowany dworzec PKP (ciężko to coś nazwać „dworcem”),
  – afera Kulczykparku,
  – niedziałająca PEKA,
  – horrendalne zadłużenie miasta,
  – postępujące wyludnianie się Poznania

  To tylko wierzchołek góry lodowej „osiągnięć” Grobelnego, bo tego wszystkiego jest o wiele, wiele więcej. Facet przez 16 lat urzędowania spuścił Poznań do II ligi miast! Przegrywamy na wielu polach chociażby z Wrocławiem, Krakowem czy Trójmiastem.

  seniorka, fan123 – przeczytajcie sobie mój wczorajszy komentarz z 23:37 odnośnie związków G. z PO, bo nie chce mi się powtarzać.

 20. Glos pisze:

  Ladny sobie chlopcy teatrzyk urzadzili, mam na mysli Rysia i jego kumpla z PO. To jest groteska nie wybory. Rysiu do pierdla za przekrety a ten drugi POpapraniec niech dobije nasze miasto. Moze wtedy ludzie zaczna bardziej przygladac sie tym ktorzy startuja do wyborow.
  Najlepsze jest to ze Rysiu jawi sie jako wielbiciel Lecha, jest za piro, a na koncu powie: ja chcialem, ale rzad nie pozwolil. Podczas gdy rzad to jego kumple „z piaskownicy”. On byl zawsze przeciw zamykaniu stadionu, ale to Florek (kumpel z partii) decydowal, on jest wiec niewinny. Gadki szmatki dla dzeici!!

 21. Dawid pisze:

  ja zagłosuję na Jaśkowiaka… jest słabiej związany z PO niż Grobelny, dla którego to środowisko „matczyne”…

  Poznań za Grobelnego:
  – kolesiostwo – jesteś dobrym znajomym ryśka to możesz liczyć na rabaty i machlojki
  – Galeria Poznań – jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli więcej galerii niż powierzchni mieszkaniowej ( powstająca Galeria Posnania kilkadziesiąt metrów od Galerii Malta, Galeria Pestka tuż obok Poznań Plaza, Kupiec -> Galeria MM, Panorama -> planowane Metropolis)
  – lenistwo – nie podpisał dokumentów o przetargu na sprzedaż kilku nieruchomości w 2010 roku bo jechał na tygodniowy urlop przez co zadłużenie Poznania gwałtownie wzrosło – mniejsza o to, że dokumenty przeleżały wcześniej tydzień w oczekiwaniu na jego podpis
  – zadłużenie – na początku roku zabrakło nawet pieniędzy na wyburzenie Estakady Katowickiej (nie mówiąc o budowie nowej)
  – odrzucał logiczne propozycje organizacji „Inwestycje dla Poznania” (m.in. budowy lewoskrętu tramwajowego ze Św. Marcina w Towarową co w momencie gdy przez Kapo nie jeździły tramwaje ułatwiłoby komunikację)
  – traktowanie podwładnych – tak się składa, że bardzo bliska osoba z mojej rodziny pracuje w UM na Libelta więc wiem to z pierwszej ręki – kierownicy kilku wydziałów UM dostali reprymendy od miłościwego Grobelnego, że pracownicy tychże wydziałów (CYTAT!!!) „Nie KŁANIAJĄ MI się na korytarzach”…
  – pewien pracownik urzędu oraz kandydat z komitetu Grobelnego do rady miasta z piątkowa został przez niego oddelegowany do koordynowania pracą Miejskiego Zespołu Wyborczego co jest złamaniem prawa wyborczego
  – już teraz w urzędzie miasta wiadomo, że jeśli Grobelny wygra wybory to obsadzi kilka stanowisk ludźmi ze swoich list do rady i sejmiku… jest od kilku tygodni kilka wakatów na wysokich stanowiskach jednak zwleka się z przetargiem
  – zamiast zainteresować się komunikacją w kierunku Naramowic to forsuje swój pomysł tramwaju na Ratajczaka
  – jesteśmy pośmiewiskiem całego kraju ze względu na fakt, że u Nas rządzi kler (przykład odwoływanych wydarzeń kulturalnych – nie słucham takiej muzyki ani nie chodzę na tego typu przedstawienia… baa nawet ich nie popieram ale dlaczego mam zabraniać komuś kto chce posłuchać takiej muzyki lub obejrzeć takie przedstawienie wzięcia udziału i w koncercie i w przedstawieniu??)
  – regularnie dajemy ciała jeśli chodzi o odszkodowania za zagrabione mienie kościoła (już kiedyś pisałem – płacimy odszkodowania po obecnej wycenie mienia nie uwzględniając poczynionych przez miasto inwestycji)

