Nowy Śmietnik Kibica

Stary Śmietnik Kibica został zamknięty. Poniżej dostępne jest tylko jego archiwum od 20 stycznia 2015 do 16 czerwca 2015 (18073 wpisów).

Kliknij -> TUTAJ aby przejść do nowego, czystego i Mistrzowskiego Śmietnika Kibica otwartego 16 czerwca 2015 o 23:00


18 073 komentarze

 1. kibol z IV pisze:

  @giacore – ja potrafię czytać ze zrozumieniem ale czy Ty wątpię. Może odpowiesz mi kto był odpowiedzialny za finanse w zarządzie Kadziny ?….

 2. DlugiKKS pisze:

  Teraz trochę lepszych wieści:

  – „haha” jest już bardzo blisko finalizacji. Właściwie to już zostało sfinalizowane. Czekam jeszcze na drugie info z drugiego źródła, które to potwierdzi. Zaboli.
  – Na dniach do jednego kraju Lech jedzie silną grupą po zawodnika.
  – Napastnik z innej ligi, którego obserwują już od wielu, wielu miesięcy i jest numerem 1 waha się. „Sukcesy” Lecha w pucharach w ostatnich latach nieco go odstraszają.

  Więcej nic nie wiem, dlatego proszę mnie nie pytać, bo nie wiem. Jak będzie konkret będzie news, a nie info w śmietniku.

 3. Giacore pisze:

  Chodziło mi o to, że Cupiał traktuje Wisłę jak zabawkę. Przyszedł kryzys odciął kasę i dowiedzenia. Co im z tych tytułów jak zaraz mogą zniknąć? Co Widzewowi teraz z tytułów? Tylko wspomnienia zostały.

  Zaraz pewnie będzie krzyk, że nie chce mistrzostw.
  CHCE! Bardzo chce! Chce, aby tutaj Messi zwymiotował ze strachu słysząc doping z kotła! Ale chce, aby to było zrobione jako długotrwały projekt. Chce, aby Lech był Bayernem a nie BVB, które zalicza wzloty i upadki bardzo regularnie. Chce stabilnego klubu, który będzie się rozwijał i umacniał. Wolę takiego Lecha niż jedno dwu sezonowy strzał a później drżenie o przyszłość.

 4. bezjimienny pisze:

  @kibol z IV
  Zarząd w całości nie zostanie zmieniony bo zarządzanie Młodego Rutkowskiego jest sensem istnienia tego klubu. Jak on odejdzie to dalej właścicielem będzie stary Rutkowski a jednocześnie nie będzie nikogo kto się jeszcze klubem będzie interesował, co prowadzi do degrengolad w rodzaju Polonii/Nowotworu Katowice/Warszawa. I nie, to, że po zmianie zarządu Ty się będziesz interesował nie ma żadnego znaczenia, bo zapewne nie Ty zostaniesz nowym prezesem tylko jakiś random z lasu.

  O to jak należało zatrzymać Bielika i wszystkich, którzy grożą odejściem do Legii pytałem już parokrotnie i ani razu nie dostałem sensownej odpowiedzi.

  @Giacore
  Bilansowanie budżetu rocznego to coś zupełnie innego niż spłacanie długów.

 5. Giacore pisze:

  Ale jeśli zwalasz na Klimczaka transfery to czemu bronisz Kadziny, że nie był skarbnikiem?

 6. kibol z IV pisze:

  sławetne haha to zapewne nowy sponsor.

 7. MP pisze:

  No to teraz się zacznie Długi dałeś czadu tylko jedno pytanie o tym haha kiedy się dowiemy?

 8. kibol z IV pisze:

  @giacore – odpowiedz wszystkim kto odpowiadał w tamtym zarzadzie za finanse…wykrztuś to wreszcie z siebie . Napisz kto…możesz duzymi literami.

 9. Giacore pisze:

  Ale jesteś strasznie zmienny.
  Raz zarzucasz jednemu prezesowi dosłownie wszystko. Transfery, długi poprzednika etc.
  A później bronisz innego, gdyż to nie on był od finansów. Nie da się jechać dwoma samochodami.

 10. kibol z IV pisze:

  @bezjimienny – masz pewność…czy to tylko hipotezy nie poparte żadnym konkretnym argumentem. Podałem Ci postulat , argumenty…Wyraziłem się jasno ? Jakie jest Twoje zdanie na temat obecnego zarządu ? Wypowiedz się. Co do Bielika odpowiedziałem juz gdzies tak jak legła mogła go wyciągnąc tak Lech mógł go zatrzymać i sprzedać …proste.

 11. kibol z IV pisze:

  @giacore – powiedz wszystkim to nazwisko….wykrztuś z siebie ! kto był odpowiedzialny w zarzadzie Kadzinskiego za finanse !?

 12. dzik notecki pisze:

  Tylko jedność nas umocni. Bez podziałów, jakiś głupich pomysłów na bojkoty, obrzucanie błotem zarząd itp. Błędy trzeba owszem wytykać ale z sensem. Myślenie zarządu, że wystarczy nam drugie miejsce i sam awans do pucharów się skończyło. Teraz czas przelać to myślenie do głów piłkarzy bo nadal mentalnie jesteśmy za Legią i to bez swojej gwiazdy Rado. Skorża to wie, my to wiemy i teraz praca, praca i jeszcze raz praca u podstaw i będzie dobrze, może nie w tym sezonie jeszcze się nie uda ale trzeba wierzyć, wspierać jak się da i wkońcu będzie sukces.

