Lechowy plebiscyt 2014: Kategoria 1, 2, 3 (wyniki)

5 stycznia, o godzinie 23:59 końca dobiegł plebiscyt KKSLECH.com za 2014 rok. Od dziś i codziennie przez kilkanaście najbliższych dni będziemy publikować wyniki trzech kategorii.


Zaczynamy od prezentacji rezultatów głosowania na wydarzenie 2014 roku, najlepszego obrońcę i najlepszego pomocnika. Te trzy kategorie cieszyły się sporym zainteresowaniem głosujących.

1. Wydarzenie 2014 roku:

W 1 kategorii naszego plebiscytu najwięcej głosów zebrało niestety przykre wydarzenie. Nie jest to większą niespodzianką, bowiem Stjarnan Gardabaer ciągnie się i będzie się ciągnął za Kolejorzem jeszcze przez długi czas.

Kompromitacja z Islandczykami – 49%
Zwolnienie Rumaka i zatrudnienie Skorży – 39%
Drugie wicemistrzostwo w historii – 7%
Czerwcowe zdobycie MPJM i dobra postawa JS – 4%
Przeciętna ligowa jesień – 1%

Ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii: Szybkie odpadnięcie z pucharów

2. Obrońca 2014 roku:

W kategorii na najlepszego obrońcę 2014 roku konkurencję zmiażdżył nie kto inny jak Tomasz Kędziora. Co prawda 21-latek regularnie grał tylko jesienią, ale to wystarczyło, by wyraźnie zdystansować rywali. Małą niespodzianką jest drugie miejsce w tej kategorii Paulusa Arajuuriego.

Tomasz Kędziora – 89%
Paulus Arajuuri – 5%
Marcin Kamiński – 3%
Barry Douglas – 2%
Luis Henriquez – 1%

Ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii: Hubert Wołąkiewicz

3. Pomocnik 2014 roku:

W kategorii na pomocnika 2014 głosowanie było o wiele bardziej zacięte niż na najlepszego obrońcę. Ostatecznie kibice Lecha Poznań w miarę solidarnie przyznali, że najlepszym pomocnikiem Kolejorza w mijających dwunastu miesiącach był Szymon Pawłowski. 29-latek grał przecież równo przez cały 2014 rok i szczególnie jesienią na naprawdę wysokim poziomie.

Szymon Pawłowski – 46%
Łukasz Trałka – 23%
Karol Linetty – 17%
Kasper Hamalainen – 12%
Gergo Lovrencsics – 2%

Ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii: Gergo Lovrencsics

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


15 komentarzy

 1. KKs7 pisze:

  Kędziora będzie największym wygranym tego plebiscytu,

 2. sas pisze:

  Kendi jeżeli pogra jeszcze kilka lat w Kolejorzu na swoim dobrym poziomie to zostanie jedną z legend klubu. Ma 21 lat a już jest jednym z liderów drużyny zarówno sportowo jak i mentalnie. A pamiętam jak w zeszłym roku przed meczem z Koroną podpisywał mojemu synowi swoją kartę to wyglądał na takiego nieśmiałego, grzeczniutkiego chłopczyka z zurnala zresztą podobnie jak Linetty. A na boisku to są największymi walczakami. Oby tak dalej

 3. d pisze:

  Czyli można powiedzieć, że w tych trzech kategoriach obyło się bez niespodzianek. Czekam na następne wyniki.

 4. damgor pisze:

  Czyli można powiedzieć, że w tych trzech kategoriach obyło się bez niespodzianek. Czekam na następne wyniki.

 5. aliz pisze:

  na razie bez niespodzianek…

 6. ArekCesar pisze:

  Plebiscyt pokazuje jak mogą się zmieniać losy piłkarza. Gracze którzy wygrywali rok temu teraz są na dole rankingu. Jak widać kibic potrafi to dostrzec, ważne by widzieli to też trenerzy. A graczom, którzy zanotowali spadki życzę powrotu do góry rankingu. Oprócz Woło oczywiście 🙂

 7. Giacore pisze:

  Oby w przyszłym roku wybór był o wiele trudniejszy ale z pozytywnych względów. Chociaż według mnie wydarzenie roku to bardziej zmiana trenera dająca nadzieję na zmiany w przyszłości.

 8. Rybka pisze:

  Kędziora rządzi w plebiscycie i oby tak było na boisku 🙂

 9. GROSZKINS pisze:

  Kendi na kapitana

 10. Kamil pisze:

  Kędziora – nokaut.
  Paulus na drugim miejscu – według mnie ta pozycja nie jest żadnym zaskoczeniem, ponieważ rozegrał bardzo dobrą rundę i prawda jest taka, że o niego i Kendiego byłem najspokojniejszy patrząc na zestawienie czwórki obrońców w podstawowej jedenastce:) Oby tak dalej!!!

 11. Kamil pisze:

  Oczywiście za kadencji Skorży. Za Rumaka Paulus wydawał się mniej zwrotny i zdecydowanie wolniejszy. Nie mam pojęcia czym to mogło być spowodowane, ale poczynił bardzo duży postęp i stać go zapewne na jeszcze więcej:)

 12. RobertLech!!! pisze:

  Wygrały wszystkie moje odpowiedzi ,najbardziej cieszy mnie ,że Szymek został pomocnikiem roku bo miał sporą konkurencję a według mnie to była jego runda.

 13. kibol z IV pisze:

  jak na razie bez większych niespodzianek

 14. inowroclawianin pisze:

  W sumie bez niespodzianek. Małą niespodzianką jest dla mnie drugie miejsce Arajuriego, który na początku delikatnie mówiąc nie błyszczał.

 15. kibol z IV pisze:

  Nasuwają się jednak pewne wnioski ze zwycięstwa Kendiego. Jego kolosalna przewaga nad resztą stawki i ciągły regres Kamyka…który przegrywa już nawet z Finem. Chyba nie będzie bardziej spektakularnego zwycięstwa w pozostałych kategoriach , plebiscyt potwierdza że jednak potrzeba nam wzmocnienia w obronie.