  co do podejścia do Kiboli… całą kadencję miał nas w DU*IE… nie przypominam sobie, żeby bronił Nas gdy wojewoda zamykał stadion, nie wspomagał finansowo akcji powstańczych ani żadnych innych… przyszły wybory, w pierwszej turze dostał dużo mniej niż oczekiwał więc zaczyna się interesować Nami… mieszkańcom Milczańskiej obiecywał pomoc w zmianie przebiegu drogi dojazdowej do Galerii Posnania ale nic w tym kierunku nie zrobił tylko się na nich wypiął… teraz gdy się zbliżały wybory znów chciał im pomóc ale oni się wypieli na niego i słusznie…

  dlatego chcę dać szansę komuś nowemu… przed pierwszą turą obiecałem sobie, że ktokolwiek przejdzie do drugiej tury obok Grobelnego to dam szansę nowej osobie i obietnicy dotrzymam…

  @fan – w 100% się z Tobą zgadzam

  @przemo – kibicem Lecha to on jest tylko w czasie kampanii lub sukcesów klubu – taka prawda…

 22. fan pisze:

  @Dawid
  Patrząc po komentarzach zwolennicy Grobelnego (tak jak on sam) mają gdzieś dobro miasta Poznania. Choćby miasto się paliło i waliło to „wolę jego, bo on chce rozmawiać z kibicami”. Ciekawe, że tak nagle przed wyborami sobie o nich przypomniał, obiecując rzeczy z których i tak się nie wywiąże, bo wiadomo ile warte są przedwyborcze obietnice..

 23. kilo82 pisze:

  W pełni zgadza się z tym co napisał Mouze.
  @fan
  A Jaśkowiakowi oczywiście leży na sercu dobro Poznania Twoim zdaniem??
  Popierasz go, Twoje prawo, ale nie zarzucaj tym którzy są innego zadnia, że mają swoje miasto gdzieś.

 24. POsyf pisze:

  Obydwie gnidy są ze złodziejskiej mafii ordynarnie okradającej Polaków-platformy obywatelskiej…Grobelny był wieloletnim CZŁONKIEM platformy złodziei, a ta druga gnida jest do dzisiaj…Złodzieje z po i psl są przy władzy TYLKO i wyłącznie dzięki prostytutkom z trzech tzw.informacyjnych telewizji

 25. Glos pisze:

  Dawid: nie wiem dlaczego jest Ci wstyd z powodu odwolania koncertu tego zespolu? Powiedz czym roznia sie teksty tego zespolu od naszych przyspiewek na temat Widzewa? Wiesz czym: tym ze za nasze pszyspiewki jestesmy pietnowani jako antysemici a ten piosenkarz moze obrazac nasza wiare (przynajmniej moja) spiewajac takie teksty ze az zeby bola. Skoro my jestesmy za nasze przyspiewki karani i pietnowani, to tego samego oczekuje w wypadku tego goscia. No chyba ze on akurat moze bo obraza katolikow a ludzi wyznania innego nie wolno, bo sa szczegolni.
  Co do reszty wyliczonych przekretow zgadzam sie z Toba i dziekuje za informacje dodatkowe. Dodalbym jeszcze przewalke z „Kupcem” no i tymi dwoma budynkami obok Starego Browaru. Juz za Browar i te dwa przekrety Rysiu powinien siedziec.
  Na koniec: skoro Rysiowi tak na sercu lezy nasz klub i kibice to niech siano ze swoich przekretow przekaze na zakup nowych zawodnikow. Mam pewnosc ze starczyloby na zespol, ktory nawet przy tym trenerze, zapewnilby nam udzial w LM w fazie grupowej

 26. Linek pisze:

  „Słyszał pan plotkę…”, „Podobno wypowiedział się”…

  Ale was łatwo zmanipulować. Jak 5 letnie dziewczynki wołąjące we ngle o pomoc.
  Grobelny był członkiem platformy tylko wystąpił bo go nie wspierali w wyborze na prezydenta Poznania, a Jaśkowiak w 2010 startował jako bezpartyjny.

  Po drugie sprawdźcie sobie kim Jaskowiak jest. To rodowity Poznańczyk z krwi i kości.