 13. Giacore pisze:

  Jeśli Klimczak odpowiada za wszystko.
  To za finanse w rządzie Kadzińskiego odpowiedzialny był Kadziński.

 14. sas pisze:

  Giacore- ja chce takiego Lecha który zdominuje lige nawet na dwa sezony a potem będzie grał gorzej bojąc się że spadniemy z ligi. W dupie mam zbilansowany budżet, pewną przyszłość i korzyści z akademii bo bije się że może zabraknąć mi życia żeby to zobaczyć. Wolę oglądać średniaka niż mocarza który przegrywa wszystko co najważniejsze z myślą że kiedyś będzie lepiej. Ja już mam pomału dość bo wydaje się że to my kibole mamy nadzieję że Lech będzie Wielki a tacy jak Ty mają nadzieję że będzie cały czas kręcił się w czołówce

 15. luis pisze:

  @bezimienny
  W Klubie zlekceważyli temat Bielika i uwierz mi mogą sobie teraz wszystko mówić. Przeszły im grube pieniądze.
  Jak mogli zatrzymać? To już temat dla ludzi w akademii. Śledź nie umiał na to odpowiedzieć i dlatego skończył przygodę z Lechem.

 16. luis pisze:

  @bezjimienny -przepraszam za zmianę nicka

 17. kibol z IV pisze:

  @giacore – W zarządzie Kadzinskiego odpowiedzialny za finanse był KLIMCZAK KAROL ….obecny prezes ciagle spłacjący długi po porzednim zarządzie !…dzieki wiecej komentarzy nie trzeba. Spłaca dług ktory sam narobił….poprzedni prezes poleciał m.in za dlug jak sam mówiłesi…nowym został członek zarzadu odpowiedzialny za finanse w poprzednim zarządzie :):):)….jak to nazwać ?

 18. Giacore pisze:

  Ciekawe czy Boguś się połasi na Śledzia.
  Jest znana jego przyszłość?

 19. Giacore pisze:

  Biorąc Twoją retorykę odpowiedzialny za wszystko był Kadziński.
  Jak widać po sytuacji finansowej Lecha Klimczak lepiej spisuje się jako prezes niż jako księgowy.

 20. kibol z IV pisze:

  @giacore – Bielik rozwiązał wszelki wątpliwosći co do kompetencji Klimczaka zarowno jako księgowego i prezesa.
  1/6 budzetu oddana za friko największej konkurencji ….stać nas a co !….wypierdolić tych partaczy z zarzadu to jedyne wyjscie dla Lecha.

 21. Giacore pisze:

  A więc co mieli zrobić z Bielikiem? Ile hajsu mu zaproponować? Przypomnę tylko, że Bielik był w wieku, w którym mógł podpisać 1 zawodowy kontrakt OBOJĘTNIE z kim.

 22. Rafi pisze:

  Długi a co z tym paixo?

 23. pyra21 pisze:

  Może mi ktoś powiedzieć o co wgl chodzi z tym „haha”?

 24. kibol z IV pisze:

  @giacore – to co zrobiła legła…zatrzymac i sprzedać. PROSTE….A jak to zrobiła legła zapytaj Klimczaka zapewne ci odpowie…ja niestety nie mam takich kompetencji i nie biore za to kasy. Ja płacę Lechowi a nie Lech mi i tym róznimy się od pana Klimczaka LECH to dla nas miłość , historia , tradycja , duma…dla Klimczaka niekoniecznie.

 25. poirytowany pisze:

  Dwie kwestie.
  1.Gdyby nie finansowe problemy Telefoniki to Wisła nadal byłaby w ścisłej czołówce.Są to jednak naczynia połączone i jeśli właściciel ma pomysł na rozwój poprzez zbyt mocne zadłużanie swojej firmy/klubu to ryzyko plajty jest większe zarówno firmy jak i klubu.Choć z pewnością satysfakcji z 8 mistrzostw Wiśle i jej kibicom/właścicielowi nikt nie odbierze.Z drugiej strony,gdyby ówczesna Wisła nie miała wyraźnej przewagi finansowej i piłkarskiej nad Legią to z pewnością aż tak wiele by nie osiągnęła zważywszy uwagę na olbrzymie wsparcie dla warszawskiego klubu płynące z wielu stron.
  2.Wszyscy dyskutują o finansach z podziałem na dwa okresy 2010/12 (zadłużanie) oraz 2013/15 (spłacanie).A ja jestem ciekaw jak wyglądało finansowanie klubu w latach kiedy rodziła się potęga 2006/2008.Budżet był znacznie niższy niż w latach późniejszych ale jednak zaowocowało to stworzeniem wspaniałej drużyny,która następnie ogrywała Grasshoppers, Austrię i Feyenoord,wygrała PP a rok później MP.Ile wówczas i czy w ogóle holding dokładał coś do klubu.Wydaje się,że tak ponieważ o ile mnie pamięć nie myli,był zastosowany manewr ze sprzedażą ośrodka we Wronkach przez klub na rzecz holdingu.

 26. Giacore pisze:

  Przecież Legia go nie zatrzymała tylko zaproponowała mu kontrakt i dała hajs. Dodatkowo menago Bielika jest Kucharski a wiadomo jakie Lech ma z nim stosunki. Mogli jedynie rzucać się hajsem.

