Nowa murawa gotowa. Trwają prace przed stadionem + FOTO

Kilka dni temu na Inea Stadionie mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej 17 w Poznaniu zakończyła się kolejna wymiana murawy, która znów ma posłużyć Kolejorzowi tylko przez parę miesięcy.


Poprzednia murawa położona w lipcu wytrzymała zaledwie do października, gdy na płytę boiska dochodziły jeszcze promienie słoneczne. Później trawa wyglądała dobrze co najwyżej wizualnie, ale w połowie meczów nie nadawała się już do gry. Lech Poznań wykorzystując listopadową przerwę na kadrę i w miarę dobre warunki pogodowe postanowił wymienić trawę jeszcze jesienią, a nie dopiero wiosną.

W tej chwili murawa wizualnie prezentuje się średnio i dodatku miała bardzo mało czasu na odpowiednie zakorzenienie się. Mimo to, wczoraj w celu sprawdzenia trawy piłkarze Lecha Poznań odbyli trening na świeżo położonej murawie, która ma wytrzymać do końca sezonu 2014/2015. Nowa trawa to jednak nie koniec zmian na Inea Stadionie. Niedawno wyremontowano salę konferencyjną w której m.in. zainstalowano nowe oświetlenie oraz odmalowano ściany na niebiesko.

Z kolei przed stadionem Kolejorza pomiędzy ulicą Bułgarską a III trybuną od kilkunastu dni trwają małe prace. Na nieużytku jest budowany dodatkowy parking.

Inea Stadion – 28.11.2014:

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


14 komentarzy

 1. Działkowicz pisze:

  Ja sieję trawę w grudniu i jest super… zielona, tzreba ją kosić dwa razy w tygodniu. Problem jak śnieg spadnie. W lutym już się kłosi i jest po kolana!

 2. MaPA pisze:

  @Działkowicz-mam to samo z tym że na Sylwestra mam poziomki.

 3. luck pisze:

  Jeśli wciąż trzeba wymieniać murawę, a doświetlanie jest zbyt drogie, to czy rozwiązaniem nie byłoby zamontowanie na którejś z trybun (a może nawet na więcej niż jednej) membrany przezroczystej? W Nowej Zelandii jest jakiś stadion, który ma całkowicie przezroczysty dach, więc może to rozwiązanie byłoby możliwe w Poznaniu? Czy ktoś orientuje się, jakie byłyby koszty takiego przedsięwzięcia i czy w ogóle rozwiązałoby to problem?

 4. luck pisze:

  Nie wiem czy regulamin nie zabrania dawać linków, ale jakby co – to o tym stadionie: http://dachyb2b.pl/wydarzenia/gospodarka/713-niezwykly-dach-stadionu-w-nowej-zelandii

 5. Łysy pisze:

  W prasie podawane były informacje, że największym problemem naszej murawy jest podłoże. Być może powinno zostać zastosowana tzw. murawa hybrydowa, gdzie podłoże jest sztuczne natomiast trawa naturalna. Oglądałem ostatnio mecz ligi francuskiej, chyba Metz-PSG, i komentatorzy wspominali, że taka murawa stosowana jest właśnie w Metz i w Paryżu. Ogólnie trawa wyglądała świetnie. Może takie rozwiązanie sprawdziłoby się u nas.

 6. stowoda pisze:

  @luck – dzięki za linka polecam WSZYSTKIM przeczytanie !

 7. MarcoPolo pisze:

  Murawa wygląda strasznie, nie wiem czy nie gorzej niż przed położeniem. Nie wiem kto o tym decyduje, ale jeśli ostatni mecz u siebie graliśmy 7 listopada, to w tym samym dniu lub zaraz po powinna się zacząć wymiana. A nie, że dopiero kilka dni temu się zakończyło układadnie, a za chwile gramy z Górnikiem i przez całą zimę będzie kupa! Po raz kolejny ten sam błąd. Jeśli nic nie idzie z tym zrobić ( sztuczna, czy też tak jak ktoś tu dał przezroczysty dach) to chociaż te wymiany mogli by ogarniać.

 8. Jarecki pisze:

  Mam i koszę trawę od dziecka i wiem że mi franca w listopadzie nie rośnie tylko żółknie ! Myślę że nie było sensu zmieniać jej teraz. Ja bym dograł te dwa mecze i dopiero wymieniał. No ale nie nasze małpy i nie nasz cyrk. Tym bardziej że jak była kladziona na jesieni zawsze była dupa 🙁 !

 9. ArekCesar pisze:

  Tu na razie jest ściernisko, ale będzie … znów bagnisko?

 10. oko pisze:

  @Działkowicz jak śnieg spadnie to wtedy masz tydzień luzu nie trzeba przynajmniej kosić 😉

 11. 07 pisze:

  Zawsze można pomalować….;) i zawsze będzie zielona.

 12. kiki pisze:

  Znowu trawa sie nie zdąży zakorzenić i będzie odpadać płatami

 13. junior pisze:

  mi się wydaje ze nic z tej nowej trawy nie będzie pożytku po prostu się nie przyjmie

 14. Anfil pisze:

  A kiedy nasz Lech postawi balon taki jak jest przy Pepsi arena ? Czysty ogrzewany zeby młodzież miała gdzie ćwiczyć i sie rozwijać a nie jeździć po całym Poznaniu i trenować w warunkach mówiąc krótko tragicznych !!!