  Ten kto głosuje na grobelnego podając tak słabe argumenty ma w dupie rozwój naszego miasta. On spierdolił mnóstwo rzeczy i trzeba go pożegnać.

  Jaśkowiak z wami nie pogada bo od razu jakiś cwaniak go zapyta czemu jest z lewackiej platformy i nie będzie dociekać czy ma z nią wiele wspólnego i co chce dla nas zreobić no i co z tego, że grobelny też chciał tam być.

 27. Linek pisze:

  Dodatkowo nasz obecny prezydent zamknął dużo szkół w naszym mieście…
  Ale i tak na niego lud zagłosuje…

  Dobrze, że teraz Jaskowiak ma conajmniej takie same szanse jak on. 😉

 28. Dawid pisze:

  @Glos – i to jest własnie mentalność polaka – jeżeli nam niewolno to innym też 🙂 a może lepiej, żeby zapanowała równa wolność słowa? ja bym wolał, żebyśmy my nie byli karani za przyśpiewki a ten debil (bo za takiego go uważam biorąc pod uwagę jego twórczość ponieważ osobiście go nie znam… kto wie? może prywatnie jest spoko?) też niech sobie gra koncerty jeżeli ktoś chce na nie chodzić…

  a co do przynależności partyjnej Jaśkowiaka – więcej wspólnego z PO ma Grobelny niż Jaśkowiak… wcale mnie nie zdziwi jeśli po wyborach Jaśkowiak odejdzie z PO bo wielu osobom z tej partii nie podoba się fakt, że osoba niezależna (która na dodatek wstąpiła do PO dopiero rok temu) została przedstawiona jako kandydat tej partii na prezydenta Poznania 🙂

  obietnice ekswąsacza? rządzi już tyle lat ale jakoś nigdy nie wspierał Kiboli… serio wierzycie, że teraz się to zmieni??

  ostatnio obiecywał rozwiązanie problemów komunikacyjnych na Naramowicach, obiecywał pomoc mieszkańcom Milczańskiej, obiecywał pomoc mieszkańcom ścisłego centrum pod względem miejsc parkingowych… i co? nic nie zrobił a obietnice nadal składa… chlebak… tzn. dworzec był jego oczkiem w głowie a co wyszło to każdy widzi – otwarty z opóźnieniem, mnóstwo niedoróbek, błędne oznakowane dojścia z PCC na perony generalnie cyrk na kółkach… szkoda, że Grobelny nie potrafi się przyznać, że się wypalił… prawda jest taka, że skończyły mu się logiczne pomysły na rozwój miasta..

 29. oko pisze:

  Pamietajcie, że Jaskowiak powiedział w pierwszej debacie że ludzie z Poznania się wyprowadzają dlatego że kibice sikaja po bramach w sobotę i niedziele. Jesli ten koles ma taki stosunek do kibiców tzn że stadion bedzie zamknięty 24h. Więc trzeba iść zagłosowac dla Lecha. Jaskowiak stadion wypomina na każdy spotkaniu

 30. oko pisze:

  I pamiętajcie ile PO zrobiła dla kibiców w tym negatywnym sensie

 31. Glos pisze:

  Dawid: wlasnie o to chodzi traktujmy wszystkich rowno. Ciekaw jestem czy teb „muzyk” odwazylby sie takie teksty o Mahomecie zaspiewac? Pewnie pozylby gora dwa tygodnie:) Swoja droga to ulubieniec mediow i Jolki Kwasniewskiej i tu trudno mi ich zrozumiec albo oni nie wiedza co to hipokryzja. Jak przyjdzie dzien smierci Jana Pawla II to Jolka potrafi w tv plakac gdy wspomina spotkania z nim i rownoczesnie podziwiac dzialalnosc artystyczna Behemotha. No chyba ze ma rozdwojenie jazni:) albo grype filipinska jak mezulek.
  No to wyglada na to ze za Jaskowiekiem jakas wazna „szyszka” stoi skoro tak szybko awansowal.