 27. Rybka pisze:

  Tym zawodnikiem po którego jadą to nie jest ten napastnik prawda czy jest ? Sorka ale mnie jeszcze po tym weselu chyba trzyma :))

 28. Giacore pisze:

  A najciekawsze jest to, że czepiasz się tylko Bielika.
  Zapomniałeś o Sanockim?
  Zapomniałeś o Janickim?
  Jak widać wiesz to co jest medialne.

 29. kibol z IV pisze:

  to trzeba było zrobić tak jak legła…proste ? Dzis mielibyśmy około 10 baniek więcej. Pan Klimczak zmniejszyłby znacznie dług…lub kupił napastnika ktory strzeliłby na Narodowym to co nie strzelił Zaur…może i w lidze mielibysmy wiecej pkt i legła u siebie z kompletem widzów i grubą kasą z biletow.
  Zapewne tez wyższa byłaby frekwencja nad ktora tak mocno ubolewał pan „prezes” same kurwa zyski…i nie trzeba być finansista lub prezesem by dostrzec to jak dostaliśmy po dupie i na tym poletku. Dość tych parodystów w LECHU !

 30. Ekstralijczyk pisze:

  @Rybka , jadą próbować przekonać ale nie napastnika.

 31. Giacore pisze:

  Jeśli Bielik zostałby w Lechu to nie zostałby sprzedany mój drogi. A więc kasy w budżecie byłoby dokładnie tyle samo lub nawet mniej.

 32. kibol z IV pisze:

  @giacore – to czy by został sprzedany czy nie, to tylko Twoje przypuszczenia. Zapewne gdyby zgłosił się jakiś dobry kontrahent poszedłby bez względu na jakiekolwiek okolicznosci. Koniec tematu bo nie widze żądnego sensu kontynuowania rozmowy jesli żadne podane przezemnie argumenty nie docierają do Ciebie. Nie chcę Klimczaka w Lechu , za to co zrobił z tym klubem. Nie chcę i będę o tym mówił tak długo do kiedy ten człowiek będzie w LECHU. Bojkot tego zarządu po zakonczeniu sezonu !

 33. Rybka pisze:

  @Ekstralijczyk

  Dzięki :))

 34. yah pisze:

  oby tym zawodnikiem był dobry bramkarz, jakiego nie było w Poznaniu już wiele lat. jeżeli to 'haha’ spowodowało ostatni zjazd formy Leśnego to musi na serio boleć :) w sobotę, nawet w momencie podnoszenia pucharu przez Legionistów, Leśny miał mordę zbitego psiaka.. pomijając 'haha’, on wie w jak słabym jest położeniu.. zerknijcie na wywiad przedmeczowy na Polsatplayerze. Leśny kontra Klimczak, Klimczak zrobił się pewny siebie i wygadany, a Leśny przygaszony i w defensywie.. mam nadzieję, że nadchodzi kilka dobrych zmian w Lechu.

 35. Giacore pisze:

  Zobacz sobie ilu Lech sprzedał z akademii a będziesz wiedzieć jaki byłby jego los.

 36. Giacore pisze:

  Obawiam się, że „haha” może się okazać dla wielu dużym rozczarowaniem. Chociaż mam nadzieję, że każdy pozytywny agresywny ruch Lecha zostanie odebrany pozytywnie.

 37. kibol z IV pisze:

  @yah – No Klimczak zawsze był wygadany…powiedziałbym wręcz krasomowczy ale ile w tym jego gadaniu było prawdy to juz inna historia.

 38. yah pisze:

  kibol z IV.
  znasz przykład z historii polskiej piłki, gdzie bojkot zorganizowany przez kibiców spowodował coś dobrego dla klubu? Podniósł poziom sportowy? Ułatwił osiągnięcie sukcesu sportowego?
  Może warto wejść na inny poziom dyskusji, zamiast doprowadzać do konfliktu i osłabić kasę klubową?

 39. fan pisze:

  @Giacore
  Z tego co pamiętam, to „haha” ma być uderzeniem w inny polski klub, więc raczej coś pozytywnego (dla nas).

 40. MP pisze:

  Widzieliście podczas konoracji jak nasi wchodzili po medale znalazło sie dwóch frajerów którzy wytykali środkowy palec na naszych zawodników i ku zdziwieniu wszyscy zareagowali tak samo na czele z Wiluszem

 41. kibol z IV pisze:

  @yah – jaki proponujesz poziom dyskusji …po tym wszystkim co dzieje się w Lechu. Jaki proponujesz po tym sławetnym „idziemy na majstra” ” najlepszy skład w lidze” ” wiosna Nasza” …o czym ty mowisz ? Dlaczego kibice muszą ciągle ulegać tej okłamanej socjotechnice. Dlaczego tych kibiców nikt nie słucha. Dlaczego jest jak jest ? Zadowolony jestes z obecnej sytuacji…?

 42. bezjimienny pisze:

  @kibol z IV

  To ja Ci może podpowiem coś z czego sobie sprawy nie zdajesz. To nie jest tak, że ktoś zapomniał coś kliknąć w komputerze. Bielik mógł powiedzieć „mój menago mówi, że mam nie podpisywać to nie podpisze i co mi zrobicie ?”. I nie ma sposobu do tego żeby go do podpisania zmusić. Jasne, można mu zaoferować 5, 10, czy 20 tys wypłaty, ale płacenie takiej kasy każdemu nastolatkowi który stwierdzi, że idzie do Legii jest CHORE! Bo po pierwsze oni na takie pieniądze nie zasługują a po drugie natychmiast po takim kontrakcie odbije im sodówa. No chyba, że Kibol z IV ma lepszy pomysł i lepszą wiedzę jak się przed takimi sytuacjami zabezpieczyć.

