Na stadionie: Już od wielu lat, z Kolejorzem każdy z nas

W niedzielę na stadionie pojawili się najwierniejsi i najwytrwalsi kibice Lecha Poznań dla których przeszkodą nie był mróz czy ostatnie wyniki zawodników. Ten kto przyszedł wczoraj na Bułgarską nie żałował.

Z racji panującego chłodu, temperatury -3°C i wiatru, który tylko potęgował odczucie zimna przed meczem nie szło poczuć fanatycznej atmosfery. Jeszcze 15-20 minut przed 15:30 stadion dosłownie świecił pustkami w tym także Kocioł. Późno zaczęto też wywieszać fany. Goście również stosunkowo późno pojawili się na stadionie i dość nieśmiało zaznaczyli swoją obecność. Doping z obu stron ruszył wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego. Fani Górnika w liczbie około 450 osób zajęli miejsca w swoim sektorze na rogu I i IV trybuny wywieszając kilka fan w tym jedną dość dużą GKS-u Katowice.

Torcida zaprezentowała się tym razem gorzej niż przy okazji poprzednich wizyt w stolicy Wielkopolski. Goście byli słyszalni i w miarę głośni tylko w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie przy wyniku 2:0 dla gospodarzy ich entuzjazm mocno opadł. Pod koniec meczu górnicy byli już praktycznie w ogóle niesłyszalni. Wczorajsze spotkanie na trybunach przebiegało w neutralnej atmosferze. Jest to norma, kiedy Lech mierzy się z Górnikiem. Obie ekipy kibicowskie zawsze skupiają się tylko na swoim dopingu i nie inaczej było w niedzielę.

Mimo w połowie pustego Kotła doping stał wczoraj na naprawdę dobrym poziomie. Kibicował dosłownie cała dwójka co na pewno może cieszyć. Tradycyjnie świetnie wypadła przyśpiewka „Cała Polska zna”, która zadebiutowała na meczu z Jagiellonią w PP (jej słowa poniżej).

Cała Polska zna, nasz kibicowski świat
Cała Polska wie, jak Kolejorz bawi się

(Lalala)

Już od wielu lat, z Kolejorzem każdy z nas
Ta zabawa trwa, zaśpiewajmy jeszcze raz

(Lalala)

Nowa przyśpiewka jeszcze bardziej została rozkręcona na początku listopada we Wrocławiu, gdzie odśpiewano drugą zwrotkę. W Kotle nie zabrakło wczoraj innych tradycyjnych przyśpiewek. Było też rozstąpienie, interakcja z młodymi kibicami oraz zostały wywieszone dwa transparenty. Na II trybunie pojawiła się nawet mała grupka Węgrów, którzy wspierali Gergo Lovrencsicsa. Do puszek zebrano w niedzielę 4699 zł. Wczoraj kibice chyba bardziej z zimna z mniejszym entuzjazmem reagowali na gole i inne sytuacje podbramkowe. Spotkanie obejrzało oficjalnie 12749 ludzi co jak na ostatnie wyniki i pogodę jest niezłym wynikiem. Po meczu lechici podeszli pod Kocioł podziękować za doping. Kibice odśpiewali natomiast „Que sera, sera Kolejorz trzy punkty” i szybko rozeszli się do domów. Co jedynie zostały na stadionie jeszcze małe grupki młodych kibiców. Warto dodać, że przed meczem w dwóch miejscach nieopodal stadionu kibice Lecha Poznań przeprowadzili zbiórkę chemii gospodarczej dla Kresowych Kombatantów i Polaków mieszkających na Kresach.

> Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Górnik Zabrze 3:0