 32. kibol pisze:

  Jak ktos odda głos na Jaśkowiaka to odda głos na zamkniecie własnego stadionu. Jaśkowiak chodzi i obiecuje jak Kaczyński święty mikołaj się znalazł, linie tramwajowe na każde osiedle, przejście podziemne do dworca na milcząńskiej brak drogi, tysiące mieszkań socjalnych i najlepsze jest to: Kase na to wszystko będzie brał ze stadionu bo on był przeplacony. Panie Jaskowiak rozumiem awersje do kibiców i stadionu, ale ten stadion był wybudowany 5 lat temu i z niego się juz kasy nie odzyska. Wyjątkowy ćwok

 33. Bolek pisze:

  Grobelnego właśnie poparł PiS… no to pisowczycy głosować na Grobelnego.
  Po drugie, to są wybory na Prezydenta Miasta Poznania, który ma być wizytówką Polski na Zachodzie, który ma być reprezentatywny, przyjazny dla regionu i wzorem dla Polski pod kątem gospodarczym, atrakcyjności miasta i społecznym (w tym także sportowym).
  Grobelny to gość, który bierze łapówki od firm budowlanych. Jakim imbecylem trzeba być żeby tak rozwalić drugi największy dworzec PKP…? Lotnisko Ławica jest na 7 czy 8 miejscu w ilości przewozów pasażerskich. Stare Miasto nie umywa się do kilkudziesięciu zadbanych Starówek… Przecież ten gość to jest skandal!!!
  Dlaczego audyt wewnętrzny jest ukryty…?? Przecież On ma gorąco w gaciach jak pomyśli, że zewnętrzne oczy zobaczą strukturę wydatków i organizowania przetargów.

 34. pyra fan kks z breslau pisze:

  peowcy to zaraza ikatastrofa totalna tylko nie oni

 35. oko pisze:

  @Bolek dla mnie njważniejszym argumentem jest to że rzecznikiem prasowym Jaśkowiaka ma byc Żytnicki, dla ciebie jako zwolenika GWna to się nie liczy bo to jest twój ulubiony pisamak, ale dla mnie Jaśkowiak jedzie po kibicach i po stadionie jak po łysej kobyle. Jaskowiak póścił swoja firme na 4,7 mln więc bym był przerażony jak Poznań puści z torabami. Jaśkowiaka jakies oszołomy z my Poznaniacy poparli i inni, a najważniejsze że Donek go popiera i Florek. A na naszym starym miescie się w przeciwieństwie do innych cos dzieje jest pełno ludzi w nocy jak na deptaku, gdzie ludzie z innych miast sie dziwią jak to możliwe. Lotniska nie porównuj naszego z warszawą bo nie jest to wina Grobelnego, z warszawa możemy sie tylko mierzyć na boisku. Skandalem to jest oszołom Jaskowiak który stwierdził że weźmie na swoje inwestyce (Grobelny mu wyliczył 800mln) z tego że zatrudni lepszych dyrektorów, którzy nie będą przynosić strat (plany sporzadzą bez błedów w terminach, scedują prawa stadionu by nie ponosić strat). Rozumiesz jakim trzeba być oszołomem by takie coś powiedzieć?

 36. Dawid pisze:

  @oko – nt Grobelnego też można wyliczać jego przewałki jakie robił, na których miasto traciło grube miliony, bezsensowne inwestycje, jego durne zachowanie wobec podwładnych, dziesiątki bądź setki niespełnionych obietnic a przede wszystkim to, że Nas Kiboli ma głęboko gdzieś tylko sobie przypomina kiedy idą wybory… Grobelny już od jakiegoś czasu traktuje stołek prezydenta jak coś co mu się należy więc pora sprowadzić go na ziemię…

 37. Jarecki pisze:

  Widzę że niektórzy łykają to co pieprzy Grobelny jak pelikany !! Opamietajcie się 🙂 ! Przecież to zwykła kiełbasa wyborcza. Teraz przypomniał sobie o Lechu i kibicach ?? Jak mu się pali grunt pod nogami 🙂 !
  Od początku głosowałem na Grobelnego ale w tym roku powiedziałem sobie DOSYĆ ! On jest i był bardziej z PO jak Jaśkowiak ! Tyle że jak chorągiewka potrafi się ,,zmieniać” tak jak wiatr zawieje.
  Pieknie go wypunktowali tu DZIK NOTECKI i DAWID ! Ja dodam jeszcze ze mamy jedną z najdroższych jeśli nie najdroższą strefę parkowania, chyba najdroższe bilety MPK ! W takiej warszawce za parę złotych możesz jeździć całą rodzinę w weekend po całym ich grajdole ! I wiele wiele innych przykładów. We wszystkich różnych rankingach dużych miast jesteśmy na szarym końcu ! I to wszystko tak podupadło za Grobelnego. A do tego to kolesiostwo !!! Jeszcze 1 listopada na Junikowie z nim rozmawiałem jak zbierał do puszki. Usmiechnięty, pewny siebie zwycięstwa. Teraz posr…y cały bo czuje że mu zwycięstwo ucieka. I co on teraz zrobi z tą całą armią urzędników przez siebie mianowanych ??
  Sorki, nie wierzę w jego dobre intencje względem Lecha i nas kibiców !! Z resztą z Lechem nie miał nigdy za wiele wspólnego ! Gdyby nie ś.p Frankiewicz bylibyśmy organizacyjnie w czarnej dupie.
  Dla mnie najważniejszy jest los Poznania i to co będzie z moim ukochanym miastem ! Nie jestem fanem Jaśkowiaka i też się obawiam go jako prezydenta ale będą głosował za zmianami. Daję szansę Jaśkowiakowi !