  Moja ocena zarządu jest zła, acz nie bardzo zła bo zdaję sobie sprawę z tego, że to nie oni dmuchają balonik. Na każdej stronie śmietnika widzę, że Holman zły i Kadar zły (Djoum może faktycznie zły). A przecież od początku ten pierwszy miał być „uzupełnieniem składu” i nadzieją na przyszłość, tak się sam zarząd wypowiadał. Ale nie, ktoś postanowił zrobić antyPRowe mistrzostwo świata i najpierw stworzył historyjkę jacy to oni wspaniali a potem bum. Jeden gra tam gdzie miał grać, drugi zagrał źle półtora meczu i już jest festiwal nienawiści, robienie w balona kibiców i sprowadzanie szrotu. I takich przykładów jest mnóstwo, komunikacja z kibicami jest w tym momencie tym co w Lechu funkcjonuje najgorzej i winą zarządu jest, że nie ma za to osoby odpowiedzialnej.

  Pół zarządu jest absolutnie nieusuwalne i to nie podlega dyskusji. Klimczaka można by zmienić, ale znowu, trzeba by sprowadzić kogoś kto zrobi lepiej. Ja szczerze mówiąc takich nie znam. A Ty Kibolu z IV ?

 43. yah pisze:

  pewnie, że nie jestem. od kilku lat męczy mnie minimalizm w klubie. z drugiej strony co mają mówić… „celujemy w pierwszą 4kę”; „postarajmy się o wiosnę”, „interesuje nas 2 miejsce”? sygnał musi iść z góry, inną sprawą jest egzekucja tych haseł.. myślisz, że zarząd jest zadowolony z 2 miejsca? myślę, że niestety jest to ciągły i długi proces uczenia, który odbija się na wynikach. z drugiej strony jak spojrzeć na to z tej perspektywy, że w sobotę walczyły 2 wyrównane zespoły, a jeden z nich zbudowany jest za połowę kasy drugiego, to gdzie jest lepsza efektywność? mnie do dzisiaj boli przespany moment, kiedy trzeba było pójść za ciosem, zaryzykować, zainwestować i postarać się o LM. to była szansa na odstawienie reszty na dobre kilka lat.. potem… wiemy co się potem działo.

 44. kibol z IV pisze:

  @bezjimienny – jedno pytanie….czy Twoim zdaniem osoba odpowiedzialna za finanse w poprzednim zarządzie może teraz wszem i woobec będąc prezesem opowiadać bajki o wychodzeniu z dlugu ktory pozostał po poprzednim zarządzie . Ten dług ciągle jest… . Kadzina poleciał a Klimczak został i jest cacy ??? Mało tego został prezesem ? Został i co ? Wypunktowałem Tobie grzechy zarządu. Ustosunkuj się do tego .

 45. Ramzes pisze:

  Klub KKS Lech Poznań poinformował o zaplanowanej na środę konferencji prasowej, podczas której przedstawiony zostanie sponsor strategiczny „na kolejne lata”. Nazwa firmy nie jest oficjalnie znana. za epoznan.pl
  Czy to jest to słynne HA HA HA?????

 46. mat pisze:

  Zaboli ..??
  To raczej jakiś nadziany sponsor … bo jak chodzi o zawodnika to raczej nie ma takiego ;)

 47. kibol z IV pisze:

  @bezjimienny – co do Bielika w poprzednim wydaniu Cafe Futbol sam Rutek jr powiedział że zrobili błąd. Błąd ktory kosztował Nas 2,5 miliona euro. No cóż zrobili i chuj z tym…nie ma winnego….sory jest…. Sledz 10 miesiecy po fakcie !!! Zajebiscie szybka reakcja.

 48. Ole pisze:

  Olisadebe był na narodowym i to jest to haha , to jest ta sensacja :)

 49. rafi pisze:

  To ha ha to Kuciak:) i tyle

 50. Rybka pisze:

  @rafi

  W pakiecie z Dudą i Sa :))

 51. Rafi pisze:

  i jodlowcem:)

 52. pyra21 pisze:

  Wytłumaczy ktoś o co chodzi z tym „haha”?

 53. xxx pisze:

  Ale o co wy się tu kłócicie ??. W klubie wszystkie ważne decyzje podejmuje tylko jedna osoba, bez zgody której nie zostanie wydana ani jedna złotówka. Tą osobą jest Jacek Rutkowski i nikt inny. Klimczak i Rutek jr to tylko urzędnicy, którzy do wszystkiego potrzebują przyzwolenia szefa. @kibol z IV niestety kolego nie w tym kierunku co trzeba kierujesz swoje pociski, a efekt jest taki Lepperowski „Balcerowicz(Klimczak) musi odejść”

 54. Ekstralijczyk pisze:

  Oprócz przedłużenia umowy z STS-em , dojdzie taki sponsor , którego udało się zachylić czołowemu klubowi z Polski ; coś w tym stylu ”haha” chodzi pewnie :)

 55. Giacore pisze:

  Ciekawe zamiast kogo ten „magiczny” sponsor ma przyjść?

