Na stadionie: Fanatyczny Kibicowski Świat

2014 rok nie był udany dla Lecha Poznań, ale w sobotę kibice kolejny raz pokazali, że są z Kolejorzem na dobre i na złe. Licznie pojawili się na Bułgarskiej stwarzając na koniec roku fantastyczną atmosferę.


Jeszcze nigdy w historii Lech Poznań nie miał okazji rywalizować przed własną publicznością w tak późnym terminie jak 13 grudnia, dlatego wczorajszy mecz był historyczny. Wielkopolskę ominął wczoraj orkan, którym tak straszono, a pogoda jak na grudzień była wręcz wymarzona i lepsza nawet od tej na poprzednich spotkaniach. W sobotę na ostatni mecz Kolejorza mimo drogich biletów przybyło oficjalnie 16029 osób. Lechii niestety zabrakło ze względu na zakaz, który dostała, ale zabawa i tak była przednia.

Przed meczem w okolicach II trybuny nie zabrakło pojedynczych rac, przyśpiewek i petard. Z kolei już na stadionie dobrze pokazali się młodzi kibice ze Świebodzina, którzy prócz konfetti przygotowali fanę „Świebodzin Tylko Lech Poznań”. Nie zabrakło wczoraj interakcji Kotła z innymi trybunami, które mimo wszystko wolały oglądać mecz niż dopingować. Na dwójce prócz tradycyjnych fan wywieszono fanę Arki – „Kuźnica” (nieopodal podestu) oraz KSZO (w okolicach środka na piętrze). W Kotle zawisł też transparent „13 grudnia Pamiętamy” i ŚP Piotr Majchrzak Pamiętamy”. Mimo rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce nie było wczoraj żadnych innych okrzyków prócz pojedynczych bluzgów na policję i Lechię.

Doping prowadzony przez Kotarę stał na dobrym poziomie. Do 30. minuty był mocno odczuwalny brak bębna, ale później to się zmieniło. Po 30. minucie Kocioł po raz pierwszy zaczął śpiewać przyśpiewkę „Kibicowski Świat” na którą wielu czekało. Co ciekawe krótko potem Lech zdobył bramkę co uwieczniliśmy na naszym filmiku dostępnym poniżej. Druga połowa stała już tylko pod znakiem „Kibicowskiego Świata” śpiewanego z wielką mocą i bardzo fanatycznie. Nie obyło się również bez rozstąpienia i słów wsparcia dla Sebola. Im było bliżej końca meczu tym „Kibicowski Świat” był coraz głośniejszy. Po ostatnim gwizdku sędziego kibice nagrodzili piłkarzy brawami, ale dłużej został na stadionie tylko Kocioł pod który podeszli zawodnicy. Zarzucili początek przyśpiewki „Kibicowski Świat” na którą dwójka oczywiście odpowiedziała.

Mocno zaplusował Dawid Kownacki, który jako jedyny znał drugą zwrotkę „Kibicowskiego Świata”. Niestety nie ogarnął się Krzysztof Kotorowski głupio się śmiejąc się pod Kotłem. Już po meczu władzę przejął Klima. Kocioł podziękował odchodzącemu Hubertowi Wołąkiewiczowi za trzy lata sprzędzone przy Bułgarskiej skandując jego nazwisko i ponownie odśpiewał „Kibicowski Świat”. Po meczu zabawa w tramwajach i autobusach trwała nadal. Mimo nieudanego roku drużyna Lecha Poznań i przede wszystkim kibice Kolejorza udanie zakończyli tegoroczną jesień. Teraz czekają nas dwa miesiące przerwy, a potem wiele ważnych meczów w których doping „niebiesko-białym” będzie bardzo potrzebny. Także w Pucharze Polski, który w 2015 roku mamy wielką szansę i nadzieję odzyskać.

Cała Polska zna, nasz kibicowski świat
Cała Polska wie, jak Kolejorz bawi się

(Lalala)

Już od wielu lat, z Kolejorzem każdy z nas
Ta zabawa trwa, zaśpiewajmy jeszcze raz

(Lalala)

> Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Lechia Gdańsk 1:0

Kibicowsko na Bułgarskiej – poprzednie mecze:

Sezon 2014/2015:

> Kibicowsko: Lech – Górnik 3:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Podbeskidzie 1:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Jagiellonia 4:2 d. + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Górnik Ł. 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – GKS 5:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 2:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zawisza 6:2 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Cracovia 1:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Pogoń 1:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Stjarnan 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 2:3 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Kalju 3:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Piast 4:0 + FOTO

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


7 komentarzy

 1. inoroz pisze:

  Kotor powinien dać sobie już spokój, tym bardziej nie rozumiem dlaczego to on siedzi na ławce a nie Gostomski, aż mi się nie chce wierzyć, że jest gorszy od Kotora

 2. master pisze:

  a mam takie pytanie….
  dlaczego redakcja przemilczała błyskotliwe wystąpienie Klimczaka?
  który próbuje wcisnąć nam kit!!! przed okienkiem transferowym!!!

 3. Mouze pisze:

  Wczoraj doping był naprawdę niezły,do Kotła przyszli ci co chcieli dopingować.Mocno zapulsowali piłkarze,którzy podeszli pod sam płot i śpiewali razem z nami „Kibicowski świat”,a zwłaszcza Kownacki,który pokazał swoje przywiązanie do Kolejorza znając także druga zwrotkę :D. Oby tak dalej,a zasłuży na skandowanie swojego nazwiska.Oby jak najczęściej było tak jak wczoraj,i już nigdy tak jak po Strajnanie…

 4. angelo pisze:

  Master kibice chyba sami dali odpowiedź na teksty Klimczaka , to już chyba koniec na brednie zarządu i Rutkowskich , muszą się wziąć do roboty bo rachunkowo tracą i to nie mało , po prostu wiara ma ich już dość , nie ma jakości to i nie ma ilości , idziemy na majstra już minęło bezpowrotnie .

 5. Wiaduktor pisze:

  Hmm… Kibice ze Świebodzina 🙂 Akurat to moje rodzinne strony i wielu w Świebodzinie kibicuje Legii. Tym bardziej cieszy mnie zmiana preferencji wśród młodzieży 🙂 Ziemia Lubuska to dobry kierunek marketingowy dla klubu. Do Zielonej i Gorzowa jest taka sama odległość jak do Ostrowa WLKP oraz to, że na Ziemi Lubuskiej nie ma żadnego klubu piłkarskiego na poziomie. Inna rzecz, że tam rządzi żużel 🙂

 6. kibol pisze:

  Idziemy na majstra i koniec gadania o braku jakości itp. Jak chcemy transferów to kupujmy karnety, a nie tylko typowe polskie czekanie i udawanie, ze od nas nic nie zależy.

 7. tomasz1973 pisze:

  kibol
  A od ilu lat kibice Lecha wykupują najwięcej karnetów w Polsce? Kibole czekają? To zarządowi z księgowym z Łodzi na czele pojebało się do reszty i sądzą, że taki stan rzeczy to wieczność.Tak nie będzie, po tylu latach wiernego czekania i finansowania tej błazenady i minimalizmu, ruch należy do nich.Jeżeli go nie zrobią, niech nie oczekują na nasze pieniądze!