 38. Tytan pisze:

  Pierniczycie o PO jako lewicy, a sami rzucacie blotem na Policje. Z Wami to ani w lewo ani w prawo i w wiekszosci nawet srodek noe odpowiada. Wszystko juz Wam sie miesza, z nudy chyba.

 39. oko pisze:

  Grobelny jest kibolem jest na każdym meczu co mu wypomniał Jaśkowiak że on chodzi do opery więc o czym ty mówisz? I naprawde sporo zrobił dla tego klubu choć dla mnie to jest oczywstość, że popiera się lokalną społeczność. Pamiętam jak w dawnych czasach prezydent Wrocławia swiętował mistrzostwo Śląska w kosza z racą co mu wypomniała wyborcza (Zresztą naszemu tez to co rusz wypominają) Bo w wyborczej kązdy jest z innego miasta i zazdroszczą, że ktoś może byc patriotycznie powiązany z jakims regionem i może istnieć jakis lokalny patriotyzm. A w GWnie są same szumowiny których powyrzucali z lokalnych gazet bo tylko potrafili jadem pluć. A w lokalnej gazecie trzeba budować a nie rozpieldzielać lokalną społeczność, a jak przejdziesz do innego miasta to już nic cie nie łączy więc łatwo jest najżdzać. I na takiej zasadzie jest sprowadzony komendant głowny poznańskiej policji i wojewoda by z czystym sumieniem mogli karać lokalną społeczność bez żadnych sentymentów. No i tak dział GWno

 40. Dawid pisze:

  @oko – nie wiem skąd masz informację, że Grobelny jest na każdym meczu… regularnie to on chodzi na mecze w okolicach kampanii wyborczej… wiedz jedno – na stadionie Grobelny pojawia się równie często co Rutek 🙂 a jeżeli nawet zostanie ponownie prezydentem to przy okazji następnej kampanii wyborczej znów usłyszysz od Grobelnego „Organizujemy specjalną kwaterę dla Powstańców”

  tak jak wspominałem – stadion zamyka wojewoda a wpływ prezydenta na działania kibiców jest minimalny więc chyba pora spojrzeć co jest lepsze dla miasta jako całości… prawda jest taka, że jak Grobelny dalej będzie rozpieprzał miasto, obsadzał najważniejsze stanowiska koleżkami to daleko nie zajedziemy…

  moja przyjaciółka z Krakowa stwierdziła przy okazji swojej niedawnej wizyty w Poznaniu, że Poznań to fajne miasto… zapytałem: dlaczego? odpowiedziała: bo macie strasznie blisko do Berlina ale starówkę macie zaniedbaną, strasznie długo trwa u was remont tego ronda przy wyjeździe z dworca a nowy dworzec jest strasznie brzydki…

  niestety jako miasto cofamy się i jeżeli ktoś tego nie zmieni to wyludnianie się miasta przyspieszy… szczerze powiedziawszy jako student logistyki przerażają mnie niektóre inwestycje, które są bezsensowne i bardzo poważnie zastanawiam się nad tym czy chcę zostać po studiach w Poznaniu czy może jednak spróbować szczęścia we Wrocławiu, Krakowie lub zagranicą… oczywiście gdziekolwiek los mnie nie rzuci zawsze dni meczowe w barwach, Lech w sercu i wizyty na Bułgarskiej tak często jak tylko czas oraz portfel pozwolą 🙂

  pora na świeże spojrzenie na problemy Poznania!