 56. sas pisze:

  yah- chciałeś przykład gdzie bojkot kiboli przyniósł pozytywny skutek to proszę. Otóż kibice ej ,,mocarnej” dzisiaj 7egii w 2012 zrobili rozróbę na swoim chlewiku w derbach z Polonią bez udziału gości, zdemolowali stadionik a potem zrobili bojkot na mecze. Ustawiali się poid stadionem i zniechęcali januszy do chodzenia z pobiciami włącznie. Zarząd próbował ściągać ludzi na mecze dając wejściówki w szkołach ale nie mogli przekroczyć 10 000 osób na spotkanie. Wtedy ITI zaczeło mysleć o sprzedaży z równoczesnym podniesieniem jakości i wprowadziło do klubu Leśnego dając mu wolną rękę i kasę na tytuły. Od razu wykupili wyróżniających się zawodników tworząc tzw FC Holywood z którego wszyscy się co prawda śmiali ale który dzięki odpowiedniemu prowadzeniu zdobył to co miał zdobyć. teraz nadal jadą w tym samym kierunku i ten bojkot dał odpowiedni rezultat. Następny przykład masz w Wiśle. Chcieli pozbyć się Bednarza i się go pozbyli

 57. sas pisze:

  Ja pierdole ludzie trochę dumy. Jeśli ktokolwiek chce kogoś ze wschodu to niech kibicuje tęczowym a nie Lechowi. Mamy jednego byłego cweLa i załatwił nam po części przejebanie pucharu. Żadnych tęczowych.

 58. Rybka pisze:

  @Giacore

  Oby za Ciebie !

 59. astorino pisze:

  Klimczak jest w Lechu tylko dlatego ze Rutek ma do niego zaufanie, pracował od lat w tym klubie i na takie stanowisko cięzko jest wypuścić ogłoszenie w gazecie typu Lech Poznań szuka osoby na stanowisko Prezesa Ekstraklasowego klubu…. Po wylocie Kadziny i Pogola został tylko Klimczak a w klubie nie widać osoby która mogła by go zastąpić.
  Kadzina jasno przyznał sie że nie wykorzystali tego co mógło dać im MP w 2010 roku marketingowo i sportowo, przyznał się i uważam że zrobił to jak facet z jajami choć tej porażki ojców jest wielu w tym klubie ale to on został kozłem ofiarnym. Nie wiem gdzie byśmy byli gdyby nadal pracowali w klubie wspomniane wczesniej osoby, myśle i jestem przekonany że gorzej by napewno nie było. Cóż młody Rutek otacza sie ludźmi kompletnie nie w temacie jaki niesie potencjał tego Klubu, nie ma co się rozpisywać w tym temacie. Wszyscy się śmieją z Leśniodorskiego ale prawda jest taka że przy nim gargamel wygląda jak nieudacznik, ktoś powie ale przypomnij sobie jak w radiu potrafił dojebać leśnemu itp. tak tylko z tego pierdolenia gargamela od najlepszego składu Lecha, po najlepsze okienko od wieków itd, nic nie wynika, nie potrafi się przyznać że Keita, Djum, Holman to kompletne porazki a gadanie że jeszcze odpalą bo tak samo było z Ajaurim to sranie w banie, bo nie odpalą i tyle. Ludzie którzy przyszli zimą mieli pomóc nam w walce o PP MP i EP a jak narazie oprócz Kadara który był kompletnie niepotrzebny na tamtą chwile nic do zespoły nie wnieśli, ba ledwo co w rezerwach grają. Kasa wydana choćby na pensje Djuma, Holmana i Kadara mogła by spokojnie pokryć koszta sprowadzenia jednego konkretnego napastnika, choćby takiego który dał by nam cos w lidze. Nie mieliśmy problemów w defensywie takich jak na przeciwległym biegunie, wracał Wilusz, był bednarek ale „budowaliśmy zespół od tył”i teraz mamy tak że zespól aspirujący o takie cele nie ma kim straszyc a gadki Skorży o tym ze strzelanie bramek i zaskoczeniie przeciwnika podzieli sie na wielu zawodników. Powiedzial co wiedział bo dał dupy on i ci którzy byli odpowiedzialni za transfery.
  Mamy w zespole obcokrajowców którzy maja wyjebane na to co i jak sie potoczy w przyszłości, obraz psychologiczny zawodników sprowadzanych do klubu w większosci przypadków legł w gruzach i nikt do tego nie ma jak się przyznać.
  Mamy sztab trenerów którzy przyszli na dorbą posade zbierac na emeryturke dobrą kase bo na uja nam Rząsa, Żuraw z nie małymi pensjami? co oni wnoszą do zespołu? doświadczenie zyciowe? motywacje? jakoś tego nie widać w meczach kiedy graliśmy o lidera bądź o PP. Maciuś powiedzał ze oni nam pomoga i zarząd się osiurał bo by inaczej nie przyszedł trenować.
  Wcale się nie dziwie że odchodzi Motała, że Hamalainen nie chce przedłużyc umowy itd. bo jeżeli oni nie widzą światełka że Lech ma być tym czym powinien to srają na to bo Lech to nie wyrocznia i napewno jest wiele wyjść które dadzą im lepszy wybór.
  Śmiem wątpić by do Lecha przyszli teraz zawodnicy którzy dadzą taką jakość że Lech jest w stanie powalczyć o grupe LE, bo po pierwsze nie ma kasy a po drugie czasu. Przypierdalanie się do Kownackiego że nic nie gra, prosze przypomnieć sobie w jakim miejscu był chocby Lewandowski w wieku 18 lat, z całym szacunkiem do Zaura który naprawde robi co może ale nie o takiego człowieka nam chodzi w ofensywie więc kim my mamy straszyć przeciwników? podaniami Kamiński vs Ajauri? u nas wszystko kończy się 30 m przy bramce przeciwnika.
  Doskonale wiecie że w finale PP bylismy fuksem po dwumeczu z Błękitnymi, nie potrafimy byc liderem w tabeli mając przed sobą zespół z 8 porażkami w sezonie, szukamy na wszelkie sposoby pozytywów lecz prawda jest taka że mamy zespół przeciętny a szumne zapowiedzi o MP i PP nie mówiąć już o LE to jak szukanie okazji na 10groszy.pl

