Już w weekend Lech Cup 2014

mlodziezJuż w ten weekend w poznańskiej hali „Arena” odbędzie się najlepszy turniej piłki nożnej dzieci do lat 12. W sobotę, 6 grudnia i w niedzielę, 7 grudnia będzie miała miejsce kolejna edycja Lech Cup.


Turniej Lech Cup to prawdziwa dziecięca Liga Mistrzów, a w „Arenie” znów pokażą się przyszłe gwiazdy futbolu. W tym roku prócz oczywiście Kolejorza w Poznaniu zaprezentują się piłkarze takich klubów jak: Twente Enschede, Sporting Lizbona, Austria Wiedeń, Schalke 04, Dinamo Zagrzeb, Chelsea Londyn, FC Basel, Anderlecht Bruksela i Hertha Berlin. W grudniu trofeum wywalczone dwanaście miesięcy temu będą bronili berlińczycy.

Halowy turniej piłkarski Lech Cup 2014 w którym wystąpią dzieci do lat 12 ma identyczną formułę jak impreza organizowana dwanaście miesięcy temu. Tym samym 10 drużyn zostało przydzielonych do dwóch 5-zespołowych grup, natomiast po fazie grupowej w następnej rundzie zespoły rywalizować będą w dwóch grupach (odpowiednio w Champions League i Europa League).

Do pierwszej z nich trafią dwie najlepsze drużyny z grupy A i B oraz zespół z najlepszym bilansem zajmujący trzecie miejsce. Ogółem do drugiej fazy rozgrywek kluby przystąpią z połową zdobyczy punktowej we wcześniejszych meczach (z zaokrągleniem do góry). Mecze LM i LE rozpoczną się w sobotę, 6 grudnia w godzinach popołudniowych i zostaną dokończone w niedzielę, 7 grudnia.

W tym roku w „Arenie” pojawią się ekipy słynące przede wszystkim z pracy z młodzieżą. Losowanie Lech Cup 2014 odbyło się w sobotę, 15 listopada w galerii handlowej Poznań City Center. Udział w ceremonii losowania wzięli piłkarze i trenerzy pierwszego zespołu Kolejorza. W tym roku Lech Poznań U-12 trafił do grupy B, gdzie zagra z Twente Enschede, Chelsea Londyn, Schalke 04 i Sportingiem Lizbona. W grupie A będą rywalizować za to Austria Wiedeń, Hertha Berlin, Anderlecht Bruksela, Dinamo Zagrzeb i FC Basel.

Juniorski turniej Lech Cup 2014 poprzedzi V Konferencja Trenerów Piłki Nożnej zaplanowana na piątek, 5 grudnia również w hali sportowej „Arena”. W tym roku tematem przewodnim będą „działania ofensywne w modelu gry”, zaś jej uczestnicy skupią się głównie na omówieniu organizacji gry w ataku, metodach kreowania sytuacji strzeleckich czy radzeniu sobie z pressingiem przeciwnika. Każda prelekcja będzie podzielona zarówno na część teoretyczną jak i praktyczną podczas której młodzi piłkarze Lecha Poznań będą prezentowali omawiane rozwiązania treningowe.

Podczas Lech Conference prelegentami w tym roku będą trenerzy m.in. Anderlechtu Bruksela, Schalke 04, Sportingu Lizbona czy Herthy Berlin oraz znany psycholog sportowy, Dan Abrahams. Na sali nie zabraknie też szkoleniowca Lecha Poznań, Macieja Skorży. Panel poprowadzi dziennikarz Canalu Plus Sport, Tomasz Smokowski. Redakcja nc+ objęła zresztą patronat nad V edycją Lech Conference. Warto dodać, że rok temu podczas Lech Cup młodzi lechici zajęli trzecie miejsce, dwa lata temu ostatnie, trzy lata temu piąte, przed czterema laty dziesiąte, przed pięcioma siódme, przed sześcioma wygrali grupę, natomiast w 2007 roku jedenaste i drugi skład – piętnaste.

Do tej pory w poznańskiej imprezie dla juniorów dwa razy zwyciężyła Slavia Praga i Hertha Berlin oraz po razie FC Barcelona, Hamburger SV i Dinamo Zagrzeb. O przebiegu turnieju Lech Cup 2014 będziemy informować na KKSLECH.com na bieżąco. Nasz serwis ukaże także fotorelację z części imprezy. Zmagania w „Arenie” rozpoczną się o 9:00 w sobotę, a zakończą w niedzielę po godzinie 16:00. Do uroczystego otwarcia dojdzie 6 grudnia o 13:00. Wówczas w hali „Arena” pojawią się wybrani zawodnicy Kolejorza. Turniej Lech Cup 2014 jest oczywiście bezpłatny dla publiczności. Organizatorzy dla najmłodszych kibiców przygotowali wiele atrakcji.

Lech Cup 2014

Grupa A:

Austria Wiedeń (Austria)
Hertha Berlin (Niemcy)
Anderlecht Bruksela (Belgia)
Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)
FC Basel (Szwajcaria)

Grupa B:

KKS Lech Poznań (Polska)
Twente Enschede (Holandia)
Chelsea Londyn (Anglia)
Schalke 04 (Niemcy)
Sporting Lizbona (Portugalia)

Terminarz spotkań grupowych Lecha Poznań:

Lech Poznań – Twente Enschede (6.12, godz. 10:30)
Lech Poznań – Chelsea Londyn (6.12, godz. 12:00)
Lech Poznań – Sporting Lizbona (6.12, godz. 13:25)
Lech Poznań – Schalke 04 (6.12, godz. 15:13)

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


8 komentarzy

 1. MD pisze:

  Wstęp jest płatny? Jeśli tak, to ile? 😉

 2. MD – zachęcam do przeczytania całego tekstu. Ta wiadomość jest w nim zawarta.

 3. RobertLech!!! pisze:

  Fajne doświadczenie dla młodych piłkarzy sprawdzić się z rówieśnikami z czołowych szkółek świata, rok temu było podium w tym roku przy tak mocno obsadzonym turnieju i tak mocnej grupie to samo wyjśćie z niej było by już niezłym osiągnięciem , najbardziej czekam aż w Lech CUP wezmą udział roczniki 2005, i w szczególności 2006 ale ich kolej dopiero za 2 /3 lata.

 4. bernaldo pisze:

  Ciekawe by było sprawdzenie czy we wcześniejszych edycjach od 2007 roku wystąpili zawodnicy , którzy już pokazali się w piłce seniorskiej.

 5. KKSLECH.com pisze:

  Z Lecha najbardziej znany Spychała, ale on dopiero wchodzi do normalnej piłki.

 6. Anfil pisze:

  Lech Poznan rocznik 2005 Hönne Cup 2014 radzę zobaczyć w jakim turnieju ci chłopcy biorą udział pozdrawiam !!

 7. Anfil pisze:

  W grupie Bayern Monachium , Borussia Monchengladbach , !! Pozostałe druzyny Werder Bremen, Fc Mainz, Borussia Dortmund ,VfL Bochum, Arminia Bilefeld, Fc Koln, VfL Wolfsburg, Bayern 04 Leverkusen, Krc Genk,Hanover 96,Hamburger SV !

 8. damt610 pisze:

  Wybiera się ktoś z Was na Arene ?