 41. oko pisze:

  Najbardziej mnie smieszą zwolennicy Jaskowiaka którzy twierdzą że Grobelny nie jest kibolem. Poczytaj sobie wpisy na tubie Jaskowiaka GWnie. Powiem ci coś Dawidzie bo widze że gówno wiesz o zyciu najpierw policja zwraca się do prezydenta by zakazał meczu i Grobelny nigdy tego nie zrobił. A Jaśkowiak bedzie to robił za kązdym mozliwym razem bo ma głebokiej pogardzie kibiców skoro stwierdził że mu znajoma mówiła że kibole przychodza do śródmiescia i sikają po bramach i dlatego ludzie się wyprowadzją. (Tu masz odpowiedz dla swojej znajomej czyja to wina, możesz jej powiedzić że to wina kibola ). Po drugie Jaskowiak równiez zatrudni swoich bo musi miec ludzi zaufanych i tak jest jak dorosniesz to bedziesz to wiedział. Byłem na dworcu i w środku jest bardzo nowoczesny a teraz bedziemy mieli przejście dla pieszych i kolejne korki bo GWno sie domaga przejścia. A jaskowiak obieca wszystko wszystkim by mieć parę głosów więcej bo jest specem od kiełbasy wyborczej. Ten człowiek jest duzym zagrożeniem dla Poznania i powiem ci ktoś kto zadłuzył własna firme na 4,7 mln nie powinien miec moralnego prawa startować w wyborach. Powinien byc całkowicie skręslony poniewaz jest nieudacznikiem choćby dlatego że niepotrafil się wycofać szybciej i dopuścił do tego. Świeże spojrzenie to może ktos dac kto jest inteligentny zobacz sobie dzisiaj debate o 20 na WTK to zrozumiesz że to jest matoł nie znający się na niczym a jego poglądy są dokładnie wyczytane z artykułów wyborczej. To co napisąła wyborcza to on powtarza

 42. Mouze pisze:

  A co powiecie jak kandydat na którego oddaliście głos przy pierwszej okazji zamknie nasz stadion?No trudno?
  Zeby się nie okazało za za kilka lat będziemy wspominać o tym,ze kiedyś w Poznaniu był taki klub jak Lech,który został wykończony przez urząd miasta…..Głos na Jaskowiaka,to głos przeciw własnemu klubowi,klubowi który jest nierozłącznym elementem Poznania.
  Ps:Gdyby nie afera kulczyk parku,to mogę się założyć ze dziś zamiast jednego z najbardziej renomowanych centrum handlowych w Europie nadal stałaby tam ruina…

 43. Dawid pisze:

  @oko – mówisz o zagrożeniu… Poznań obecnie nie może swobodnie korzystać ze środków unijnych… dlaczego? jesteśmy zbyt mocno zadłużeni… Grobelny chwali się najwyższym budżetem w historii miasta na rok 2015… dlaczego się nie chwali źródłami finansowania budżetu? ponieważ lwia część planowanego budżetu finansowana jest kredytami 🙂 rozmawiałem w minionym tygodniu o sytuacji Poznania z prof. Jują wykładającym na UEPie… Jego zdaniem jeżeli budżet nie zostanie zmodyfikowany miastu grozi bankructwo… oczywiście miasto jako takie nie może upaść jednak sytuacja będzie wyglądała następująco: inwestycje (nawet te realizowane) zostaną wstrzymane, nastąpi fala zwolnień w spółkach miejskich (urzędy, ztm, mpk, poznański zdm, zzm, zrd itd.), nastąpi sprzedaż wielu miejskich nieruchomości i przyspieszy proces prywatyzacji (jak się pewnie domyślasz ceny nieruchomości oraz miejskich firm będą bardzo okazyjne)… to spowoduje przyspieszenie wyludnienia Poznania oraz kłopoty gmin ościennych ze względu na duży wzrost bezrobocia itd. (nie chce mi się tego całego procesu rozpisywać)

  nie twierdzę, że Jaśkowiak jest rozwiązaniem problemów ale gorszym prezydentem nie będzie ponieważ w tej kwestii Grobelny zawiesił poprzeczkę zbyt wysoko…