 60. bezjimienny pisze:

  @xxxx

  Stary Rutkowski podejmuje już tylko kluczowe decyzje typu zmiana trenera. Przy np. transferach już się go o zdanie nie pyta.

 61. leśny pisze:

  @bezimienny,Giacore
  Bielik odszedł do Legii przede wszystkim z powodu lepszych perspektyw na wypromowanie się , jakkolwiek pieniądze i osoba Kucharskiego też miała wpływ na jego decyzję. Różnica między Lechem a Legią jest taka , że Legia ostatnio regularnie gra w fazie grupowej LE . Łatwiej więc się wypromować grając w Legii niż w Lechu . Ostatni przykład Duda , który wypromował się grając w LE. W Premier League są teraz takie pieniądze , że angielskie drużyny mają możliwość finansowego zdominowania konkurencji i dotyczy to nie tyko czołówki , ale także średniaków. W związku z powyższym niezbędna jest gra Lecha w grupie LE , bo bez tej gry nie ma rozwoju. Po to jest Maciuś w klubie , bo jakieś osiągnięcia w tej dziedzinie ma , w odróżnieniu od Rumaka.

 62. poirytowany pisze:

  No ja sobie nie wyobrażam żeby pan Śledź wyleciał z roboty dzień po podpisaniu kontraktu z Legią przez Bielika.To by dopiero była heca i zaproszenie dla młodzieży do panoszenia się na zasadzie „i co mi zrobisz dyrektorze,podpiszę z Legią i Ciebie zwolnią”.
  Dajcie trochę popracować trenerowi Skorży i później rozliczajcie zarząd.Łatwo być prezesem gdy na boisku wszystko idzie,jak to ma miejsce od początku prezesury Leśnodorskiego w Warszawie.
  Trudniej zarządzać klubem,którego piłkarze z trenerem odstawiają kilkukrotnie Stjarnany i Grudziądze.
  Co mogą zrobić w takiej sytuacji władze klubu jeśli od strony organizacyjnej robią co mogą aby zapewnić drużynie i trenerom maksymalnie komfortowe warunki?
  Mają robić permanentną rewolucję,zsyłki do rezerw,karuzelę trenerską,narzekać,że właściciel nie chce dać pieniędzy,wyrzucać skautów,zmieniać dyrektorów?

 63. wagon pisze:

  wspominający Dreamteam, zobaczcie co zrobiło większość z tych piłkarzy, zwiało za lepszą kasą, nawet Kikut z powodu kasy dostał na łeb,
  jaki jest Klimczak każdy widzi, latem dobrze że nie zwiększył dla tych wszystkich gwiazd budżetu, oni niestety nie gwarantowali dobrego wyniku, grali jak im się chciało,

 64. xxx pisze:

  A świstak…………………………….:)

 65. wagon pisze:

  uzupełnienie, latem 2012

 66. bombardier pisze:

  Wiara jedziecie równo -skaczecie sobie do gardeł- zapominacie
  tylko, że jesteście w śmietniku!!!
  Nowy SPONSOR zażąda zmian w KLUBIE LECH.
  Wierzę, że wyjdziemy wtedy na PROSTĄ!!!!

 67. kibol z IV pisze:

  Wiara jesteśmy potężną siłą.Wszyscy chcemy dobra Lecha.Wszyscy widzimy co dzieje się w klubie. Kilka postów wyżej Długi pisał iż jakiś zagraniczny zawodnik wacha się czy przyjść do Lecha zważywszy na to co grał w poprzednich latach w Europie. Za to wszystko odpowiada zarząd. Tracimy wiec już nie tylko finansowo ale i wizerunkowo…za jakiś czas obecna polityka zarządu doprowadzi nas do średniaka Naszej ligi. Tirowa , Jaga ,Lechia…z nimi trzeba będzie walczyć…te druzyny nie położą się przed nami.

 68. yah pisze:

  @sas
  na wschodzie mają sukces ponieważ znalazł się ktoś, kto chciał władować kasę i kilku, którzy dorzucili się i kredytują projekt. do tego mocne wsparcie medialne i nie ma co ukrywać przychylne spojrzenie PZPN. nie ma jednak bazy w postaci licznej publiki, która jest w stanie dostarczać regularny dopływ gotówki. zbyt mocna pozycja bezmózgich troglodytów na Łazienkowskiej skutecznie odstrasza część sponsorów. MP nie dają im odpowiedniego zwrotu, jeżeli nie wejdą w tym roku do LM to ta ryzykowna zabawa może się dla nich skończyć spektakularną katastrofą.
  co do Wisły.. co z tego, że pozbyli się Bednarza? bieda, która jeszcze długo potrwa, a okres bojkotu tylko wydłużył ten okres.

