Na stadionie: Już od wielu lat, z Kolejorzem każdy z nas

W niedzielę na stadionie pojawili się najwierniejsi i najwytrwalsi kibice Lecha Poznań dla których przeszkodą nie był mróz czy ostatnie wyniki zawodników. Ten kto przyszedł wczoraj na Bułgarską nie żałował.


Z racji panującego chłodu, temperatury -3°C i wiatru, który tylko potęgował odczucie zimna przed meczem nie szło poczuć fanatycznej atmosfery. Jeszcze 15-20 minut przed 15:30 stadion dosłownie świecił pustkami w tym także Kocioł. Późno zaczęto też wywieszać fany. Goście również stosunkowo późno pojawili się na stadionie i dość nieśmiało zaznaczyli swoją obecność. Doping z obu stron ruszył wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego. Fani Górnika w liczbie około 450 osób zajęli miejsca w swoim sektorze na rogu I i IV trybuny wywieszając kilka fan w tym jedną dość dużą GKS-u Katowice.

Torcida zaprezentowała się tym razem gorzej niż przy okazji poprzednich wizyt w stolicy Wielkopolski. Goście byli słyszalni i w miarę głośni tylko w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie przy wyniku 2:0 dla gospodarzy ich entuzjazm mocno opadł. Pod koniec meczu górnicy byli już praktycznie w ogóle niesłyszalni. Wczorajsze spotkanie na trybunach przebiegało w neutralnej atmosferze. Jest to norma, kiedy Lech mierzy się z Górnikiem. Obie ekipy kibicowskie zawsze skupiają się tylko na swoim dopingu i nie inaczej było w niedzielę.

Mimo w połowie pustego Kotła doping stał wczoraj na naprawdę dobrym poziomie. Kibicował dosłownie cała dwójka co na pewno może cieszyć. Tradycyjnie świetnie wypadła przyśpiewka „Cała Polska zna”, która zadebiutowała na meczu z Jagiellonią w PP (jej słowa poniżej).

Cała Polska zna, nasz kibicowski świat
Cała Polska wie, jak Kolejorz bawi się

(Lalala)

Już od wielu lat, z Kolejorzem każdy z nas
Ta zabawa trwa, zaśpiewajmy jeszcze raz

(Lalala)

Nowa przyśpiewka jeszcze bardziej została rozkręcona na początku listopada we Wrocławiu, gdzie odśpiewano drugą zwrotkę. W Kotle nie zabrakło wczoraj innych tradycyjnych przyśpiewek. Było też rozstąpienie, interakcja z młodymi kibicami oraz zostały wywieszone dwa transparenty. Na II trybunie pojawiła się nawet mała grupka Węgrów, którzy wspierali Gergo Lovrencsicsa. Do puszek zebrano w niedzielę 4699 zł. Wczoraj kibice chyba bardziej z zimna z mniejszym entuzjazmem reagowali na gole i inne sytuacje podbramkowe. Spotkanie obejrzało oficjalnie 12749 ludzi co jak na ostatnie wyniki i pogodę jest niezłym wynikiem. Po meczu lechici podeszli pod Kocioł podziękować za doping. Kibice odśpiewali natomiast „Que sera, sera Kolejorz trzy punkty” i szybko rozeszli się do domów. Co jedynie zostały na stadionie jeszcze małe grupki młodych kibiców. Warto dodać, że przed meczem w dwóch miejscach nieopodal stadionu kibice Lecha Poznań przeprowadzili zbiórkę chemii gospodarczej dla Kresowych Kombatantów i Polaków mieszkających na Kresach.

> Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Górnik Zabrze 3:0

Kibicowsko na Bułgarskiej – poprzednie mecze:

Sezon 2014/2015:

> Kibicowsko: Lech – Podbeskidzie 1:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Jagiellonia 4:2 d. + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Górnik Ł. 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – GKS 5:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 2:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zawisza 6:2 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Cracovia 1:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Pogoń 1:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Stjarnan 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 2:3 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Kalju 3:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Piast 4:0 + FOTO

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


5 komentarzy

 1. stowoda pisze:

  te ponad 12 000 przy nieco „przywiędłym entuzjażmie” i sporym niezadowoleniu z wyników , o czym świadczą wpisy w necie świadczy że JEST POTENCJAŁ! Drobiazg, tylko trzeba by piłkarze wlali optymizm w serca kiboli ! Wtedy te „magiczne stałe” 13 000 będzie absolutnym MIMNIMUM ( jak bywało dawniej) a 18 000 to nie będzie jakieś wielkie osignięcie.
  To właśnie pokazał mecz z Górnikiem Zabrze i TO POWINNI dostrzec Panowie z Zarządu i Właściciel.
  Jeśli Lech zmieści się w „trójce” widzę optymistycznie frekwencję na wiosnę 2015. Bo przecież obok tych „pewnych” bardzo dużo ludzi wacha się. A jak „zaskoczy” to nikt w Lechu nie będzie narzekać, że stadion pustawy!

 2. pyrlson pisze:

  Kibole,to ludzie zakochani w tym w co wierza poswiecaja swoj czas,energie,pieniadze,a wciaz rzuca im sie klody pod nogi opluwajac w GoWnach i tym podobnych.Szacunek wielki dla was.

 3. GROSZKINS pisze:

  Już niedługo połowa ,wszystkich ekip w Polsce .Przerobi naszą przyśpiewkę ,pod siebie.Zwłaszcza kreatywni kibice z Azji.

 4. Mouze pisze:

  W kotle temperatura +25.Nowa przyśpiewka petarda.Frekwencja jak na pogodę,wyniki i ogólną sytuacje dobra.Tak jak napisał @stowoda w Poznaniu bez wątpienia jest potencjał.Na Lecha w kryzysie chodzi więcej ludzi niż na mistrzowską Legie.

 5. ArekCesar pisze:

  Druga zwrotka początkowo kulała, ale po kilku powtórzeniach szło już nieźle. Za to początek zajefajny i super czad.