  co do starówki to miała na myśli nie brud ale niewykorzystany potencjał – zamiast rozpocząć od remontu starówki zachciało się zamku na wzgórzu Przemysła (jedna ze wspomnianych przeze mnie pomyłek inwestycyjnych)… kolejne pomyłki to nieracjonalne rozwiązanie kwestii sprawnego dojazdu na Franowo, fatalny wybór lokalizacji nowej zajezdni tramwajowej (zamiast tego powinny powstać 2 mniejsze w lokalizacjach umożliwiających stworzenie minimum dwóch dróg dojazdowych.. w obecnej sytuacji kiedy to większość taboru będzie bazować na Franowie jedna awaria między Franowem a os. Lecha w okolicach godziny 5-5:30 spowoduje paraliż komunikacyjny – blisko 65% tramwajów nie wyjedzie na trasy), sam tunel na Franowo to też pomyłka (było lepsze rozwiązanie bazujące na remoncie pętli na os. Lecha i umożliwieniu bezpośredniego wjazdu na nią autobusom + kładka samochodowa na rurami ciepłowniczymi łącząca Piaśnicką z ul. Szwedzką), strefa tempo30 w centrum miasta, zintegrowane centrum komunikacyjne jest logistycznie fatalnie rozplanowane (brak zaplecza dla kierowców PKS, poczekalnie PKS w wersji mini mini mini, złe oznakowanie przejść między PCC a Dworcem Zachodnim)…

 44. kilo82 pisze:

  @Dawid
  nie dociera do Ciebie chyba to, o czym pisali koledzy w powyższych komentarzach: dla bardzo wielu z nas najważniejszy w Poznaniu jest Lech i liczy się dla nas stosunek kandydata do naszego ukochanego klubu.
  Oczywiście nie oznacza to,że inne kwestie nie są istotne, ale sprawy związane z Kolejorzem są dla wielu kiboli na pierwszym miejscu. Może to głupie, dziecinne i dla Ciebie niezrozumiałe, ale taka jest prawda.
  Grobelny,pomimo wielu wad, potrafił stanąć pod stornie klubu i kiboli, dzięki temu, że nie przychylił się do zdania policji odbyły się legendarne już mecze z Man City czy Juve.
  Gdyby prezydentem był Jaśkowiak najprawdopodobniej nie doszłyby one do skutku.
  Głosując na Jaśkowiaka oddajesz głos na kogoś, kto Lecha i kiboli ma głęboko w dupie.

 45. oko pisze:

  @Dawid za krzywo pomalowane pasy tez pewnie Grobelny odpowiada tak można poczytać na forum GWna. Napewno nie pomoże finasom naszego miasta Jąskowiak ponieważ pośłuchaj sobie pierwszą debate w radio merkury powiedział, że bedzie lepiej zarządzał swoimi derektorami i znadzie pieniądze na swoje pomysły. (800 mln) Takich czubków nalezy się bać a nie powierzać im Poznań do rządzenia. Dał popis zarządzania budżetem małej firmy, więc jak jestes choć troche inteligentny to wyciagniesz sobie wniosek co zrobi z dużym budżetem. A Poznań ma w tym roku pół miliarda większy budżet niż w poprzednim, pewnie też dlatego że Grobelny się zna na tych finansach i ich pilnuje w dużym stopniu. (wpadki się zdarzają, ale wszystkim co coś robią) Ten chodzi i obiecuje, a ja takich ludzi którzy kupują głosy bo nie są wstanie nic swojego zaproponowac nie lubie są dla mnie zwykłymi frajerami. A po za tym nie lubi mnie bo jestem od wielu lat kibolem, a on kiboli nie lubi, mnie może nie lubić, ale jak zamknie stadion i bedziemy musieli przechodzić najpierw Prezydenta, a pózniej wojewode to nigdy nam stadionu nie otworzą. I prostytutka nas zje

 46. Dawid pisze:

  @kilo82 – a do Ciebie nie dociera, że Grobelny zabijając miasto zabije ostatecznie również Lecha? co do przedsiębiorstwa, które było powierzone Jaśkowiakowi o ile dobrze się orientuję było to przedsiębiorstwo komunalne a 90% takich przedsiębiorstw generuje straty ponieważ zajmują się inwestycjami a budżet mają zabezpieczany przez gminy…

  @oko – sam Grobelny w trakcie debaty przyznał, że sytuacja finansowa Poznania jest kiepska – tak oto się zna na finansach, że od tych kilkunastu lat pcha Nas w coraz to większe zadłużenie…

 47. oko pisze:

  Więc po debacie jesteśmy mądrzejsi, że przedsiębiorstwo komunalne które 3 lata przynosiło straty niewiadomo czy nie było wałkiem. Jakby to było w Poznaniu to GWno by suchej nitki na nim nie zostawiło. A zadłuzanie się bedzie powiększało dopóki unia bedzie dofinasowywała projekty musi tak być by wyciagnąc jak najwięcej kasy z unii. Poznań nie jest wyjątkiem i nie jest najbardziej zadłużony. Ale przyjdzie Jaskowiak i z 200 osób zatrudnionych zrobi 8 więc będą duże oszczędności, a dochody ludzi podniesie o 150% w ciągu 8 lat więc widać ze fantasta nas zbawi, a ludziom zapewni dostatek. I jak okazało się na końcu debaty osły na niego zagłosowały.

