Lechowy plebiscyt 2014: Kategoria 10, 11, 12 (wyniki)

W piątek, 9 stycznia kontynuujemy publikacje wyników niedawno zakończonego plebiscytu za 2014 rok. Dziś prezentujemy rezultaty głosowania kibiców na „odkrycie roku”, „rozczarowanie roku” oraz na „pechowca roku”.


10. Odkrycie 2014 roku:

Tomasz Kędziora po wygraniu kategorii na obrońcę, juniora i osobowości 2014 roku był bliski zwycięstwa w 4 kategorii, ale tym razem musiał uznać wyższość Darko Jevticia. Kibice Kolejorza wybrali Szwajcara największym odkryciem minionych dwunastu miesięcy.

Darko Jevtić – 48%
Tomasz Kędziora – 25%
Paulus Arajuuri – 15%
Dawid Kownacki – 10%
Wiosenna zwycięska seria – 2%

Ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii: Maciej Gostomski

11. Rozczarowanie 2014 roku:

Hańba ze Stjarnanem wygrała już w kategorii na wydarzenie 2014 roku i przy okazji kibice Lecha Poznań uznali sierpniową kompromitację za największe rozczarowanie. Ponadto wielu internautów rozczarowała mentalna postawa piłkarzy.

Odpadnięcie z Islandczykami – 58%
Postawa mentalna piłkarzy – 22%
Jesienne straty goli w końcówkach – 17%
Ilość kontuzji w zespole – 2%
Dyspozycja obrońców – 1%

Ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii: Pucharowe kompromitacje

12. Pechowiec 2014 roku:

W 2014 roku Mariusz Rumak wraz z zawodnikami doprowadził do kolejnej i to na dodatek największej kompromitacji w historii klubi i polskiej piłki. Kibice dość solidarnie uznali, że to oni byli największymi pechowcami w minionych dwunastu miesiącach. Piłkarze za swoją hańbę z Islandczykami otrzymali pieniądze, natomiast każdy z kibiców solidną dawkę wstydu.

Wierny kibic przeżywający kompromitacje – 41%
Kebba Ceesay – 28%
Vojo Ubiparip – 16%
Cała drużyna Lecha (brak szczęścia, kontuzje) – 9%
Dawid Kownacki – 6%

Ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii: Jasmin Burić

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


5 komentarzy

 1. baczi_kks pisze:

  Powiem szczerze nie rozumiem za bardzo zachwytu i piania nad Jevticiem. Koleś zagrał raptem pol dobrej rundy a latem juz go tu nie bedzie. Nie wiem czy pol dobrej rundy wystarcza na miano odkrycie calego 2014 r

 2. RobertLech!!! pisze:

  @baczki_kks zdecydowany wpływ na to miał fakt ,że był on drugą opcja ,przyszedł bo nie udało się ugrać Jajantovica , większość była rozczarowana tym wypożyczeniem a gość totalnie zaskoczył.

  Natomiast co do jego przyszłość nie jest powiedziane ,że odejdzie jeśli zostalibyśmy mistrzem i grali w eliminacjach do LM ,przy niezłej ofercie dla niego myślę ,że może zostać ,tym bardziej ,że chłopak zapewne ma dość szlajania się po przedostatnich zespołach w średnich ligach.

 3. sas pisze:

  Jak dla mnie odkryciem roku jest Kędziora i to co sobą prezentuje w meczach i poza boiskiem. Wiosną więcej grał Możdżeń ale to chyba przez naszego byłego supertrenera który zawsze wszystko widział inaczej niż było w rzeczywistości. Jevtic ok pokazał się z dobrej strony wielokrotnie ale na dzisiaj ma jeszcze słabiutkie statystyki a jakby nie było one ukazują rzeczywistą wartość boiskową

 4. ikok pisze:

  Darko to swietny transfer:) widac teraz po tranferze Holmana, ze Lech przyjal teraz nowa strategie wyszukiwania I obserwacji pilkarzy podcza meczow reprezentacji mlodziezowych I mysle ze to calkiem sluszne posuniecie, gdyz pewien etap selekcji zostaje w tym momencie juz pominiety – a I selekcja raczej dobra, bo chyba zadna kadra narodowa nie bedzie robic do swojego gniazda;)

  Swietny pomysl z tym pechowcem roku ” Wierny kibic przeżywający kompromitacje” – tak sie wlasnie czulem…

 5. MaPA pisze:

  W kategorii rozczarowanie „narodziła się nowa tradycja”cyt.z filmu ale jakże pasuje.