 69. Giacore pisze:

  Co wy wszyscy macie z tym nowym sponsorem?

 70. pozn pisze:

  Legia potrafi wygrywać trofea i to trzeba im przyznać ale tez nie potrafią zbudować zespołu na miarę średniaka europejskiego bo jak jest okazja to sprzedają co maja i tego lata znowu będzie to samo..

 71. Ekstralijczyk pisze:

  @Giacore , odnowienie z STS-em umowy jak dla mnie to żadne ”haha” bo to przecież ten sam sponsor tylko zapewne trochę na lepszych warunkach. Bo jak nie chodzi o piłkarza , nowego sponsora , no to na co wskazuje ?

 72. Marcin2 pisze:

  kurde ogarnijcie sie z tym hahaha – juz Luis napisał, że chodzi o akademie z tym. Długi następnym razem napisz hehehe :D

 73. Giacore pisze:

  Umowa w środę czy jutro zostanie podpisana z STS. O haha już było tyle napisane, że się w głowie nie mieści. Pisały o tym nawet osoby z brakiem jakichkolwiek powiązań z kksLech.

 74. bezjimienny pisze:

  @leśny

  To ile gier ten Bielik zagrał w LE ? Ilu 17-latków Legia wystawiła w tych rozgrywkach ? I kto ma większy udział młodzieżowców w meczach naszej ligi ? Bo na pewno nie klub ze stolicy.

 75. ww pisze:

  No to Holmana mamy już chyba z głowy. Kolejny, który nie lubi rywalizacji.

 76. ramirez pisze:

  jak to mówił Rutek, Holman prawie nic nie kosztował.
  faktycznie to trochę jaja jak piłkarz narzeka na walkę o skład. dobrze, ze Kasper i Jevtić w zdrowiu.

 77. Pszczółka pisze:

  @Giacore czytałeś co pisał długi dziś o 10:46?To wróć, przeczytaj a później komentuj to już słynne haha

 78. siwus89 pisze:

  @astorino bardzo rzadko czytam tutaj dlugie posty ale za Twoj najchetniej bym Ci polał,dobrze prawisz. Lech nie potrafi być liderem udowodnił to nie raz i tu trafiłeś w dyche.

 79. ramirez pisze:

  co to tego wspomnianego „haha” to skoro zostało już właściwie przyklepane to może można już napisać wstępnie, czy chodzi o: sponsora, zawodnika czy pracownika sztabu? oczywiście nie pytam o nazwę, nazwisko – wyłącznie kategoria.

 80. luis pisze:

  Czas by scauting pozyskał ludzi z doświadczeniem i znajomością klubu i klimatu Wielkopolski.
  Holman razem z Keita powinni się już pakować.

 81. Kevol pisze:

  Ramirez – Przecież pisał Luis że chodzi o akademię. A jeśli chodzi o podpieprzenie kogoś z Legii czy coś takiego to większość będzie zawiedziona. W końcu ile można żyć tą akademią. Mogliby kupić w końcu jakiegoś porządnego napastnika, bo naprawdę robi się z nas Polski Arsenal. Zawsze drudzy, zawsze o krok za ległą.

 82. wagon pisze:

  Sprawa Holmana i Keity pokazuje że za Skorży luziku nie ma.

 83. bezjimienny pisze:

  @Luis
  Do wyboru są: Rasiak, Reiss i Kikut.
  Ale do tego żadnego scoutingu nie potrzeba, z resztą od pozyskiwania zawodników jest kto inny.

 84. Fabler pisze:

  Z tego co czytałem przy okazji wypożyczenia Holmana to było mówione, że na Węgrzech zgrywał gwiazdeczkę i sodówa się nieźle odkręciła. Wątpię aby wytrzymał u nas do końca wypożyczenia.

  @wagon, a tak wszyscy narzekali, że ciapciak z niego a tu proszę. Zaura utemperował, gwiazdeczkom nie daje skakać i mówi o swoich zawodnikach prawdę a nie nich broni jak coś spierdolą. Szkoda tylko, że takich Keitów i Holmanów mamy więcej. Na plus dla Skorży, że zmienił (chyba on) podejście leśnych do profilu graczy wyszukiwanych do Lecha. Nie będą trafiać teraz jakieś pseudo gwiazdeczki z małych klubików a doświadczeni i obyci z presją trybun gracze z jajem. A przynajmniej mam taką nadzieję.

 85. Antek pisze:

  Jeśli coś miałoby Legię boleć z naszej strony i nie chodzi o wyciągnięcie piłkarza to mogłoby chodzić o Dowhania z legijnej akademii. No bo co ma Legia takiego medialnego, żeby utrata bolała?

 86. ramirez pisze:

  @Kevol
  faktycznie, nie zauważyłem.

  @Antek
  ale czy to chodzi w ogóle o Legie?

  @bezjimienny
  do wyboru jest jeszcze Prusak. na rok, a czemu nie.

 87. seniorka pisze:

  @kibol z IV
  Tak, masz rację. Skorża dał nam nadzieję. Po meczach ze Śląskiem i Podbeskidziem nawet ja uwierzyłam, że zdobędziemy Puchar.
  Tyle, że okazało się, iż płonne to były nadzieje. Można do woli wypisywać co i jak było kiedyś… Nagi fakt jest taki, że i w tym roku Pucharu nadal brak. Nadzieja jest – może w następnym …
  Daj Boże, żeby teraz udało się pokonać legię, wygrać wszystkie pozostałe mecze i zdobyć Mistrzostwo Polski. Czego sobie i wszystkim życzę z całego serca.