 48. Bolek pisze:

  @oko
  Nie znasz mnie więc nie pierdol, że czytam Żytnickiego bo ani razu o nim nie wspomniałem!!
  Każdy przytacza racjonalne argumenty przeciw Grobelnemu a Ty pucujesz na jedną melodię… zrozum kurwa, że silny Poznań to więcej firm, potencjalnych sponsorów i dzięki temu silniejszy Lech.
  Może Ty jesteś jakimś jego kompanem od remontów ZKLK (czy jak to tam się zwie) bo panicznie boisz się odejścia Ryśka.
  I co by się w mieście nie działo Lech nigdy nie umrze a silny Poznań to silny Lech!
  I jeszcze jedno… nawiązałeś do moich słów… nie jest na drugim miejscu za Wawką tylko na 7 czy 8 miejscu w kraju!!!

 49. Bolek pisze:

  W poście wyżej chodziło mi o nawiązanie do Ławicy

 50. oko pisze:

  Powiem ci jedno Bolek nie boje sie odejścia Ryśka tylko boję się Jaśkowiaka może mam więcej rozumu niż ty i czytałem parę razy GWno i dokładnie wiem, że on mówi wszystko co tam jest napisane więc chwila moment go podpuszczą i bedziemy mieli stadion zamknięty na 4 spusty bez żadnych sposnsorów jak ty mówisz i niczego. Jakby był to ktos mądry to byłby alternatywą dla Ryska, ale ten koles bredzi i zapewniam cię, że silnego Poznania nie zrobi. To teraz jesteśmy we wszelkich rankingach na samej górze a Rysiek na pudle samorządowców. Obym się mylił, ale tym bardziej silnego Lecha nie zrobi tego jestem pewien. Do okęcia nie ma się co porównywac tylko do tego ze zwajchowanym pasem które nas teraz tez przebiło. I zgadza się boję się jak Poznaniem ma rządzić oszołom, tak samo jestem zatroskany o nasz kraj, ale Poznań jest mi bliższy. Jak słysze te racjonalne argumenty że Grobelny jest odpowiedzialny za oznakowanie dworca to nie wiem czy wyjśc z piaskownicy czy pomóc lepić babkę koledze. Za spadek liczby pasażerów i za niskie przystanki i właściwie to nie ma rzeczy za które by nie był odpowiedzialny.

 51. Catalyst pisze:

  Jacek Jaśkowiak dla portalu lazarz, fragment wywiadu:

  Jaki jest Pana stosunek do skłotu Rozbrat i związanych z tym akcjami?

  -Szanuję ich działania w sferze kultury i na rzecz wykluczonych. W zachodnich miastach takie strefy wolności egzystują i cieszę się, że w Poznaniu mamy namiastkę kolorytu kojarzącego się z Amsterdamem czy Kopenhagą.

  Czym różni się Pan od obecnego Prezydenta Poznania, Ryszarda Grobelnego?

  -Przede wszystkim mentalnością i wizją rozwoju miasta. Przez dwadzieścia lat pracy według europejskich standardów identyfikuję się z wartościami i sposobem postrzegania świata typowymi dla nowoczesnej Europy.

 52. Czytelnik pisze:

  Przed I turą podpisał porozumienie z kibicami Lecha , a przed II turą nawet udało sie zorganizować spotkanie , niewiarygodne , a gdzie był przez poprzednie kadencje ? wielki kibic Lecha co to na każdym meczu jest oczywiście przed wyborami. Poznań zastał murowany , a zostawi z megasklepami i długami , a z Ławicy zrobił port lotniczy który już się przestał liczyć nawet w Polsce , zdaje się , że port w Rzeszowie ma obecnie więcej klientów . Przejżyjcie na oczy , a nie jesteście manipulowani głupimy , tendencyjnymi hasłami . Zresztą i tak 3/4 z was nie pójdzie na wybory bo , żeby głosowac trzeba być pełnoletnim . Rozliczyc gnoja i jego przyjaciół , nie wiem jak można nawet próbować być za tym hipokrytom , przebierańcem który .

 53. Juliusz Cezar pisze:

  Głosujcie dalej na tych żydów z P O to będziecie mieli stadiony zamykane co chwile.