 88. bezjimienny pisze:

  @ramirez

  Luisowi zapewne chodziło o doświadczenie z porządnej piłki, z pucharów.

 89. leśny pisze:

  @bezimienny
  W przypadku zmiany klubu nie chodzi o samą grę , ale także o perspektywy na przyszłość.Odnośnie grania wychowankami napisałem w innym wątku , przenoszę wpis do śmietnika.
  Chcąc zaistnieć w europejskiej piłce nie można opierać się na wychowankach , czy też piłkarzach krajowych. Poza fenomenem Viktorii Pilzno kluby kontraktują zawodników zagranicznych , bo oni dają jakość. Najlepszym przykładem jest Porto , w którym gra 2 Portugalczyków. Z naszej półki , czyli drużyn rozstawionych w 4 rundzie eliminacji do LM krajowych graczy w skladzie jest odpowiednio: Basel-4 , Celtic-5 , Salzburg-5. W biedniejszej Rumunii Steaua ma 7 krajowych zawodników , ewenementem jest Pilzno , gdzie jest ich 10. Dane z ostatniej kolejki ligowej.

 90. tomasz1973 pisze:

  seniorka
  Kur..a ale masz radochę i nie pisz, że tak nie jest.Kobito zauważ wreszcie, to co napisał kibol z IV, przeczytaj, potem jeszcze raz, a następnie próbuj to zrozumieć.
  Twoje bronienie Rumaka i dawanie mu szansy przez 3 lata bo jest młody i niedoświadczony wobec uprzedzenia do Skorży bo miał zmienić i nie zmienił (przypomnę 8 miesięcy tu jest ) jest tak kuriozalne jak przypisywanie sobie przez legionistów prawa do obchodów rocznicy powstania.

 91. tomasz1973 pisze:

  Giacore
  Po meczu ze Śląskiem –bydgoszczanin– słusznie zauważył, że po zwycięstwie (tradycyjnie!) brakuje pana G, po porażce zapewne się pojawi. Długo nie trzeba było czekać (tradycyjnie!) po porażce jesteś i chcesz zdominować całą dyskusję. Przypadek?
  Rozmowa z tobą jest taka–ty wiesz, że Bielika by nie sprzedali, ty wiesz kto odpowiada za poprzednie długi, ty wiesz kto teraz dobrze pracuje, ty wiesz, że bojkot nic nie da, ty wiesz, że……(każda następna sytuacja jaka się tu pojawi).

 92. ramirez pisze:

  @bezjimienny

  ja tylko w tej samej konwencji co Ty (Rasiak, Reiss i Kikut.)

 93. tomasz1973 pisze:

  leśny
  Mówiąc krótko–gówniarzami z brakiem jakiegokolwiek doświadczenia nic się nie wygra!

 94. Antek pisze:

  @ramirez
  Tak mniemam bo w sumie nie mamy powodu do satysfakcji a inni do bólu gdybyśmy kogoś im wyciągnęli. Czy Śląsk mocno by bolało gdybyśmy ściągnęli Paixao? Wisłę utrata Stilicia? No chyba, że sięgniemy po Drągowskiego z Jagi.

 95. Giacore pisze:

  Pszczółka
  Problem w tym, że ja wiem o co chodzi.

  Tomaszu
  Sprawdź sobie tematy związane ze śląskiem jak „Wokół meczu” czy „wystaw swoje oceny”
  A później zacznij zacznij oceniać. Gdyż wychodzisz na lekkiego kłamczuszka.

 96. Giacore pisze:

  I uwaga uwaga. W obu tematach nie ma ani jednej Twojej wypowiedzi? Hmm więc jak to jest?

 97. omega pisze:

  A ja jestem optymistą ,że powtórzy się 2010. Pierwszy zwiastun już jest Chelsea mistrzem ,a jak Oni to i My. Historia lubi się powtarzać.

 98. luis pisze:

  @bezimienny
  Znalazło by się więcej osób. Wymienieni przeź Ciebie nie zajmują się takimi rzeczami.
  Taki Dima mógłby być pierwszy z brzegu. Trzeba chcieć zainwestować w scauting. Teraz scauting to młode chłopaki z doświadczeniem teoretycznym. Ilość nie znaczy jakość.

 99. Fabler pisze:

  Długi mam nadzieje, że ta druga osoba ci szybko to potwierdzi i powiesz wszystkim o co chodziło bo tej szopki pt. „Haha” uprawianej przez niektórych tutaj jest już strasznie męcząca. Za pierwszym razem rozumiałem ich ciekawość, nawet sam się zastanawiałem o co chodzi, ale żeby przy każdym info zgadywać o co chodzi to już parodia. I to nie jacyś nowi, ale ci sami co zgadywali wcześniej dalej próbują to robić. To ta sama sprawa co z Paixao. Wzmianka o potrzebie napastnika i od razu pojawia się powrót do tematu Paixao w Lechu przez te same osoby.

  Giacore,
  skoro wiesz to fajnie. Dużo ostatnimi czasy tutaj osób co są kumaci i wiedzą więcej niż normalny kibic.

 100. mat pisze:

  Jest tylu ciekawych grajków do pobrania za darmo…niech działają lepiej bo…nie daruje ;)